Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

petusko
16. dub 2012

@limoncino bolo by super, keby si mi nejake foto poslala, mozem ti poslat mejl do IP ? 🙂
nam sa vlani v chorvatsku velmi pacilo, urcite sa tam este niekedy vratime, ale na druhej strane nas velmi laka nieco nove a ine 🙂 dufam, ze nebudeme lutovat 🙂

katkav
16. dub 2012

tak uz viem, preco mi kamoska napisala taku sms-ku, v spravach ozaj spominaju Taliansko, okolo 8.ej minuty, tam mala byt podla mna Velka Britania http://www.stv.sk/online/archiv/spravy-stv#408

mart.s.
16. dub 2012

@petusko tak to jsme na tom podobně 🙂 . My jedeme taky do takového malého domečku se zarádkou a víc nepotřebujeme. 🙂

limoncino
16. dub 2012

mááááám 😀
väčšinou len pamiatky, alebo teda niečo, čo ma zaujalo, ale máš tam aj kúsok mora a pláže....

mart.s.
16. dub 2012

@limoncino koukej mi hned do it. odepsat. jsem strašně zvědavá 😀 😉

adus123
16. dub 2012

Ahojte, my sme boli pred dvomi rokmi v Chorvatsku a chceli by sme zaviest tradiciu zakazdym niekde inde. Tento rok sme si vybrali Taliansko. V Chorvatsku sme boli na blind, da sa aj do talianska ist len tak "naslepo"? Dakujem za odpoved. 🙂

limoncino
16. dub 2012

@katkav vidím, že Ťa trápi pas pre dieťa, takže je to takto:
Od 26.6. sa už deti do pasu nezapisujú, každé dieťa musí mať svoj pas, ak máš dieťa napísané v pase, alebo Tvoj manžel, tak ro platí, kým nezavŕši piaty rok, alebo vám neskončí platnosť, teoreticky, ak si rodič dá zapísať dieťa 25.6. tak ho tam môže mať, ak je to novorodenec 5 rokov a platí to...

limoncino
16. dub 2012

@mart.s. už to tam máš, ty babo zvedavá 😀

mart.s.
16. dub 2012

@adus123 k moři je to problém. Do vnitrozemí se tak dá jet.

mart.s.
16. dub 2012

@limoncino 😀 😝 to ti to trvalo 😉

limoncino
16. dub 2012

@adus123 tak, dať sa dá, ale nerobila by som to, hlavne nie, ak idete v sezóne, čo je u Talianov prelom mesiacov júl, august, pretože nemusia mať nič voľné... A aby si sa tam plontala niekde s malým dieťaťom od agentúry k agentúre, to nemá zmysel..

limoncino
16. dub 2012

@mart.s. nahrávala som sem fotky... 😀 vieš, ako dlho to trvalo???? 😝

mart.s.
16. dub 2012

@limoncino počkej, to už jsem četla. teď mi ještě odpověz 😠

adus123
16. dub 2012

@limoncino ... no presne tak sme planovali ..posledny julovy a prvy augustovy tyzden...tak radsej pohladame nieco na istotu... 🙂

adus123
16. dub 2012

@mart.s. ...no, praveze k moru 🙂

limoncino
16. dub 2012

@adus123 a kam chcete ísť??? Ak na Bibione, dám ti nejaké linky na overené agentúry

mart.s.
16. dub 2012

@adus123 tak to si to objednej předem

limoncino
16. dub 2012

@adus123 nechcem plašiť, ale si zamakáš, kým niečo nájdeš... 😝 minulý rok sme išli dve rodiny a už v marci som mala problém niečo zohnať... tak tento rok ideme teda len my, ale už od februára máme zaplatenú zálohu a to nehovorím o mart.s., tá to platí tuším hne´d po návrate z vnútrozemia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

adus123
16. dub 2012

@limoncino ...ano, asi tam...v chorvatsku sme boli az na makarskej, teraz bude stacit trosku blizsie. velmi pekne dakujem za linky...tesim sa....asi by sme uz mali zacat nieco vybavovat, lebo pomaly je tu leto a kym sa "rozhybeme" bude vsetko poobsadzovane...a baby, keby sme chceli ist na cca 10 dni....neratam pohonne hmoty...do akeho ozpoctu by sa dalo vmestit?

adus123
16. dub 2012

@limoncino ...fuha...my tiez chceme ist dve rodiny, teda spolu 8 ludi...no asi sa uz tomu musim zacat fakt seriozne venovat...

limoncino
16. dub 2012

@adus123 mňa osobne CRO neláka, desia ma tie pláže 😀

nedá sa povedať, koľko vás to bude stáť, na 10 dní sa nedá, jedine na 14, v sezóne sa chodí od soboty do soboty. Koľk ovás to bude stáť ovplyvňuje veľa vecí, ako ste nároční na ubytovanie, či si budete variť sami, či budete chodiť von atď.
my si prenajímame apartmány v tzv. villagiách, to znamená, že to sú chatky, niektoré poschodové, niektoré nie a su na jednom mieste, napr. Villagio Alemagna, tam je asi 20 chatiek, atď... Raňajky si kupujeme tam, obedy máme väčšinou z domu polotovary, ale minulý rok som tam objavila diskont, kde sa dá lacno nakúpiť, čiže budem variť z toho, a na večere chodíme von, alebo si kúpime grilované kura a posedíme v záhradke.

mart.s.
16. dub 2012

@limoncino 😀 😀 😀
Je pravda, že jsem platila zálohu už před Vánocema 🙂

limoncino
16. dub 2012

@adus123 no fakt začni... ale my sme to mali sťažené tým, že sme nechceli apartmány v condominiu, čiže takej ako keby bytovke, my sme chceli len domečky...

chodíme cez túto agenziu:
www.azgroup.it
máme skúsenosti aj s touto a veľmi pozitívne, združújú asi tri agentúry
www.etgroup.info
a minulé leto sme boli druhýkrát s týmito:
www.lampo.it
tam pracuje aj jedna Češka, čiže tá kominukácia je úplne jednoduchá a dostali sme aj fľašu vína 😀
alebo stačí, ak si dáš stránku
www.bibione.com a tam je zoznam všetkých agentúr, ktoré pracujú v oblasti ubytovanie

mart.s.
16. dub 2012

@adus123 my to děláme podobně. Opravdu záleží na tom , kolik tam utratíte. My dost.Poslední dobou tam vaříím čím dál tím míň 😀

limoncino
16. dub 2012

ale z nás dvoch si vzor brať nemusíš, my už sme fakt magorky 😀 😀 hneď ako sa vrátime domov, už hľadáme, kam pôjdeme nabudúce a vždy dúfame, že sa konečne neminieme a obe sa trafíme do rovnakých termínov, keďže sa už štvrtý rok pravidelne míňame... 😠 😠

mart.s.
16. dub 2012

@mart.s. Taky vybíráme samostatné domečky, ale condomina jsou většinou levnější.
A je pravda, že v domečku zase nezažiješ, aby ti třeba někdo jezdil nad hlavou na kolečkovejch bruslích
😀 😀 😀

limoncino
16. dub 2012

@mart.s. prečo upozorňuješ samú seba... 😀

jj mať za susedov nemcov je fakt super 😀 a nemusíš byť ani v condominiu, stačia domečky... 😝

mart.s.
16. dub 2012

@limoncino 😀 Vedle nás loni zase nějací rusáci týden grilovali snad vlastní boty nebo co. 😀 😀 😀 To ti byl takový smrad,že jsem měla sto chutí nabídnout jim radši svojí večeři

mart.s.
16. dub 2012

@limoncino ale zase bychom se tam měly obě letos potkat s Evičkou 😀

limoncino
16. dub 2012

@mart.s. my sme mali za susedov Poliakov a to bolo neičo podobné... len to nesmrdelo.... ale stále len sedeli v predzahrádke, to mohli aj doma, či nie??? 😀 😀
ale minulý rok bolo extrémen veľa Rusov a Talianov a naopak, nemec skoro žiadny, nie, že by mi chýbali..... 😝