Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

petrina82
17. dub 2012

Prave davali v spravach, ze pravdepodobne dieta do 5 rokov BUDE potrebovat vlastny pas, nakolko si nase ministerstvo pravdepodobne zle vysvetlilo europsky zakon. Vraj uz 3 roky sme sa mohli na to pripravovat, aj ceskeho ministra sa pytali a oni vraj uz rok nezapisuju deti do pasu a od toho 26.6. uz aj u nich plati, ze musi mat kazde dieta vlastny pas. Ked sa znova pytali nasho ministerstva, uz sa nevyjadrilo a vraj odpovedia zajtra, pricom redaktorka zdoraznila, aby sme sa teda pripravili, ze ten pas bude treba vlastny, tak hovori, nariadenie EU, vraj uz ziadne prechodne obdobie nebude, to boli tie 3 roky, ktore nase min, ignorovalo 😠 , takze vlastne ani my co uz mame deti zapisane nebude moct na ten zapis cestovat...

zet7
17. dub 2012

Ahojte baby, vy ste tu už riadne Talianky 🙂 aj my sa chystáme tento rok do Talianska, nechceme však stravu z domu, koľko cca stojí jedlo v reštikách? 7 dní sa dá prestravovať za normálnu cenu? ďakujem za odpoveď

mart.s.
17. dub 2012

@zet7 ahoj. to záleží, co si dáte 🙂 .Ne- když si budete dávat pizzu a těstoviny, tak podle restaurace a druhu se to dá pořídit od nějakých 5- 6 euro do zhruba 10. Pokud půjdete do masa, tak většinou 10 a víc.Ale třeba za pořádný steak v dobré restauraci dáš klidně 15 - 20 😉

kika29
17. dub 2012

My sme boli v Lignane ubytovaný v apartmáne Shakespeare. Bolo nám tam super najlepšia dovolenka akú som zažila. Pred apartmánom sme mali bazén. Stravu sme si varili alebo sme boli v reštike.

kika29
17. dub 2012

@seba1 my s mužom vieme len slovensky a nestratili sme sa tam vôbec. ináč hovoria tam aj nemecky aj anglicky takže problém by ste nemali mať však budete tam 4 jazýčný.

seba1
17. dub 2012

@kika29 tak snáď to aj my zvládneme s tými štyrmi jazykmi 😉 , asi na vidieku by sme boli hotoví, idete aj tento rok?

mart.s.
18. dub 2012

@seba1 Neboj se . Určitě to zládnete.My když jsme tam začali asi před 15 lety jezdit, tak jsem italsky uměla tak maximálně pozdravit 😉 . A nikdy jsme Bibione problém neměli. Tam u ás to bude podobné.

limoncino
18. dub 2012

@mart.s. aj my si sedneme, s naším z domu 😀 alebo to istí koktejl niekde vonku...

limoncino
18. dub 2012

@seba1 ja keď som išla po prvý krát do IT, tak som vedela pvoedať grazie, buon giorno a prego. Ak vieš po nemecky, tak sa nemáš čoho báť, v každej agentúre, reštaurácii, hocikde tí Taliani po nemecky vedia... iné je, keď ideš mimo, niekam na výlet, tam sa s Tebou baviť inak ako po tal. nebudú.. Ale aj na Bibione sa mi stalo, že sa z reštaurácie vymotkala typická talianska mamma, prišla pozbierať taniere a núkala nám ešte dezert, tá po nemecky ani zatať.. vtedy som sa suž dohovorila po tal. tak to bolo iné, ale keby na mňa takto vybafla ten prvý rok, neviem neviem 😀 😀 😀

seba1
18. dub 2012

@mart.s. tak asi áno, naozaj však záleží, či sa niečo neskomplikuje, ale to už nebudem spomínať, tfuj, tfuj.

seba1
18. dub 2012

@limoncino nemecky vie mm, takže si môže precvičiť slovíčka, inak písali, že v tej agentúre, ktorá má naše ubytko pod palcom, vedia všetci anglicky

kika29
18. dub 2012

@seba1 tento rok nie neušetrili sme si teraz. ja som tam bola ked som mala 18. oslavovala som tam 10.9.1998 a bolo super aj úpal som schytala 😝 v tedy sme boli Lignano Sabiadoro a tam bolo rušno ale kedže sme nemali ešte deti tak nám mladým to vyhovovalo. a teraz už manžel sa tam chcel vrátiť tak sme išli ale už s dcérkou a boli sme Lignano riviera a tam bol klud ticho a to nám kôli malej vyhovovalo. a teraz ked už máme dve deťúrence tak by sme chceli ísť aj s tou druhou k moru tak snad dakedy sa nám to podarí. žiaľ financie momentálne nepustia 😢 ale raz určite pôjdeme 😀

seba1
18. dub 2012

@kika29 http://airstop.sk/objednavka/hotel/?book=X20H00... ja som teraz pozerala také lacnejšie ubytko na severe Talinska našla som toto a je to celkom slušné a za 238,- na týždeň pre 2 dosp. a dve deti

kika29
18. dub 2012

@seba1 ale tam je to len za dvoch dospelích a deti? či deti sú zadarmo do určitého veku? neviem si to pozrieť. ale si zlatá ked by to bolo prijatelné asi začnem muža nahovárať 😉

seba1
18. dub 2012

@kika29 áno, to je komplet cena , deti tam píše zdarma, je to ale od 1.9., nejde ti to otvoriť?

mart.s.
18. dub 2012

@limoncino ty jo. Tak to jsi snad první, koho slyším, že si vozí víno do Itálie 😀

mart.s.
18. dub 2012

Teď jsem se dívala na stránky Lignana a moře má jen 13 stupňů. Doufám, že se to do konce června ještě ohřeje 😀

seba1
18. dub 2012

@mart.s. je tam ešte zimisko, však ešte za dva mesiace bude aj 20 st. 🙂

limoncino
18. dub 2012

@mart.s. fakt po tom zážitku s tamojším vínom to už riskovať nebudem... nevyznám sa vo vínach, aj som kúpila víno označené D.O.C a nič z toho 😝 😝 😝 😀

limoncino
18. dub 2012

nepalšte, more sa ohreje, manžel bol an Bibione raz v máji a kúpali sa v pohode

mart.s.
18. dub 2012

@limoncino 😀 😀

mart.s.
18. dub 2012

@limoncino je pravda, že já jsem byla jednou v Lignanu(myslím od 4.5. ) a taky jsme se koupali. Ale bylo to fakt hodně rychlý 😀 😀 😀

irriss
18. dub 2012

@mart.s.
@limoncino
ahoijky devcata!
Ja jsem prozila nekolik kvetnu v oblasti Benatek, bohuzel je to termin, ktery je nejvice destivy v teto oblasti 😎

mart.s.
18. dub 2012

@irriss Jen ať se to v květnu vyprší 😉 . Já dnes jedu za chvíli s klukama na očkování proti klíšťovce, tak už je tu prcek docela nervozní 😀

kika29
18. dub 2012

@seba1 joj tak to nebudeme môcť ísť od 1,9. teraz lebo staršia dcérka mi nastupuje do 1 ročníka a tá menšia do škôlky. a ako by to vyzeralo že hned meškajú 😀 a ja asi do práce pôjdem.

seba1
18. dub 2012

@kika29 ešte sú také lacnejšie termíny od 23.6.(aj my ideme vtedy) za 314,-hotel Tize Centro Vacanze v Rosolina Mare, môžeš pozrieť stránky www.settour.sk alebo www.airstop.sk, tam zadáš termín, počet osôb, vek detí, krajinu kam chceš, dĺžku pobytu a potom môžeš pozerať ponuky sú zoradené od najlacnejších, najprv ukazuje cenu za 1 dosp.osobu a keď klikáš "preveriť" dá ti to cenu za všetkých komplet. Aj apartmány v súkromí v Rosolina Mare sú tam, tie sú za 268,- na 7 dní od toho 23.6.

seba1
18. dub 2012

@mart.s. tak nech už to má prcek za sebou 😉

mart.s.
18. dub 2012

@seba1 tak už jsme se vrátili. Ale stálo mě to návštěvu u mekáče 🙂

seba1
18. dub 2012

@mart.s. to bolo bolestné 😉 , aj mňa by mohol niekto vziať 😎