Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

stevo12
19. bře 2013

@njurajn diky, presne tak, ako pises co sa tyka delegata..., planoval som vyrazit okolo 11 vecer, idem z DS - takze mam blizko rakuske hranice, planujem 2-3 zastavky (uvidime). A cestu spat este neviem, ako na tom budu deti, mozno rano. Kedy odchadzate posledny den spat na SK - tiez vecer? Kde sa oplati zastavit na dialnici v Rakusku - aj v noci..? Diky 🙂

renatka100
19. bře 2013

@sorciera24
tak sa ospravedlnujem. @njurajn kazdy mame ine poziadavky na dovolenkumne ide hlavne o dobre a lacne ubytovanie ostatne si nastudujem sama 😉

mart.s.
19. bře 2013

My taky jezdíme autem. Jedeme 29.6. a budeme vyrážet tak kolem 3. hodiny ráno. Jak jsem četla, tak všichni jedete do Lignana. Tam většinou fronty nejsou. Horší je to při příjezdu di Bibione.

mart.s.
19. bře 2013

@njurajn o té autobusové dopravě zdarma nic nevím. My po Bibione chodíme pěšky. Nikdy jsem tam autobusem nejela. Takže ti bohužel neporadím. A k těm výletům. Pokud jste byli v Benátkách, tak krásné město je Verona. Ta určitě stojí za vidění. Já ji mám raději než Benétky, ale každému se líbí něco jiného. Jinak vím, že se jezdí také do Pordenone, ale to se mi moc osobně nelíbí. Za návštěvu určitě stojí třeba www.tropicarium.it . Je v Jesolu . 😉

njurajn
19. bře 2013

@stevo12 Ja vyrazam zo Ziliny. Pocitam aj s prestavkami nejakych 10hodin cesty. No ak bude mala spat, tak aj menej. Ja si nejak nepamatam na ktorybh miestach sme vtedy stali, no niekde v rakusku pred talianskymi hranicami bolo velmi pekne odpocivadlo, a ten vyhlad na kopce bol uzasny 🙂 No v rakusku su odpocivadla udrziavane a ciste asi vsetky si myslim. A v noci som nesiel vtedy, tak ti neporadim. A v taliansku, kedze lignano je od hranic blizko sme ani nezastavovali. Domov este neviem kedy pojdeme. Cez den byva teplo a mala bude mat 2 roky, nerad by som zapinal klimu. A este nieco. Urcite natankuj plnu este v rakusku, lebo taliansko ma fakt drahe phm 😉

njurajn
19. bře 2013

@renatka100 ako to napisat. 100 ludi, 100 chuti 🙂 Samozrejme, to uz je taky instinkt ludi ze hladaju najvyhodnejsiu ponuku kde usetria, no kazdy ma ine naroky, za ktore si aj pricvaka 🙂 V kazdom pripade uzatvaram pre seba temu slovenske, ceske ck vs talianske ck. Radsej sa budem informovat o veciach ktore ma zaujimaju, odpovedat ludom, co zaujima ich, tesit sa na buducu dovolenku a nepolemizovat co je naj naj naj 😉
@mart.s. Vdaka za typy. V Benatkach som bol na vylete. Ako vylet celkom drahy, ale nebanujem. A do Bibione neschadzas ako do Lignana? Ked som pozeral na nete sa mi cosi zdalo ze cesty sa rozchadzaju blizko Lignana.

mart.s.
20. bře 2013

@njurajn Úplný souhlas. Taky nepřepočítávám každou korunu. Ale každámu vyhovuje něco jiného. Nedělám to ani např. v Itálii v supermarketech. (už se na to italské jídlo strašně těším 🙂 ).
Ano, když jedu do Bibione, tak sjíždím taky v Latisaně. Tam je ale rozdvojka. Buď se může jet přímo na Bibione- a to opravdu v sezoně nedoporučuji( jsou tam většinou před Bibi velké fronty) a nebo se dá jet na Lignano . Takže jezdím část cesty raději jako vy. Potom je tam taková skratka přes pole 😀 - a to je asi nejkradší cesta do Bibione 😉 .

sarunatko
20. bře 2013

@mart.s. Nevím, jestli to tady už někde bylo napsáno, je tu toho hodně, ale můžete mi napsat, přes jakou českou cestovku jezdíte? Děkuji moc.

stevo12
20. bře 2013

@njurajn ahoj, diky za odpoved - pamatám si, predtým sme sa zvykli aj v noci zastavovat na super odpocivadlach v Rakusku, no fakt sa uz nepamatam, ktore to boli... a marne hladam na internete nenajdem ich 😖 Samozrejme v Taliansku uz ta cesta nieje taka dlha a aj benzin je drahsi, takze tam neplanujem zastavku. @mart. vy tam chodite uz dlhe roky, nevies nieco poradit - nechcem totizto "letiet", planujem jazdu v pohodicke s prestavkami... vopred vdaka 🙂

mart.s.
20. bře 2013

@sarunatko ahoj, my jedeme s www.ckgeos.cz

mart.s.
20. bře 2013

@stevo12 je pravda, že tam jezdíme už dlouho, ale žádná oblíbená odpočívadla nemáme. Přiznám se, že ani moc často nestavíme. Kluci většinou chtějí mít cestu co nejdříne za sebou (a naštěstí už od mala). Takže zastavujeme tak akorát na WC a abychom se s manželem vyměnili při řízení. 🙂 .
A jak jste se tu bavili o tom benzínu-je pravda, že v Rakousku je levnější. A je ještě lepší sjet někde z dálnice. Mimo dálnici je ještě o dost lacinější.

stevo12
20. bře 2013

@sorciera24 ahoj, pisala si, ze ste boli v Renze, kde ideme aj mm. Ako to tam je s vybavou kuchyne? Budeme si sem tam varit a aj dcerke zohrievat stravu..., da sa tam v pohode? Je tam aj rura, alebo len varic. Brali ste so sebou nejaku vybavu (nadoby atd.....)? Diky 🙂

stevo12
20. bře 2013

@mart.s. dakujem za rady.. 🙂

sorciera24
20. bře 2013

@stevo12 ano, boli, vybavenie kuchyne tam je komplet, riady, pribory, hrnce, noze, panvice.....toto tam ams, varic je plynovy, rura nie je funkcna , cize nemozes piect (ale to myslim nikde) a jasne, ze chladnicka 🙂

stevo12
20. bře 2013

@sorciera24 diky moc - je super, ze som tu nasiel niekoho, kto tam uz byval 🙂 , CK nam ponuka aj vylet na Muslickovy ostrov, chceli by sme sa ist pozriet - bola si, alebo niekto z vas? Ake to tam je?

njurajn
20. bře 2013

@stevo12 na muslickovom ostrove sme tiez boli. Je to celkom prijemny vylet lodou. Ostrovna plaz doslova posiata muslami, takze tomu treba prisposobit obuv, teda aspon pevnejsie podrazky. Ak budes mat stastie tak najdes aj peknu muslu 🙂 nelaknut sa, ked budu z musli vybiehat male potvorky 😉 Z muslickoveho ostrova by sa malo ist lodou este do rybarskeho mestecka, myslim Marano. Tam je volny program. Mne osobne sa ten vylet pacil, no manzelke sa muslickovy moc nepozdaval 😀 Zalezi co od tohto vyletu ocakavas 🙂

stevo12
20. bře 2013

@njurajn ok, diky - isli by sme hlavne kvoli detom, hlavne ta plavba lodou by sa starsej dcerke pacila a jasne, ze aj muslicky... 🙂 Na tie potvorky si pamatam aj ja, v Lignane na plazi som kedysi tiez vedel nazbierat pekne musle, niekedy aj s potvorkami 😀 Neviem ako teraz, ale vtedy na plazi sa dali vidiet aj vacsie kraby a meduzy...

njurajn
20. bře 2013

Ja sa ale urcite chystam do aquaparku. Tam sme sa vyblaznili. Je to ako skupinovy vylet, takze to nie je az tak drahe vstupne, a ta skupina sa nazbiera vzdy, ked nie, tak delegatka behala ako zmyslov zbavena po parkovisku a hladala ludi, ktory sa pridaju 😀
@stevo12 co sa tyka velkych krabov a meduz, tie som tam nevidel, len tie male kraby 🙂

lauraa
20. bře 2013

@njurajn necitala som teraz celu diskusiu , ale zlavu do aquaparku normalne dostavame cez taliansku agenturu ked si preberame ubytko a nikto nemusi behat za nejakymi turistami po parkovisku, inak talianske agentury ponukaju vela zliav len s atreba pri ubytovani opytat... ja osobne som za prenajom priamo u talianskych agentur, nemusim cakat do 14 hod. kym nas niekto niekde ubytuje, ako prideme tak zajdem do agentury ak je nase ubytko volne tak nam daju hned kluce ci je rano alebo obed.... pri odovzdavani apartmanu ziaden problem , ziadne kontroly a pod.... nehovorim taliansky ale este som v agenture problem nemala,vyberiem si ubytko na nete a zaplatim.... ci je nejaky rozdiel v cene neviem , este som to neskumala, ale pre mna je to jednoduchsie takto... minuly rok sme pricestovali , prevzali sme si kluce a turisti ktorych tam autobus vylozil, cakali na delegatku minimalne 2 hod, to my sme uz isli okolo na plaz ....

njurajn
20. bře 2013

@lauraa ako som pisal, uz nebudem riesit slovenske,ceske vs talianske cestovky. Dopracovali sme sa v podstate k tomu, ze vsetko ma svoje pre a proti. Kazdemu vyhovuje nieco ine. Tak neriesim 😉

lauraa
20. bře 2013

@njurajn ja som nechcela riesit cest. kancelarie ale skor tu pobehujucu delegatku.....chcela som len napisat ze dobra delegatka vie ze zlavy ponuka kazda ubytovacia agentura , jedno ci vas je 5 alebo vas je 50.... ked pricestujete jedno cez aku cestovku , vzdy preberate kluce u nejakej agenzie v IT, a kazda ma zlavove listky na rozne akcie.... 😉

njurajn
20. bře 2013

@lauraa, mne je vysostne jedno ako tu zlavu dostanem, ci hned namieste v agenture v podobe ja neviem nejakeho poukazu, alebo ci niekto bude zhanat ludi na parkovisku na skupinovy zlavneny listok, mna zaujima konecna suma 🙂 Ja som poukazovalna to, ze sa naozaj snazi vyhoviet, a pomoct. Iny delegat by ti dal mapku tuto chod, tam zaparkujes, tam si kupis listok a dovi dopo. Bol som nadovolenke na 3 roznych miestach, cez 3 rozne cestovky. Mali sme 3 rozne delegatky. Vchorvatsku to bol totalny prepadak co sa tyka delegata. Tam uz naozaj radsej na blind. V bulharsku na slnecnom pobrezi pol biedy, tam prisla asi 2 krat. Aspon do Varny sme mali sprievodkynu ktora nam zmiesanou ceskou rustinou sa snazila povedat co to o meste. Ale tam je tolko zabavy za super peniaz, ze tam ti to ani nechyba. Tym chcem povedat, ze si moc vamzim toho, ked sa niekto snazi. Je so skupinou az kym nekupi vstupne. Az potom ide het. Aspon ja mam taku skusenost.

njurajn
20. bře 2013

@lauraa a este nie je jedno ci nas je 5 ci 50. Velmi sa mylis. Najprv musi mat ck zmluvnu dohodu s dajme tomu aquasplash aby mohla ck ponukat zlavy do tohto arealu. Ck v Lignane a okoli maju urcite zazmluvnene hlavne a vacsie atrakcie Lignana popripade blizkeho okolia, na zaklade coho ponukaju zlavy. Nezazmluvnene ck to nemozu ponukat. A pochybujem ze slovenska alebo ck z inej krajiny ti ponukne zlavu do tychto parkov nech je to aj najlepsia ck na trhu 😉 Vtedy sa to musi riesit listkom skupiny s urcitym poctom ludi, a ck nemusi zaujimat, ako si skup. listok zozenies 😉 Trosku s prava a povinnosti ck a klienta. V tomto maju domace ck ako aj s cenou ubytka navrch.

filomena
20. bře 2013

Ahojte dovolenkari, tiez sa chystame do lignana v lete, radsej ani uz nepocitam kolkaty krat, proste to tam mame radi. Na tejto diskusii sa ale zacinam zabavat 🙂 @mart.s. vraj neprepocitava kazdu korunu, ale ma premyslene kde sa napoji na dialnicu aby usetrila 50 centov a @njurajn si udajne rad pricvaka za svoje naroky, ale bude byvat s dalsimi siestimi osobami v jednom apartmane aby ho to vyslo co najmenej. No tak tomu sa hovori dovolenka ... Ale nic v zlom samozrejme, len mi to nedalo. My chodime uz tiez roky cez talianske agentury a sme spokojni (chodievali sme aj so slovenskymi CK takze vieme sluzby porovnat). Prajem vsetkym krasnu taliansku dovolenku 🙂

mart.s.
21. bře 2013

@filomena Ahoj Filomeno. Taky nic ve zlém. Nezlob se, ale nevím, ´kde jsi na to přišla. Vůbec tě neznám. A nikdy jsem nikde nepsala, že se snažím ušetřit na dálnici nějakých 50 centů.Tak si mě tady, prosím tě, neber do úst. Je pravda, že jsem tady nedávno psala o tom, kolik stojí cesta po dálnici do Benátek, ale to byla pouze rada pro někoho a vyhledala jsem to na těchto stránkách http://www.autostrade.it/ .

seba1
21. bře 2013

Perfektné, tu si niekto príde a rýpne si do druhých a tvári sa, že najlepšie vie, čo je pre koho dobré, my sme boli tiež v apartmáne až siedmi a áno priplatili sme si, aby sme mali 2x kúpeľnu a záhradku. Tu sú ľudia, čo tu prispievajú a a dobre poradili už mnohým, za to im patrí vďaka a nie uštipačnosť.
@mart.s. nechápem takéto príspevky, že komu sú prínosom.

anw
21. bře 2013

Ahojte baby...Poradte nejaky pekny apartman so zahradkou (najradsej aj bazenom) pre 5 osob....Dakujem krasne

njurajn
21. bře 2013

@filomena 😀 A co to ma prosim ta co robit s priplacanim za sluzby ? Myslim pocet ludi v apartmanoch.Nebudem si zajednavat predsa 7 miestny apartman pre 2 ludi. Myslim ze 5 ludi je pre sedemmiestny apartman dostatocnym komfortom na priestor, ked bude mat kazdy izbu sam, rozdelenie kto s kym a vysvetlovat preco kazdy izbu sam, tak to hadam vysvetlovat nemusim 😉 A co sa tyka mart.s, tak sme sa bavili pokial viem o vyletoch. Tak ked som tam, a vies aj ty ze vylet do napr Benatok je voci inym vyletom dost drahy, ze uz nemieni na nich setrit. Juj, som tu rozprudil horucu krv, prepacte ☹

seba1
21. bře 2013

@anw ahoj, my sme boli vlani v Lido Altanea, je to 5 km od Caorle, je tam viacero apartmánových komplexov s bazénom a je tam fajn http://italie.orbion.cz/fotogalerie/villaggio-a...
Ponuky sa dá pozrieť napr. cez www.lampo.it

petusko
21. bře 2013

@seba1 kedy ste boli? My sme boli vlani v auguste vo Vialggio Giardini - Lecci 🙂