Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

njurajn
19. kvě 2013

@renatka100 este ma to pocasie mesiac na to aby sa umudrilo. O tie plaze sa nebojim, taliani to urcite daju do poriadku, ide im o udrzanie turistov. Len to nestastne pocasie, toho sa obavam. Nech ma voda aspon tych 23 stupnov. Tak snad.

miika
19. kvě 2013

@njurajn
@renatka100
@anapa
ahojte, oslovujem vas ako ludi ktori poznaju lignano pineto. Prave si hladam cez lignano.it apartman a neviem presne kde si vybrat, ci skor blizsie k plazi alebo blizsie k hemingway parku alebo blizsie k aquaparku, alebo blizsie k comukolvek. Ideme dve zenske a 3 deti (9r, 4r a 2roky, najmladsi este nechodi, cize kocik)
1. presuvali ste sa vsade peso alebo ste k niektorym atrakciam isli vzdy autom, lebo pesi sa to vzhladom na vzdialenost uz neoplatilo?
2. da sa niekde vyhodne v sezone zaparkovat pri mori a prejst uz len na plaz? ideme s 3 detmi, z ktorych jedno este nechodi a teda ideme s kocikom, takze prilis tahat kocik po piesku dlho nebudeme vladat...ktora cast plaze je taka fajn, ze su tam bufety, dobre more a dobry pristup s autom s moznostou parkovania?
3. ked to pozeram na googli, vyzera to zostavajuce ubytovanie dost daleko, len sa mi to zda, alebo sa tie vzdialenosti v pohode daju absolvovat s kocikom s 3 detmi?
4. ked ste sli na vylet do Benatok, ako ste tam isli ? niekde som citala ze sa odporuca ist do kempu oproti benatok a ist tam rovno odtial lodou, cize neist autom k mestu... predsalen do Benatok je to 100km, tak planujem ako tam pojdeme
5. ake je vstupne do tych aquaparkov a inych parkov, da sa to zvladnut aj na dennej baze alebo to moc lezie do penazi?
6. ten hemingway park, su tam pieskoviska, hupacky a tak? alebo je to proste len park so stromami?
7. da sa tam niekde prenajat bicykel pre dieta? pre stredneho beriem odrazadlo, ale viem si predstavit ze ten starsi 9rocny by sa tiez rad presuval na niecom co ma dve kolesa a autom sa mi nechce ten bicykel viezt... len neviem aka je tam rusna doprava a ci sa nebudem bat ze mi vletia pod auto...a ci sa tam nekradnu moc bicykle
8. ake este vylety odporucate mimo atrakcii v Lignano absolvovat? Benatky, ...?

Planujeme tam ist 20.7. az 3.8. na 14dni, bude to v pohode, nebude nam tam dlho?

renatka100
19. kvě 2013

@miika to je dost vela otazok ale urcite lepsie sa opytat ako nie 🙂
Jednoznacne odporucam cokolvek do 100 m od plaze. Cim blizsie tym to bude pre vas dospelych jednoduchsie, ved treba chodit domov varit, prip nieco si zabudne alebo cokolvek, oni sice pisu ze napr 500 m od plaze ale ked si pozries google maps zistis ze je to po chodniku ovela dalej a premavka je tam fakt velka my sme ledva ustrazili nasu malu na odrazadle a to mala 1,5 roku ☹ ked by ste boli v casti sabbiadoro mate peso vsade blizko, inac chodi ich mhd listok okolo 1,5 eur dospely, pri mori sa da parkovat iba skorsie rano potom uz iba v ulickach ale mari sa mi ze do nejakej vzdialenosti su vsetky parkoviska od mora spoplatnene. My sme chodili autom iba v nevyhnutnych pripadoch a to do supermarketu. Je tam dost velka premavka a niekedy aj zapchy. Plaz je dobra vsade sabbiadoro, pineta, riviera. Vsade su lehatka a k nim prisluchajuce zariadenia wc, bufety atd. Ked si nekupite ubytovanie s lehatkami rataj okolo 15 eur na den na dve lehatka a slnenecnik. Iba tak sa takmer neda nikde rozlozit osuska 😒 do benatok z lignana v sezone a s malymi detmi Nikdy!!! Je tootalna strapacia tam prist same zacpy a to teplo je to fuska. Iba mimo sezony s ubytovanim na poloostrove cavallino s trajektom do benatok, prip lodou z pristavu z lignana ale to je iez dlha cesta.
Aquaparky su dost do penazi ale co clovek pre deti neurobi 🙂
Hemingway park je vysusena planina s par preliezkami ale ked sme tam boli minuly rok tam bolo tolko prachu ze sme odtial zutekali. Takze nic moc.
V lignane je krasna zoologicka urcite odporucam pri skaredom pocasi.
Ten termin co ste si vybrali je dost drahy je to takmer hlavna sezona a dobre ubytko aj viac ako 1500 eur? Kolko chcete na to dat?

njurajn
19. kvě 2013

@miika ahoj. Ja som tam bol zatial len raz. Napisem len tak, ako sme zili my. V podstate renatka vystihla vsetko. Vzdialenosti ubytovania k plazi su niekedy dost stiahnute. Co sme boli ubytovany, tak pisali 250 m, a ked som zapalkou pobehal 🙂 podla mierky po google maps, tak mi to dalo okolo 500 m. Neviem ci uvadzaju vzdusnu ciaru ale po chodnikoch urcite nie. My sme ubytovany dalej od plaze, lebo plati ze cim blizsie, tym hlucnejsie, kedze to tam oziva az vecer. Na nakupy a k atrakciam sme chodili autom. Boli sme mimochodom v casti sabbiadoro. V tom parku som nebol. Do benatok sme isli busom k pristavu a od tial lodou. Je pravda, strasne teplo v sezone. Bolo tam pocitovoaj cez 40 st. Ak si nesadnete
do kaviarne na kavu, tak budete sediet v tieni na zemi, alebo pri pristave je taky maly parcik s lavickami a tienom, a uz mat len stastie aby bolo volne miesto Je to tam preplnene turistami. Ale inak je tam pekne, ja nebanujem, no to sme este nemali dieta. Teraz tie vstupy. Vsetky ceny vstupov najdes na nete. Aquapark stoji myslim 21 euro na osobu, dieta myslim 16, a do
3 rokov zdarma. Ak je skupina 30 ludi, tak sa plati 14 na osobu. To pisem celodenny vstup. Ale vraj talianske agentury davaju zlavove kupony. Ak chces obehat vsetky atrakcie Lignana, priprav si asi dost peniazkov. Ale s deckami urcite ten aquapark a gommosi park. Tam platia vstup len deti. Ale kolko neviem. Ale aj vstup do Guliverlandie zistis na ich stranke. Ak je pravda co sa pise, tak bicykle sa daju prenajat zdarma na terase pri mori, to je ta musla na vode. Ale budu to zrejme len herky, ale ked to odvezie 🙂 Hustota dopravy. Je pravidlo cim blizsie pri hlavnej ceste, tym hustejsia doprava. Neviem ako sa vola ta cesta, myslim ze Via Europa. My sme boli za tym prvym pristavom ku koncu polostrova, a tam to bolo v pohode. Na plaz sme chodili peso. Ale s kocarom po plazi, to neviem. Mimochodom, ked sme nemali slnecniky, rozkladali sme osusky uplne v predu, pri mori. Tam to prevadzkovatelia toleruju, pokial s niecim, napr vlastnym slnecnikom, plaz. stanom nezavadzias vo vyhlade platiacim zakaznikom. To je moj pohlad ako sme to mali my.

miika
19. kvě 2013

@renatka100
Ahoj, veľká vďaka za info. Tak našla som ubytko za 1190€ na 2 tyzdne, je aj za 1000ku, ale zväčša bez parkovacieho miesta.
Takze odporúčate skôr sabbiadoro oblasť?
A do Benátok teda vôbec neist?

@njurajn

renatka100
19. kvě 2013

@miika to je celkom slusna cena ale ber iba s parkovacim miestom a ked sa da aj so slnecnikom v cene. Ja by som do benatok urcite nesla aj tak mas este dost male deti aby z toho nieco mali. 🙂 radsej dajte peniazky na ničeo ine 😎 a ake ubytko si nasla?

miika
19. kvě 2013

@renatka100
vase prispevky ma tak zneistili, ze idem hladat ine ubytko a asi v sabbiadoro...
to za tych 1190eur je apartmat ponukany mimo CA, priamo majitelmi, v takom 4-bytovom domceku, tento apartman ma: 2x spalna, obyvacka, kuchyna s umyvackou riadu, s prackou, kupelkou, parkovacim miestom, grilom v zahrade, ale bez klimatizacie a bez plazoveho servisu a hlavne je to dost daleko - udajne nejakych 600m od plaze, ale ja som okrem oblasti Riviera aj tak nenasla nic blizsie ako 300-400m od plaze, povedala som si ze vsak nabalime kocik s vecami a pojdeme na plaz, decka su zvyknute dlhsie chodit a ten najmensi sa povezie, ten 4rocny pojde na odrazadle... dost som hladala ubytko vedla tohoHemingway parku ktory si ofrflala, my sme ho uz pozerali cez google kamery v uliciach a tiez sa mi to nezdalo bohvieco, nevidela som tam pomaly ziadnu preliezku, myslela som si ze to je len schovane medzi stromami... teraz aspon uz viem ze mi to moze byt jedno ci som blizko toho parku...
idem teda hladat odznova, tak ale lepsie to zistit teraz ako na mieste ako sa veci maju...

anapa
19. kvě 2013

@miika Pekný večer, ja chodím už 8 rokov do Sabbiadora, takže Pinetu nepoznám, aj keď raz sme tam boli pred 6 rokmi v tom parku Hemingway. K čomu bližšie si vybrať apartmán záleží na tom, načo do Talianska idete. My vždy kvôli moru.
1. Keďže chodíme do Sabbiadora, k moru pešo(cca 150m), k atrakciam autom, lebo Aquasplash, Gulliverlandia, Gomosi, aj Lunapark sú v Pinete, čo je cca 4km.
2. Parkujeme v dvore pri apartmáne, keďže každý apartmán má 1 parkovacie miesto. Parkovanie pri pláži je spoplatnené parkovacími automatmi tam kde chodíme, v Pinete neviem, ani pláže tam nepoznám.
3. Neviem, kde máte ubytovanie, takže neviem posúdiť.
4. Do Benátok sme išli až minulého roku, keď dievčatá mali 12 a 14 rokov a dobre sme urobili. Aspoň z toho niečo mali ako baby - obchody, masky, pre menšie deti je to trápenie, aspoň naše to tak ohodnotili. S tým kočiarom to je tiež náročné, keďže tam sú mostíky cez tie kanály, tak 10-15 schodov hore a potom hneď dole, niekde aj viac a je ich tam možno aj 10. Každý si to musí zvážiť sám. Išli sme autom do Latisany a do Benátok vlakom. Cesta 80min.-11,90 eura/os. tam a späť, deti majú zľavu, parkovanie pri stanici zadarmo.
5. Aquapark- 20/15, Gulliverlandia- 17/13, ZOO- 13/10, Gommosi neviem bol som tam r.2005-7eur, 2006-7,5eura, teraz neviem, platia len deti, v Junior parku a v Lunaparku sa platí každá atrakcia zvlášť, tak 1-2 eura.
A či na dennej báze - ???, lezie to móóóc do peňazí.
6. V roku 2007 tam boli aj šmýkačky, teraz bohužial neviem.
7. Bicykle sa tam požičiavajú na hodiny, či aj taký malý neviem, väčšinou som videl tie 2-ky, alebo 4-ky. Večer je tam pešia zóna plná ľudí, až by som povedal hlava na hlave. Treba zvážiť, alebo sa spýtať toho, kto bol v Pinete. O krádežiach som tam za 10 rokov nič nepočul, to nie je Slovensko 🙂 🙂
8. V roku 2006 sme boli na výlet loďou na mušličkový ostrov, nič moc len tá cesta loďou, ostrov malý plný mušlí. Deti s manželkou sedeli na pni a ja jak blbec s tesco taškou som im zbieral hodinu mušle. No čo už. V r.2008 sme boli na lodi v Grade. Pekný výlet, také historické mestečko. A v r.2012 Benátky. Ináč len Lignano.
Odporúčam ešte posurfovať na nete, určite tam niečo bude.
Dúfam, že to postačuje na aký, taký prehľad. Ak nie, stačí sa pýtať. Peknú dovolenku.

anapa
19. kvě 2013

Tak vidím,že kolegovia to už popísali, takže sa v niečom opakujem, ale začal som o 19:00, no kvôli hokeju som dokončil až teraz 😕

miika
19. kvě 2013

@anapa ahoj, dik za odpoved, a cez aku agenturu chodis a zabezpecujes si ubytovanie? ktoru oblast sabbiadora by si odporucil? chodievas vzdy na to iste miesto?

njurajn
20. kvě 2013

Na tom muslickovom ostrove sa mi najviac pacili zjezeny ludia, ked im s musli zacali vyskakovat male zvieratka 😀 B-) A este ta plavba a vylet do Marana 🙂

maznacik007
20. kvě 2013

no uz sa nam to blizi... o mesiac uz budem balit... tiez vaham ci zobrat deckam odrazatko a kolobezku... kocik beriem pre maleho istotne ... najma vecer ked pojdeme do centra... my budume priamo v centre kusok od toho parkoviska zenith v takej slepej ulicke ... takze k moru je to len kusok ...

tiez rozmyslam ze do akeho toho detskeho parku pojdeme uvidim kam daju v agenure poukazky...
tie benatky zvazujeme ...

@miika my chodime cez mc agenzia ..inak ten termin co chces ist je dost vychyteny vtedy su tam najma taliani ... my sme raz tak sli v tom termine vtedy sme boli v takej vile priamo pri plazi v spaggia a teda nikdy viac sme si povedali ... ono taliani maju taky svojsky styl vychovy ... decka mohli vsetko ... divoke atd.... ako ja zvladam vela ... mam syna s poruchami spravania ale teda toto bolo na nas moc ... 😅

anastazka
20. kvě 2013

už se nám to taky blíží, jedeme 14.6., jen to počasí teda ☹

renatka100
20. kvě 2013

@anastazka aj my ideme vtedy ak vsak bude mat more 18 stupnov tak to asi prelozime ☹

miika
20. kvě 2013

@maznacik007 tak ja dufam ze Taliani nastupia az v tych terminoch po 3.8., aspon tak som pocula, ze vtedy maju celozavodne dovolenky v auguste, dufam ze sa tak tak minieme a ked nie, tak co uz
ja mam druhy a treti tyzden v juli vzdy detsky tabor tu doma v dedine, ktory je perfektne organizovany, maly sa tam vzdy tesi a mam o neho na dva tyzdne postarane, stredny je tiez vtedy v skolky, preto som nedala dovcu pri mori ktora by sa prelinala s tym taborom a kedze mam skolaka, nechcem ist pocas skolskeho roku, no je to dilema kedy ist aby sa clovek vyhol velkemu naporu turistov a zladil to so skolou, tabormi a tak

ideme nakoniec do Lignano Sabbiadoro za 1190e na 14dni, budeme normalne v apartmane v meste, 200m od plaze, co je v pohode, mestsky ruch a shopovanie nam priam vyhovuje, k atrakciam budeme jazdit autom, som rada ze som povodny umysel byvat v Lingano Pinete daleko od mora zmenila, asi by sme dost lutovali, lebo by sme sa k moru velmi nachodili

maznacik007
20. kvě 2013

@miika dobre si sa rozhodla my ideme do apartmanu 50 m od plaze ... a tiez priamo do centra... ale sme v takej slepej ulicke ...
ale my ideme posledny junovy .. takze nas to vyjde celkom lacno ... 350 na tyzden aj s plazovym servisom ale aspon nam ostane na atrakcie ... 😉

miika
20. kvě 2013

@maznacik007 ozaj, ked pises o poukazkach od agentury - ak byvame v aparmane, ktory vybavujeme priamo od talianskej agentury, ona nam da nejake poukazky do parkov ?

Odrazadlo - no pre 4rocneho je to idealne presuvadlo, minulu dovolenku v Chorvatsku sme ho mali v Zadare na vylete, maly presiel cele mesto a vobec nesomral ze je unaveny a ze uz nevladze, super vecicka, vliezol s nim aj do obchodov. Len neviem co pre 9rocneho - ty mas 10rocnu slecnu, rozmyslas pre nu kolobezku? moj synator kolobezku ma, este taku malicku, ale vobec sa na nej nevozi, nepouziva ju...ma take mini kolecka, co je asi dost neprakticke na dlazbe

Ozaj, kedy je najlepsie cestovat - ked pojdeme vecer, to tam prideme v skorych rannych hodinach, co tam budeme robit tak skoro rano ak sa mozeme ubytovat az po 16tej ? budeme este dospavat v aute na ulici? teda ja ako vodic budem asi mrtva...a spat veru budem musiet...

hexena
20. kvě 2013

@renatka100 je tam strasne vela atrakcii pre deti, nudit sa urcite nebudete...vela zabavnych parkov, lunaparky, aquapark, ZOO...a na kazdom rohu herne kde su vselijake tie auticka, vlaciky, na elektrinu, zetony s akupuju v herni, my sme boli v sabbiadoro minuly rok, pozreli sme si aj pinetu, ale to sa neda so sabbiadoro ani zdaleka porovnat, take ja by som vam odporucila skor sabbiadoro a ked si budete vyberat ubytko tak by som zobrala skor daco kde je aj detsky bazen...a kde je blizko plaz, pri malych detoch je to lepsie, nebudete to mat daleko pesi a mozes odbehnut pre daco ked bude treba na izbu...podla mna najidelanejsia dovolenka pre deti co sa atrakcii tyka

hexena
20. kvě 2013

pardon, moj horeuvedeny prispevok bol urceny pre @miika

maznacik007
20. kvě 2013

@miika nam dali vzdy pri prichode ked sme sli do agentury pre kluce a doplatit celu sumu .... za apartman... dali nam taku knizku a tie kupony ... je to sice talianska agentura ale roky tam robi ceska .. aj volne listky do lunaparku zvykli davat ...
ja beriem aj kocik pre maleho ... a vezmem mu aj first bike, malej teda zvazujem ci tu kolobezku uvidim to este nie som rozhodnuta .. dali sa tam pozicat aj take tie rodinne bicykle viacmiestne ... ono inak ked ides vecer s detmi na to namestie ... a na zmzku alebo tak ... asi nedam to odrazadlo zvykne tam dost ludi chodit a zasa nahanat ho tam ako tam lieta ... to radsej kocik ... ale podotykam ze moj vyzera ani nie na tri roky ... ma poruchu rastu takze neposobi v kociku divno...
my co chodime cez tu agenturu ubytuvavaju po 10 hod. my ideme tiez ako vy odtial nam cesta trva tak 4 hodky... tento rok planujeme tak spravit ze pojdeme okolo tretej z domu a rano prideme ... dufam ze nebudu este velke zapchy ... a rano si uz dame croassant a kapucino na plazi...a ja sa budem s deckami kupat a muz pojde nas potom ubytovat... 😉

miika
20. kvě 2013

@maznacik007 a asi nebudes s tym kocikom chodit aj na plaz, ste dost blizko, ze? moj dvojrocny este nechodi a nosit 12kilove dieta nie je bohvieco,
no ta cena 350 za tyzden aj s plazovym servisom je super cena, to ja dost preplatim, mozno buduci rok pojdeme posledny tyzden juna a prvy tyzden jula, este uvidim...

hexena
20. kvě 2013

@miika v sabbiadorte na plazi je kazdych par metrov smyklavka, hupacky, preliezky ZADARMO....a obchodiky s kyblikmi, lopatkami a nafukovacimi krokodilmi, malymi clnmi, atd na kazdom rohu, ani to nevlacte z domu, kupis tam za par euro...nam s anajviac pacila Guliverlandia je tam show zo zivymi tulenmi, dinoland, kolotoce, jazda na autickach, jeepoch, cirkus a vselijake atrakcie...vsetko v cene vstupneho...aj ZOO je super, aj taky detsky park s kolotocmi, zabudla som ako sa to vola, skusim pridat fotky ak mas zaujem ak sa dnes k tomu dostanem

hexena
20. kvě 2013

@miika talianom minuly rok zacinali prazdniny 16.6:

maznacik007
20. kvě 2013

@miika praveze kocik beriem aj na plaz len take golface ale polohovatelne ... tam zvyknu predavat take sietovane tasky s velkymi usami to kupim na hracky do piesku ... my mame od apartmanu to len kusok... tam je taka cesticka k bufacu na plazi ... a tam hned budeme mat plazovy servis... takze v pohode ..
uprimne ja si to bez kocika ani neviem predstavit ....
rovnako napr. neberiem so sebou osusky to tam zvyknu predavat taky cernosi po plazi ... a ak vezmes viac kusov tak sa da dobre zjednat ... a su fakt kvalitne ...
a aj tych par metrov na plaz nejdem bezkocika ak aj pojde peso maly aspon odveziem potrebne veci... kybliky tiez neberiem je tam taky obchodik hned neni to predrazene .. a decka sa tesia ze maju nove... potom ti napisem aktualne ..

miika
21. kvě 2013

@hexena ja som pisala o celozavodnych dovolenkach, nie prazdninach, kedze na tu dovolenku idu deti s rodicmi 🙂

miika
21. kvě 2013

Este sa chcem poradit ohladne plazoveho servisu - my v cene ziadny nemame. Cestovka mi ponuka 10% discount na kupu miesta na plazi cislo 9, kedze ta je na urovni nasho apartmanu. Ja ale nie som presvedcena ci tam budeme kazdy den a ci tam budeme cely den, da sa napr. kupit lehatko len na doobeda alebo musim vzdy na cely den? Ono ked clovek dostane plazovy servis zadarmo, tak nad tym takto nerozmysla, ale ak si ho musi dokupit, uz to zvazuje...

bezaz
21. kvě 2013

baby, to cez aku cestovku idete za take ceny??? 😲 😲 normalne cumim.. my sice berieme 2spalnovy apartman, tak asi preto 😅
@miika my sme minuly rok nemali plazovy servis a chodili sme na plaz vlastne kazdy den, a to je 20eur na den za slnecnik v poslednej rade, kebyze sa nerozdelime s ostanymi, tak je to celkom slusna palka... ale ked vies, ze sa nebudete skvarit na plazi pravidelne, tak pohodka.. smola je, ze nemozes brat vlastny slnecnik, co je s detmi podla mna nutnost.. inak zoo v lignane je fajn, to bol nas jediny vylet, co sme absolvovali 😀

renatka100
21. kvě 2013

@miika dufam ze si nasla nieco pekne 🙂
Ja by som dopredu slnecnik nekupovala. My sme chodili kazdy den na plaz a kupovali si ho max na dva dni dopredu. V sezone vsak moze byt problem ale urcite nejake budu mat ln daleko od plaze

mafix
21. kvě 2013

Rada bych vas take pozadala o doporuceni nejakeho apartmanu.Potrebujeme dve loznice,radi bychom bazen(i detsky) a aby to nebylo daleko od more. Bibione nebo Lignano.Moc dekuji.

bezaz
21. kvě 2013

@mafix my ideme sem http://www.etgroup.info/Residenza_delle_Terme-B... este sme tam neboli, ale vraj dobre, tak uvidime 😉 berieme apartman C6