Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

mart.s.
21. črc 2014

@akayka ahoj, trh je otevřený každé úterý zhruba od 8 do 12. Takže - dopoledne 🙂 .K těm restauracím- velmi dobře například vaří v Ristorante Pizzeria Apollo.

mart.s.
21. črc 2014

@akayka jo a k té půjčovně kol. Tam se přiznám, že se moc neorientuji. Kolo jsme si tam nikdy nepůjčovali. Vím, že některá ubytování půjčují svá kola. Ale to asi nebude váš případ. Takže normálně se půjčují kola ve všech půjčovnách, kde půjčují taková ta šlapadla nebo motorová vozítka. Ty půjčovny se nacházejí skoro na každé z těch hlavnějších ulic 😉

akayka
21. črc 2014

@mart.s. Ďakujem veľmi za odpovede!... mali by sme bývať na "via regolo" tak to Apollo budeme mať blízko 😉 a s komármi je to tam ako? 🙂 mám totiž dosť silné reakcie na štipance - tak neviem ako veľmi sa vybaviť.. niekde som čítala že tam nie sú a niekde zasa že ich je veľa 😕 ...
Čítala som tu, že si tam nakupujete aj "domov".. olej, ocot a podobne... Poradte niečo, čo by som určite mala vyskúšať 😉 Ďakujem ešte raz...

mart.s.
21. črc 2014

@akayka tak pokud ti komáři vadí, určitě bych je nepodcenila 😉 . Je sice pravda, že za tu dobu, co tam jezdím se mi už taky stalo, že tam nebyli. Většinou jich je tam ale hodně. Takže určitě repelenty s sebou. Já vozím i takový ten odpuzovač do zásuvky a když sedíme venku, zapalujeme si i ty jejich voňavé květináče (nebo v čem ty odpuzovače prodávají 😀 ).
z Itálie si vozíme i těstoviny a hlavně víno. Ale to hlavně záleží na tom , kam člověk jede. Teď jsem se vrátila z Kalábrie a přivezla jsem si například několik kg kalábrijské cibule 😀

akayka
21. črc 2014

@mart.s. Tak to sa tým určite vybavím... 🙂
Pozerala som čo ste sem pridala - nádherné miesta! To ste si to museli fakt užiť... Ja som bola nedávno na takej krátkej poznávačke - Neapol, Pompeje, Vesuv, Capri... A bolo to úžasné len veľmi krátke... Raz sa tam určite vrátim a keď pozerám tie vaše fotky tak mám inšpiráciu na nové miesta ;) ...

mart.s.
21. črc 2014

@akayka díky, bylo tam krásně. A to jsem tam zatím stačila dát fotky jen z první půlky 🙂 . Až bude čas, tak ještě něco přidám.

akayka
21. črc 2014

@mart.s. fakt krása... 🙂
Ešte sa opýtam k tomu Bibione... Sú tam nejaké väčšie supermarkety? Nechce sa nám všetky veci "trepať" ... Dá sa tam v pohode nakúpiť?

mart.s.
21. črc 2014

@akayka určitě. Je jich tam hned několik. Jsou tam supermarkety Momoli, potom jsou tam disconty a já například nejraději nakupuji v supermarketu A&O. Je na Via Orsa Maggiore. Také většinu věcí nakupuji až tam.

dakota14
22. črc 2014

baby boli ste niektoré v trieste, miramare a aquileia budeme mať možnosť ísť do týchto troch miest bude to zaujímavé či nie chceme ísť do benátok kvôli sestre tá tam ešte nebola a mne sa páči aj toto 😀

mart.s.
22. črc 2014

@dakota14 já jsem byla na všech těch místech. Je tam hezky. Ale byli jsme tam vlastním autem, takže žádný organizovaný zájezd.Ten Terst a Miramare je výlet na den. Cestou jsme se ještě stavili v Grotta Gigante. Doporučuji. Krásná jeskyně.V Aquilei je hezká( myslím) románská bazilika a věž. Výlet tak na dopoledne.

dakota14
22. črc 2014

@mart.s. diky moc ja som pozrela fotky na nete vyzerá to celkom pekne ale ked hovoríš ty že je tam pekne 😀 😀 😀 ešte sme tam neboli troška zmeny nezaškodí tiež nechceme len ležať na pláži

mart.s.
22. črc 2014

@dakota14 a kdy vyrážíte?

dakota14
23. črc 2014

@mart.s. 8. augusta

mart.s.
23. črc 2014

@dakota14 tak to už máš za chvilku. To se tam mineme o týden. My jedeme od 23.8. do 30.8. 🙂

dakota14
23. črc 2014

@mart.s. hej hej už len dva týždne kufor už netrpezlivo stojí a čaká kedy začneme baliť tak sa minieme no škoda ale zaujímavé je že tam vždy stretneme niekoho známeho 🙂 no to veru hej 😀 len to počko ma trochu trápi ale verím že bude ok a ked nie tak dačo už vymyslíme 🙂

mart.s.
24. črc 2014

@dakota14 určitě bude fajn. Já těm dlouhodobým předpovědím moc nevěřím. Většinou se to ještě změní.

lenkao
27. črc 2014

@dakota14 aj my sme boli a mozem odporucit, mne sa pacil miramare. velmi peknyroma nticky zamocek s krasnou zahradou. vsetko ma svoje kuzlo

cibka1
27. črc 2014

@lenkao @mart.s. ahojte kočky, tak som zasa tu. Stihla som pokukať vaše predchádzajúce komenty a boli sme od nedele do nedele. Teda vlastne od nedele do soboty. Odišli sme o den skor, lebo to počasie sa tam nedalo vydržať. Prostredie nádherné, stále bolo kam ísť, decká boli nadšené, hlavne z lunaparku. Pobehali sme toho naozaj veľa, do Lignana sme sa ale nedostali. Kedykolvek sa dalo, boli sme pri mori. Ale moc sa naozaj nedalo. Hned v pondelok celý deň pršalo, v utorok pol dňa pekne, pol dna pršalo. Streda bola jediná pekná bez oblakov a dažda. No a až do soboty to bolo striedavé.. Raz pekne, potom škaredo. V sobotu ráno to vyzeralo slubne, išli sme sa okupa, kým sme došli na pláž, začalo fúkať, ochladilo sa na 23 a bolo po kúpaní. Nestihla som ani trhy, doobeda sme sa boli kupať a kým sme tam prišli, všetko bolo zbalené. Zážitky super, ale som strašne sklamaná z toho počasia. Preto sme sa zbalili o deň skôr a išli domov. Celú cestu búrka za búrkou, hmla, nebolo vidieť ani na cestu a pred Viedňou zrazu jasno... To by som si nebola pomyslela, že v sezone vychytáme takéto počasie... Korenie som zohnala. Na pešej zone je jeden obchod kde predavajú vína, balsamico a také veci okolo toho a tam ho mali. Ale lacnejšie som videla v supermarketoch. Nakúpila som si fantastické talianske kávy. Takže tak. Pláže nádherné a voda bola prekvapivo čistá, keď som tam bola naposledy, bola otrasná, ale boli sme milo prekvapení, aká je čistučká.
AKo ste sa mali vy??

cibka1
27. črc 2014

@akayka komárov tam bolo naozaj veľa a dosť agresívne štípali. Nepomáhali ani vonné sviečky. Repelenty trochu áno. A tiež som si kúpila ten elektrický odpudzovač, ten pomohol. Komáre štípali iba vonku. V apartmáne sme nemali vďaka nemu.

cibka1
27. črc 2014

@akayka požičovne bicyklov sú tam na každom rohu, ale super bol ten elektrický. Prenájom stojí 18 eur na hodinu. A chodili tam aj na požičaných dvojmiestnych športiačikoch, tie boli úžasné, ale neviem, kde sa to dalo prenajať. Preháňalo sa to tam od rána do večera. Ale väčšinou kde sa dali požičať elektrické, dali sa požičať aj klasické bicykle. Ale cenu neviem, zdá sa mi že 15 eur na deň, ale nie som si istá.

mart.s.
27. črc 2014

@cibka1 ahoj, jé tak to je mi líto, že se vám tak nevyvedlo počasí. A jak přesně se to koření tedy jmenuje?

cibka1
28. črc 2014

@mart.s. je to bruscheta, ale to je nepikantné. Dali sa kúpiť aj pikantné.

marinor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenkao
28. črc 2014

@cibka1 to fakt? tak to ma mrzi ze vam take pocasie vyslo a este o den skor ze ste isli domov, to by ma ani nebolo napadlo ist 🙂 Take pocasie sme veru este nezazili a to sme boli uz aj v maji ale vacsinou v juny chodime. Ako stalo sa ze prsalo. V Jesole sme mali tak troska uprsanie ale skor len prehanky ale aj tak aj ked prsalo tak sme behali po vonku alebo zaliezli do herne a tak 🙂 Ale aj my sme tu mali dost uprsany tyzden 😖

mart.s.
28. črc 2014

@cibka1 tak to vyzkouším. Já si taky koupím radši tu nepálivou.
No doufám, že nám to počasí vyjde. Už se to taky začíná pomaloučku blížit. Ty prázdniny nějak rychle utíkají 🙂 . Za tři a půl týdne jedeme.

cibka1
28. črc 2014

@mart.s. veru by som si to zopakovala. Buduci rok hadam znova.

dakota14
3. srp 2014

ták mi to už máme za 4 dni od zajtra pomaly začíname baliť a v piatok frčíme smer lignano počasie by malo byť fajn tešíme ak bude dobrý net pošlem pozdrav, idete niekto v piatok ešte 🙂 🙂

mart.s.
4. srp 2014

@dakota14 tak to ti přeji, aby vám to počásko opravdu vyšlo a krásně si to tam užijte🙂 .

dakota14
4. srp 2014

@mart.s. diky no budeme mať fajn ja som sa tak silno modlila šak každý kto chodil späť vždy im pršalo 😒 tak sa už teším moc 😎

mart.s.
4. srp 2014

@dakota14 to máš pravdu. Někdy tam letos přeci musí svítit sluníčko 🙂