Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

evulik6
27. črc 2009

ahoj martinka... ake ste mali pocasicko? pekne bolo? my sme isli domov tyzden pred vami a v sobotu prsalooo...tak sa nam aspon dobre cestovalo... ubehlo ti to rychlo? mne ani tak nie, myslela som si ze to pojde rychlejsie... uzili sme si tych sedem dni maximalne ako sa dalo... maly bol uneseny z vody a kolotocov... nechcel ist domov a stale rozprava ze chce ist daleko pri velku vodu 😀

aj som vas tam pozerala v lunaparku ale nevidela som nijake podozrive osoby.. 😒

mart.s.
28. črc 2009

ahoj evulik, kromě té soboty tam bylo krásně celých 14 dní.Děti byly také nadšené z moře i lunaparku. Byli jsme i na dva dny na výletě v Dolomitech. Tam bylo taky moc krásně. Jsme na tom asi stejně, protože Míša chce taky každý den k moři nebo na kolotoče a my mu nemůžeme vysvětlit, že je to opravdu daleko 😉 a že se tam jít na procházku nedá 🙂

evulik6
28. črc 2009

ahoj martinka...
joooj tak som na teba myslela ze ty si tam este uzivas slniecka, vodicky...och... je tam naozaj super... maly stale rozpraval ze nie domov, velka voda... :DD

evulik6
28. črc 2009

ved som si aj myslela ze tam je urcite pekne... to je super ze nam to vsetkym pekne vyslo... lebo mne by bolo strasne smutno keby bolo pocasie skarede..asi by som aj plakala 😉

mart.s.
28. črc 2009

Já jsem taky šťastná, že se nám to počasí vydařilo.
Ani dětem se vůbec nechtělo domů. Před odjezdem se ještě loučily s mořem: " Ahoj moře , za rok zase přijdem." 🙂 Jen nás ještě těší, že nás letos čeká ještě jedna dovča. Na konci srpna jedeme opět do Itálie. Ale tentokrát ne k moři, ale k jezeru . ( Lago di Garda) - Tak doufám, že nám to taky vyjde. 😉

naad
28. črc 2009

Ahojte holky. Ja som sa len nedavno zaregistrovala, ale uz velice davno, davnecko citam vase zazitky z dovoleniek. A ako ich citam tak normalne som dostala chut tam ist na dovolenku s rodinou. Takze, cez taliansku cestovku sme si rezervovali ubytko v Lignano-Pineta. Podla vasich inf. je to kludnejsie miesto preto sme si to vybrali. (mame 2 deti - 2 rocnu princeznicku a 5 rocneho synceka). Budeme vo ville Algamarina. Nepozna to niekto? Ubytko mame od 1.8., ale cestovat budeme v noci 31.7.. Ako som vas citala cesta bude trvat asi 10h. No nase decka velice neradi cestuju, takze som zvedava ako to dopadne. Verim tomu, ze budu spinkat a nedude problem. A ozaj, vie mi niekto poradit, ci v Pinete mozem pouzivat vlastny slnecnik? Lebo deti iste nebudu chciet odist daleko od mora.
Uz tak strasne sa tesime. Aj pocasicko vyzera ze bude fajn...Nech uz je piatok ...a ide sa do Lignana...

evulik6
29. črc 2009

jeeeeeeej martinka, tak ty este pojdes do IT? Supeeeeeeeer...hned by som isla s vami... mna caka v septembri nastup do prace, nakolko maly nastupi do skolky... vobec sa mi nechce... och... no ale co narobim... aspon zarobim nejake korunky na buducorocnu dovolenku... uz teraz sa na nu tesiiiim...
Inak mi buduci rok pojdeme tiez na dva tyzdne... ale neviem ci opat do IT alebo niekde inde... uvidime...
INak sa ti chcem podakovat za info ze na plazi bude ohnostroj... boli sme tam pozriet, malemu sa to strasne pacilo, aj nam... bol uzasny... a ta pohoda na plazi... Maly ku koncu zasdriemal v kociku a ked to dobuchalo tak sa zobudil a tak rychlo si sadol a hovoril kde je bum bum... nie je bum bum... no sme sa na nom nasmiali...
A aj za tie zlavy do aquaparku dakujemeeeee... aj za vsetky infosky... vsetko sa nam zislo...
Strasne krasne boli tie potociky tyrkysove...nadhera... ak tam pojdeme buduci rok, tak sa tam urcite zastavime 🙂

naad, vitaj medzi nami.. super ze idete do talianska... je to krasna krajina... Idete na tyzden? no detom sa tam bude urcite pacit.. je tam toho pre ne vela... 😉 To ubytko nepoznam, lignano ako tak ano, ale len tak ze co tam vsetko je a tak... Pocasie bude urcite super, tam byva pekne... Tak si to uzite aj za nas 😉 🙂

ivka2007
29. črc 2009

ahojte tak nam sa to uz tiez blizi,neviem co skor a kde zacat balit 😉 ,neviete mi povedat/napisat/kolko tam stoja take obycajne golface?

evulik6
29. črc 2009

ivka ahoooj...to je super ze sa ti to bliiiizi... parada... ja by som tak rada este isla... och...
Kolko tam stoja tie golface to ti nepoviem, ja som take nieco v Bibione ani nevidela, aspon si nespominam... Aj ked bol tam obchod ze chicco a neviem co ale tam som ani nebola pozriet, takze ti neporadim... Co sa vam uz nezmesti kocik? Neviem kolko tam take veci mozu stat, nemam ani sajnu... 😒

ivka2007
29. črc 2009

evulik-jeden kocik mame sportovy a jeden hlboky a hlboky nebudem trepat....dnes som si pozicala od kamosky golface takze uz sme to vyriesili.Pod s nami 😵 berem ta ako opatrovatelku k detom 😀

evulik6
31. črc 2009

ivka ani nevies ako rada by som isla ☹

ivka2007
31. črc 2009

babenky uz sme zbaleni,vyrazame okolo 20.30,drzte palce aby sme isli plynulo....potom sa ozvem,papa

mart.s.
31. črc 2009

Držím palečky a přeju hodně sluníčka. Sestra jela včera do Jesola - a prý je tam krásně 🙂

evulik6
31. črc 2009

aj ked uz ivka cestujes zelam stastnu cestu tam aj spat a krasny pobyt v taliansku...a ako pisala martinka, je tam pekne horuco...pocasie bude urcite krasne a co viac na dovolenke treba... 😉 tak sa tesim na tvoje zazitky... 🙂

lenocka5
1. srp 2009

ahojte, tak my sme sa dnes rano vratili z lido di jesola...... bolo super super super!!! Mala bola celu dobu taka dobrucka, obe cesty krasne prespinkala a tam spala este lespie ako doma, ani sa v noci nebudila, asi bola unavena z tolkych zazitkov. Tiez sme boli kuknut Benatky, potom v aquariu reptilariu - to bolo super, bola to vlastne vystava roznych druhov zivocichov (jasne ze zivych)- ale asi najlepsie bolo vidiet 1m od vas plavat 3m zraloky!!! super Mala im kyvala, posielala pusinky, bola zlatucka. No a ked videla more ani nehovorim, tie stastne ocka a usmev- to stoji naozaj za to 🙂 nemoze to pokazit ani sklamanie z ubytovania a stravy, myslim ze za tie peniazky to mohlo vyzerat aj lepsie - urcite!!! No uz planujeme kam ideme o rok. Samo ak budu nejake korunky a zdravie, to je jasne. V jednom sme si vsak isti, urcite minimalne na 14 dni. Tych 7 taaaak strasne rychlo prebehlo, etse tolko sme toho chceli stihnut, ale nedalo sa vsetko. Tak zatial vsetko, bezim spat, vsetkym ktori sa len na dovolenku chystate prajem stastnu cestu a v dobrom zavidim... 😉 papa

andreaa111
2. srp 2009

Ahojte....nejde niekto nahodou teraz do Bibione???,a byva niekde v blizkosti Michaloviec pripadne KOšiiiiic???potrebovala by som obrovsku laskavost.bola som pred 3 tyzdnami v Bibione a kazdy utorok sa tam konaju trhy. kupila som si tam kabelku od cernochov a sestre sa hrozne paci, tak by som sa chcela opýtat či by mi ju niekto stamade nemohol priniest...diky moc(ak sa niekto taký najde prosim napiste mi na alanis@centrum.sk)

lera77
2. srp 2009

Ahojte, tak včera sme sa vrátili z Lignana a musím s vami súhlasiť, bolo naozaj super. Týždeň ubehol až príliš rýchlo, na to, aby človek všetko pobehal by potreboval minimálne ešte dva týždne. Decká boli úplne nadšené. Boli sme na celý deň v aquaparku (ďakujem za kupóny), jeden deň sme boli na výlete v Benátkach (za 28 eur na osobu, cestovali sme autobusom do Punta Sabioni a odtiaľ trajektom do Benátok, boli sme Lunaparku (ten bol tiež super, jedna jazda stála cca 3 eurá). Ani na minútu sme sa nenudili, vždy sme mali čo robiť, kam sa ísť pozrieť. Ceny boli naozaj trochu prehnané (zmrzka kopček 1 eur, hot-dog 5 eur, pivo na terase 3,6 eur, cola 2 dcl 2,5 eur ....). My sme chodili do Lidla na nákupy a ceny sú tam porovnateľné s našimi, takže kto tam ide, nemusíte si robiť nejaké zbytočné nákupy z domu. Každý pondelok sú v Lignane trhy (pri štadióne), na tie určite chodte (sú od 8.00 - 12.00 hod.), najlepšie sa oplatí ísť tak okolo 11.00, to už sami znižujú ceny. Oplatia sa tam kabelky,kožené opasky, peňaženky, voňavky.....
Čo sa týka mora a plážového servisu, tak ten sme vôbec neriešili. Pláž je dostatočne široká a pred slnečníkmi je dostatok miesta na deky a nakoniec sú tam aj verejné bezplatné pláže. Boli sme aj na šlapacom bicykli so šmýkaľkou (tá stála 16 euro na dve hodiny), to bol tiež super zážitok.
Možností ako sa zabaviť je tam strašne veľa, toto bola najlepšia dovolenka na ktorej som bola (nie preto, že je posledná a najčerstvejšia). Ešte jeden zaujímavý fakt, bývali sme v rezidencii Europa, ubytovanie som riešila cez taliansku agentúru Teghlit a 5 miestny apartmán (2 izby + kuchyňa s obývacím kútom, 2 bazény, parkovacie miesto) nás stálo spolu 42O eur. Dnes som si len tak zo srandy pozerala nejaké cestovky a našla som jednu českú, ktorá toto isté ubytovanie ponúkala za 21.990,- Čk.
To je z mojich postrehov asi všetko, ďakujem všetkým za rady, ktoré mi dávali pred odchodom a dúfam, že aj tieto moje niekomu pomôžu.
🙂 🙂 🙂

evulik6
3. srp 2009

lera, to som rada ze ste mali tiez super dovolenku... prosim ta hodis mi link na tu agenturu? my zvazujeme buduci rok Lignano alebo Lido alebo chorvatsko...este neviem,...tak by som si pozrela.. a tam si sa dohodla cez net slovenky alebo anglicky alebo ako?

janka46
4. srp 2009

Lera to ste mali Last minute? 😉

elvo
5. srp 2009

ahojte viete mi poradit ci sa da zohnat ubytovanie priamo na mieste taliansku? Lignano, Bibione

leva
6. srp 2009

elvo,da sa,je tam dost agenzii,staci sa len opytat,dobre je vediet po anglicky,dokonca su pred domom,vilkou aj tabule ze je momentalne volna.My sme mali zabezpecene,no kamarati co za nami prisli si nasli priamo tam,ci apartman,studio ci vilku.Vela stastia.

leva
6. srp 2009

toto som pisala o lignane,v bibione neviem.

lera77
6. srp 2009

Ahojte, agentúra cez ktorú sme išli sa volá agenzia Teghlit. Našla som si na stránke Lignano.it ponuky ubytovania (výber k dispozícii apartmány) a na niektoré som odpovedala. Boli to ponuky od rôznych agentúr. Ponuka od Teghlit sa mi páčila najviac (pretože tam boli aj dva bazény) a ponúkli mi ešte k aktuálnej cene zľavu 50 eur (povôdne to bolo za 470 eur). Komunikovali sme spolu cez internet po anglicky, a taktisto v agentúre priamo v Lignane sme sa dohovorili rukami nohami po anglicky. Ja som im cez net zaslala potvrdenie rezervácie (bez toho aby som im platila nejakú zálohu, až priamo na mieste sme zaplatili celú sumu) a oni mi zaslali inštrukcie kedy mám prísť, čo si mám doniesť, čo je v cene a čo nie, atď.

ivka2007
8. srp 2009

ahojte-este poriadne nevidim co som taka unavena,prisli sme rano o 9.00....no baby bolo dobre,len ja by som uz s takimi drobcami ako mam ja uz nesla na taku daleku cestu,aj ked tu zvladli dobre...Simonko do mora nechcel ist ze je studene a idu vlny 🙂 (raz som to povedala muzovi a uz to zachytil)...Miska som skryvala pred slnkom aj ked tomu sa v mori pacilo.Ubytovanie nic moc ako pisala lenocka,a tie ich sprchy...mozno som ja narocna,ale tiez som bola sklamana.na ranajky kazdy den to iste...ceny vysoke ale to som vedela a vedela som aj to ze si mora moc neuzijem...no ja k moru uz len s nejakou babkou 😉 inak bolo dobre,teplo,raz aj prsalo co mi vyhovovalo-trochu sa ochladilo...som rada ze sme uz doma 😉

eimiky
8. srp 2009

No to ubytovanie v Lignane sklamalo aj mňaaj som to tu písala niekde, za také ceny sme mali v HR ubytko na oveľa lepšej úrovni.Ja som ale bola čiastočne na to pripravená, manžel mi hovoril, že Taliani majú už staršie apartmány a málo y nich je nejak obnovená,takže s tým súhlasím.Ale inak nám bolo fajn.

janka46
8. srp 2009

Tak to my je ľuto Ivka,lebo nase ubytko fakt predcilo moje očakávania , apartmán sme mali veľmi peký ako aj cely ubytovací komplex bol fakt nadhernýýýýý...
Super,ze ste stastlivo prisli!

lenocka5
8. srp 2009

no vitaj doma ivka 🙂 veru doma je len doma. Tak som rada, ze mas podobne nazory ako ja. Velmi som bola zvedava na Tvoje skusenosti, takze myslim, ze teraz mozem v klude napisat, ze apartmany a hotel Vianello v Lido di Jesolo 100% neodporucam. Sme si tak celu dovolenku mysleli a hovorili, ci sme tak velmi narocni a vsetci ostatni su spokojni, ci co... Ale ako vidim, nastastie, ze sme nie jedini, ktori tam neboli spokojni. Presne ako hovoris, zariadenie apartmanu otras- rozbite skrine, prach a smeti hned v 1. den pod postelami, sprcha a wc otrasne a korunou vsetkeho bola ich strava. Stale to iste!!! 😠 No prezili sme a hadam niekedy nabuduce budeme mat pri vybere viac stastia 🙂 Este by ma zaujimalo, kolko ste za tych 7 noci platili. My sme za nas apartman (kuchyna a 2 oddelene spalne) zaplatili 1100 Eur, co sa mi zda dost, takze sme ocakavali istotne vyssiu kvalitu.

ivka2007
8. srp 2009

dakujem babky za ohlasy-lenocka to ste platili fakt dost,my sme za 7 noci s polpenziou platili 700eur....hotel Vianello-no more!aj som ta tam vyzerala aj ked ta nepoznam 😀 bolo tam jedno auto so znackou CA,ale vy ste boli uz doma...mojmu muzovi sa pacilo,to som asi len ja taka narocna 😅 ...a este nieco sme zazili-vcera vecer sme sa chceli navecerat a ist na cestu,no nas maly sinter spadol so schodov,na cele mal bulu ako hrom tak sme leteli na pohotovost ci nema otras mozgu aj ked ziadne priznaky nemal a lietal tam po cakarni,cakali sme tam vyse dvoch hodin kym nas zobrali,akurat si menili sluzby,deti plakali,Misko dos...ty,nemala som plienku,Simi chcel svoju flasu na caj ktoru sme nemali,no hroza,nakoniec mu nespravili ani rtg a zaplatili sme 20 euro a isli vynervaceni domov,takze som fakt rada ze sme na Sk
😉

ivka2007
8. srp 2009

janka 46-to ste mali stastie ,zohnat tam dobre a pekne ubytko za rozumnu cenu je asi len nahoda 😎