Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

lenocka5
9. srp 2009

no teda. to je fakt nestastie. Podobny zazitok mala aj jedna rodina zo Ziliny, ktora tam bola v termine ako my. Tiez bolo ich dcerke zle, vracala a tak..., takze sli na pohotovost a presne ako ty hovoris, vraj cakali vyse dvoch hodin, hrozny pristup a zaplatili tiez peknu sumu...

janka46
9. srp 2009

Ivka my sme boli na pohotov. s malou hned prvu noc...hrozna bolest uška,ale boli sme milo prekvapení,síce bola nedela rano,cakali sme tiez asi 2 hodky,ale vysvytlo,ze na prekladatelku 🤐,sedeli sme v prijemnej cakarni / v cervenej kozennej sedacke/ s toooolkými hrackami,ze mala aj zabudla ze ju nieco bolí 😀 😀 😀 dostali sme ATB,na zaplatenie sek cca to bolo 29 euro....doma poistovna prelpatila aj doplatok za recept- nastastie 😝 😝

ivka2007
9. srp 2009

Janka-my sme chvilu sedeli vo velkej cakarni,kde sa stale niekto motal,potom sme uz len behali za Simonkom ktory chcel stlacat automat na kavu a napoje,stale nieco vymyslal,nakoniec uz plakali obaja....no nemam dobre skusenosti s talianskom...

sonka78
9. srp 2009

Ahojte dievčatá 🙂 Už dlhšie sledujem túto vašu diskusiu a tak sme sa rozhodli aj my na koniec augusta pre Lignano 🙂 Len by som sa vás chcela spýtať na jednu vec,že ako je to v apartmánoch s postelnou bielizňou?To si treba všetko priniesť z domu?Alebo myslia len obliečky na paplon,vankúš a plachtu?Alebo nebodaj aj výplne?A čo uteráky,tie v apartmánoch sú?Rezervovali sme si to cez net,priamo cez taliansku agentúru,ale teda žiadne bližšie info sme od nich nedostali.takže teraz fakt neviem,či to tam všetko mám niesť alebo nie... 😕

evulik6
10. srp 2009

ivka, mrzi ma ze sa ti v IT nepacilo... snad buduci rok to bude lepsi vyber...

sonka, co sa tyka apartmanov...v taliansku to chodi tak aspon po vacsine, ze si mas so sebou doniest navlecky na postela a plachtu... uteraky, utierku na riad a ostatne by si tam mala mat.. este je to aj tak ze si mozes navlecky pozicat...my sme mali moznost za 8 eur na osobu... ale zobrali sme si svoje...

ivka2007
10. srp 2009

evulik-nieze by sa mi nepacilo,len to nebolo to prave orechove 😉 uvidime ci na rok pojdeme k moru alebo na nase krasne Slovensko 😵

sonka78
10. srp 2009

evulik ďakujem za info,ešte sa ťa spýtam,príchod si máme na kedy plánovať?Ubytovávajú až poobede? Dík...

evulik6
10. srp 2009

nooo nam do pokynov napisali ze az po 16tej hod... ale prisli sme tam okolo jednej a hned nam dali aj kluce...to zalezi na agenture a na tom ci je ten apartman uz upratany a prichystany ... ale myslim si ze vacsina agentur dava kluce aj skor...

ivka, buduci rok to bude urcite lepsie 🙂 My sa uz teraz tesime k moru.. maly ani domov nechcel ist... taaak sa mu tam pacilo a nam tiez...

mart.s.
10. srp 2009

Sonka- my jsme si taky brali povlečení s sebou ( i utěrky, ručníky, pytle do koše atd.) Myslím si , že pokud nejedeš do hotelu, tak to bude v Itálii asi všude podobné. Jinak - taky jsme si to tam mohli za 5 euro půjčit, ale měli jsme svoje.

mart.s.
10. srp 2009

Sonka- abych se přiznala, závidím ti, že vás to moře teprve čeká. Já bych vyrazila hned znovu. Za 10 dní jedeme taky ještě do Itálie ( k Lago di Garda) - a už mě napadá jestli bychom to při zpáteční cestě nemohli vzít kolem moře. 😉 Čekat do příštího roku mi připadá strašně dlouho ☹

evulik6
11. srp 2009

jooj martinka...aj ja by som isla :(

andris67
11. srp 2009

Ahojte maminy, prave som sa zaregistrovala len kvoli tejto diskusii...velmi mi pomohla v rozhodovani o Lignane, ale teraz by som potrebovala este dalsie info kvoli rozhodnutiu sa pre konkretne ubytko. Uplne najkonkretnejsie ma zaujima, v ktorych miestach v Lignane su na plazi miesta, kde sa da doniest vlastny slnecnik...prebrazdila som stranky tych troch plazi, mne sa vidi, ze len na konci vpravo sabbiadorro by take miesta mohli byt. Neviem, ako to je, ci pri mori sa hocikde da usadit aj bez slnecnika /co nam ale v podstate nestaci/. Ak by boli volne kusky, kde mozem pri vode zapichnut slnecnik aj na Pinete alebo nebodaj Riviere /ta sa mi paci najviac/, prosim dajte vediet, verim, ze sa nejaka ochotna mamina najde, co poradi...Vec sa ma totiz tak, ze sme horko tazko na poslednu chvilu nasli jednu ponuku ubytka- velmi tazko. Mame totiz nasledovne priority-uplne hlavna 10 dni, potom prijatelna cena a potom az vzdialenost od plaze a komfort ubytovania..Ta prva podmienka bol najtazsi oriesok-takmer nemozna, nakoniec sme dostali ponuku aj s cenou za plazove sluzby, ubytko nic moc, dalej od mora, ale cena celkom fajn. Dnes sa mi zacali ozyvat dalsie, ale cena je + - ta ista abo vyssia bez plazovych sluzieb, len ubytko vyzera obcas lepsie. Este ma zaujima aj co sa tyka takych obchodikov a chodenia vecer-centrum je asi v Sabbiadorre, ze? My tu prvu ponuku mame rovno na kruhaci v Pinete/plaz potom dvojku Pineta-najblizsia mozna/, neviem ale, ci aj tam naokolo sa da kdesi vecer prejst do obchodikov a tak..Ja mam deti uz vacsie/8 a 10/-ziaden problem s prechadzkami, len aby bolo aj kde...Vzdialenost od plaze mi nevadi tak, ale skratka, ked rano vypadneme k plazi, pocitam, ze sa budeme vracat vecer, tak sa mi zdala ta ponuka slnecniky inklusive celkom fajn/obed mozme kdesi zbehnut a vratit sa/. Zo Sabbiadorra ponuky ani nemam, skor vsetko v Pinete.....Baby, velmi mi pomozete s odpovedou, spolieham na vas...potom neskor este nejake otazocky budu, ale urcite prve potrebujem vyriesit ubytko...my sme inak normalne taki first- minutovi,potom sa tesime cele leto aspon, toto leto bolo ale take posahane, ze som rada aspon za tuto moznost...som inak na to Lignano zvedava, mna cosi podobne vobec nelakalo, ale ako som si citala...dostala som chut...minuly rok Italia bola prvy krat u nas, a uplne nas po tych leteckych AI dostalo ubytovanie v campe/az pod Benatkami/...v tomto case ale uz zial vsade full...aspon nie tie s prijatelnou cenou.

monkula
11. srp 2009

mart.s, nedaleko jazera garda je Movieland a tam je najstrašidelnejší dom hrôzy v európe, prehliakdu, ktorá trvá asi desať minút nezvládne každý tretí... nechystáš sa tam? 😀

https://www.youtube.com/watch?v=FDJCwO6jYo4
mart.s.
11. srp 2009

monkula- tak to tedy opravdu ne 🙂 . moje děti se bály i toho strašidelného domu v Bibione 😀 . Ale chystáme se do guardalandu( to je prý největší zábavný park v Itálii), a potom chceme jet s klukama do Maranella. Tam je muzeum Ferrari.
evulik- já bych taky mohla být u moře celé léto 😵

monkula
11. srp 2009

mart.s tam by chlapcpv ani neupstili, vstup je prísne kontrolovaný a je od 14-tich rokov bez výnimky....
inak ten strašidelný dom na bibione bol megatrap 😝

evulik6
12. srp 2009

joooj martinka, hned by som isla s vami... super...a kedy idete?

mart.s.
12. srp 2009

evulik-Odjíždíme 21.8. a vracíme se 30.8.. Jsem na to moc zvědavá. Prý je to tam hezký, tak uvidíme. ( Já jsem tam ještě nebyla) Až se vrátíme, tak ti pošlu fotky. Mám toho tam naplánovaného hodně, tak uvidím, co všechno stihnem. Kromě guardalandu a Maranella, bych ještě chtěla do Verony( to si myslím , že by nemuselo být špatné třeba i někdy navečer), potom si musíme prohlédnout Sirmione(když už tam budeme bydlet). A taky pokud to stihneme, tak bychom se chtěli projet po Lago di Garda. A kluci se těší taky na bazén. 🙂

monkula
12. srp 2009

A my ideme budúcu sobotu opäť na Bibione 😀 🙂 😵

evulik6
12. srp 2009

baby vy sa mate.... och...aj ja chceeeeem :(

martinka, tesim sa na fotoooo 🙂

elvo
12. srp 2009

ahojte nechysta sa niekto tento vikend do talianska?

evulik6
13. srp 2009

elvo ja by som rada, ale uz sme boli :(

mart.s.
13. srp 2009

a my jedeme až příští 😒

elvo
13. srp 2009

no my pojdeme asi az koncom augusta lebo nan ochorel maly, neviete ci sa da ist aj do talianska na blink?do chorvatska sme tak chodievali .

mart.s.
13. srp 2009

Já myslím, že dá. Pokud pojedete poslední týden v srpnu, tak to už jsou tam všude cedule, že pronajmou apartmány.

lucqa
14. srp 2009

elvo, my tak chodievame do Bibione stale a este sme nemali problem 🙂

nehetka
18. srp 2009

Ahojte maminky 🙂 tak my prvýkrát odchadzame na dovolenku do Talianska Lignano riviera chcela by som sa Vas niektorej spytat ako sa tam da chodit kocikom myslim ci na plaz normalne s kocarom sa dostanem do Benatok atď..... budeme si sami variť či sa vsetko da kupit v tych supermarketoch a lacno a ci ste si varili z ich vody alebo ste kupili vodu vo flasiach vopred dakujem za info 😉

mart.s.
19. srp 2009

nehetka- já myslím, že se tam vody na pití nemusíš bát. Když jsme tam před roky 🙂 začali jezdit , tak jsem všechnu vodu kupovala, protože já sama mám docela problémy i s nějakou vodou u nás. Ale pak jsem zjistila, že nám ta jejich vůbec nevadí. A léta ji tam už používáme. A to samé máme s nákupy. Dříve jsme vezli skoro všechno od nás a teď toho tam tak dvě třetiny kupujeme. 😉

nehetka
19. srp 2009

mart.s ďakujem pekne za radu pekný dníček 🙂 😎

monkula
19. srp 2009

vody sa báť nemusíš--
Len jedna rada, ak pôjdete do Benátok, skús namiesto kočíka zohnať klokanku, alebo šatku.... V Benátkach to je samý most, my sem tak boli min. rok, a nebola to sranda, hore po schodoch, doel po schodoch, atď.....
Tak ak si nechceš výlet pokaziť, radšej inak, akos kočíkom...

mart.s.
20. srp 2009

Ahoj holky, tak už zítra taky vyrážíme do Itálie. Dnes mě čeká balení a vůbec se mi do toho nechce. Kdyby to tak někdo zabalil za mě! 😒 Prý tam jsou tento týden strašná vedra, tak snad se to zlepší. Máme naplánováno plne výletů a akcí , tak jsem zvědavá, co všechno stihnem.