Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

pepies
16. led 2010

ahoj Evulik, tak to je pochopitelne............... Tvoj Davidko ma 3 roky, nas bude mat v lete iba 2 roky, to on si este nevybera, ze ci lunapark....................... 😉 Ale na dalsi rok by sme dali mozno Lignano, pretoze je tam super vela atrakcii pokope ..............

Mam vybraty all inlusive hotel v Zadare - Severna Dalmacia, je to za super cenu, poslem Ti IP.............

evulik6
17. led 2010

Dakujem za IP pepies... to chorvatsko vyzera naozaj super.... a to pojdete autom ci ako? ja ked som si dala vypocitat sumu vlastnou dopravou posledne dva julove tak to vyslo dost vela ... no u nas je problem s tym kojotocom :D.... este som pozerala aj bulharsko, ale autom je to asi dlha cesta a letecky tam nepojdem, to uz by som radsej grecko...

mart.s.
17. led 2010

Ahoj holky, taky nás lákalo Chorvatsko, ale jsme na tom stejně jako Evulik. Jak dětem jednou ukážeš lunapark, tak je to ztracené 😀 . A to už jsem myslela, že aspoň náš Pétˇa je ve věku , kdy by ho to mohlo přestat bavit. 😒 .Vysvětlil mi ale, že to neni pravda a že tam strašně potřebujou. No co naděláte. A my máme ještě ten problém, že musíme vybítat něno, co není letecky. Můj starší kluk se totiž od té doby , co se díval s tátou na televizi na pořad o leteckých katastrofách, strašně bojí letadel. A asi bychom ho tam nedostali. ☹ Pepies- taky si na tebe z loňska pamatuju. Myslím , že jsi říkala, že letos pojedete určitě na dva týdny, viď.Pokud ti do toho prcek ještě nemluví a Chorvatsko tě láká, tak toho využij. Příští rok bys na tom byla už asi jako my. 🙂

evulik6
18. led 2010

Ahojky..ja stale pozeram vselijake mozne aj nemozne cestovky, agentury... a hladam a hladam... och... je toho strasne vela a chcem vybrat nieco dobre...dufam ze sa mi podari... Inak nemate skusenosti s nejakymi agenturami v Bibione? Ktore su dobre, osvedcene atd.

mart.s.
18. led 2010

Ahoj, já si nemůžu vynachválit ten geos www.ckgeos.cz , ale určitě je jich tam dobrých víc. Na téhle cestovce je fajn(jak už jsem psala) , že je fakt jedno , kdy přijedete. Vždy nás ubytovali do půl hoďky. A mají tam strašně příjemnou delegátku, která nám zatím vždy pomohla. Třeba, když jsme se nemohli dostat na pirátskou loď, tak nám to hned domluvila přes nějakou jinou cestovku atd. Třeba když minulý rok můj manžílek hned první den po návratu z lunaparku oznámil, že ztratil ve městě klíče. Zavolali jsme jí a do 10 minut tam byla i s opravářem, který vymělil zámek. A to si představ tu srandu,že když to bylo vyměněný, tak se Petr usmál a začall se omlouvat, že je omylem našel ve druhé kapse. A chudák opravář to zase vracel zpátky. 😉 No znáš to , to jsou ty chlapy 😀
A při odjezdu si nic nepřebírá. Jen se jí hoděj klíče do schránky.

evulik6
19. led 2010

Martinka dakujem pekne za info... asi si vyberiem teda z tej geos... 🙂

mart.s.
20. led 2010

Ahojky evulik- no uvidíš jestli se ti tam něco bude líbit. 🙂 Nebo třeba ještě najdeš něco lepšího. Mě se tady (jak jsem psala) nejvíc líbí, že přesto , že píšou, že ubytovávají až po 13 hodině, tak nás vždy ta jejich delegátka ubytovala tak do půl hodiny po příjezdu.My totiž jak jezdíme radši na noc (děti aspoň trochu spí 😀 ) , tak tam přijíždíme mezi osmou až devátou ráno. 🙂 A co to místo, jak jste byli loni? Tam se vám nelíbilo? Nebo chcete zkusit něco jiného?

tin007
20. led 2010

ahojte, opat mam otazku 😀 ak je voda (v mori) po 15.6. na severe IT? a ako to byva zvycajne s pocasim? vdaka

mart.s.
20. led 2010

Ahoj většinou hodně rychlá 😀 😀 😀 Ne , opravdu v tom červnu bývá ještě dost studená.Řekla bych tak 18 -20 stupňů.

evulik6
20. led 2010

Ahojte...tin, ja si myslim tiez ze studena...do IT sa oplati ist v july-auguste... ono tam nie je az tak velmi horuco ako napr.v grecku alebo chorvatsku... taka prijemna klima :D

Martinka tam kde sme boli minule ubytovany bolo fajn, ale chceli sme vyskusat nieco ine, mam vyhliadnutu rezidenciu Valbella.... a Eurostar sa mi paci ale ten je drahy, zase to netreba taky luxus na tyzden :D a este sa mi celkom pacilo ubytko Solarium ... su sice dalej od mora, ale nam to neprekaza, aspon sa prejdeme :D

andris67
20. led 2010

Zdravim maminy, uz som sa s nadejou zapojila minule, ale zial nuespesne- nikto neodpovedal ☹ , tak hadam teraz 😵 . Zalubilo sa nam v Lignane a pre tento rok mame v merku taku netradicnu eventualitu /trosku vynutenu, kedze nejdeme sami/, ze by sme stravili dva tyzdne na dvoch roznych miestach. Minule sme boli v Pinete, chceme aj teraz na ten prvy, Sabiadorro sme presli iba raz autom, ani sme nezaparkovali!! a deckam sa aj tak nechcelo vystupit!!!, tak sme to kdesi pri majaku za tmy otocili a to bolo vsetko.. 😢 . Chcem sa opytat, kam odporucate ist, mna to intuitivne takha co najviac napravo, plaz sa mi zda prijatelnejsia-uzsia, aj volna tam je asi... Pineta bola super-tak akurat-asi menej ludi, kedze tam nie su volne plaze, nezdalo sa mi to tak hlava na hlave, okolo nas sami taliani, nemci, rakusania.... Sabbiadora sa trosku bojim v tomto smere. No a mam este aj inu hriesnu myslienku - Caorle- to hist. centrum sa mi paci, len ako sa mi lahko hlada v Lignane, tak mi nejde vyhladavat Caorle. Kazdu radu v tomto smere uvitam, aj v ktorej casti byvat, aka je kde plaz... Decka uz nie su najmensie, hladame samozrejme apt., bazen radsejnie. Take tie komplexy, co su ale zvacsa odruky ma nelakaju. Radsej sa vecer poprechadzat po mestecku. Dikes vopred 😅

alishia
21. led 2010

ahoj holky,

uz si vas tady par dni ctu. A nemuzu se rozhodnout jestli Bibione nebo Lignano. CHtela sem do Lignano Sabiodore, a chtela sem ubytovani s bazenem. ale na strankach Ludor pisou ze bazeny 4.9 prestavaji fungovat. a 4.9 bychom tam prave meli dojet. Chci mit bazen a byt blizkou u more, blizko plaze a kratsi prochazkou do mesta.
jenze sehnat neco takove skoro na plazi je nemozne. A jeste k tomu me deptaj ty slunecniky. Je moznost si tam pred ne, neakm pichnout svuj kdyz uz to bude mimo sezonu?

alishia
21. led 2010

andris: ja v italii v Caorle byla. Me se to tam libilo, ale neni to moc velke. Ja teda byla spis v te leve casti smerem mori jestli chapes ( u te reky) tam bylo milion komaru, tenkrat sme tam byli v campingu. smerem teda na pravo jsou ruzne ubytovani primo na plazi, ale plaz je docela dlouha....clovek nez dojde k mori, to je doba. A pak dalsi co tam je asi dobre pro deticky...ze jdes asi 2km do more a je porad po kotniky. nevim jak to je v lignanu nebo bibione, ale kdyz je rano odliv, tak to more aby clovek hledal:D a jeste vic dal do more, sou jakoby kameny...takze netusim jak by tam dite lezlo. Myslim takove skaly. nevim mozna sem narocna....ale ja uz bych tam nejela. ale hezke to tam je. asi zalezi na co clovek narazi. taky sem nebyla a nevidela vsechno.)

mart.s.
21. led 2010

Ahoj Alishia, s těma slunečníkama tě moc nepotěším. Svůj si tam nemůžeš otevřít ani mimo sezonu. Během chvíle tam k tobě přiběhne někdo od plážoveho servisu a zavře ti ho. 😒 . Před těma jejich slunečníkama si můžeš dát jenom deku. Svůj si můžeš otevřít pouze za nima ( a to si pak podle mě připadáš jako na Sahaře), nebo až ty jejich skončí. To víš ,chtěj vydělat co nejvíc.

alishia
21. led 2010

mart ahojky, a je nekde Lignanu vubec moznost si otevrit svuj vlastni destnik?.) a byt blizko plaze?

alishia
21. led 2010

jeste bych se chtela zeptat kolik ten jejich blbej slunecnik asi stoji? a jestli sou pod nim aspon dve lehatka? 😒

mart.s.
21. led 2010

alishia- tak to ti asi moc nepomůžu. My teď už několik let jezdíme do Bibione a máme slunečník v ceně zájezdu. Ale ( nevím to přesně na euro) loni stál slunečník mimo sezonu na týden kolem 35 euro a v sezoně myslím kolem 47. ( aspoň tak to nabízela naše cestovka, když sis ho chtěla přikoupit). Jo a pod tím slunečníkem máš vždy 2 lehátka.. A pokud bys chtěla do prvních 4 nebo 5 řad , tak tam se ještě připlácí. Myslím , že to Lignano bude stát podobně. A s tím vlastním slunečníkem- v Bibione pokud chceš vlastní, tak musíš jít
na kraj, kde už ty jejich nejsou . ☹

alishia
21. led 2010

dekuji ti z informace. a muzu se zeptat kam jezdite? Jeslti mi muzes dat nejaky link. myslim presne misto ubytovani. ja chci neco u plaze.

A nevis jak je to tam s bazeny? nekde sem cetla ze od 4.zari nejdou.

mart.s.
21. led 2010

My od chvíle , co starší kluk chodí do školy jezdíme v sezone, ale myslím, že bazeny jsou otevřené až do 15.9. . Zkus se v nějaké cestovce ještě zeptat.
Ten link ti pošlu.

andris67
21. led 2010

Alisha-dakujem za postrehy z Lignana /mimochodom s "Andris" si trafila klinec po hlavicke/. My sme prave z plaze v Lignane boli celkom prijemne prekvapeni, aspon v tej casti Pineta/bola to "jednotka" hned v strede. Rok predtym sme boli vITA prvykrat a kusok pod Benatkami, zazili sme podobnu plaz ako popisujes, takze po minulom roku v Lignane mojho muza uz pod Benatky nedostanem. To Caorle ma laka iba kvoli hist. centru, ta plaz vlavo od toho predelu mi pripadala dla obr. taka kamenista, neviem, ci len na zaciatku, vpravo zas bola hrozitansky siroka a to mi priprada aj Bibione, aj Lignano Sabbiadoro. Co som pisala, ze ma to taha "vpravo", myslela som na Sabbiadoro. K plazam v Lignane, je to presne tak, ako sa pise, v celej casti Riviera ani Pineta nie je volna plaz a slencnik si tam nezapichnete. Teda okrem uuplneho konca Riviery-vlavo je taka volna plaz pri campe. V Sabbiadore su volne casti plaze, doma mam mapku, kde s vyznacene. Resp. u jednej agenzie som objavila aj super mapku, mozem ju sem hodit potom, ale az potom, ked si cez nu objedname mozno 😝 . No a k cenam slnecnikov, su dost vysoke, minuly rok sme mali v cene a bolo to super, tento rok jednoducho preluskneme fakt, ze doplatime. Uz si presne nepamatam, ale pocitala som, ze tych 10 dni by mohlo vyjst urcite vyse stovky. Radsej dame lahsie ubytko. Co som pozerala, Lignano asi ponuka najmenej ubytka s plaz. servisom v cene a asi je aj drahsie ako Bibione a Lignano ☹ .Este privitam postrehy k tej plazi v Sabbiadore, lebo tu zial poznam len z mapky... ☹ Diky

andris67
21. led 2010

Som to trosku v tej rychlosti domotkala, takze oprava, samozrejme "drahsie ako Bibione a Caorle". A plaz pozname z Pinety-oprava:"dvojku-nemecku", prikladam aj link-mozno niekomu pomoze, da sa vypocitat aj cena, dokonca aj objednavat cez net tusim sa dalo. V sabbiadoro mi teraz podobna mapka a vyhladavanie este nefunguje, ale minuly rok bolo vidno aj, ktore su uz "kupene".
Su tam aj fotky, vidno, ze na Pinete to nikde nie je take siroke, preto mi pomoze, ak ste ktosi boli v sabbiadoro, do kt. miest ste chodili...
http://www.lignanopineta.com/ita/spiaggia/uffic...
Inak ohladom Pinety co-to viem poradit.

alishia
21. led 2010

andris🙂 ja psala postřehy z Caorle🙂 V lignano jsem nikdy nebyla. A jak si to myslela s tím ´´andris´´ ze sem uhodila hřebíček na hlavičku?.)

Jinak je to pravda....plaz je tam široká a to každým rokem víc, a to sem tam už tak 7let nebyla....a dál jakoby k městečku je to opravdu skalnaté. městečko je to, ale pěkné.

andris67
21. led 2010

S tym Andris to len tak, ze muz ma tak vola...dovtedy som sa s tym ani nestretla, tak mi prislo sranda, ze si ma tak oslovila.
Caorle -to som pochopila, ze ide iba on- diky, ohladom Lignana-Sabbiadora sa mi hadam este niekto ozve. Nas problem je ten, ze sme boli na mieste, co sa nam pacilo, nebolo ani tak preplnene, aj more bolo celkom fajn-relat. uzsia nepreplnena cast, ale kedze nepoznam este nic okolo, neviem posudit, aka "dobre" to bolo. Na Pinete sa mi pacila aj ta zelen, sama pinia a pritom aj obchodiky..Ja patrim tiez medzi tych, co kedysi, ked som videla tie obr. z horneho Talianska s preplnenymi sirokymi plazami, len oci som prevratila. A teraz v skutocnosti, uz dva roky po sebe sme boli milo prekvapeni, ale je pravda, ze sme neboli na plazi co ma 100m na sirku a hlava na hlave...Grecko to nie je, ale zas, citime sa tam v istom zmysle ako doma...
No- Caorle- mozno pojdeme mrknut len tak, keby bolo skaredo napr....vyzera to skor iba zas na to Lignano.

alishia
22. led 2010

Ahoj Andris,

Caorle je pekne mestecko,to je pravda. me se to tam moc libilo. ale ta plaz fakt nic moc:( A hlavne ono jít kilometr do vody, abys mela vodu aspon po pas je trosku namahave:D Ikdyz ted kvuli prckovi, by to bylo vyhovujici. Jo a co me jeste stvalo. Ze v Caorle, jsou rozsekany muslicky na takovy střipky mezi piskem. takze sem se furt bala, kdy si neco zapichnu do nohy.

Jak je to s tim morem v Lignanu? Je taky dlouho melko? a jaky je tam pisecek?

andris67
22. led 2010

Ahoj, no v Lignane to vobec nebolo podla mna take tragicke s tou hlbkou. Plavat sa dalo, slapat nebolo treba nejak prilis dlho, odhadnut si netrufam, ale prilis to "neobtazovalo". Teda viem posudit hlavne tu plaz 2 na Pinete a vlastne presla som si aj celu po koniec Riviery, nemala som pocit, ze by boli velke rozdiely, hoci boli casti krajsie, aj menej. U nas boli take miesta, ze sa plavalo, preplavalo sa 10-15 m a potom bolo miesto, kde sa dalo zas stat-celkom fajn. Poobede bol vzdy odliv a je pravda, ze vtedy more dost ustupilo, prinieslo aj travy a vseobecne viac spiny. Ale to tak asi byva vsade. Kamienky, resp. muslicky si nepamatam, urcite sme chodili vsetci naboso a ziaden problem.
Mali sme par dni aj vetrik, vlny, to bolo tiez dobre.

andris67
22. led 2010

Este som nasla jeden sikovny link, su tam aj nejake obrazky, trosku sa da urobit obraz...
http://www.spiaggiaviva.com/deu/spiaggia/pineta...
druhu stranu - sabbiadoro ale poznam rovnako len z obr...a prave tam mam pocit, ze chodi viac ludi...

reni111
23. led 2010

Aoj Andris , my sme boli miulé leto v Ligano Sabbiadoro, mali sme ubytko priamo na plaži, bazen, a nám sa tam velmi páčilo. V cene sme sice nemali plážový servis ale ani sme ho nechceli.... Totižto ak maš slnečník niekde dalej od mora, tak je pod ním stráááááááásne horuco , bezvetrie a vobec nebolo citit, že sme v tieni. Totižto už takto sme raz boli a vôbec sme ho nevyužili, Radšej sme ležali pri mori a to bola parada, vietor, voda slnko.....samozrejme že už nemáme malé babo, to je ina vec, a okolo obeda sme sli na rezidenciu a zase okolo 3-4 k vode. Pláže boli čisté, každý večer a ráno nabehli "upratovači" a stroje na zarovnanie plaže ( videli sme to z balkona). tento rok sa aj my rozhodujeme kam ist - ci zase do lignana alebo Bibione, no ja prave zistujem že ubytko v Bibione je drahšie - a to pozeram priamo talianske agentury. Pači sa mi aj Pineta, no vsade píšu, že je to "kludnešie" miesto, no neviem co to v praxi znamená.... V Sabiaddoro sme večer chodili do mesta , tam bolo rušno, večerné koncerty, promenáda , herne (detské) , junior park.... Ak možeš napišes mi nieco o Pinete? Jaaaj a este , more bolo celú dobu kludne, teplé. MOžno nahoda, neviem. Ak máš nejaké otazky, napiš, mam aj katalog ubutytka a linky na agentury

andris67
23. led 2010

Ahoj Reni,
Pineta je urcite kludnejsia, my sme byvali v centre rovno na tom kruhaci v takom cinziaku a pacilo sa nam. Cestou sme sli rovno po tej hlavnej ceste k plazi, este sme sa zastavili v obchode..No a nam sa prave ten plazovy servis pacil, lebo nas problem je, ze ci uz ideme na lyzovacku alebo k moru, skor ako o desiatej sa tam nevytrepeme...vlastne este by som pridala...v pohode sme tam potom vydrzali pod slnecnikom do vecera, je pravda, ze sme boli koncom augusta a bolo prijemne. Slnecnik sme mali v 4. rade a bolo to uplne v pohode, nafucky sme si nechali pod slnecnikom vzdy a nic nezmizlo...Plaz je v tych miestach uzsia, hadam polovicna ako v Sabbiadore, aj toho mieste na rozlozenie pri mori tam je asi menej. Vecer sme chodili na zmrzku, a trosku po obchodikoch na tu hlavnu ulicu. Do Sabbiadora sme sa vybrali raz, ale peso sme ho nepresli, len sme videli tie masy ludi z auta, oproti Pinete to bola masovka. Rivieru sme presli tiez len raz- autom a tam sa nam zas zdalo, ze nie je nic. Nase decka su uz vacsie, ale zas, ked su cely den pri mori, su uz vecer dost unavene a vecer sa im v podstate uz moc nic nechcelo. Ak Pinetu- odporucam byvat co najblizsie k tej hlavnej dvojitej ceste-to je centrum s obchodikmi, hoci asi so Sabbiadorom sa to porovnat neda. U nas to vyzera, ze sa priklonime nateraz kPinete s tym, ze do Sabbiadora sa uz urcite pojdeme aspon mrknut, ale tentokrat asi busom radsej. Aj ta varianta, co popisujes ty-mat apartmanik rovno pri mori je lakava, take su skor v Sabbiadore, co som pozerala. Pineta je zas pekna, lebo je tam asi omnoho viac zelene ako v Sabbiadore..vilky su skryte pod piniami.

mart.s.
24. led 2010

Ahoj reni, úplně s tebou souhlasím s těma slunečníkama. (jezdíme sice do Bibione, ale je to asi všude stejné).My ho máme sice taky v ceně, ale nevyužíváme je. Protože v sezoně ( když máš štěstí) je dostaneš tak nejblíž do 8 řady a to máš pak před sebou za sebou písek a nic jiného. Děti chtějí být stejně pořád u vody a z toho "slunečníku v pískovišti" moře pomalu ani nevidíš. Loni jsme si ho už nešli ani vyzvednout. Chodili jsme buď přímo k pláži, a nebo většinou jsme to vzali pěšky až k majáku. Tam jsou takové malé plážičky a je tam málo lidí. 🙂 Jinak pláže tu uklízejí asi stejně jako v Lignanu. Každé ráno tam najedou s traktorem a tu trávu odvážej pryč.

eimiky
24. led 2010

pepies vy idete nakoniec do Chorvátska? koľko je to km?
ewulik ja budem zas Prievidžaka onedlho, sťahujeme sa...Vy aj tento rok chcete ísť do Bibione?
Ja neviem ešte kam pôjdeme, manžel začína nový biznis, kupujeme byt ,tak sa mu budem musieť prispôsobiť ako bude MM môcť, takže nemôžem si nič plánovať.Tak hádam nejaká ta dovča víde 😉