Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

monkula
19. dub 2010

Ani ja to nepoznám...

snupik
19. dub 2010

Marti, poslala bys mi , prosím taky ten zlepšovák té cesty ??? 😉
dííky moooc
Luci:my máme termín od 1.7. na 14 dní...tak jsi mi to nevyfoukla a si zkusíme od toho azzura...dnes si k tomu chceme sednout s manžou...tak snead si udělá čas 😀

snupik
19. dub 2010

termín od 17.7.....jsem to zblbla...
Ještě by mne zajímalo, zda u cestu jedete na jeden zátah a kdy tak vyjíždíte ...my jsme z Prahy...a kdy tam dorazíte a jak dlouho čekáte nav té cestovce na ubytko????, 😝 😀 😉
díky moc 🙂

evulik6
19. dub 2010

Ahojky holky 😀
Snupik aj my ideme 17.7.na dva tyzdne...
Ideme tak prvy krat na dva tyzdne do Bibione, tak som zvedava ako to bude. Ale brutalne sa tesim, neviem sa dockat leta. Uz nech balim veci 🙂
My sme tam nejedli ziadne ich jedla v restike, iba pizzu, zmrzlinu, zmrzlinove pohare, gyros a hranolky. Varili sme si sami, cestoviny na xxx sposobov, polievky a vecer sme si dali vzdy nieco male pod zub. Mne v lete ani jest nechuti, uplne mi to staci, ale teraz asi zavarim aj ja do poharov nejake to masko a ryzu si spravime tam. 😉

To co si Martinka spominala to sladke, neviem ako sa to vola, teraz ma to nenapadne, som aj ja minuly rok obzerala, tento rok to urcite vyskusam, ale ja asi s nutelou. 😎 😝 A zmrzlinka kazdy vecer 😀

monkula
19. dub 2010

evul, blbá otázka, ale ako sa zavára mäso do fľiaš? 😅 😅

andris67
19. dub 2010

mart-tu cestu cez Rakusko tusim meriame asi potom rovnakou trasou... My teda chodime S6-kou z BA, mame ju daleko radsej ako tu preplnenu A2-ku a potom spodom cez Judenburg tiez na Klagenfurt-to asi chodime uz rovnako. Muzovi to v podstate prvykrat odporucal jeden chlapik, co robi vo Villachu, vtedy sme sli lyzovat, a tak sa nam to zapacilo, ze aj do ITA chodime tade. Usek mimo dialnice nie je vobec taky dlhy, nakupime tam, lacnejsie natankujeme ...A inak, mam pocit, ze este aj na to Lignano minuly rok sme trafili mozno tu "polnu cestu", resp. dlho sme isli takou nenapadnou cestou cez dedinky a na tu ich dvojprudovku sme sa napajali az tesne pred Lignanom. A od dialnice uz nikde nebola ziadna zapcha. Takze asi celkom slusne na prvy krat, tento rok uz vobec nebudeme mat ziadne obavy, a to vyrazame uplne normalne rano.

mart.s.
20. dub 2010

Ahoj holky, přeju vám krásné ráno 😉 . Nám tady dnes svítí sluníčko, tak mám hned lepší náladu. 😵 . Včera jsem měla totiž další hodinu italštiny a nějak se topím v těch jejich různých minulých časech a předložkách. 😖
Snupík, my jsme tam taky ve stejnou dobu. Jedeme na dva týdny od 10.7. K té cestě. My taky jedeme z Prahy 😉 a jezdíme to na jeden zátah( tedy s několika zastávkami na jídlo atd)...Nevím , čemu dáváte přednost, ale my radši jezdíme na noc. Takže vyrážíme tak mezi půlnocí a jednou hodinou a do Bibione dojíždíme( pokud nejsou zácpy, ale ty většinou bývají až později) tak kolem deváté ráno.
Zkusím vám sem okopírovat tu cestu mino dálnici, ale tu malou nábližku před Lignanem jsem v mapě nenašla, zeptám se ještě manžela, jestli se to dá nějak popsat.
1/ pár kilometrů za Vilachem (dálnice A2) je benzínka Esso a po cca 1 km je exit 364 na Arnoldstein, Hermagor
2/ po sjezdu z dálnice odbočíte doprava a po sinici 111 pojedete na Arnoldstein
3/ asi po 2 km odbočíte zase doprava na silnici 83, která bude asi po 4km označená jako SS13 - směr Tarvisio. Silnice se proplétá pod placenou dálnicí
4/ po SS13 přijedete až do UDINE
5/ V Udine je vhodné přejet na silnici SS353 a na místě
+46° 1' 42.58", +13° 12' 47.08" (46.028495, 13.213077) zahnete doleva a na další křižovatce doprava - ulice Via Adriatica - SS353
6/ Projedete přes Mortegliano, Castions di Strada až do Muzzana del Turgnano
7/ V Muzzana del Turgnano se dáte na silnici SS14 směr Latisana
8/ Před Latisanou je lepší odbočit na Lignano - SS354. Vyhnete se hlavní zácpě na BIBIONE.
9/ Až přijedete do Lignana tak na kruhovém objezdu +45° 40' 11.55", +13° 5' 34.80" (45.669875, 13.092999) bude směrovka BIBIONE
10/ po cca 7km Vás to napojí do hlavní fronty na SP74 a pak už nezbývá než popojíždět až k cíli
--------------------------------------------------------------------------------

monkula
20. dub 2010

my vyrážame o štvrtej ráno...

mart.s.
20. dub 2010

Andris , tak to je skvělé , to jezdíme opravdu stejně. My taky jezdíme přes Judenburg na Klagenfurt 😉 .

monkula
20. dub 2010

marti, jj, tie predložky a dall, nella sulla, to ma ničí... 😅

mart.s.
20. dub 2010

Moni, to mě taky.A nejvíc mě vždy dostanou ty jejich různé vyjímky. 😝 A když se zeptám, proč to tak je, když to neni podle pravidel, tak prý, že se to musí cítit. 😀
A jak ses ptala na to zavařování- já taky zavařuju obědy. Normálně uvařím třeba nějakou omáčku( např. svíčkovou, guláš nebo cokoliv jiného), dám to do těch velkých flašek( myslím že mají 3/4 litru) a buď to zašroubuju nebo zavřu víčkem. Pak to zavařuju v zavařovacím hrnci na100stupňů tak 3/4 hodiny až hodinu. A je to . Pokud nemáš zav. hrnec, tak se to dá i v troubě.

monkula
20. dub 2010

no, presne to riešime a so sestrou, že prečo sú výnimky... 😀
No, asi niečo pozaváram.. Ale už vidím manžela, ako mi to ruší... 😀

mart.s.
20. dub 2010

To můj je zase pro. Odmítá mi tam jíst nějaké konzervy. že prý když je na dovče, tak si nebude kazit žaludek. 😀 ( to se mu to kecá, když to nezavařuje. 😀 ) My tedy někdy zajdeme do restaurace, ale spíš tak ( nebo pizzou a pod.) řešíme večeře.

monkula
20. dub 2010

Ale tak som zvedavá, či sa mu s tým bude chcieť ťahať...

mart.s.
20. dub 2010

Tak to je u nás podobný. Zavařovat by sice chtěl, ale před každým odjezdem musím poslouchat, že se mu to do toho auta nemůže vejít. Stále nadává, co to sebou zase vezem, a že už nám chybí jen přestěhovat postele. Že on potřebuje jen plavky a 4 trička a my si tam vezeme pomalu i lyže ...atd. No znáš chlapy. 😉

monkula
20. dub 2010

ale aj tie tričká musíš zbaliť ty, že? 😀

lucka261177
20. dub 2010

snupik 1.7 nieje sobota ako je mozne ze nastupujete mimo sobotu?ako vam zaratali potom cenu.ja som chcela najst nieco na 10 dni a bolo to nemozne.

monkula
20. dub 2010

lucka, snupik sa opravila, že 17.7. 🙂

dur
20. dub 2010

Ahojte
My mame ist cez leto na dovolenku do chorvatska autobusom a v cestovke sa ma pytala ci si vezneme zo sebou autosedacku, no ja som bola prekvapena lebo som o tom nepocula. Malá bude mat 18mes. Ved su tam len 2 bodove pasy nemoze byt priputana len pasmi. Ake mate skusenosti?

🙂 🙂

monkula
20. dub 2010

tak sa skús spýtať dievčat, čo idú do Chorvátska, možno majú nejaké iné autobusy...

snupik
20. dub 2010

dur: my jeli vloni busem do chorvatska anáš bus ani neměl pásy, kam bysme ji přichitili...přišlo mi to i zbytečné...další krám navíc...seděl vedle mě a pak i spal..nořky měl na mě 🙂
docela tě obdivuju 😀 bylo to celkem náročný 😉 ale nakonec to dobře dopadlo 😉 a zvládli jsme to 😀 😀 😀 😀 😀

mart.s.
20. dub 2010

Moni, to víš , že jo. Všechno to připravím zabalím a ještě i srovnám do předsíně.A manžel to rovná do autíčka. 😵

dakota14
20. dub 2010

Dur tak na toto narazili aj naši známy že dieťa musí mať v autobuse buď teda vlastnú autosedačku alebo vám ju zapožičiaju oni podľa veku dieťaťa. A oni išli busom čo mal pásy. My sme takým šli raz aj do Talianska vtedy sme museli byť celé Rakúsko pripútaný lebo že oni si to vyžadujú vtedy sme tušim ešte neboli v europskej únii. Mylsím že je to tiež zbytočné, ale asi sa chcú vyhnúť nepríjemnostiam niekde na hraniciach. A zas dnešné deti sú zvyknuté byť v autosedačke a bude na bezpečnejšom mieste. 🙂

snupik
20. dub 2010

Tak na násv cestovce koukali, jak na blázny, když jsem tam volala, zda si ji můžeme vzít 😒 .....neměli tam ani pásy....ze začátku tam chtěl běhat, ale pak se uklidnil a koukal z okna a měl ten malý dvd přehrávač a čučel na filmy..ten doporučuji🙂jinak by to asi byla tragedie 😀 😀 😝

molnitko
20. dub 2010

Ahojte,
chceli by sme ísť tento rok na dovolenku do talianska dve ( možno 3) rodiny s deťmi 3 až 12 rokov. nevieme sa rozhodnúť, či si objednať ubytovanie dopredu, alebo ísť radšej na blint?
ďakujem za rady a typy

mart.s.
21. dub 2010

Ahoj monlitko, podle mě strašně záleží na tom, jaký chcete termín. Pokud jedete v červnu nebo poslední týden v srpnu a dále , tak se dá něco sehnat na místě. Ale pokud jedete o prázdninách , tak bych to na blint asi neriskovala. Hlavně první tři týdny v srpnu, kdy mají Italové dovolené, je tam plno. A ještě, když píšeš, že jste 2 - 3 rodiny, tak by se vám taky mohlo stát, že když už něco seženete, tak ne u sebe. Já osobně bych si asi spíš něco zamluvila dopředu. 😉

evulik6
21. dub 2010

ahojte 🙂
molnitko, ja som tiez za rezervovanie ubytka vopred, aspon si budes na istom ze tam ubytko mat budes, predsa len tolko ludi a behat od ubytka k ubytku .... 😖

no baby, ja som este nezavarala maso do poharov ale mam v plane to urobit v trube... normalne uvarim obed, nalozim do poharov, zavriem a dam sterilizovat do truby. Ja vzdy zavaram v trube. Este ze mam pred odjazdom tyzden dovolenky, mozem nakupovat, balit, varit do umoru 😀 😀 😀

mart.s.
21. dub 2010

Evi , v troubě to jde taky perfektně. Já mám zavařovací hrnec až poslední tři roky . Předtím jsem to taky dělala vždy v troubě a žádný problém.Mě to taky bude týden před odjezdem čekat. Znáš to od opalovacích krémů... až po jídlo 😀 . Ale už se těším. Klidně bych začala zavařovat už zítra 😀

molnitko
21. dub 2010

ďakujem za rady. chceli by sme ísť niekedy koncom júla. mohli by ste mi prosím poradiť nejaké apartmány, alebo kontakty na cestovky.?
a ešte by som sa chcela spýtať, ako je to tam s cenami. čo si brať so sebou a čo nie, čo sa dá za dobrú cenu kúpiť aj v taliansku.
boli sme len v chorvátsku a tam nebol plážový servis. neviete mi prosím poradiť, či je potrebné ho mať, alebo nie???
ďakujem

nikolko
21. dub 2010

ahojj molnitko ja uz som pisala , ze znama prenajima vilku v Toscansku za super ceny a ohladom cien uz sa Vam ani velmi neoplati vlacit veci so Slovenska, v Taliansku Mas market EUROSPIN : kde spravis nakup ako na Slovensku ,mozno dokonca kupis aj nieco lacnejsie 🙂