Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

evulik6
26. dub 2010

molnitko, neboj sa, je tam perfektne. To ze more nie je take cire krystalovo ciste, neznamena ze je to humus, ako si niektory myslia. MOja svagrina je tiez nazoru ze ona uz do Talianska nikdy nepojde, lebo more je tam spinave...Podla mna nie je spinave, je mutne, od piesku a to je rozdiel. Ja taliansko milujem a vzdy budem. Ich zivot, krajina a vsetko okolo sa mi velmi paci, asi je to jedina krajina okrem tej nasej, co si viem predstavit ze by som tam vedela zit. 😉
Trhy v Bibione byvaju vzdy v utorok..ak sa nemylim a oplati sa tam ist 😉

monkula
26. dub 2010

evuli presne ako si napísala.... Dokázala by som tam žiť....

mart.s.
26. dub 2010

Evulik, jako bys mi četla myšlenky. 😉 Já taky Itálii miluju a je to snad jediná země, kde bych si taky uměla představit ještě žít. A k tomu moři, ať si každý říká co chce, ale kdyby tam to moře bylo špinavé, tak by určitě už poněkolikáté nedostali ocenění Bandiera blu, které se uděluje právě za čistotu moře. 😝

mart.s.
26. dub 2010

Jo a ty trhy jsou opravdu v úterý.

molnitko
27. dub 2010

Nechcela som nikoho rozhorčiť, len mi veľa ľudí tlačí do hlavy ( zväčša tam pravdaže neboli), aby sme tam nešli, lebo je tam špinavé more a hlava na hlave a tak 😒 . preto sa toho trochu obávam, ale budem vám veriť a asi skúsime túto oblasť talianska.
Vďaka za vaše reakcie a odporúčania 🙂 🙂

mart.s.
27. dub 2010

Monlitko, neboj, nikoho si nerozhořčila. 😉 Nebo alespoň mě určitě ne. Já myslím, že se s takovými názory setkáváme všichni. Moje švagrová například mluvila úplně stejně. Že do Bibione by nikdy nejela(i když to tam vůbec neznala), protože tam jezdí každý, je to tam hnusný, špinavá voda...atd. Nakonec se jim narodily děti - a už tam byli dvakrát. 😀 Nejlepší je , když to kritizují ti, coto tam neznají.
Ale uvidíš sama . Ne jinak- dej na nás a jeď. 😀 Uvidíš, že se ti tam bude líbit. 😉

monkula
27. dub 2010

Mňa si trochu rozhorčila 😀 😅
lebo najprv treba skúsiť, potom komentovať... 😀
A vieš čo? Len nech si to všetci myslia... Apoň tam budeme mať viac miesta 😝 😀

mart.s.
27. dub 2010

Moni, to je ale dobrý nápad. 😀 Vůbec by mi nevadilo, kdyby tam bylo jednou poloprázdno. Holky a představte se , že moje sestřička teď jede do Itálie na prodloužený víkend. Jej jak já jí závidím. ☹ Ptala jsem se jich jestli nepotřebujou třeba řidiče. 😀 Tak se smáli, ať jedu s nima.

monkula
27. dub 2010

marti ,že sa hlásim ako nosič batožiny, veľa nejem, aj čistotná som 😀
Kam idú?

mart.s.
27. dub 2010

Viď , mě by taky stačilo málo. 😀 Oni tedy nejedou k moři, ale to by mi vůbec nevadilo. Jedou kousek od Verony. Budou bydlet na takovým jakoby statku( ale je to přestavěný na hotel) Kolem samé vinice, sýrárna atd. No prostě romantika .

monkula
27. dub 2010

tak, rmatiku nremusím, ale musí to byť krásne... 😵
My sme boli hotoví, keď sme išli do portogruara a tam niekde tiež bola obrovská vinica a vchádzalo sa do nej obrovskou železnou bránou. ku ktorej viedla asi kilometrová cesta lemovaná nádhernými brezami, no nádhera... 😵 😵
A tie zvonice v strede viniča... 😵

mart.s.
27. dub 2010

Oni tam takto jezděj častěji( tak čtyřikrát pětkrát do roka). A když loni jezdili k moři, tak byli jednou v Bibi a dvakrát v Jesolu. To je život, viď. 😵 Jenže víš, co. To je taky tím, že ještě nemají děti. Našim klukům by se to určitě taky líbilo, ale jen do té chvíle, než by se museli za 4 dny vracet zase domů. 😀 Ikdyž, už to taky začínám na mužíčka zkoušet, že bychom to taky jednou mohli zkusit. 😀 No vidíme. 😖 Zatím to úplně nezavrhnul.

mart.s.
27. dub 2010

Ještě k těm vinicím- podle mě nemají jen pěkné vinice, ale i dobroučké víno. Chutná mi hlavně to bílé. 😀 To kdybys někdy vyrazila víc právě směrem k Veroně, tak tam se dá například sehnat víno Lugana. Je úplně skvělé. Škoda, že ho v Bibione neprodávají. Pěstuje se tam v docela malé oblasti, která se jmenuje taky Lugana a doporučil nám ho tam Jeden Ital. Už se na něj zase těším. 😵 ( tedy na to víno 😀 )

mart.s.
27. dub 2010

Jé Moni - a abych nezapomněla, že přeju tvému Jarkovi všechno nejlepší k svátku.

monkula
28. dub 2010

Marti, ďakujem... aj starší mal.. tak aj jemu som povedala 😀

monkula
28. dub 2010

jo a už keď sme pri vínach, máš nejaké vychytení na bibione? Lebo zatiaľ sme kúpili len patoky 😝 😀

lucka261177
28. dub 2010

baby?vino v taliansku a patoky?ako je to mozne ja som na vino zatazena som sa tesila ako si tam nakupim.co sa tyka toho oblecenia na tych trhoch predavaju take tie trhove veci ako u nas na klasickych trhoch? alebo?napriklad take plavky tam kupim?ja by som chcela skor kvalitne veci ale nie zase armaniho 🙂 Take ta najdem v tych kamennych obchodoch?ako je to s tou siestou obednou?naozaj zavru bazeny?niekde sa to totiz pise ze zavru uplne vsetko.obchody su tiez zavrete?

mart.s.
28. dub 2010

Abych se přiznala, tak my to v Bibione dost střídáme. Od toho jejich spumante( což má k vínu dost daleko) až po známější značky. 😀 Podle mě je dost problém v tom, že tam jezdí tolik turistů. A proto tam Italové svážejí i hromady různých patoků- ožralí Němec vypije všechno 😀 😀 😀 . Taky už se mi tam stalo, že jsme koupili víno, které bych pomalu nedala ani do jídla. Nevím , jaké máte rádi , ale z červených můžete vyzkoušet třeba značku Valpolicela.Je to jedno z nejznámějších italských vín. Pěstuje se v této oblasti mezi Veronou a Benátkami. Je suché, ovocné a prý připomíná višně. Z bílých vín je dobré Soave. Ale u něj pozor (i když to platí pro většinu italských vín) chce to si pořádně přečíst etiketu. Jsou u něj obrovské rozdíly. Některé je skvělé, a jiné se pomalu nedá pít. Nám chutná Soave pocházející z takových těch osvědčených oblastí jako Soave a Monteforte.

mart.s.
28. dub 2010

Říká se , že ty lepší vína poznáš podle značky DOC, ale podle mě to taky úplně neplatí. Asi nezbývá , než zkoušet. Já jsem si tam třeba jedou dala Lambrusco. Bylo červené, jemně perlivé a chuťově vynikající.Říkala jsem , že bych ho mohla pít furt. Ale potom jsme si ho dali ještě dvakrát - a bylo úplně hnusné. To se nedá říct jinak. Až nám jeden Ital vysvětlil, že není Lambrosco jako Lambruscko. A že prý mám pít jenom Reggiano Lambrusco - a už jsem s ním zase spokojená 😉

monkula
28. dub 2010

Lucka, Marti, Ti to s tými patokmi vysvetlila....
Ďakujem za tipy... a ešte je vraj skvelé Chianti 😉
Lucka, bazény sú zatvorené ,na Soel aj obchody, plavky tam predávajú všade, len neviem, či nie sú zbytočne predražené.... ja by som to asi neriskla a kúpila tu.. jedine, že by si sa chcela chváliť, že máš plavky z IT 😀 😀
Moja sestra s itam minulý rok kupovala zdravotné topánky, vlastne aj svokra, tu stoja okolo 20 € a tam stáli 10 €, kožené, farebné... Sestra pracuej ako predavačka, takže také papuče potrebuje a veľmi si ich pochvaľuje, takže kvalita je tam fajn...
A na Spiaggi večer, to nebudeš vedieť, čo pozerať skôr, všade sú nejaké akcie, opasky odporúča, ja som si minulý rok kupovala asi 5 opaskov za pár eur... 😀

monkula
28. dub 2010

to DOC nepaltí.. aj ja som vyberala podľa toh oa pomoc... asi by mi voac chutial kláštorná svieca v krabičke..
A bolehlav bol asi rovnaký 😀 😝

mart.s.
28. dub 2010

Přesně jak říkáš. To že někdo dostane DOC ještě podle mě neznamená, že se to dá pít. My třeba když jedeme do hor , tak se tam vždycky v těch jejich restauračkách dáváme ta jejich domácí místní rozlévaná vína a vždycky jsou dobrá. A žádné DOC určitě nemají. 😀
A říkáš, že je dobré Chianti? Tak to určitě vyzkoušíme. To je myslím červené , ne?

mart.s.
28. dub 2010

Jo Moni a víš jak jsem to vymyslela s těma italskýma knížkama? Objednala jsem si ( tedy v češtině) knížky od Marleni de Blasi - Tisíc dnů v Benátkách - nečekaná romance a Tisíc dnů v Toskánsku. Doporučila mi to ta moje uč. italštiny, že jsou moc pěkné. A tak mě napadlo, že si potom v Bibione ( je tam jedno pěkné knihkupectví na Corso del Sole) koupím jednu z nich v originále. Víš , že když si nebudu vědět rady, tak kouknu do té české verze. 😉 Co tomu říkáš?

mart.s.
28. dub 2010

lucka- v době té polední siesty opravdu zavřou skoro všechno. Je to myslím od 12 do 16 ( možná to někdo trochu upřesní.). A to víno- neboj 😉 , určitě tam nějaké výborné objevíš, akorát musíš vybírat. Já myslím že je to jako u nás. Můj tchán je z Moravy( mají tam své vinice i sklep) a vždycky si ze mě dělají legraci, že pro pražáky je dobrého vína škoda , protože pražák to stejně nepozná a vypije všechno. A úplně stejně je to tady. Italové vědí, že turisti vypijou kde co, tak proč by jim to neprodali 😀 😀 😀 .
A to oblečení si myslím, že mají kvalitní ( a to nemusíš kupovat zrovna značky). Plavky jsme tam taky už kupovali( je tedy pravda, že v kamenných obchodech), ale abych se přiznala, tak né proto, že bych nechtěla nakupovat na trhu, ale protože se nám líbily.

monkula
28. dub 2010

Dobre si to vymyslela... 🙂 akurát mňa by romantika nebavila... 😀
Chianti je dobré biele...
My si tiež vždy objednáme liter červeného vínka a je fakt vynikajúce... ale už presedlávame na biele ,tak sa naň už teším... 😵
Onak na Piazza Fontana je také kníhkupectvo, kde predávajú lacné knihy ,recepty, romantické... aj za euro zoženieš.... tento rok si kúpim... 😵

certica
28. dub 2010

mon, kedy sa chystate? mozno hodime stretko 😀 . sice sme sa zatial nerozkyvali a nerozhodli, kam presne pojdeme atd, ale pravdepodobne v pol. jula...

monkula
28. dub 2010

čerti, ani my sme sa ešte nerozkývali, neveiem na isto, či pôjdeme, veď Ti napíšem IP, prečo..
Ale keby sme išli tak od 24.7. 😉

mart.s.
28. dub 2010

Tak to je dobře , že je bílé. Já tedy mám ráda oboje, ale bílé přeci jen trochu víc. 😵
Právě v tom knihkupectví na Piazza Fontana jsem si koupila ty knížky loni. 🙂 Já taky romantiku až tak moc nemusím, ale ty knížky v italštině musím zatím ještě vybírat spíš podle toho, co jsem schopna přeložit, než podle kvality. 😀 A ty od Marl. de Blasi jsem objednala hlavně proto, že jsou o Itálii a o jejich životě. Tak uvidím, jaké to bude.

monkula
28. dub 2010

Keď ich prelúskaš, požičiaš? 😅 😅

mart.s.
28. dub 2010

To víš, že jo. 😉