Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

njurajn
19. dub 2013

Ahojte. Nemate niekto fotky z oblasti, kde sa rieka vlieva do mora? Dakujem 😀

renatka100
19. dub 2013

@njurajn my sme tam boli v kempe pino mare j 🙂 je to velmi zaujimave 🙂 tie plytciny su ako stvorene na prechadzky po mori fotky sme tam moc nerobili lebo bolo treba ist aj do hlsej vody vy budete v apartmane ?

njurajn
20. dub 2013

V apartmane veru 🙂 Ale my budeme na samom cipe Lignana, nas bude obklopovat more. Ale pojdeme sa tam previezt ked pojdeme okolo. Ale som nedockavec, chcel by som to vidiet skor 🙂 V ktorom termine idete? My az za 2 mesiace. :-/

renatka100
21. dub 2013

@njurajn my ideme posledne dva junove tyzdne 🙂 uz sa tesiiime

renatka100
21. dub 2013

Nas vyhlad z balkona 🙂 🙂 11 poschodie

njurajn
21. dub 2013

@renatka100 My len ten posledny. Ja som uz posadnuty tou dovolenkou, takze ci sa tesim ti pisat nebudem 🙂 Len ta cesta ma desi, ked pojdeme autom aj s 2 rocnym babom 🙂 Ten vyhlad je fajny, to je asi urcite volna plaz.

renatka100
21. dub 2013

@njurajn my ideme v noci okolo druhej a rano o pol osmej sme tam bez zastavky vy idete asi zo ziliny tak to mate o dve hodky dalej ale tiez si myslim ze to bude v pohode. Bolo to fotene mimo sezony ked tam nebol asi ziadny slnecnik

njurajn
21. dub 2013

@renatka100 tiez planujeme ist tak o polnoci alebo o druhej rano. Zo ZA to nie je taka tragedia. Je to po dialnici a len cca o 2 hodky dlhsie. Len ak ju zobudime v noci aby zaspala. Toho sa bojim. Rada sa vozi v aute, ale vsetci vieme ake su deti ked
su unavene a nemaju svoju postielku. Uz teraz pripravujem pre malu kadejake oblubene detske pesnicky a videa nech ju zabavime 😀 . Zhanal som nejaky vyhlad na nete z nasho buduceho ubytka, tak prikladam aj to 😉 Asi to nebude nejaka kvalitka, je to z netu 😉

anapa
22. dub 2013

@njurajn Pozdravujem, tak to Vaše ubytovanie- Lucinda je priamo v prístave. Zopár krát sme tadiaľ prechádzali, keď sme išli k majáku. Tá pláž je trochu iná ako bežne v Lignane, zhruba 1/4 , ale aspoň tam nebude toľko ľudí, no možno tých komárov viac ako inde. My sme boli 2x v Bibione cez CK a potom sme zohnali kontakt na ubytovanie v Lignane na súkromí a odvtedy sme nič lepšie nenašli a tak ideme tohto roku po 9-ty krát práve tam. Čo sa týka cesty s malými deťmi, tak jednoznačne v noci. Prvýkrát sme išli cez deň a bola to katastrofa. V aute horúco(klímu sme nemali r.2003), každú chvíľu boli smädné, potom na záchod, potom hladné, smädné a tak dookola. A samozrejme to nekonečné "Už sme tu?" asi po každých 50km a to máme 1050km z domu na dvor apartmánu. Odkedy chodíme na noc (vyrážame o 18:00), tak najprv popozerajú nejaké filmy a potom od únavy zaspia, aj keď sú už staršie. Prajem peknú slnečnú dovolenku všetkým priaznivcom Talianska, aby nám vyšlo to počasie a more bolo tepľučké.

njurajn
22. dub 2013

@anapa my sme tam uz boli v 2008. No boli sme ubytovany kusok od tial v Bussole. Viem ze od majaku k nam je plaz pre psikovavolna plaz. No nemame problem prejst kusok dalej k lehatkam. Koniec koncov mame to aj so slnecnikom a lehatkom. Komare nas neotravovali, kym sme sa vecer neslahli do vody. Si pamatam ze prva prechadzka bola v den prichodu do Lunaparku, no nedalo sa tam vydrzat. Tam este aj komar komara vyciciaval 😀. Ale mart.s pisala, ze tiez zalezi od sezony. Jeden rok tam su, iny nie. Ale aj na komare myslime. Urcite berieme odpudzovace do zasuviek a nejake repelenty. Ked ste tade chodili, mam jednu otazku. Da sa prejst na plaz okolo pristavu, ci musim obchadzat po ceste? Vdakoska za info. S dcerou chceme ist v case, ked sa nebude musiet zapinat klima 😉

anapa
22. dub 2013

@njurajn Bohužiaľ od prístavu sa na pláž nedostanete, lebo všade sú skaly a kotvia tam lode, takže len po ceste. Náš plážový servis je "alá 4ks osušky" 5m od vody pri tej reštaurácii Mušla. Manželka a dievčatá na slnku a ja pod reštauráciou(nie v) v tieni. A tie komáre sú v posledných rokoch vždy, len raz menej a raz viac, ale dá sa vydržať.

njurajn
22. dub 2013

@anapa mali sme taky plazovy servis a nebol zly. Vzdy sme boli blizsie k moru ako ti, co si platili za prvu radu 😀 Ked sme boli, tak sme chodili na plaz niekde v polke medzi majakom a muslou. Tam ako sa zacina ta hlavna promenada. Tym ze sa neda preist okolo pristavu, tak to budememat trosicku dalej, ale ked porovnavam pravitkom mierku na google maps, tak je to ta ista vzdialenost ako od predchadzajuceho ubytka 🙂. Ale koli malej sme chceli ist trosku dalej od ulicky, kde je tichsie.

renatka100
22. dub 2013

@njurajn
@anapa my sme boli minuly rok prve dva augustove tyzdne a komare sme vobec nemali aj v lunaparku uplne v pohode. Predminuly rok ich bolo viac to sme boli prve dva julove. Kazdy rok je to inac 😉

anapa
22. dub 2013

@renatka100 ahá tak to preto ich máme každý rok, lebo mi chodíme už 8 rokov vždy len prvé dva júlové týždne a oni asi tiež 🙂

njurajn
22. dub 2013

@renatka100
@anapa 😀 My sme boli teraz neviem presne, myslim ze padol prelom mesiaca, aak nie tak posledny jul. mesiac. Ale to bolo statocne vela komarov. Neotravovali nas ani na ubytku, ani na plazi, pokial sme nevliezli do mora 🙂. Ale ten nestastny lunapark, odtial sme prisli az bordovej farby 😀. No cez den, v teple tam neboli. Inak vsetko je v Lignane super, paci sa mi tam, rad sa tam vraciam po 5 rokoch, ale tie nestastne komare 🙂 Esteze sa da proti nim ucinne chranit 🙂

anapa
23. dub 2013

@njurajn @renatka100 Veľká pravda, že všetko je v Lignane super, aj keď my do lunaparku už nechodíme, lebo dievčatá majú 13 a 15r., to skôr už budú chcieť ísť na disco. Ale pochodili sme už všetko, či Guliverlandiu, ZOO, aj ten lunapark. V Juniorparku, v parku Gommosi a v tom Aquasplashy sme boli snáď po 4x. Ale aspoň budeme mať pekné spomienky. Samozrejme sa tam dá v pohode nakúpiť : LIDL , INS, PAM. Lignano je proste stredisko neobmedzených možností a každý si tam nájde to, čo hľadá.

njurajn
23. dub 2013

@anapa Tak do Aquasplash sa dá chodiť stále, neomrzí, teda aspoň mňa nie 🙂 Do lidlu sme chodili nakupovať pravidelne, teda dva väčšie nákupy 🙂 Inak ešte podotknem, že sa mi páčilo aj na TRHU ČO SA KONÁ KAŽDÝ PONDELOK. Ale človek musí mať prešpíkované ústa 😀 Švagor si kúpil 1 dres za istú sumu, a druhý kúpil vedľa v stánku za tú cenu 2 🙂 Chápete prečo prešpíkované? 🙂 Tento rok sa zmenili podmienky výletov, keďže máme detský prírastok v rodine, takže určite pôjdeme do Gommosi, Juniorparku a Guliverlandiu. Samozrejme Aquasplash a nejaky výlet mimo Lignana. Ale plány veľké, môže sa stať že sa necháme strhnúť slnečným lúčom a zlatou plážou a je po výlete mimo Lignana 😀 Inak taká otázka, je mi to trošku divné až smiešne, JE PRAVDA, ŽE TAM POŽIČIAVAJÚ BICYKLE ZDARMA? Na udržanie turistov sa robí všeličo, ale zdarma? 🙂 Mohol by si vedieť, že je to niekde pri mušli myslím

anapa
23. dub 2013

@njurajn Tie bicykle požičiavajú priamo na tej terase. Chodíme okolo nich každý deň, ale nepýtal som sa na to. Majú ich cca 20ks, keď ideme na pláž tak sú tam, no keď ideme od mora tak tam už nie sú (okolo 19:00). Je možné že sú zadara a preto sú už rozchytané. Na stránke jednej cestovky už skôr písanej "TOP Prázdniny" po preložení do AJ - nechcem robiť reklamu, aby ma niekto neobvinil, tak tam sa o tom píše na pravej strane dole aj keď s dátumom 16.03.2010. Stačí tam napísať do diskusie a pani odpovie. Tak asi toľko.

njurajn
23. dub 2013

@anapa ved tam som to cital. Ja idem cez T++ H++++++ 🙂 Ja len ci s tym nemate niekto osobnu skusenost. A ak sa mame bavit o reklamach, potom ju robi kazdy, co tu da link na ck alebo stredisko.

anastazka
25. dub 2013

http://web-cams4u.com/cs/webcams/europe/italy/v...
pláž plná lidí. lidé se už koupají 😀 já se tak těším....

carlitos
25. dub 2013

dakujem za link na webcam. Presne do tohoto hotela sa chystam na dva tyzdne v 07/13. Mate s nim niekto skusenosti?

janynkaaa
27. dub 2013

Ahojte mozte mi poradit chceli by sme ist do talianska bud bibione alebo lignano na blink,da sa zohnat dobre a lacne ubytovanie ?

renatka100
27. dub 2013

@janynkaaa na blind do talianska veru neodporucam a v sezone uz vobec nie. Preco si nechcete nieco dopredu objednat?

janynkaaa
27. dub 2013

@renatka100 cez cestovnu kancelariu nechcem ist

renatka100
27. dub 2013

My chodime cez talianske agentury a zajednavame si ubytovanie priamo od nich. V taliansku to proste tak chodi nie je to ako v chorvatsku ze sobe zimmer na kazdom dome. Vacsina ubytovani maju zazmluvnene agentury. Na lignano.it najdes aj par priamych prenajimatelov ale nemyslim ze na sezonu maju este nieco volne ak je ubytovanie fakt dobre.

mart.s.
28. dub 2013

@janynkaaa přesně, jak píše renatka. Pokud chcete jet v sezoně, tak rozhodně nedoporučuji. V Bibione totiž i většina soukromých osob pronajímá svoje apartmány nebo domečky přes agentury. V září byste asi něco sehnali, ale protože to tam není zvykem(jako v Chorvatsku), bude to určitě hodně přebrané. Pokud byste jeli někam do vnitrozemí, tak se něco na místě sehnat dá. Také jsem si takto v Itálii prodlužovala pobyt.

pajik82
28. dub 2013

Můžete mě prosím poradit, přes jaké agentury hledáte ubytko? Chceme jet na dovču poprvé autem a s dvouletým dítkem. Zvažovali jsme Chorvatsko, ale kvůli písku a i vzdálenosti (myslím, že Lignano je o nějakých 300 km blíž než Istrie...) uvažujeme o Itálii. Je v Lignanu vyžití i pro dvouletého prcka? Většinou tu čtu, že máte ubytka bez stravy... dá se sehnat nějaký apartmán, kde by se dalo docházet třeba do blízkého hotelu na jídlo, nebo je to v téhle oblasti většinou na samo-robo stravování 🙂

renatka100
29. dub 2013

@pajik82 najlepsie je ak pozries lignano.it su tam vsetky agentury a maju tam v ponuke ubytovanie. Apartmany su bez stravy a s malym dietatom je to aj najlepsie. Na kazdom rohu je obchod alebo pekaren tam sa da rano kupovat pecivo. Je tam velke mnozstvo malych vyvarovni kde pecu kura, smazia ryby a pod a balia ich domov. Vyzitie je tam uzasne vsetko najdes na tej stranke su tam zabavne parky ale aj krasna zoo. Lignano ma tri casti. Sabbiadoro, pineta a riviera. Ak chete mat klud a ticho je dobra riviera. Trochu komercnejsie je pineta a sabbiadoro je uplne centrum. My sme si oblubili sabbiadoro kde je najblizsie k atrakciam nemusime chodit autom. V casti riviera je krasny kemp kde maju pekne na urovni ubytovanie v mobilhomoch. Da sa byvat aj vo hoteloch napr treba pozriet booking.com ale su dost drahe. My sme boli spokojni v hoteli similan bolo to aj s ranajkami ale izby v hoteloch su tam velmi male.
Lignano je super pre rodiny s detmi, more je teplucke a plytke, vyzitie pre deti je na vysokej urovni 🙂

maznacik007
5. kvě 2013

my tiez tak objednavame cez taliansku agenturu ideme do bytiku cca 20 metrov od plaze sme v centre v bibione .... plaz je tam super ... ideme na konci juna a pre styroch nas ubytko na tyzden aj s plazovym servisom vyjde 315 EUR ...

my sme spokojni ... cesta sa da zvladnut v pohode .. my ideme od BA a je to veru kratsia a pohodlnejsia cesta po dialnici ako do Tatier ...

my stravu riesime tak ze ranajky si kupime na plazi maju super croiassanty a kapucinko pre mna za menej ako u nas ... obed si urobime len taky lahky a veceru vzdy ideme bud na pizu, a tak ...

maznacik007
5. kvě 2013

my chodime cez mc agenzia uz niekolko rokov, pracuju tam dve cesky vsetko sa da v pohode dohodnut s nimi ... davaju plno zlavovych kuponov aj do lunaparku a tak ... my sme spokojni ...
v pohode poradili co bolo treba ...