Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

renatka100
21. kvě 2013

@anastazka to je fakt strasne ... To iste lignano, lido di jesolo a ostatne severske letoviska. Dobre to taliani ututlali, veru velmi sa boja o cestovny priemysel. Mju co robit aby to dali do poriadku ☹

miika
22. kvě 2013

@renatka100 no to prave neviem posudit, ci zozenieme nieco v sezone, tiez sa mi nechce mat kupeny slnecnik na cely pobyt, stoji to 166 Eur, 4-10rada od mora, slnecnik a dve lehatka, a chcela som blizko chodniku kvoli kociku a este maju posledne miesta volne... ale prave to viazanie sa pocas celeho pobytu na jednu jedinu plaz, ze sa vlastne ani inam nekukneme lebo budeme mat uz tuna zarezervovane lehatka, fakt sa mi to nezda ako dobry napad. Ideme do Talianska prvy krat, vlastne nikdy som na dovolenke pri mori nemala rezervovane dopredu konkretne miesto na plazi, zda sa mi to take hrozne zvazujuce. Keby som mala istotu ze nebude problem zohnat za podobnu cenu lehatko priamo v sezone, tak si nic nekupujem. Rozdiel medzi predkupom na 6-14dni je totiz 2Eura - a radsej mat slobodu ako usetrit 2 eura. Napr. pojdeme do aquaparku alebo do zoo, a budeme mat na plazi zbytocne zaplatene lehatka. Je tu niekto kto bol v Sabbiadore v sezone v juli a moze mi povedat ci budem mat problem kupit si slnecnik s 2 lehatkami bez toho aby som to mala objednane vopred? Byvame na urovni Office 10 - Delfino.

limona
22. kvě 2013

ahojte, toto leto sa chystame do talianska do bibione na dovolenku, v taliansku sme etse neboli a ked pozeram ubytovanie cez cestovky tak su to neraz hriesne sumy..neviete poradit nejaku agenturu, alebo nejake apartmany cokolvek co, ktore sa na jednu noc pohybuju do ceny 20e za noc? a ake su tam ceny, co sa tyka restauracii, obchodov s potravinami a pod? dakujem pekne

njurajn
22. kvě 2013

Som sa dozvedel ze Lignano opat ziskalo modru vlajku. To len taky brept z mojej strany 😀 Ked je tam aj skaredo, tak aspon cisto 😀

eliska07
22. kvě 2013

@miika my sme si vždy kupovali miesto na pláži až pri pobyte tam - dokonca nie na celý týždeň, ale len na konkrétne dni. Vždy sa podľa mňa nájde niečo voľné.

eliska07
22. kvě 2013

@mafix Ahojky, my sme jeden rok boli tu - http://engine.netanday.it/DPI/affitti/affitti/v... Možno to nevyzerá nádherne, ale splňalo to všetko - 50 m k moru, 50 m k pešej promenáde, priamo v centre, dve izby, obývačka, kuchyňa, kúpelňa.

alebo si pozri aj iné u tejto agentúry: http://www.agenzia-abitare.it/english/affittanz...

tento rok ideme cez túto agentúru: http://www.agenziateghil.it/en/news/en/tag/lign...

Sestra s ňou bola vlani a osvedčila sa, tak ideme aj tento rok.

eliska07
22. kvě 2013

@mafix A minulý rok sme mi boli cez slovenskú cestovku: http://www.topholiday.sk/

Stálo to síce viacej - ale bolo v cene aj klíma, slnečník a dve ležadlá na pláži, auto v stráženom uzavretom objekte. Záleží samozrejme na tom, koľko sa dá do dovolenky investovať.

miika
22. kvě 2013

@mafix ahoj, my ideme cez tuto taliansku agenturu: http://www.agenziaarena.it/

ale celkovo som vyhladavala ubytko cez www.lignano.it, tam su vsetky agentury naraz, plus sukromni prenajimatelia

mafix
23. kvě 2013

@bezaz
@eliska07
@miika děkuji za radu, podívám se na to

marsy77
25. kvě 2013

na jednej stránke som našla čísla voľných pláži v Lignane Sabbiadoro

Ak myslíte pod voľnými úsekmi verejné, tak tých v Sabiadore veľa nie je, myslím, že je ich len 6 - na začiatku Sabbiadorra (keď sa ide z Campingu) a potom medzi Ufficio N17 a 16, N12 a 11,N 7 a 6, 1b a 1 a úplne na začiatku za majákom.
Ale čistota pláže ......no comment .
My sme vždy na súkromných, len si deky a veci s tým súvisiace dáme priamo na začiatok ešte pred slnečníky a nikdy nebol problém - ale nepoužívame slnečník ..

evulik6
26. kvě 2013

@maznacik007 ake ubytko ak sa smiem spytat?

@mart.s. jooj moja vam sa to uz kraaati...mna chyta zase smutok ze tento rok sa Bibi nekona ☹

pupar99
27. kvě 2013

prosim vas bol niekdo v bibione v tych vilach evanike ......... ideme tam a chcem sa opytat naco sa mam pripravit dakujem 🙂 😎

beasi
27. kvě 2013

Nemáte niekto info ako to vyzerá na plážach po tých vlnách?

maznacik007
27. kvě 2013

@evulik6 condominio lero

viaitalia
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
njurajn
31. kvě 2013

Posielam uzitocne info o niektorych cenach v Lignane 🙂 Neviem, snad to budete vediet precitat, je to fotene mobilom.

stevo12
31. kvě 2013

@njurajn ahoj, dnes som to dostal tiez, blizi sa to uz konecne..., kedy to idete?

njurajn
1. čer 2013

@stevo12 Ahoj, my ideme uz 22.6. Este cakame na prijazdove mapky.Prognoza pocasia asi taka ze nie najteplejsie, ale slnecno. Clovek si to zaplati viac menej koli moru, ale ked nic, tak aspon nech neprsi. A vy kedy vyrazate?

stevo12
1. čer 2013

@njurajn ahoj, my ideme az v juli, 13 teho na tyzden, tak isto uz cakam na mapky a pokyny - vcera som s pani telefonoval, isla do Lignana s prvym turnusom, zevraj sa uz aj kupali 🙂 bolo pekne, pokazilo sa im pocasie az stredu, no ale takto v maji to este beriem... takze ty tam ides skor - potom sa podel so zazitkami.. 🙂

njurajn
1. čer 2013

@stevo12 jasne ze podelim, pridam aj nejake postrehy. Sa cudujem ze sa kupali, ved co citam je tam stale chladne more a celkovo zima. Alebo sa pocasie myli? No ked ma osobne skusenosti tak ma to ukludnilo 🙂

mart.s.
1. čer 2013

Ahoj, nám už se to taky blíží. Jedeme 28.6.. To moře je opravdu strašně studené. Bojím se, že se to už moc neohřeje. Dnes na stránkách Lignana psali, že má 16,8 stupňů. Brrr 😒

njurajn
1. čer 2013

@mart.s. ano, ale doteraz podla pocasi tam prsi a je chladno, no pred terminom sa ma ako tak vycasit a ma byt slnecno, tak snad aspon na tych 22 st, to da. Inak aj teplota mora dost kolise, raz citam 16,8, jeden den tam slnko zasvieti tak okolo 19 stupnov a tak. :-/ Lenze ked je pocasie premenlive, tak sa to este aj 10 krat moze zmenit. Da sa zistit aspon teplota vody v aquaparku???

bibinka
1. čer 2013

my sme boli v Lignane minulý rok a bolo to dosť veľké sklamanie- ....hlavne frfľal môj muž 🙄. nešli sme vlastným autom, čo sme dosť ľutovali, pretože sme sa museli presúvať buď pešo, alebo busom, výhoda je, že deti majú cestovné zdarma. využili sme dopravu cestovky, ale bolo to dosť otrasné,mohli sme mať vlastné autosedačky, ale nakoniec sme s tým mali len štrapácie, lebo jedna bola síce zabudovaná v aute, ale druhú sme museli nechať týždeň na benzínke a po zájazde sme si u vyzdvihli- to ma naštvallo hned na úvod(tá cestovka tu bola spomenutá). ked sme prišli na miesto, ubytko...hm...po štrapáciách nás presunuli do iného apartmánu-musím povedať že lepšieho, to je plus. ale ad pláže---no comment. Ja nie som nejaká náročná, ani nijaký žgrloš, ale 13 eur za jedno lehátko v 15 rade na 3 hodiny sa mi zdalo dosť 😠 a to nehovorím, že hoci majú všade základné nápisy v angličtine či nemčine, pokiaľ nehovoríte taliansky, tak vás majú s prepáčením v r..i a nepomôže nič, oni vám zrejme porozumenjú, ale odpovedajú zásadne v taliančine. a to bolo v celom Lignane! a žiadni milí usmievaví taliani, otras, keby sme sa my tu takto správali k cudzincom, tak neviem neviem. tu každý rukami nohami vysvetľuje ako sa možno dostať tam a tam.Tam nič, ignorácia!!!
K tým plážam- pokiaľ sedíte v tom 15 rade, deti vám utekajú k moru, tým pádom si to lehátko absolútne neužijete....tak sme to riešili pobytom na piesku na vlastnej deke, piesok sme mali všade doslova!!!! fuj. po dovolenke som vyhodila komplet všetky osušky, oblečenie, plavky....
ad nákup potravín- jediná výhoda- Lidl- naša záchrana 😀 ale ich pečivo otras, u nás sa predáva také na skŕmeniev podvečerných hodinách...tvrdé, suché, nechutné.
ad Hemingway park- jedným slovom nádhera- chodili sme tam každý deň-úžasné preliezky, drevené či kovové, plastové šmýkačky...plus toalety čistunké!!! a ešte jedna úžasná vec tam je oproti parku je veľká reštaurácia La Botte- tak tam choďte , porcie obrovské, úslužný personál, ktorý ovládal angličtinu aj nemčinu-a ceny...super!!! Je to budova v tvare obrovského suda, isto tam choďte. 😉
ad bicykle-v meste sa dajú požičať aj zadarmo, ale musíte prísť už ráno okolo 8h, lebo sa rýchlo vychytajú. vrátite ich až večer.
Vidím, že mnohí ste nadšení z dovolenky v Lignane, ale ja tam už nikdy nepôjdem, všade inde na svete je lepšie ako tam, hlavne, kvôli tým "priateľským" ľuďom.
sorry

mart.s.
1. čer 2013

@njurajn to máš pravdu, taky jsem tam už viděla i 19 stupňů. No stejně nám nezbývá nic jiného než věřit 🙂 . Jak teplá voda je v aquaparku to nevím. Na jejich stránkách to taky nepíšou.

sorciera24
1. čer 2013

@bibinka mozno, keby si sla nie cez tu nasu cestovku, my sme boli cez nu 1. rok, dovi dopo, teraz sme boli cez it. agenturu a spokojnost, neviem teda, ale aj som napr. ani ejdneho nevrleho Taliana ci clovek nestretla, praveze som sa stretla len s ochotou (vacsou ako na SLovensku).....dohovorili sme sa vsade po nemecky 😕 (fakt zaidnu ignoraciu som nezazila a to sme tiez vsetko pochodili....ono vacsinou sa ludia spravaju tak, ako my k nim.....ako fakt, zaiden problem nebol....preto som prekvapena...)....k tym slnecnikom......to je tiez vasa volba, kto koho nuti si objednat a zapaltiti slnecnik priamo na plazi? ja si vzdy beriem svoj slnecnik a veci, som na verejnej plazi, par metrov od mora a nemusim sa stazovat 😉 a neviem teda ako ej mozne, ale my sme piesok vsade nemali 😀 na nohach ano, ale tie si rychlo premyjem , sup sup a je.....(ono ked sa ide na piesocnu plaz, s tym pieskom trosku treba ratat 😀 ) mam pocit, ze si dost negativne naladena a potom uz je vsetko na.... 😀 ale vsak kazdemu sa paci nieco ine (len zaidnu z tych neg. veci sme my v lIgnane minuly rok nezazili...) a inak fakt odporucam vlastne auto, vacsia pohoda, zaiden stres, ci spoliehanie sa na cestovku (aj to robi vela....mozem porovnat;)) tak hadam vam inde bude lepsie, vela stastia! 🙂

mart.s.
1. čer 2013

@bibinka tak to je mi líto, že se ti tam tak nelíbilo. Já sice jezdím do Bibione ,ale to je dost podobné. Já naopak patřím mezi ty nadšené dovolenkáře 😀 . Nejvíc mě udivuje ta tvoje kritika italů 🙂 . Asi jsi musela mít fakt smůlu na lidi. Podle mého názoru je většina mistních opravdu milých. A - že jste se tam nechytili, pokud jste nemluvili italsky?To je fakt divné. Já trávím v Itálii každý rok tak měsíc. A máš pravdu, že pokud jedeš někam do vnitrozemí mimo turistická centra, tak je to poměrně běžné ( že místní mluví pouze italsky) . Ale v Bibione a Lignanu se mi vždy spíš stávalo, že já mluvila italsky a všichni mi odpovídali německy. Až v posledních letech ( když už mluvím italsky slušně 🙂 ) mi v italštině i odpovídají. Ono totiž časem zjistíš, že i pomalu polovina různých prodavačů a personálu v restauracích atd. nejsou italové. Takže časem, když pronikneš do italštiny, zjistíš, že ti někdy i odpovídají špatně. ( a pak přijdeš na to, že tě obsluhuje někdo od nás z Polska nebo ze Slovenska)
Takže asi jste měli fakt smůlu na lidi 😉 . A holt -každému se líbí něco jiného. Snad budete mít při příštím výběru dovolené větší štěstí. Držím palečky 😉

bibinka
1. čer 2013

sorciera/ -my sme sa obidvaja s mužom snažili byť slušní a milí, či v obchodoch alebo reštauráciách, ale bohužiaľ narazili sme na pár domácich ľudí, ktorých dovolenkári priam obťažovali. Ja som pochodlia veľa destinácií a s takou aroganciou som sa nestretla. Takže nehovor, že sa taliani správajú tak ako my k nim. S tými slnečníkmi je to tam ťažké, dôverovala som pani z cestovky, že sa tam dajú zaplatiť slnečníky aj lehátka za veľmi výhodné ceny, no tak prepáč ako pre koho. Dôrazne nám hovorila, že si ich nemáme brať, že nebude v aute miesto a podobné kydy. Takže aj tam bolo to sklamanie. No a nohy sme si tiež premývali 😔 .
mart.s. -nemecky aj anglicky viem slušne, ale ked sa niekoho opýtaš či hovorí anglicky a prikývne áno, a nakoniec ti odpovie veľmi rýchlou taliančinou...no, snažila som sa vyrozumieť, pár ľudí sa zarazilo a lámane sa snažilo odpovedať, ale gro domácich , tak to bola sila,proste vôbec sme sa tam necítli vítaní dovolenkári. a to fakt nie sme konfliktní ani agresívni. nakoniec sme v jednej pizzeriii stretli jedno poľské dievča, s ktorým sme si aj podrkotili a často sme tam chodili na jedlo len kvôli jej milej povahe 🙂

slavomir_slavik
2. čer 2013

@miika
kde "stoji to 166 Eur, 4-10rada od mora, slnecnik a dve lehatka" ? a hlavne kedy?

to je Lignano drahsie ako Bibione?

ano, oficialna cena, aj cena na plazi je taka, ale kazda agentura ma rezervovane lehatka pre klientov a to je podstatne lacnejsie, cca 55 na tyzden

marsys
2. čer 2013

cennik platenych plazi Lignano Sabbiadoro http://www.lignanosabbiadoro.it/it/spiaggia