Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

anda123
30. čer 2009

Dakujem 🙂 teraz sa opytam asi hlupost, ale da sa pred colnicou, ak tam bude vela aut otocit a prejst cez ten Hermagor? Tuto cestu absolvujeme prvy krat a priznam sa mam obavy.

anda123
30. čer 2009

Ozaj a nejdete niektora prave na termin 4.7. ?

dadulaa
30. čer 2009

anda123, my ideme na ten termín, vyrážame v piatok v noci. 😉

mart.s.
30. čer 2009

anda- před tou celnicí se neotočíš ( to by si musela couvat 😉 ) ale ta odbočka je asi 2 až 3 km před ní. A to si myslím, že pokud tam bude taková fronta, tak už bude vidět.
Pokud byste se rozhodli odbočit na tem Hermagor, tak tady máš přesně čísla silnic. Odbočíte na Hermagor a po sjezdu se na 1. křižovatce dáte doprava!, abyste podjeli dálnici. Je to odbočka na Arnoldstein ( silnice č.111). Asi po dalších 2km je opět křižovatka, a tam se dáte opět doprava na silnici č.83 směr Tarvisio, Udine.My jedeme ale až 11.7. ☹

anda123
30. čer 2009

Dadulaa: my ideme do Lignana Sabbiadoro, a kam vy?
marta.s.: to je skoda, to budeme nasu dovolenku uz koncit....teda mozno tam pobudneme este 2-3 dni. Ideme cez Martinsku cestovku a majitelka nam slubila, ze ak budeme chciet predlzit pobyt, tak nam pomoze. Sazrejme uz inde. Som velmi zvedava ci sa splia vsetky sluby. Mali by sme byvat vo vilke a 80 m od plaze. Tak som veeeeeeelmi zvedava 😝

mart.s.
30. čer 2009

My jedeme do Bibione. A taky to máme asi 100m od pláže. Máme tam pronajatý takový malý domeček se zahrádkou. A už jsme v něm byli 2x, takže víme,co nás čeká. Největší výhoda je, že ta zahrádka je oplocená, a nemůže mi utéct prcek. 🙂

dadulaa
30. čer 2009

anda123: aj my tam ideme! 🙂 ideme cez tal. agentúru, ktorá je priamo v Lignane, tak som zvedavá, či to bude lepšie, než cez naše cestovky. Budeme bývať v apartmánoch asi 250m od mora, čo nám vôbec nevadí, keďže náš malý už nie je taký malý a prejde to v pohode 😉

evulik6
30. čer 2009

no baby, nestraste ma s tym cakanim... sakra... no ja neviem ze ked odbocim ci niekde nezabludim 😀 Ja si myslim ze bude aj tam kontrola...ci nie? Ked uz robia take halooo tak mozno budu aj tam nejaky blbci stat. Dnes hovorim mojmu muzovi ze co nas caka a bol z toho hotovy...

Baby to mate super blizko... my mame k moru 7oo metrov, ale nevadi nam to vobec... tam v bibione je to ulickami nic... pohoda...a kocik berieme tak ci tak, tak maly si posedi a my sa prejdeme v ramci stihlej linie 😀 Mali sme na vyber, lacnejsie ubytko s bazenom a dalej od mora alebo drahsie, bez bazena o nieco blizsie k moru, tak sme vzali to prve s bazenom, ked bude maly buvat v izbe s tatom tak ja sa mozem slnit alebo plavat v bazene... uz len nech to pocasie klapne...

Inak Mart.s. ty chodis do bibione uz dlho, prosim ta nevies kolko asi stoji ten lunapark? moja sestra tam strasne chce ist na kolotoce, a nevie kolko si ma na to rezervovat... prosim aspon priblizne mi hod nejaku cifru...dakujem

mart.s.
1. črc 2009

evulik- na tom lunaparku se neplatí žádné vstupné, tam platíš za jednotlivé atrakce. A ta cena je různá. Většinou se pohybuje mezi 1 až 2 Eury za jízdu. Ale zase tam mají takzvané množstevní slevy. To znamená, že například jedna jízda tě stojí 2 eura, ale třeba za 5 euro máš ty jízdy 4 . Je to jak kde. Protože naše děti by tam nejraději strávily celých 14 dní, tak my to děláme tak, že (tam kde to jde) např. tobogán, autodromy, kolotoče -kupujeme víc žetonů najednou a projezdíme je i během dalších dnů. A jestli budete chodit do lunaparku, tak si nezapomeňte vyzvednout ty slevy na středu. Jak už jsem psala, to máš tak, že když jim u pokladny odevzdáš ten slevový lístek, zaplatíš 1 jízdu a druhou máš zdarma.Ale co ti mám povídat, stejně v Bibione utratíme nejvíc peněz za lunapark a různé atrakce pro děti. 🙂
A k tý kontrole- já si taky myslím, že bude stát někdo i u toho vedlejšího přechodu, ale protože tam jezdí vlastně skoro jen italové, tak doufáme,že tam nebude fronta. ( aspoň to tak bývalo , když ještě dříve byly kontroly 😉 )

mart.s.
1. črc 2009

evulik- my taky bereme kočárek. K moři to sice máme docela blízko, ale když se chodí večer po městě, tak se kočárek hodí 🙂 .

eimiky
1. črc 2009

no inak k tým kočiarikom, neviem či ste si to niekedy všimli ale Taliani vozia už strašné veĺké deti v kočiari, ale nemyslím také 3 ročné to je akurát ale oni aj 5 ,6 ročné a ešte aj dudel majú a všimla som si,že všetky talianske deti majú rovnaký dudel a to taký nejaký celý asi kaučukový podľa farby ususdzujem, som sa čudovala ale u nich to asi letí 😀

jabber
1. črc 2009

eimiky - jo, ty děti předškolního věku s dudlíkem, to je fakt síla 😝 😀

evulik6
1. črc 2009

ahojte....
mart.s. ja viem ze sa vstupne do lunaparku neplati, som chcela len vediet kolko stoji jazda... tu zlavu urcite vyuzijem ak to najdem.. musim si tieto infosky od teba pekne niekde pozapisovat... mozno sa tam niekde aj stretneme, len asi o tom nebudeme vediet... ale mam syna davidka, tak ak budes pocut kricat dado, atd tak som to ja...stale niekde leti, tak sa nakricim jeho meno az az...

eimiky, to maju asi taku modu v IT...moj maly nema dudu uz od troch mesiacov...on ju mal iba ked zaspaval a vzdy ju potom aj vyplul ked uz buval... a potom ju uz nemal ani pri zaspavani...

evulik6
1. črc 2009

no to je teda fakt sila, take velke deti s dudlom... take komicke... 😀
moj je teraz vo veku kedy vsetko opakuje po inych detoch... sesterka tu bola s detmi a mala jej ma dudku tak aj on chcel...take mi to bolo smiesne ze dudloval ked tu boli... 😀 😀 😀 Ale ako odisli som ju schovala a pohoda... No ked uvidi deti v IT dufam ze ho to zase nechyti... 😀

jabber
1. črc 2009

možná mají i pleny do 6 let 😝 😀

evulik6
1. črc 2009

no mozno aj... ked tam budem vyspizujem 😀 😀 😀 Sice my mame na von este tiez, ale snad sa to odnauci teraz cez leto...mam problem ze sa mi vonku nevypyta, akoby sa hanbil pred druhymi detmi...doma pohoda, ale kakat nechce do serblika ani na zachode... iba do plienky ☹

jabber
1. črc 2009

evulik 🙂
Tak my zítra večer odjíždíme, tak jsem na to zvědavá 😎 Hlavně na ty hranice, ale doufám, že ve čtvrtek přes noc by to tak strašné být nemuselo 😅 🤐

evulik6
1. črc 2009

jabber, tak ti zelam stastnu cestu a krasnu dovolenku... uzite si to... 😉

dakota14
1. črc 2009

Ahojte dievčatá čítam toto fórum každý deň a je tu veľa zaujímavostí. My odchádzame 4. júla večer o 8:00 hodine. Už sa veľmi tešíme ale najviac sa bojíme toho počasia. Ale veríme a modlíme sa aby bolo pekne. Tiež sa chystáme do Benátok a možno do tej ZOO uvidíme ako výjdu financie, ale už sa nevieme dočkať. A s tými kontrolami ja som celkom pokojná čo boli posledný zájazd teraz tak vraveli že to nie je také strašné že nekontrolujú nejak moc určite majú zvýšené kontroly ale nič hrozné akurát sú tie kolony no lebo sa to spomalilo. Tak vám všetkým prajem krásnu dovolenku a ako tak čítam bude nás tam veľmi veľa tak čaute a stretneme sa vo vlnách lúčov slnka a vody mora ciao Lenka

mart.s.
1. črc 2009

jabber, dakota- taky vám přeju hezkou cestu , krásnou dovču a moře sluníčka 😉
evulik- já myslím, že bys nás mohla poznat . Budeme totiž v lunaparku každý den 😀 😀 😀 a poznávací znamení- můj Míša ( to je ten tříletý) má dlouhý blonďatý vlasy do pasu, takže je docela nápadný 🙂

anda123
1. črc 2009

Tak kocky, nikam nejdeme. Mala dostala dnes rano teploty a je to zaciatok anginy 😖 Tak sme sa tesili, az to napokon nevyslo. tak asi skusime nejaky novy temin, ked bude po tych uzasnych kontrolach. Tak si to uzite 😎

jabber
1. črc 2009

díky holky, vám všem taky vydařenou dovču 🙂

anda 😅 😕 😖 třeba to angína nebude 😉

fifinna
1. črc 2009

Ahojte, baby, chcem sa opytat, staci nam ked ideme do Talianska, mat maleho zapisaneho len v pase, alebo si mame zobrat aj rodny list ? Dakujem za odpoved.

anda 123 , môj maly tiez ochorel, boli sme u dr a povedala, ze more mu pomôze, ma len nadchu a kasel bez teploty, vy ste boli u dr ?

eimiky
1. črc 2009

ja som sa vrátila z dovolenky s angínou ☹ takže sa už od soboty liečim.Asi som veľa zmrzky papala 😎
anda to ma mrzí tak nech sa malá rýchlo vylieči

mart.s.
1. črc 2009

fifinna - stačí ti mít ho zapsaného v pase. Rodný list nepotřebuješ.

anda123
1. črc 2009

fifinna, ako u dr. sme boli a prave ona povedala, ze urcite na dovolenku nejst. teda ak sa chcem vyhnut tomu, ze sa to moze cestou zhorsit a napokon stravim celu dovolenku s malou v apartmane a k vode bude chodit len tatusko. a taku dovolenku fakt nemusime ani jeden. takze prekladame termin. teraz som bola velmi rada, ze ideme cez Ck a peniazky sa nam vratia. pojdeme teda o nejake 2 tyzdne neskor a aspon nebudu tie otravne kontroly a hlavne kolony na colnici 😀

anda123
1. črc 2009

len ma akutat poriadne stve to ubytko. take sa nam uz tak lahko nepodari zohnat. jedine, ze by niekto stronoval ako my. 80 metrov na plaz.... 😢 mozem jedine oplakat.

dadulaa
1. črc 2009

baby, dívali ste sa dnes na správy na jojke? teraz to zas zmenili a už stačí ísť cez hranice len občiansky, tomu už fakt nechápem 😕 jeden deň povedia tak, druhý inak. Ale zas aspoň ukázali, že nie sú tam také veľké kolóny, teda aspoň dnes to tak bolo. Cez víkend tam bude asi väčší nával.. 😒

anda123
1. črc 2009

Ja neviem, kedze su premenlivy ako pocasie, tak asi je lepsie si zobrat z domu vsetky mozne doklady. Istota je istota. Jeden nikdy nevie na akeho manika bude mat stastie a ked prejde taky kus cesty......

dadulaa
1. črc 2009

anda, jasne, my berieme všetci pasy, ja len že v tej telke mýlia ľudí a človek potom nevie, čomu má veriť. 😉