Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

andris67
7. únor 2010

Park je v casti Ligano-Pineta, velmi blizko plaze, na ktoru sme chodili a rovnako blizko centra Pinety-to je ta zdvojena ulica. My mame vacsie deti, tak sme vnutri neboli, len sme sli okolo. Podmienky su jasne z popisu-platia len decka a otvorene maju inak, ked je pekne a inak ked je pod mrakom. Je to v takom prijemnom prostredi medzi piniami. Aquapark sa nachadza uplne inde.
Mozno pomoze aj tento link, su tam vsetky atrakcie v Lignane. 😀
http://www.lignano.com/deutsch/parchi.asp

andris67
7. únor 2010

Samozrejme som pisala o parku Gommosi. 😵

evulik6
7. únor 2010

Tam je toho na pozeranie veru dost v tom lignane... och... ale asi ta guliverlandia to tento rok isti 🙂

livy
7. únor 2010

holky pro jak stare deti jsou ty parky, chystame se s malou v lete do Lignana,to ji budou 2, ma cenu do nejakeho parku zajit? Neni na to jeste mala? (na ty atrakce )

xxmargaretka
7. únor 2010

andris dakujem za odpoved..
co myslite je to vhodne pre 3,5r dieta?
dievcence co chodite do bibione aka je tam pesia zona?je na nej aj klasicke detske ihrisko?

mart.s.
7. únor 2010

Ahoj holky,v parku gommosi jsem nebyla , ale v guliverladnii jsme byli 3x. Já myslím ,že je to i pro malé děti. Samozřejmě , že ne všechny atrakce. Ale to musíte vybírat i v lunaparku. 😉 My jsme tam byli poprvé s Péťou ve třech a užil si to náramně. Nemohli jsme ho dostat domů. 🙂Jinak jsem jen chtěla říct, že tady jsou taky nějaké ty nafukovací atrakce.
http://www.gulliverlandia.it/italianototo/itali...
margaretka- vím o dvou hřištích, ale možná jich je tam víc.Jedno je vedle kostela nedaleko lunaparku. Jsou tam i dvoje klouzačky , houpačky, kolotoč , takové ty houpačky napéru 😀 , betonové hřiště na basket atd. . A druhé je v Lido dei Pini( taky kousek od kostela).

dakota14
7. únor 2010

chcem sa vás opýtať či ste si niekto vyberali v bankomate peniaze v lignane či tam je slovenčina alebo len po anglicky ďakujem

andris67
7. únor 2010

Margaretka, pre 3.5ročné dieťa si myslím, že to je vhodné, aspoň čo si pamätám, aké majú záujmy decká v tom veku. Ale neviem, nám sa to zdalo pomerne malé, ak budeš bývať kdesi úplne inde, neviem, či sa oplatí tam ísť len kvôli tomuto parku-možno keby bolo horšie počasie....najlepšie by bolo, keby ti ale niekto poradil z osobnej skúsenosti. Doma mám aj prospekt odtiaľ. My tentokrát budeme na pláž chodiť dokonca každý deň okolo, jedno dieťa bude presne takého veku, tak uvidíme, či odoláme.
Ja by som sa Vás tiež spýtala-minulý rok som zachytila nejaký výlet do Parco dei Papagai, malo by to byt kdesi smerom k Latisane, tak čii náhodou niekto nebol?

dadulaa
7. únor 2010

dakota, my sme tam vyberali peniaze a slovenčina tam nebola, ani česky, ale nám to nevadilo, zvolila som aj nemecky.
My sme boli v parku Gommosi a je to vhodné aj pre menšie deti, ale nie všetky atrakcie, no hlavne to bolo dosť drahé..malý mal vtedy 3 roky a vybláznil sa tam. 😉

zuzhim
8. únor 2010

my by sme chceli ist tento rok v juni, s 2 detickami (4r,2r), chcela by som skusit to Lignano popripade Bibione.nejaky domcek popripade take tie ich vilagio vacanze aj s bazenom, ihriskom... neviem sa rozhodnut....strasne ma odradzaju tie ich plaze-masovky, preto si ani neviem vybrat, prijala by som nejaku uzsiu kludnejsiu plaz....Viete mi poradit kam lepsie a konkretnu oblast? mart.s. mohla by si aj mne prosim ta poslat udaje, kam chodite vy, do akej vilky? popripade kto tiez chodi do viliek, keby mi mohol odporucit aj cez aku agenturu....myslite, ze v maji sa da este v pohode vyberat z nejakej ponuky, alebo je vsetko obsadene?

andris67
8. únor 2010

Zuzhim, ja som na tom bola asi podobne s obavami minuly rok. Bibione neviem posudit, ale co sa mi zdalo iba z mapiek, prospektov, ak hladas uzsiu, kludnejsiu plaz, myslim, ze idealna by bola v casti Ligano-Riviera, my-ako som tu uz pisala-sme boli na "dvojke" v Pinete-ani tam som nemala pocit, ze je hlava na hlave a raz som si presla celu Rivieru. Naozaj to tam bolo este uzsie, taka pohoda, miesta pod slnecnikmi poloprazdne, pri mori tiez malo. V tejto casti je plaz asi najuzsia, akurat ze aj ta cast Riviera mi pripadala az moc kludna. Je fajn mrknut na obrazky z jednotlivych plazi http://www.lignano.com/deutsch/spiaggia.asp, trosku to vytvori obraz. V tejto casti nie je tolko miesta pred tymi ich slnecnikmi, tak ani tam nie je tolko ludi. Ani na okolo nie su free plaze, myslim, ze aj to robi vela...
A apartmany urcite odporucam vyhladat na www.lignano.it, som si vsimla, ze im tam nedavno pribudli dokonca aj fotecky tych ubytovani. Urcite najdes aj tesne pred prichodom, ale to je tak, cim specifickejsie mas poziadavky, tym mensia pravdepodobnost, ze najdes presne to, co hladas. Zvlast ked chces vilku, ja som mala pocit minuly rok /hladala som 2 t.pred odjazdom v auguste/, ze v ponuke boli uz len hlavne apartmany. Takze teraz ten vyber cena-ponuka mi pripadal lepsi...a uz sme tiez vybrali.

mart.s.
9. únor 2010

zuzhim, úplně souhlasím s andris. Pokud budeš chtít nějaký apartmán, tak ho bez problémů seženeš i v květnu. Ale s těma vilkama je trochu problém, protože je v nich většinou jedno nebo dvě místa a jsou daleko dřív obsazené. Proto jsem už taky zaplatila zálohu. Jak už jsem psala, jezdíme od
http://www.ckgeos.cz/italie/bibione.htm a vybírám z té nabídky dole na stránce, kde máš modrý nápis - Dalších více než 200 vil...Fotku domečku ti posílám.

dakota14
13. únor 2010

Tak my máme vybraté ideme do tejto vilky http://www.topholiday.sk/index.php?page=giulia ale cez cestovku piestanytour.sk majú dobré ceny aj minulý rok sme boli s nimi 😀

betie
13. únor 2010

Dakota, tá piešťanska cestovka má v ponuke aj samotné apartmány alebo len spolu s dopravou a stravou?

dakota14
13. únor 2010

betie samotné nie ale viem že sa snimi dá dohodnúť jedny naši známy išli vlastným autom ale stravu neviem či tiež nemali skúsim nájsť číslo ja som do tej cestovky volala a bola tam taká veľmi milá pani určite ti povie viac ale myslím že sa dohodnete

dakota14
13. únor 2010

tu sú ešte troška lepšie fotky z tej vilky http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://ww...

mart.s.
14. únor 2010

Ahoj holky, právě jsem se dívala na webcam Bibione a docela jsem tam záviděla těm lidem, co se tam procházej. ☹ Sice je tam ještě pořád chladno, ale jako odpočinek by to určitě nebylo špatné ani teď.
Ahoj evulik, tak co ,už jste něco vybrali?

reni111
16. únor 2010

Ahojte maminky, chcem vás ešte poprosiť - mala som vyhliadnuté ubytko v Lignano Sabbiadoro, ale po komunikacii s agenturou som sa prekvapila, že v rezidencii kde mali napisané, že malé zvierata povolené, nášho malého zajačika nepovažujú za "domestikované" zviera s nepovolili nám ho doniesť..... ☹ Takže môžem začať odznova..... Našla som niečo v L.Riviera, no neviem sa rozhodnúť - aká je to časť? Niekde som čítala, že až moc kludná.... Je tam po večeroch kam ísť? Ideme s 9 ročnou dcerkou a tá sa velmi teší na tie "detské herne" a promenádu - je to aj v tej časti? Píšu , že v blízkosti leží Rieviera park s bazenom,a spoločenskou zábavou - to je aký park? Viem, že sa tato tema už preberala, len neviem to najsť. Dakujem pekne za rady
Píšem konkretne o tomto ubytku
http://www.agenzia-lignano.it/dovolena_u_more/a...

andris67
17. únor 2010

Ahoj Reni, ten link mi nefunguje dobre, ale pozrela som tie domky v Riviere v nemcine. Pri vacsine sa spomina ten park aj s bazenom, tipujem, ze by to mohol byt asi ten Parco Unicef, mozno ti pomoze tato mapka. http://www.intras.it/case/sha/sha_map.gif Skoda, ze pri tych domkoch nemaju ich presne umiestnenie. Neviem Ti uplne fundovane poradit, lebo ako som tu uz pisala, my sme Rivieru "presli" len autom, v podstate take kolecko. No a mne sa z toho auta zdalo, ze tam toho moc nie je...myslim presne tak navecer... Dokonca ani v Pinete by som nepovedala, ze su zrovna v centre "detske herne", ale je tam aspon centrum s obchodikmi, zmrzlinami, prijemne na prechadzku. Tie vyslovene detske parky su asi ozaj najviac v tom Sabbioadore, to sme tiez zazili len z auta a bol to echt rozdiel, mne sa to zdala az prilis "divocina", ale je pravda, ze sme prechadzali asi pri samom centre.
Takze pisem len moj subjektivny pocit "z auta", ale ja som Rivieru prave z dovodu, ze som mala pocit, ze by som nevedela, kam vecer, zamietla, decka mam v podobnom veku...Nam navecer stacila viac-menej zmrzka, decka uz su vzdy dost unavene... No a v Pinete nedaleko aquaparku je aj lunpark s kolotocmi, ale to nie je na pesi, ale uz autom...Co sa tyka Riviery, najviac by ti poradil niekto, kto pozna ten Parco Unicef, my sme len obchadzali, vtedy som nezaregistrovala nejaku zabavu, ale mozem sa mylit.

reni111
18. únor 2010

Andriska, dakujem ti pekne za názor. Vcera som trocha behala na nete, a povacsinou naozaj pišu, že je to kludne miesto....a dcerka sa už teší na ten "nočný život" čo sme zažili v Sabbiadoro 🙂 Mne by stacila aj Riviera, ale dieta je dieta. Stale hladam dalsie ubytko, snažim sa zamerat na Sabbiadoro, dufam, že este nieco najdem, co by nam vyhovovalo. To naše zvieratko trocha zužuje výber. Určite že večerné promenády su masovka, ale ak potom možem v pohode odpochodovat do kludu, tak mi to nevadí, 😉 Ak sa tam dostaneme, možno si pozriem aj tu čast Riviera a Pineta, nech vieme o čom to je. Boli sme sice v ZOO aj v Guliverlandii ale to sme videli vždy iba to okolie. Lunapark sme este nevideli, rada by som sla na ten Muslickový ostrov, no uvidime.....
Este raz dakujem

miluska.h
21. únor 2010

ahojte 🙂 tento rok by sme radi isli do bibione... viete mi niekto poradit hotel priamo na plazi, najlepsie 4hviezdickovy?

tin007
22. únor 2010

ahoj miluska.h moj bratranec s rodinkou boli minuly rok v hoteli bibione palace http://www.hotelbibionepalace.it velmi sa im pacilo

evulik6
23. únor 2010

ahojky babulky....
Martinka, este som nic nevybrala...teda par tipov mam, len sa neviem rozhodnut... a rozmyslam aj nad Lignanom...no neviem...ja som taky spekulaaaant :D:D:D

mart.s.
23. únor 2010

ahoj evulik, to jsem ráda, že si se zase ozvala. Už se mi po tobě stýskalo 😉 . Neboj nakonec něco vybereš. Vždyť je ještě docela dost času. Já myslela, že už ses rozhodla. Jak jsi tam uváděla ty apartmány, tak některé vypadaly moc pěkně. 🙂 A s tím Lignanem, to my jsme vyloučili hned, protože moji raubíři chtějí ten jejich lunapark, znáš to. . Takže u nás nebylo , co řešit. A ještě - já jsem tedy bydlela v Lignanu naposled asi před 10 lety, ale mě to tam připadalo takový strašně velký. Všude to bylo daleko a museli jsme tam jezdit autem. A ty paneláky- prostě jsem si připadala tak trochu jako u nás v Praze 😀 😀 😀 . Ale třeba to tam neni takové všude. My jsme tenkrát bydleli v Sabbiadoru.

monkula
24. únor 2010

mart.s vy kam na Bibione chodievate? myslím, do ktorej časti? chodíš cez českú, alebo tal. agentúru...?

evulik6
24. únor 2010

martinka a v lignane nie je lunapark? To som len tak uvazovala, urcite to bude bibione... mne sa tam paci a aj chlapom... dufam ze nam to vyjde a nic necakane nam do toho nevbehne... ubytko mam cca vybrate, take zo tri tipy, tak nieco uz len vyberiem...🙂

monkula my chodime do casti Spiaggia (neviem ci som to dobre napisala)... boli sme cez agenturu agenzia marina, celkom fajn... 🙂

mart.s.
25. únor 2010

evulik přiznám se , že jsem v něm nikdy nebyla, protože ,když jsme bydleli v Lignanu, tak jsme ještě kluky neměli. Je tam taky. Je vedle Gulliverlandie. Tady máš stránky, pokud se chceš podívat. Na obrázku to podle mě vypadá podobně jako v Bibione ( ale to asi spíš posoudí holky které tam chodí 🙂) http://www.strabilialunapark.it/italiano/attraz...
Ale jak je Lignano veliké - tak buď bychom museli bydlet někde blízko a nebo tam jezdit autem. ( a tak je to v Bibione pro nás pohodlnější, protože tam dojdem procházkou) 😉
monkula - my chodíme také do nejčastěji do Bibione Spiaggia. A jedeme od české cestovky http://www.ckgeos.cz/

monkula
25. únor 2010

evulik, aj my milujeme Bibione.. ale my chodievame na Lido del Sole.. je tam kľud...
my sme chodievali ceu www.azzurro.cz a min. rok v auguste sme boli cez IT agenziu www.etgroup.info

snupik
25. únor 2010

a kde jste byli např.ubytovaní???prosím pomozte mi vybrat🙂hlavně ne moc daleko k moři 😀 taky se asi budeme chystat na dva týdny do nějaké části Bibione...já tam trávila celé dětství..15xkaždý rok...pak jsme začali cestovat všude možně a začalo se mi líbit mít to s jídlem...i takovou zkušenost bych brala... 😉 nějaký ne drahý hotel kde se i dobře vaří....díky za typy... 😎

lucka261177
4. bře 2010

ahojte vsetci dovolenkari.po tyzdnovom hladani a citani diskusii som sa rozhodla napisat a poprosit o pomoc.neviem najst nic podla mojich predstav a to uz som snad klikla vsade a o lignane viem pomaly vsetko a to som ta ani este nebola 🙂chcem vas krasne poprosit o typ na nieco taketo.neviem ci sa to vola apartman ci vilka🙂 sme traja dospely a moj syncek 2 roky chcela by som aby to malo kuchynku dve miesnosti na spanie cize moze byt aj v kuchyni lozko bazen pre snyceka zahradu najlepsie aby nemal kam ujst 🙂 klimatizaciu parkovacie miesto nech tam neni strasne stary nabytok hlavne nie prelezane matrace lebo mam problemy s chrbticou.aby to bolo lignano cast pineta a do 600m vzdialenost od mora zvladneme 🙂 aky kolvek tip velmi ocenimaj konkretnu vilku ci komplex.a este som zabudla rada by som bola aby vedla boli nejaky ti ludia ze by sme si pokecali na zahrade cize by to mohli byt take domceky vedla seba.ja viem asi som strasne narocna ale je to moja prva dovolenka chcem si to naozaj uzit.vyhody lignana aj vsetko o nom som si nastudovala strasne sa tam tesim koli malinkemu nechcem to pokazit zlym ubytkom.vdaka vopred.