Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

kankam
13. čer 2010

nadulici ja sa do guliverlandie chystám, a malá mala teraz 2 roky, podľa foto sú tam aj ryby aj všelijaké atrakcie, aj keď nepôjdeme všade, rozhodne nemienim byť každý deň len na pláži, to by ma nebavilo a ten daylong som natierala malú minulý rok keď mala rok s 30-tkou kids a aj s 15-tkou bez označenia kids. Myslím, že by to nebolo označené kids, keby to nebolo konkrétne pre deti.(30-tku som dávala keď sme boli celý deň vonku a 15-tku už neskôr keĎ bola trošku opálená, keď sme išli von, trebárs na večer, alebo len na chvíľu) aspoň tak mi to aj detská doktorka radila 😉

kankam
13. čer 2010

a s čím si ju natierala minulý rok ?

kankam
13. čer 2010

a keď si pozrieš na googli daylong tak nájdeš, že daylong baby je pre deti do 1 roku a potom už je daylong kids od 1 roku a viac, keďže moja malá je májová, tak natieram s tým kids už do minulého roka ...

kankam
13. čer 2010

a je tam ešte písaný ten rozdiel, že ten určený pre detičky do roka asi nepredpokladá nejaké veľké máčanie vo vode, lebo sa nemusí natierať 20 min pred vstupom do vody, kďežto kids sa musí a potom je odolnosť aj voči vode a myslím, že tvoja malá sa viac bude tak správať, že bude vo vode ... ja by som tiež radšej volila bez chemických filtrov, ale asi je to predsa len menšie zlo, keĎ je to priamo pre deti určené, vlastne tá 15-tka ani nie je pre deti určená a povedala mi to detská doktorka ... 😉

mart.s.
13. čer 2010

Ahoj holky,my jsme do Gulliverlandie chodili od dvou a moc se nám tam líbilo 😉 . Je jasné, že asi nepůjdete úplně na všechny atrakce, ale podle mě je toho tam hodně i pro malé děti. V tom Junior Parku jsem nebyla, takže nemohu poradit. Ale pokud si vzpomínám, tak se tady o tom holky loni bavily, tak zkuste zalistovat dozadu 🙂 .Jinak já taky kupuju daylong kids a většinou se tím mažeme všichni. Mě v lékárně řekli, že ten dětský se od dospělého liší tím, že obsahuje víc minerálů( tedy míň chemie.) Ale , že pokud člověk potřebuje třicítku a výš, tak to úplně bez chemie nemůže být nikdy.

livy
13. čer 2010

Diky tak jdu hledat.

nadulici
13. čer 2010

kankam, diky. 🙂 ...chcela som vediet, ktory pouzivate.....inak ten baby sa doporucuje pre deti do roka+ pre ostatnych s velmi citlivou pokozkou a ludi s alergiou na slnko....stranky s info o daylong mam prestudovane, len som nenasla nejake vysvetlenie medzi mineralnymi a chemickymi filtrami, asi to bude aj v tej odolnosti proti vode a tak....ved sa popytam v lekarni este....

nadulici
13. čer 2010

a malu so minuly rok natierala Biodermou Photoderm kid 50+.....zostalo mi pol flase, ale malej ju uz nechcem davat, lebo vraj opalovaky stare rok a viac stracaju ochranny faktor a mozu dokonca sposobit alergicku reakciu sposobenu zoxidovanim niektorych latok...

keiko
13. čer 2010

Mart.s i tak díky...
Ja som tiež kúpila daylong kids...bambulka má rok...ale budem natierať aj jej brášku a ten má dva 😝

kankam
13. čer 2010

mart.s diki moc, myslím, že tiež zdieľam taký názor na daylong 😉
nadulici ja premakávam a zháňam všelijaké info, ale ty vidím, že zháňaš ešte viac, ja by som sa obávala tej vodeodolnosti, pri tom baby, daj potom info čo zistíš, ja som teraz domýňala kids z minulého roku, ale bolo to v pohode konzistencia normal aj vôňa a spotrebovať bolo treba do konca Júla
dokonca som si prečítala že pri dohode s lekárom sa ten daylong kids môže používať od 6 mes., veď daj vedieť čo ti povedia v lekárni, budem rada ... 😉

inak poznám niektoré "zodpovedné matky" 🙄 , ktoré budˇ nenatierajú vôbec deti, alebo so všelijakými čudnými krémami bez alebo s malým faktorom

nadulici
13. čer 2010

hmm, to je smutne, ale je to tak... ☹

andris67
13. čer 2010

Zdravim, opat sa ozyvam po dlhsom case (diskusiu ale sledujem) - k tym kremom. Pripajam sa - nas favorit- jednoznacne Daylong. Pouzivame uz od zaciatku-teda asi 7 rokov, ked mala mala cosi vyse roka-hoci ten prvy rok som tusim jej davala cosi na baze fyzikalnej ochrany a my sme mali Daylong. Dalsie fical uz iba ten. Viem, ze je to o cosi drahsie, ale ja som jednoznacne presvedcena, ze ked som ochotna dat par tisic za dovcu, tak tu jednu dam kludne aj za kremy. Uz len Daylong 15 sa nam osvedcil viac ako iny hoci aj 50-tka /tiez z lekarne z tych drahsich- tusim Vichy aj ten Anthelios/. Manzel aj decka su bledi /az pehavi/, pouzivame 15, resp. 30-kids-opaluju sa do cervena, ale nikdy spaleni neboli. Ine kremy ani neskusame uz. Natieraju sa dost nahrubo!!! vzdy este na izbe!-to je podla mna velmi dolezite. Vydrzi to na cely den- raz v Turecku sa nas dokonca ktosi pytal, ako je mozne, ze su nase decka take blede, ked nas nevideli ani raz natierat ich. Minule 2 roky sme dokonca stravili aj obed na plazi-samozrejme obozretnejsie /slnecnik, obcas tricko/, ale v pohode-maximalne este raz pretrieme plecia a lica. Takze odporucam nespekulovat, nesetrit, aspon pri takych typoch ako mam ja doma, to ani nejde inak. Vzdy musim mat aspon 3-4 balenia, radsej donesieme domov, nez keby sa minulo.

andris67
13. čer 2010

Este k tomu pouzivaniu otvoreneho balenia na dalsi rok- nam vzdy ostalo aj na dalsi, nikdy nebol problem. Ten dalsi sme to samozrejme minuli vzdy....neobavala by som sa toho. Vzdy viem ale, ktore musim minut (pri tolkych roznych baleniach, co pouzivame, musim mat prehlad 😅 )

nadulici
13. čer 2010

andris, len mne sa zda, ze na obale bolo napisane,ze po otvoreni minut tusim do 9 mesiacov, alebo tak nejak...ale ten papier. obal uz nemam a priamo na flasi to nie je uvedene......takze v tomto ja nebudem experimentovat na malej a kupim radsej nove balenie a to stare necham pre nas...
kankam- urcite dam vediet..... 😉

jabber
13. čer 2010

nadulici - rozdíl mezi minerálním a chemickým filtrem je ten, že minerální filtr sluneční záření odráží a nepropouští do kůže vůbec, takže je daleko bezpečnější než chemický filtr (proto je ten Baby taky určený pro kojence, malé děti a osoby s citlivou kůží). Krémy s minerálním filtrem obsahují mikrokrystaly oxidů titanu a zinku a dítě tím natřené je jakoby pokovované a paprsky se odráží jak od zrcadla 🙂 Z toho důvodu se taky může natřít těsně před vstupem na slunce, protože funguje okamžitě. Pokud není dítě ve vodě déle než 40 min v kuse, tak je i vodostálý 🙂
My ho letos používáme na malou už třetí rok a nedám na něj dopustit. Malou namažu ráno 2x po sobě a vydrží to do večera 🙂

jabber
13. čer 2010

Ještě k té vodoodolnosti Daylong Kids - loni ho používala švagrová na 4 a 6leté děti a musela je mazat znova a znova po každém výlezu z vody, nevydržel ani těch 40 min 😉

nadulici
13. čer 2010

jabber- super, presne na toto som sa pytala, dakujem... 😉

jabber
13. čer 2010

za málo 🙂 😉
Já jsem se o to začala zajímat hned jak to bylo u nás aktuální, protože dcera měla do necelého roku atopický ekzém a nechtěla jsem na ní vůbec patlat nějaké chemikálie, takže jsem hledala, až jsem našla krém s minerálním filtrem - a už jsme u něj zůstali 🙂 Až bude větší, tak asi přejdeme na jiný, ale zatím mi maximálně vyhovuje, že jí namažu jen ráno a celý den už je pokoj 🙂

andris67
13. čer 2010

Mam tu kaurat jeden Daylong Kids, tych 9 mesiacov neviem nikde najst. Ale kazdopadne, pri uplne malych detoch by som bola aj ja opatrenejsia, zvlast, ked uz existuje nejaka alergia. Nam prave tie mikrokrystaly na baze titanu moc nevyhovovali-horsie sa to roztieralo. Bolo to uz ale davno, neviem ci vobec ten pripravok este existuje (Microsun?), odporucila mi to ale tiez vtedy lekarka, priamo dokonca na onkologii (mala ma este aj znamienko). Ale Daylong spomenula rovnako na neskor a potom sme pri nom aj ostali...my problem s viacnasobnym pretieranim nemame, ale opakujem, natreti sme poriadne a minimalne 1/2 hod. pred cestou k plazi...

mart.s.
13. čer 2010

Andris, to je právě pro ty krémy s minerálním filtrem typické, že jdou hůř rozmazat. A dokonce, když vyjdeš z vody, tak máš na sobě takové(jak bych to řekla) - bílé skvrny. Ale jsou dobré. My jsme dřív taky používali ten microsan, ale vydilo mi , že ho nedělali s vyšším faktorem. Tak jsme přešli na Daylong ( nebo anthelios)

kankam
13. čer 2010

jabber tak to mám tak chápať že ten daylong baby je lepší a je aj vode odolný hneď , on obsahuje len tie minerálne filtre? už mám v tom chaos ... prečo potom odporúčajú od roka dávať ten kids ... na cene mi nezáleží tiež chcem pre malú to naj, má tiež teraz nábeh na atopiu, tak by som sa chcela správne rozhodnúť ...

nadulici
13. čer 2010

andris67- tych 9 mesiacov trvanlivosti od otvorenia som pisala k Bioderme.... 😉
ale aby sme sa vratili k teme.....baby, mate nejake info k nafukovacim atrakciam v Lignane?....myslim take tie hrady a pod. nafukovacie hracky pre najmensie deti...neviem ako sa to tam presne vola...neboli ste tam niekto?....je to pre male deticky vraj idealne miesto na hranie, ale neviem kde to presne je 😕

mart.s.
13. čer 2010

kankam, podle toho , jak to bereš.Pokud nechceš chemii, tak je lepší ten s minerálním fíltrem. A je pravda, že stačí s ním namazat, když jdeš ven. Pokud máš krém s chemickým filtrem, tak se doporučuje mazat tak 20 minut až půl hodiny než jdeš na slunce. I když mě v lékárně říkali, že ten Daylong kids obsahuje jak chemický , tak minerální filtr.

mart.s.
13. čer 2010
mart.s.
13. čer 2010

Nejde to otevřít , jmenuje se to i gommosi a je tam spousta těch nafukovacích atrakcí pro děti. Najdeš to na stránkách Lignana

andris67
13. čer 2010

Daylong baby je ten ten povodny Microsun- na baze fyz. filtra. Daylong Kids 30 (od 1 roka) uz asi nie. Podla zlozenia mi pripada velmi podobny ako normalna 15-tka. Pouzivame ho normalne aj my- teda presnejsie decka a muz. Mne bohato staci 15-tka. Rozdiel medzi chemickym a fyzikalnym filtrom je nalepsie asi vygooglit, nema ale podla mna spolocne nic s vodoodolnostou, hlavny rozdiel je princip, na akom filter funguje. Dobre su urcite oba- baby aj kids. My- skratka, ked aj dcerka uz mala vyse 2 rokov a okrem znamienka a bielej koze ziaden iny problem (ekzem alebo alergia), sme presli na normalny daylong. Vtedy ani neviem, ci bol uz kids, teraz ale kupujeme aj ten. Na slnko musime davat ale echt pozor.

nadulici
13. čer 2010

dik baby.. 🙂

jabber
13. čer 2010

kankam - voděodolný jsou oba hned, to s tím nemá co dělat, jak píše andris67 🙂 Jen ten Baby (opravdu původně Microsun) prostě potom vydrží ve vodě déle, asi právě proto, že má takovou hutnější konzistenci. Ale já teda musím říct, že s roztíráním problémy nemám 😅
Já si nemyslím, že by ten Kids vyloženě od roka doporučovali, spíš je to myšlené tak, že ho nemáš dávat dětem mladším než rok. A ano - Baby má pouze minerální filtry 🙂
Četla jsem někde, že krémy s faktorem vyšším než 30 účinkují úplně stejně jako 30 a jen se tím tahají z lidí peníze 😅

stef33
13. čer 2010

Ponúkame dopravu do Lignana (Taliansko) máme v aute 2 voľné miesta, odchádzame 18.6. 2010 návrat o týždeň, príp. dohoda, cena tiež dohodou.tel.: 0911 83 03 05, meil.: stefficorse@post.sk