Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

lunija
15. črc 2013

@lauraa
@mart.s. veľmi pekne dakujem ,myslím, že to riskneme 🙂

mart.s.
15. črc 2013

@lunija určitě. Uvidíš, že se vám tam bude líbit. 🙂

evulik6
15. črc 2013

@mart.s. no jooo..tak to byva 😀 my idemd nakoniec 14.8.do chorvatska

lenca30
15. črc 2013

ahojte, prosim vas cos te sa vratili z Bibione da sa na plazi pred slnecnikmi rozlozit plazovy stan pre deti??? alebo si musim kupit slnecnik??
vdaka pekne za info

mart.s.
16. črc 2013

@evulik6 jé tak to je skvělé. To ti moc přeju. Těšíte se?
My budeme v té samé době zase v Itálii 😀 .

mart.s.
16. črc 2013

@lenca30 ahoj, já jsem se vrátila v sobotu. Před slunečníky si dětský stan rozložit nemůžeš. Maximálně deku nebo ručník. Buď si musíte najít místečko, kde slunečníky nejsou ( pokud vím, tak je jeden takový malý úsek , když jdeš směrem k té psí pláži) a nebo jít směrem k majáku, kde už slunečníky zkončily.

tunzal
16. črc 2013

ahojte, potrebujem poradiť, poznáte taliansku agenturu Abitare, objednali sme si cez nich, dohovoríme sa u nich len po taliansky a anglicky, nemali tam náhodou nejakú slovenku, češku.... a baby ktoré ste už vrátili z lignano sabbiadoro, dá sa rozložiť na volnej pláži polostan?

evulik6
16. črc 2013

@mart.s. jeee to fakt? Kam sa chystate? Tesime sa...dufam ze pocasie vyjde bo je take cudne leto ☹..bude to taka rodinna dovca...idu muzoci rodicia..moja mamina a pride tam muzova sesternicas rodinou z ruska. Tak bude sranda.

lenca30
16. črc 2013

@mart.s. ahoj dakujem za info. akoze to tam niekto strazi alebo ma vyhodia??

lauraa
16. črc 2013

@lenca30 no tam kde su slnecniky su vacsinou plaze hotelou ktore ju maju ako privatnu takze tam sa len tak rozlozit nemozes..... musis sa kuknut ktora plaz (teda kusok) patri vasmu ubytku.....ale si prenajat plazovy servis priamo na plazi....

ivka2812
16. črc 2013

ahojte, ja by som sa chcela spýtať či ste niektoré boli aj na výlete v benátkach, chceme tam ísť z bibione autom, poradte kde je najlepšie parkovať a čo by sme si určite mali pozrieť, teda aké pamiatky

limoncino
16. črc 2013

@ivka2812 ahoj, my sme na výlete z Bibione do Benátok išli dva razy, raz loďou a raz vlastným autom, odporúčam druhú možnosť...
ke´d pôjdete autom, buď pôjdte po diaľnici, alebo po starej ceste. Keď budete vchádzať do Benátok, hľadaj smer Tronchetto, to je veľký parkovací dom, nemôžete ho minúť, je hneď na začiatku, Tam si zaparkujete, parkovné na celý deň vtedy stálo 23 eur, ak si dobre pamätám. Potom pôjdete von z tohto domu a prejdete cez cestu a tam uvidíš ich MHD - čiže člny - vaporetta. Kúpiš si lístok, obojsmerný na Piazza di San Marco, vystúpiš priamo na námesti, odtiaľ sa už dostaneš všade, smerod doprava je Ponte dei sospiri . Most vzdychov, tade viedli aj Casanovu do väzenia, ktoré bolo v Palazzo Ducale a odsúdenci odtiaľ napsoeldy zazreli more a slnko a vzdychli si, odtiaľ ten názov 🙂.
Hlavným lákadlom sú toto námestie a Ponte Rialto, to je asi najznámejší most, cesta k nemu je označená na každom kroku, neminieš... my sme potom chodili kade - tade, odporúčam kúpiť si mapu a nebáť sa spýtať, ak nebudeš vedieť, v obchodoch napríklad, aby ste zbytočne neblúdili. Keď pôjdete vaporettou, poriadne sa obzeraj, uvidíš CHiesa della Salute, jeden z najkrajších kostolov, môžeš sa k nemu aj vrátiť, je to na vás, z Piazza di San Marco sa dostanete všade. Pozor, keď budete niekde papať, pozri si poriadne účet, ak je tam položka Servizio 12% (alebo 10%, nepamútám si) už nedávaj sprepitné, už to majú zarátané v cene. Tak isto, ak bude na námestí hrať živá hudba, nesadaj si k stolu, pretože už len preto, že si tam sadneš pýtajú okolo 10 eur na osobu. Neviem, čo ešte potrebuješ vedieť, keď tak sa spýtaj 🙂

ivka2812
16. črc 2013

@limoncino dakujem pekne... dala si mi tolko informacii...super

marryanne112
17. črc 2013

Ahojte, chcela by som sa spýtať či viete o niečom, kde sa dá pri Lignane lacno a v normálnych podmienkach prespať na dve noci. Ideme o dva dni skôr na dovolenku, takže hľadáme niečo. Ďakujem

bezaz
17. črc 2013

@lenca30 my sme boli na plazi skoro na opacnom konci ako je majak a tam taliani v pohode "stanovali" za slnecnikmi, tam je plaz strasne siroka, len potom to mas dost daleko k moru - asi 150m?

sariana
17. črc 2013

ahojte 🙂

vie mi niekto poskytnut informaciu, ako to v Taliansku, konkretne Bibione funguje s elektrickymi zastrckami? vraj maju nejaku inu normu, tak by som potrebovala vediet, ako tam "spojazdnim" zariadenia vyzadujuce elektricku energiu? 😀 😅 dakujem vopred za info...

bezaz
17. črc 2013

@sariana my sme mali v rezidencii zastrcky, ktore sedeli na nase koncovky, teda aspon tie 2kolikove

lubenka01
17. črc 2013

@sariana áno, funguju tam len tie 2kolíkové zástrčky, ale dá sa tam dokúpiť taká prechodka, kde sa hodí aj náš druhý typ zástrčky 🙂

summerlili
18. črc 2013

Tak, v sobotu sme sa vrátili po 2 týždňoch v Lignane.
SUPER - skvelé počasie, stále teplo až horúco, len 3x nám v noci pršalo alebo len spŕchlo, more teplé, sem tam vánok, po daždi ráno trošku chladnejšie a väčšie vlny, ale aj tak super.
Nás nejak obchádzali komáre, lebo len pár štípancov.
Odporúčam (ak máte čas a chuť) - Zoo, Gulliverlandia, Aquaplash - Zoo radšej od rána a keď nesvieti veľké slnko a poobede na pláž. Ostatné dve na celý deň - aguapark určite. Lístky do Gullievrlandie a aquaparku sme si kupovali v talianskej agentúre, cez ktorú sme mali ubytko - každý lístok o 2 € lacnejšie a nemuseli sme stáť v rade na lístky pred vstupmi. Zoo takto nie je možné kupovať a nevidela som tam žiadne zľavy, ani rodinné vstupné. Dalo sa tam platiť kartou (aj vstupné, aj vnútri jedlo).
Jediné, čo nám vadilo, bola cesta cez AT tam aj späť - minimálne 1/3 cesty znížená rýchlosť na 100 km/hod. + ďalšia 1/3 rôzne opravy a pod..
Tam aj späť zastávka vo Worthersee pri Klagenfurte - nám sa dovolenka začína a končí tam.
Ak máte nejaké otázky, kľudne píšte.
Inak, v Lignane je pre biomamičky aj bioobchod (teda nielen bio, ale najmä potraviny bez kravského mlieka, značky Prowamel a Sojade a aj ich vlastné talianske).

limoncino
18. črc 2013

@summerlili aj naša dovolenka sa vždy začína na odpočívadle pri Woertherse

summerlili
18. črc 2013

@limoncino
Tá neskutočne zelená farba jazera a vietor vo vlasoch pri raňajkách a rannom čaji na terase spolu so sviežim vzduchom je na začiatku dovolenky neskutočný !!!

limoncino
18. črc 2013

my jedávame žemle z domu na tých kameňoch, čo tam sú na parkovisku 😀 😀 😀 😀 a pijeme kávu z termosky a vždy sa perfektne zabávame, neviem, čo je tam vo vzduchu, ale smiať sa z toho, že sme ako bezdomovci asi nie je normálne 😀 😀 😀

summerlili
18. črc 2013

@limoncino
Pre mňa ten horúci ranný čaj musí byť 😉 , aj keby na nič iné nebolo.
My tiež beriem z domu hotové tousty a buď sa zjedia ešte po ceste (všetci sú hladní hneď akonáhle vyjdeme z domu) alebo deti majú straaaašný hlad po tých koláčikoch čo sú tam v ponuke 😉 .
Inak, bežme si pár vecí kúpime priamo tam a pár vecí svojich z domu jeme na ich terase 😀 😀 😀 😀 .
a deti samozrejme potrebujú tie ich zelené balóny, vymaľovávanky a farbičky na kreslenie - ako keby vlastné nemali 😀 😀

limoncino
18. črc 2013

@summerlili chodíte tam do tej reštaurácie, kde predávajú hamburgery? Teraz presne neviem, čo to tam je 😀 😀 😀
Či veríš, alebo nie, my chodíme na Bibione od roku 2008, boli roky, kedy sme išli aj dva krát 😀 a až minulý rok nás napadlo ísť na tú terasu 😀 Ale je pravda, že tam stále niekto sedel a ja som sa bála, že nás pošlú preč. Deti sa tešili z toho ďalekohľadu, no čo im treba ku šťastiu 🙂 🙂
ja milujem tie tyrkysové potôčiky v okolí Dolomitov, ani po toľkých rokoch ma neprestávajú očarovávať. A tie vodopády!!!
A skaly, o ktoré sa opiera vychádzajúce slnko, kravy pasúce sa na kopcoch, stále sa s deťmi čudujeme, ako je možné, že sa nezosypú dole??? 😀 😀 alebo, ako sa tí ľudia dostanú do tých domov tam hore na kopci??? Pre nás je zážitkom už len samotná cesta

talinka
19. črc 2013

ahojte dievcata, ked ste cestovali do Talianska kontrolovali vas niekde po ceste, colnici atd? Bo Ideme dnes v noci a teraz mi doslo nechapem ako mi to mohlo uniknut, za maly (ma 4,5 roka) uz nema platny pas a neviem preco som bola v tom, ze staci rodny list, ako ked chodime do Rakuska :((( som hotova aka som nezodpovedna, pri tyhc povinnostiach mi toto uniklo uplne ...neviem vobec co robit, asi mame po dovolenke...

lucia1181
19. črc 2013

@talinka fuha to je dost blbe,ja osobne by som to neriskovala bez pasu.Nas kontrolovali v Rakusku na ceste domov,ale iba zastavili,pozreli papiere a isli sme dalej.

vroni
19. črc 2013

@talinka, vratila som sa minuly tyzden a veru nas Taliani skontrolovali (nie na hraniciach, pri vyjazde z dialnice) kontrolovali vsetky zahranicne auta, chceli papiere od auta a detske pasy, dospeli ich nezaujimali. Mali uz "ulovenych" nejakych Cechov (neviem kvoli comu, ale boli tam dvaja dospeli a dve deti v aute, tak snad nesli v ukradnutom aute), prestante uz preboha opakovat tu sprostost s rodnym listom, rodny list je zdrap papiera, ktory nikoho nezaujima a cestovat s nim do zahranicia je technicky rovnako mozne ako cestovat na pouzity toaletak!!!!!! Aj do Rakuska, nielen do Talianska. Skor by som este dnes skocila k policajtom a popytala sa, co sa da spravit (predlzit pas, nahradny doklad, neviem, mozno je nejaka moznost)

talinka
19. črc 2013

v pohode, bude pas 🙂)) poobede..nastastie mam kontakty...dakujem za odpoved

vroni
19. črc 2013

@talinka, super, tak peknu dovolenku. Inak sa ide fakt cez pol Rakuska len stovkou a Rakusania meraju jak trafeni... (mam hlasicku radarov, snad pri kazdom druhom obmedzeni stali....)

summerlili
19. črc 2013

@limoncino
Nie, tie hamburgery (niečo ako McDonald) NIE 😠 - pekne krásne to druhéjedlo bližšie k terase - čerstvá ovocná šťava, domáce koláčiky a pod - fakt skvelé 🙂 .
Pre mňa je cesta tiež zážitkom, najmä tento rok - stále sme si robili čiarky na počet tunelov po ceste (mimochodom 24 v AT a 18 v IT) 🙂 🙂 🙂.

TALINKA - nás nekontrovali ani raz nikdy a to chodíme každý rok. Asi preto, lebo všetky papiere máme v poriadku a pasy tiež. 😉
Inak, prechod cez Rakúsko - Eine kleine hrúza - stále 100 km/ hod a menej ako som písala vyššie, stále nejaké obmedzenia. Cez Taliansko úplne v pohode, nikde nič a pedantní Rakúšania majú túto diaľnicu v strašnom stave. A to sme išli na 2 týždne, takže 2x známka (lebo majú len 10 dňovú).