Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

giorgioh
10. kvě 2014

@lenkao no na tej stranke bohuzial ceny nemaju, oni ju maju taku ubohu troska 😀 nemaju tam ani vsetky ponuky ubytovania vypisane. Ale ked im napises poziadavku co presne chces oni ti napisu ponuky, alebo anternativy a poslu na vyziadanie aj fotky bez problemov. Sice komunikovat ako som pisal musis telefonicky, alebo najlepsie cez mail a po anglicky, nemecky alebo taliansky, ale pochopia aj ked pouzijes obyc. google translator 🙂 my sme napisali ze chcem 3izby+kuchyna a poslali nam asi 6 ponuk v cenovej relacii od 270-330 eur 🙂 sme sice zobrali ten najdrahsi, ale najviac sa nam pacil. Oni tusim vela apartmanov ponukaju do cestoviek viacej, napr. ten nas som nasiel aj vo viacerych ceskych cestovkach (ale tam cena bola uz cez 400 eur).
A zabudol som ze Viscardi maju v cenach aj plazovy servis a zaverecne upratovanie firmou 🙂
Urcite sa tam vybehnite pozriet, to centrum Caorle je naozaj carovne, tie krasny uzke ulicky, namesticka a aj odporucam istotne prechadzku pri mori, k tomu kostoliku, su tam totiz tie pekne vyrezavane kamene. A pokial tam budete chciet skocit sa najest, tak odporucam restauraciu Al Veliero kusok od toho kostolika na Piazza Vittorio Veneto. Mali tam vynikajucu pizzu a hlavne cerstve vselijake morske priserky 😀 Ked tam pridem urcite zas pojdem na moju oblubenu pizzu Tonno e Cipolla 🙂 uplne ma potesilo, ked som dostal na pizzu cerstvy tuniak

mart.s.
10. kvě 2014

@lenkao Tak to jsme na tom podobně. My taky nejsme takoví ti typičtí " plážoví povaleči". Půlku dovči jsme vždy někde po výletech.

natali277
11. kvě 2014

ahojte, chcela by som sa opytat nasli sme si apartman cez stranku lignano.it , jedine co je tam uvedene je cena 350e, neviete mi povedat ci je to konecna suma alebo su tam este nejake dalsie doplatky? Na tej stranke som ziadne dalsie info nenasla ale na inych bolo este pisane nieco o poplatkoch agenture, nejaky kolok, upratovanie a atd. tak ci ma vobec zmysel vypisovat tej agenture alebo skoncime aj tento rok v chorvatsku. lebo tato suma by bola ok tak ako zvykneme platit v chorvatsku. Vdaka za kazdu odpoved

mart.s.
11. kvě 2014

@natali277 ahoj, když nepíšeš konkrétně o jaké ubytko se jedná, tak ti nemůžeme pomoci 😉 .Že si někde našla pouze cenu - bohužel nevíme čeho. Jinak obecně - ubytování v Lignanu i Bibione mají úklid v ceně. Jinde v Itálii se ale často platí. Vždy (pokud se platil) to měla ale cestovka napsané v informacích - aspoň , co jsem zažila já.

mart.s.
11. kvě 2014

@natali277 a jinak - nejlepší určitě je zavolat nebo napsat do agentury. Tam ti vše upřesní.

cernalu
11. kvě 2014

ahoj holky, jdu k Vám pro radu 🙂 chystáme se v srpnu autem do Itálie, poraďte kam 🙂 Caorle, Bibione nebo něco jiného? Hlavně, kde je vyžití pro děti synovi budou tři! Díky moc

mart.s.
11. kvě 2014

@cernalu Těžko říct. Já osobně bych ti doporučila Bibione, protože ho mám nejraději. Ale jinak je hezky i v Jesolu, Caorle nebo Lignanu. Spíš se asi budeš muset podívat po cestovkách, kde najdeš vám vyhovující ubytování.

dakota14
11. kvě 2014

Baby kto idete prvý pozreli by ste koľko stojí dáždnik s dvomi lehátkami kto by bol ochotný v Lignane aby sme vedeli koľko cca 🙂

mart.s.
11. kvě 2014
mart.s.
11. kvě 2014

http://www.lignanopineta.com/pdf/Prezzi_Pineta2... To první jsem špatně překopírovala.

cernalu
11. kvě 2014

@mart.s. a ještě se zeptám, jestli lepší najít ubytování přes cestovku u nás a nebo přes italskou agenturu? Díky 🙂

mart.s.
11. kvě 2014

@cernalu zase. Záleží na tom, co od toho očekáváš. Obecně italské cestovky vyjdou většinou levněji, protože těm českým platíš i něco za to zprostředkování. Ale nemusí to být vždy. Někdy mají zase množstevní slevy. Setkala jsem se už i s tím, že naše cestovka nabízela levněji( konkrétní věc) než italská. Jinak- já osobně jezdím do Bibione už léta přes českou cestovku. Vyhovuje mi u nich mimo jiné např. to, že nemusím předávat apartmán , ale stačí, když při odjezdu hodím delegátce klíčky do schránky a při příjezdu mě ubytují klidně v devět ráno a nečekám do čtyř, než někomu skončí siesta. Jinde po Itálii si to ale vždy domlouvám přímo s místními lidmi po internetu.

lenkao
11. kvě 2014

@giorgioh a ta hystoricka cast je ta v strede pri tom kostoliku ze? Pojdeme sa urcite pozriet lebo my stale labzujeme 🙂
@mart.s. No ja proste neobsedim na riti 🙂 stale musim nieco robit, inak sa nudim 🙂 Ja by som proste nemohla byt od rana do vecera na plazi 😀
@cernalu u mna jesolo nie je nic extra, nas neolovilo, aspon tam co sme boli my tak nieje pesia zona celodenna ale uzatvarali az vecer cize ti tam stale auta behali. V Bibi neviem ale v Linane mi vyhovuje to ze tam je cisto pesia zona ze sa nemusim bat ze mi decko vybehne na cestu 🙂 Ale kazdy ti povie to co sa jemu paci a co ludi to chuti 😀 Co sa tyka cestovky tak asi skor taliansku ak ti ide o cenu a aj vyber je vacsi 🙂 ale suhlasim s @mart.s. mozes najst aj v cz lacnejsie a zase mas delegadku po ruke.
@dakota14 ideme asi ako jedny z prvych tak ti tam cvaknem ceny. Pineta ma ine ceny ako sabko. A na nete sa mi zdalo ze su drahsie ako priamo tam.
@natali277 napis aka agentura to je lebo to moze byt rozne. Napr v Arene sme neplatili a cena bola konecna ale teraz ideme cez abitare a tam platime este 60eur. Ak das link na konkretne ubytko tak ti isto poradime

natali277
11. kvě 2014

@lenkao ahoj, no je to presne tato agentura cez ktoru idete, takze este 60e (asi zrejme to upratovanie) a nic viac tak som o kusok mudrejsia, a uz ked sme pri tom platili ste cely pobyt dopredu?

lenkao
11. kvě 2014

@natali277 nie len zalohu 40eur ale tam sa tusim v perecentach podla ceny nejak plati a upratovanie podla apartmanu. Ale cestoviek je vela, isto nieco objavis. treba hladat 🙂
Poradte kde je to odpocivadlo v rakusku kde je to take velke ihrisko? A nejaky typ na vylat v rakusku po ceste?

giorgioh
12. kvě 2014

@lenkao ano ta historicka cast je len kusok od toho kostolika 🙂 Ked sa pozries tak z tej historickej casti trci taka vysoka veza (patri k takemu kostolu staremu cca 1000 rokov), takze to ti bude sluzit ako vodiaci element 🙂 Ked pojdete uplne na sever v tej historickej casti dostanete sa k odparkovanym lodiam, ktore aj uvidite ked budete vchadzat autom do Caorle.
@cernalu takze co sa jedna ohladom akeho mesta 🙂 ja mozem porovnat len Bibione a Caorle, ako obidve mesta su krasne, ale kedze ja som chodil od malicka kazdy rok do Bibione, pre mna to je ako prist do svojho rodneho mesta 😀 aj ked som tam sedem rokov nebol, vsetko som poznal do podrobna, cize pre mna ziadne uz vzruso. Bibione je podla mna skorej zamerane na rodiny s detmi, najdete tam mnoho vselijakych atrakcii pre deti, ale aj pre dospelych. Do Bibione sa urcite zas rad vratim, ale az ked budem mat rodinu. 🙂 Caorle mna zas ocarilo svojou architekturou, ale je asi troska aj lacnejsie ako Bibione. A k tym cestovkam, ako pisali baby, cez IT cestovku to byva tak na 90% lacnejsie, ale zas musis najst a pokial najdes cestovku ako napr v Bibi a Lignane agenziu Boreal, tak sa dohovoris bez problemov rodnou recou. Kedze je teraz uz moderna doba, tak nie je problem napisat prelozeny text do talianskej agentury, a ked ti napisu volne apartmany najst si ich cez google a najde ti aj pripadne ceske cestovky ktore ich ponukaju a tak si zistis cenu na porovnanie. (Ja som tak skusal napisal som do google: Caorle Casa Dino C, naslo mi par ceskych cestoviek a zistil som ze ked ideme cez IT cestovku usetrime cca 70-100eur)
@natali277 Kazda agentura ma svoje poplatky, ktore uvadzaju aby si doplatila dodatocne. Niektore uz maju vsetky poplatky v cene. Napr. nam poslali cenu 330eur, a mame tam ubytovanie na 7 noci, zaverecne upratovanie, poplatok mestu(kolok), plazovy servis. A potom uz len pri prichode das kauciu(zalohu) podla cennika danej agentury, niektore agentury ked ta uz poznaju ani nepytaju potom tu zalohu. A to zaverecne upratovanie, niektore agentury ho ponukaju v cene, ale v niektorych ho nemusis mat. My v Bibione sme ho nemali a sami sme si upratali apartman. 🙂

myska25
12. kvě 2014

@giorgioh mohla bych poprosit o informaci kam to jedete, ze mate takovou krásnou cenu, mi jsme 2 dospělý a 2 děti z toho jedno bude v létě půlroční a všude mi vychází strašně sumy za dovcu ☹ můžeš klidně SZ.

lenkao
12. kvě 2014

@giorgioh Pojdeme omrknut, aj ked pre deti u mna vyhrava Lignano 🙂 Ale velmi pkne podobne Caotle je aj Grado 🙂 V akom termine idete za taku cenu?

cibka1
12. kvě 2014

@lenkao to odpocivadlo by zaujimalo aj mna.

lenkao
12. kvě 2014

@cibka1 my ho nejak vzdy presvyhneme lebo mala v noci spi ale pojdeme tadial aj spat tak chceme tento rok sa tam zastavit a tiez nejaky vyletik v rakusku po ceste spat

dakota14
12. kvě 2014

@mart.s. tie ceny to sú na deň ja po taliansky neviem my tam budeme od 8. do 17. ale dáždnik nám postačí od 9.-16. kedže dva dni cesta to ked som vyrátala v tom A na 7 dní to je 134 eur a ked som si to dala cez tú stránku lignano. it v prvom rade dáždnik tak na 7dní to výjde 128 eur alebo tretia rada je 116 eur to výjde lacnejšie nie? a ešte čo sú tie písmená to sú sektory rad to sa až na mieste vyberie že

cibka1
12. kvě 2014

lenkao a ake je to odpocivadlo? Vies? Ktorý termin tam vlastne ides?

lenkao
12. kvě 2014

@dakota14 Ono to mas aj podla toho ci chces dve lehatka alebo lehatko a kreslo, to je pototm lacnejsie. My ale mytavame legatko a kreslo a aj tak nam dali vzdy dve lehatka lebo mali malo kresiel 😀 v Tom ceniku pinety sa mi zda ze tie pismena su rady ako A prva rada, B 2rada, C3-4rada a tak nejak
@cibka1 prave ze neviem, uz si to nepametam lebo naposledy sme boli 4roky dozadu 😀 viem len ze tam je velke ihrisko 😀

cibka1
12. kvě 2014

@lenkao vygooglime...

mart.s.
12. kvě 2014

@dakota14 ano, ten první řádek (giornaliero) je denně. Tedy cena za den. Ty další jsou jasné. Tam máš napsáno za kolik dní. a fila je řada.

giorgioh
12. kvě 2014

@myska25 My ideme 4ria dospeli do Caorle v datume 30.8.-6.9 cez taliansku agenturu Viscardi. V septembri maju oni skvele ceny, a mozno aj v ostatnom roku, ale to nas nezaujimalo takze neviem ti povedat 🙂. Ako som tu uz pisal treba im napisat mail, ked chces, ale len po anglicky, taliansky alebo nemecky a napisat im aky typ apartmanu, v akom termine a oni ti napisu ich ponuku, ktora je ovela vacsia ako maju na ich stranke. Napr. v septembri 2012 sme boli v apartmane 2izby a kuchyna, veliky balkon za cenu 230eur 😀
@lenkao Niekedy veru zbehnem aj do Lignana pozriet, ma to tam laka veru 😀 lenze pri hladani ubytovania, pre nas zvitazilo Caorle pre cenu. 🙂 a ideme v termine 30.8-6.9.

lenkao
12. kvě 2014

@giorgioh ano ten termin je uz relativne lacny. My ideme 2junovy tyzden od 7.6. ale mame len mensi apartman pre 4roch ale 3postele v jednej izbe + pristelka a na prizemi lebo Mali je divocak a z balkona by vyletel 😠 a platime 200 takze pohoda. Myslim ze kazde to leovisko ma svoje caro.
@cibka1 musime 🙂 hladam ale zatial nic. Ale urcite to aj tu niekto pisal a vie. 😀

lenkao
12. kvě 2014

@cibka1 asi som ho nasla na mape za grazom

lenkao
12. kvě 2014
cibka1
12. kvě 2014

@lenkao vyzerá to dobre. Snáť je to otvorené aj v noci.