Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

certica
7. čer 2011

@tilly jeej tilly, som ta nejak prehliadla, ci co. tak predsa ITA? 😀 my sa aj chystame, ale akosi sme sa furt nezhodli na ubytku, terminovo sme chceli tiez nejak prelom jun/jul, ale mm chce len na tyzden. mali sme dobru ponuku na 10 dni, co by bol ideal, vsetko super, aj poloha, poziadavky, len teda cena akosi... 🤐
takze ja ti nevim, ci sa my vobec niekam vytrepeme.
marto ide do skolky az od sept. a aj to len na doobedie, mame problemy ohladom jeho stravovania, ma speci bezlepkovu, bezmliecnu, bezvajecnu a este neviem aku dietu, takze tak. aj preto my napr. musime hladat ubytko s moznostou varit, lebo toto mi prakticky nikde na hoteli nesplnia a to som tento rok konecne dufala v zmenu, ze hadam nieco letecky podnikneme. lenze napr. ani v takom taliansku po bezlepkovych veciach ani slychu, cize vsetko vlacim v kufri so sebou a sme tym padom viazani na auto-moto dopravu.
viki skolak, to bude s nim este o hubu, ako ho poznam, no ale ved nejako preklenieme 😀 . a super, ze sa podaril ten nultak domcovi 😉

tilly
7. čer 2011

@certica juj, taky alergik je maly? ☹ neprijemne, ale snad sa mu to este upravi... ja by som na tych 10 dni aj isla... mm zas vymysla, ze len na predlzeny vikend a potom este chorvatsko na par dni a potom mozno este turecko v septembri 😀 ale tak to su take plany... uvidime, co z toho vyjde...
ja som domca nechcela dat do prvaku, nechcem mat este starosti s ulohami, ucenim a tak... a skolka je preplnena a uz by sa tam nudil...

certica
7. čer 2011

@tilly my sme minuly rok vymyslali spojit taliansko so slovinskom a vlastne sme tento rok uz boli cez velkonocne sviatky v aprili na 4 dni v lignane a bol to fajn relax.
martan nie je ani alergik, on ma intoleranciu na niektore bielkoviny v potravinach. este je dost mozne, ze je celiatik, ale ja nejak verim, ze je to len prechodna zalezitost, no ved uvidime. zatial nemam chut ho vlacit po nejakych invazivnych vysetreniach a stresovat ho chudaka. aj tak som na to prisla sama, lekari by mu slahli na ekzem nejake kortikoidy a problem akoze vyrieseny. no ale to je nadlho. a to nejdem hovorit, ze som na takej strave aj ja, kedze este kojim 😀 , ale teda obcas to porusim, predsa len uz nie je par mesacny kojenec

tilly
7. čer 2011

@certica este kojis? super 😀 ja si na stravu pozor nedavam a to tiez kojim 😀 ale presne tak, uz nie su malinke babatka, uz maju aj svoje vlastne prijmy 😀

monkap
9. čer 2011

prosim vas, ako je to s komarmi v lignano riviera? v septembri? byvaju ci nie?

janka_pn
10. čer 2011

dievcata, ideme o tri tyzdne sem: http://www.terra-reisen.com/web/index.cfm/pm/de...
bol tam niekto? dakujeeeeem 🙂
aj tu je na to este link... http://www.holidaycheck.cz/hotel-Cestovní+infor...

je to v caorle - altanea

adul67
11. čer 2011

@janka_pn ahoj no mi sme presne toto pozerali sa nam to pačilo len sme sa neboli ešte pýtat možem sa spýtat kolko ta to vyšlo?a cez aku agenturu idete?

bramburka
11. čer 2011

@janka_pn jo moc hezký koukala jsem ale drahé pro nás, ale myslím, že si to užijete

janka_pn
11. čer 2011
janka_pn
11. čer 2011

@bramburka dakujem pekne, ideme cez tu agenturu prvy krat, ale citala som zopar recenzii, tak uvidime. cez sk alebo cz agentury to vychadza drahsie... 😉

janka_pn
11. čer 2011

@adul67 som pisala a neodoslalo sa mi to 😕 , tak este raz: ideme cez lampo.it a vyslo nas vila pre 7 ludi cca 850e, ale ideme dve rodiny, tak sa to rozdeli 🙂. asi sme uz brali poslednu vilku, lebo potom som to pozerala neskor a v ponuke to uz nebolo 😀. platili sme cez net zalohu cca 250e a zvysok sa doplaca na mieste. aj nam obratom prislo potvrdenie o zaplateni, cislo vilky atd. som zvedava ako tam bude.

adul67
11. čer 2011

@janka_pn dakujem za odpoved ja som cez net ešte neskušala ale napíš ako bolo 850€ nieje vela tak asi skusíme do bibione ale chcem tam zavolat a objednat po telefone až sa to bude dat ale dcera chcela do caorle že je tam krásne tak neviem možno ešte porozmyšlam.ked sa nemožeme stale dohodnut.....

xixi7
12. čer 2011

Ahojte, ktore idete do Caorle ..tu som nasla super stranku s vecernym programom
http://www.turismovenezia.it/bibionecaorle/uplo...

mhas
13. čer 2011

Ahojte! Viete niektorá niečo o požičiavaní bicyklov a tenisových kurtov v Lignane???

maryanna
13. čer 2011

@mhas Viem ze v lignane sa daju pozicat bycikle, aj my sme mali zaujem ale vyjde to dost draho, ale da sa...vselijake........a potom jasne aj tie take ako mini auticka aj s volantom, rozne miestne

mart.s.
13. čer 2011

@mhas ahoj, nevím jak v Lignanu, ale v Bibione se normálně dají kurty pronajmout. Taky sebou bereme rakety. Loni jsme našli kurt za 5 euro na hoďku.

mhas
13. čer 2011

@mart.s. to je dobrá cena, aj my si chceme zobrať ja rakety, pre istotu.

mhas
13. čer 2011

@maryanna a nevieš, koľko tie bicykle stoja? alebo tie autíčka..

mhas
13. čer 2011

a chodíte niekto na pláž aj bez toho, aby ste si zaplatili plážový servis? je tam dosť miesta aj pre takých?

maryanna
13. čer 2011

@mhas bycikle, nepametám, ale môžem zistiť a dám ti večer IP či som zistila alebo nie, lebo kamoška je v lignane. Tie bicykle čo sú pre 4-6tich plus deti zistím tiež, tam sa to platí na hodinu,
a my keď sme boli v lignane tak sme si nobjednávali slnečníky ani lehátka, tam je vyhradená časť pláže pre tých čo majúvlastné veci (slnečníky, deky apod) a potom sú tam časti ako pre hotely kde sú lehátka a slnečníky. Dajú sa zapožičať, nie je to drahé, ale dá sa aj bez toho, taktiež si možeš zložiť svoje veci aj mimo vyhradenej pláže , tam kde sú lehátka ale len pred nimi (teda už pri mori blizko) alebo za nimi .

mhas
13. čer 2011

@maryanna lebo čo som pozerala fotky pláže, bolo tam strašne veľa lehátok so slnečníkmi a vyzeralo to, že boli všade a až tesne k moru, ako píšeš. tak dúfam, že to bude v pohode. nebudeme vyhadzovať peniaze za to, aj tak tam budeme len nejaké 4 hodky denne na pláži.

maryanna
13. čer 2011

@mhas nie, dá sa , pretože sú tam voľné časti pláže, taktiež jetam veľký výsek pláže pre ľudí z kempingu ktorý je nedaleko, a tam slnečníky nie sú tak aj tam sa dá............my sme tam boli ešte bez malého ale teraz ideme v sobotu odchádzame, aj sním tak a teším lebo každý večer je tam program pre malé deti kde predcvičujú animátori na pesničky tance a deti tancujú šalia sa, je tam kopec detí malých veľkých, hrajú sa tam muzikály, a podobne......

mhas
13. čer 2011

@maryanna znie to super, my ideme až o týžden a tiež s deťúrencami, tak som zvedavá, ako bude. a ten program večerný býva kde? či sa to ľahko hľadá také niečo?

maryanna
13. čer 2011

@mhas je to v kempe hned pri vstupe, a kemp je vpodstate hned pri plaz blizucko, na to pridete sami, treba si samozrejme vziat taky letacik kde je mapa celeho lignana, a tam mas vsetko krasne vyznacene, taktiez treba citat smerove tabule........inak, je tam aj lidl....

monkap
13. čer 2011

@maryanna vy idete do kempu?

mhas
13. čer 2011

@maryanna áno, o lidli viem a počítam s ním 🙂 a do kempu je vstup voľný?

maryanna
13. čer 2011

@monkap nejdeme do kempu

@mhas no vojst môžeš, prechadzať sa, je o uplne zalesnené ako v lese, ale na bazén ktorý tam je nemozesst, jedine cez znamosti, vecerny program je v podstate hned pri vstupe tam chodia ludia aj ne z kempu sa pozerat....svagrina pracovala v kempe tak sme chodili aj na bazeny a tak....

lucisa
13. čer 2011

@janka_pn , @adul67 nevím, holky, jestli má odpověď bude pro vás ješt aktuální, ale na Caorle nedám dopustit.
byli jsem tam s dětmi 2x, naučili jsem tam jezdit i známé, jsme všichni nadšeni, je to ideál místo pro rodiny s dětmi, což se ale už zřejmě rozkřiklo, takže s etam staví další a další hotely a aprtmánové komplexy.
Agentura Lampo má pod palcem téměř celé nové Caorle (my jeli přes cestovku Nev Dama, ta s nimi spolupracuje). Akorát zrovna hotel Holiday pod ně tuším nepatří. Bydleli jsme v apartmánu Ai Ginepri, který je naproti hotelu, takže jsme ho měli jak na dlani. V hotelovém bazénu předcvičují krásní chlapu vodní aerobic a podobné srandy, jsou tam diskošky, což ale kupodivu není nijak hlučné.
Ono každý apartmánový komplex, jak jsme na místě viděli má svou uzařenou plochu s dětským hřištěm a bazénem. Většina i podzemní garáže, výtah.
Po celém novém Caorle jezdí kyvadlově vláček skrz komplexy až k pláži a zdarma vozí lidi celý den, s výjimkou siesty.
Jakoby uprostřed všeho dění je Quercia, kde se pořádají animační večery pro děti, zábava pro dospělé, je tam spousta restaurací, pizzerie, zmrzlina, pekařství, obuv, oblečení, hračky, lékárna a další a další.
Hned vedle dětské nafukovací centrum, trampolíny, půjčovny motorek a dalších pojízdných bebech.
Navíc i velký supermarket Aliper, kde ceny jsou srovnatelné s našimi, jak co, ale vozit vlastní jídlo se ani nevyplatí.
Opravdu je to super místo, letos jsme opět moc chtěli jet, ale bohužel byly nějaké nenadálé výdaje a finančně jsme se vydali, takže bohužel ☹

jajulaa
13. čer 2011

@mhas len som chcela upresniť, že na pláži pred slnečníkmi si síce môžeš ľahnúť, ale nemôžeš si tam zapichnúť slnečník. My sme minulý rok v Lignane platili za týždeň slnečník+dva lehátka v 1. rade okolo 120 eur, bola to riadna pálka, ale mali sme dve deti a bolo to super, ten prvý rad, neviem si predstaviť, žeby sme boli v nejako 9. rade, to je už dosť ďaleko od mora.

petrina82
13. čer 2011

My mame rezervovany tyzden v Bibione, no zdalo sa nam to dost malo tak sme si prave zarezervovali aj druhy tyzden, no trochu sa obavam ci to uz nebude vela, tie co chodite ake mate skusenosti. Je tyzden malo a dva tyzdne vela alebo? Tiez sa trochu bojim, ci je v pohode, ak je apartman na prizemi, myslim, ci si mozme kludne nechat veci na balkone a pod. Dakujem 🙂