Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

evulik6
24. led 2010

ahoj eimiky...
tak sa stahujete do PD? super.. drzim palce nech sa vam dari...co sa tyka dovci tak u nas na 90% to isti Bibione... maly sa uz neskutocne tesi na lunapark a ja tiez... je tam super... len sa neviem rozhodnut pre ubytovanie este :D...ale to som cela ja... este tisic krat to zmenim kym vyberiem na isto...🙂

eimiky
25. led 2010

My pôjdeme asi na nejaký last minute, inak to tento rok nevydá. 😉

dadulaa
25. led 2010

Ahojte, k tým slnečníkom a plážam - minulý rok sme boli v Lignano Sabiadoro a na pláži bola hlava na hlave 😒 more teplučké, fajn, no najviac ma hnevalo, že sme si nemohli zapichnúť ten slnečník, kam sme chceli (kvoli deťom), boli tam kúsky pláže, kam by si ho mohla pichnúť, no tie boli preplnené, takže žiadna šanca.. 😠 Kto má rád rušné miesta s večernými diskotékami a prechádzkami po meste, tak odporúčam Sabiadoro, no ja by som už išla na nejaké kľudnejšie miesto.

andris67
25. led 2010

Ahojte,
dik za postrehy, prave vcera sme definitivne rozhodli- Pineta a rovno aj odklepli, takze mame objednane, hura 😎 mozme sa odteraz tesit. Podla toho, co ste tu pisali, aj o Bibione, predsa len som mala pocit, ze my sme mali trosku inu plaz- podstatne uzsiu, z toho 4. radu nebolo ani tak daleko k vode, takze ideme presne do miest, co minule-tentokrat do vilky, aj v tom istom termine. Nakoniec som nasla este jeden obrazok, co som si minuly rok vystrihla z nejakych novin-pohlad zhora na plaz Sabiadoro, ktory ma presvedcil, ze Pineta bude asi lepsia. A posledny príspevok mi to vlastne potvrdil. Šťastnú ruku pri výbere prajem aj ostatným!! Este by som sa mozno predsa spytala, ak sa najde niekto, kto byval v inej casti a siel mrknut do Sabiadora, ako isiel -autom ci tym busom? Lebo ja to po minulom roku a nasej neschopnosti niekde zaparkovat vidim skor na ten bus. Alebo poradite?

mart.s.
26. led 2010

Ahojky, já jsem byla přímo v Sabiadoru na dovče myslím 2x- a už je to taky pár let. A abych se přiznala, tak se my tam moc nelíbilo. Ubytování jsme tehdy měli sice moc pěkné, ale jinak jsem si tam připadala tak trochu jako u nás v Praze. 😉 .Přišlo mi to tam všechno takové veliké a trochu neosobní. Rádi si do Lignana vždy zajedeme do aquaparku nebo do gulliverlandie, ale to nám docela stačí. Ale možná mi nepřirostlo tak k srdci jen proto, že jsem tam v žádné klidnější části nebyla.
A ještě k těm slunečníkům- dadulaa- to je asi opravdu všude podobné. V Bibione jsou na celé pláži myslím taky jen 2 místa, kde je kousek pláže neosázený těma jejich- a tam je pak hlava na hlavě. Pokud nepřijdeš hned ráno, tak se tam nedá už ani projít, natož si tam otevřít ten svůj 🙂 Takže proto chodíme až za tu jejich pláž.
Jinak andris - blahopřeju, že už máte taky vybráno. Koukám, že nás už pěkně přibývá. Taky se holky už tak moc těšíte? Já bych nejraděj jela už zítra. Kór, když se podívám ven na teploměr a vidím zase tu děsnou zimu. A to u nás na zítřek v noci hlásí až -25 stupňů. 😢

mispuli
26. led 2010

ahoj holky,tak my jezdíme do sabbiodora a letos jedeme zas,jezdíme do stejný vilky,ale je to vlastně skoro až na konci sabiodora,takže je tam krásnej klídek a do města si děláme krásný procházky 😉 😉 ,jinam už jet nechceme

k těm plážím,tam co chodíme my je i ta veřejná,ale my chodíme na tu jejich,tedy loni jsme si koupili i lehátka se slunečníkem,protože míša byla ještě malá,tak abysme měli stín,jinak jsme vždycky chodili dopředu,před lehátka,sice jsme tam nemohli píchnout slunečník,ale nevadilo nám to,jo a taky jezdíme mimo sezonu,bud v červnu nebo v září,takže už tam těch lidí tolika nebejvá

a těšíme se moc,jen to budeme zařizovat až dýl,ta vilka,kam jezdíme moc rozkřiknutá není,takže nám ji nikdo nevyfoukne 🙂

mart.s.
26. led 2010

Ahoj mispuli, to ti závidím, že jezdíte mimo sezonu. Já jsem tam tak jezdila taky daleko radši. ( nejvíc se mi asi líbílo září, protože byla i krásně teplá voda. Na jaře to bylo na můj vkus někdy trochu rychlé 😀 ) . Jenže , co mi starší kluk začal chodit do školy, nezbývá nám nic jiného, než jezdit v sezoně. Nejdřív jsem se toho docela bála, ale nakonec se ukázalo, že když si člověk vybere nějakou vilku mimo to úplné centrum, tak je to taky fajn. 😉

mispuli
26. led 2010

mart taky je to poslední rok,co můžeme jet mimo sezonu,příští rok už asi budu v práci a vzhledem k tomu,že jsem učitelka,tak jindy než o velkých prázdninách nemůžu 😝

mart.s.
26. led 2010

mispuli- tak to jsme na tom stejně. Já taky učim na gymplu. 🙂

evulik6
26. led 2010

ahojte....nech uz je leto, lebo ja zimu veru nemusim, najma ked su take hnusne mrazy :(
My chodime vzdy v july lebo ja mam iba vtedy dovcu..mame celozavodnu, tak si nevyberiem 🙂) A u mna zatial vyhrava Bibione obytny dom Capitol pri plazi alebo rezidencia Valbella 100 metrov za lunaparkom...neviem sa rozhodnut ktore... Valbella vyzera krajsie, ale je to dalej...no neviem, uvidim co povie manzo heheh

mart.s.
26. led 2010

Ahoj evulik, asi tě moc nepotěším, ale kolem toho Capitolu každý den chodíme a já bych si ho asi nevybrala. Vevnitř jsem sice nebyla, ale zvenčí ho znám. Dívala jsem se na ty fotky jejich bazenu, ale tak ve skutečnosti fakt nevypadá. Ty fotky jsou strašně přikrášlené. Ze dvou stran sousedí se silnicemi a je ještě dva metry pod jejich úrovní.Takže když jdeš venku kolem po chodníku, díváš se na něj -jak říká můj manžel jako do jámy. A jeho velikost je ve skutečnosti tak asi 10x6 m . Čili je maličký, a tím jak je utopený pod úrovní terénu, tak podle mě - na osvěžení je dobrý,ale na poležení u bazenu a koupání na delší dobu rozhodně ne. Navíc silnice Corso Europa je velmi rušná jak ve dne tak v noci.(Slouží jako zásobovací cesta pro přilehlé hotely).
Ale zase by to mělo tu výhodu,že vedle něj je kavárna, kam chodíme skoro každý den. Takže bychom se mohli vidět. 🙂 A je blízko k moři.

evula28
27. led 2010

Ahojte. Môže mi niekto poradiť? Boli sme minulý rok v Bibione -Pineda- z talianskej agentury. Boli sme velmii spokojný i z agenturou i s miestom Pineda. Všade boli hlavne vilky,veľa zelene a dalo sa kľudne na ulici hrať loptové hry. Nebola tam ani veˇká premávka. Tento rok chceme vyskúšať inú vilku a tú čo sme si vybrali,je na opačnom konci Bibione v časti Lido del Pini. Je to na kraji blízko majáku,a keď sme sa boli pozrieť na maják tak sa mi zdalo ,že je tam nepekná pláž, okolo su také močariská pripadalo mi to ako rybníčky. Vie mi niekto poradiť kto bol v tejto časti aká je tam pláž ? VEĽMI VÁS PROSÍM aby som potom nebola zlá že som vybrala zlé miesto pre celú rodinu.

janca13
27. led 2010

Ahojte.Tiež chodíme do Bibione s talianskou ag.no a boli sme aj v časti Lido dei Pini ale my sme neboli až tak celkom pri majáku,ale ked sa postavíš čelom k moru tak viac doprava skoro priSpiaggia akože pláž nebola najhoršia,ale stašne plná.Možno aj preto,že sme boli v najvyťaženeišom termíne.InakPineda a Lido del Sole super Aj tento rok sa chystáme,ale mám troška strach cestovať s malou,bude mať v tom čase 9.mesiacov.Evula a s ktorou cestovkou cestuješ?My s Europa.

dadulaa
27. led 2010

mispuli, tak to ste asi bývali niekde okolo prístavu, ten je na konci Sabiadora, že? Boli sme sa tam prejsť, a je tam väčší kľud, než v centre...my sme bývali viac pri centre a v noci sme nemali pokoj 😒 a jasné, že na pláži bol kopec ľudí, lebo sme boli v strede sezóny, asi je lepšie ísť mimo sezóny, pokiaľ sa dá.. 🙂
Inak mne sa veľmi páčilo na Palmovej riviére, no boli sme tam ešte za slobodna a s deťmi je to dosť ďaleko.My tento rok asi vyskúšame letecky, ale nejakú last minute.

mart.s.
27. led 2010

Ahojte. janca- před třema rokama jsme s Míšou byli v Bibione taky, když mu bylo 9 měsíců a bylo to celkem fajn.Cestu snášel perfektně, večery byly taky skvělé a u moře ( protože jsme bydleli hned u pláže a náš prcek nebyl z dětí, které necháš celý den na dece pod slunečníkem a oni jen koukaj) jsme se s manželem střídali. Takže pobytu bych se nebála, ale musíš sama vědět , jak ti malá snáší cestování. 🙂
Ahoj evula- my jedeme letos taky vlastně na rozhraní Lido dei Pini a Spiaggia.Pokud si byla spokojená v Pinedě a tady jedete do nějaké vilky, tak si myslím , že by se ti měla tato část Bibione líbit. Protože ta vilková část Lido dei Pini je taky dost klidná. A do centra to máte kousek. A k tomu moři. Pokud myslíš ty rybníčky za pláží směrem k hotelům, tak těch bych se nebála.Nejsou to močály, ale jde o místo, které je pod úrovní moře, kam za přílivu voda nateče a pak zase odtéká.Takže to nijak nesmrdí. Vede přes ně můstek přímo na pláž. A pláž je stejně kvalitní jako v ostatních částech Bibione. Dokonce bych řekla, že v těchto místech je trochu lepší, protože je užší a není tu tolik lidí. A dokonce na ni přímo směrem k majáku navazuje absolutně volná pláž bez placených slunečníků, kde si můžeš dát svůj, což na normální placené nejde.

mispuli
27. led 2010

dadulla nee právě úplně na druhý straně,pak za kus začíná lignano pineta 😉 😉 bydleli jsme až za parkem junior

dadulaa
27. led 2010

aha, tak už viem kde, boli sme v parku Junior (mimochodom dosť drahý špás 😖 , ale to sú všetky atrakcie v Lignane)..

mispuli
27. led 2010

jj,my jsme si ho jen prošli,ale děti nebyly na žádný atrakci,honzík to nevyžaduje a malá byla ještě malá 😉 😉

andris67
27. led 2010

Mispuli ,pripadne niekto, kto ma skusenost s kupou plaz. servisu v Lignane-chcela som sa este spytat, ci ste to riesili az na mieste-predpokladam, ze asi ano- a teda, ci boli v pohode volne, prip. kedy treba ist kupit-hned po prichode v sobotu? Ja som minuly rok, ked sme este nemali objednane ubytko /nakoniec sme mali ale v cene/ pozerala aj objednavanie plaz. materialu cez net a zdalo sa mi, ze je uz strasne malo volnych slnecnikov-aspon Sabiadoro tam malo take "bodky" a vacsina uz bola obsadena. Som uvazovala aj, ci objednat dopredu, ale na druhej strane ideme prelom aug.-sept., a to aj pocko nemusi vyjst a potom je mi slnecnik nanic.
Inak, aj ja som podla tvojho popisu tipovala, ze ste byvali skor pri pristave...no, snad uz Sabiadoro spozname tento rok aj inak, ako z mapky.
A este jedna otazka pre vsetkych-nemate z tohto okolia (Lignano, Bibione, Caorle) tip na nejaky netradicny "vylet" najradsej napr. do vnutrozemia-staci nejake prijemne mestecko, kde je nejaka zaujimavost na pozretie a relativne autenticka atmosfera-nie samy turista? Nie vyslovene tie tradicne vylety co sa ponukaju, my sme napr. minule kvoli zapche pri Udine zisli z dialnice a normalne sa nam vyslovene pacila cesta tymi mesteckami, len som to nestacila sledovat..a neviem, co by stalo za navstevu.

mispuli
28. led 2010

andri my kupovali místo se slunečníkem až na místě a nebyl absolutně žádnej problém,ale možná to bylo tím,že jsme byli mimo sezonu a na zadních plážích,chodíme až na 18 nebo 19,s okolníma městečkama ti nepomůžu,my jsme většinou pouze v lignanu,akorát jednou jsme dělali výlet do benátek,ale ty jsou tedy fakt turisticky profláknutý 😀 😀 😀

evula28
28. led 2010

Ďakujem Janča. My sme boli z Talianskou agenturou a bola som velmi spokojná Neviem či poznáš agenziamc.com. Ešte mi prosím povedz Keby sme si vybrali v LIdo del Sole -je tam aj pešia zona? Vyzerá to dosŤ odstrčená časŤ

mart.s.
28. led 2010

Ahoj evula. Neboj se pěší zona vede i napříč celým Lido del Sole. Když se podíváš do mapy, tak je to via Terra. Pokud se budete chtít projít do centra, tak se tato ulice napojuje až přímo na Corso del Sole. 😉

janca13
28. led 2010

Ono je to taká tichšia časť,je tam aj pešia zona.Nam sa ale viac páči bližšie k centru,lebo máme(teda známy čo chodia s nami)väčšie deti a tie potrebujú rušno.Ale aj my máme radšej ruch.Večer pred polnocou spať nechodíme takže je to o.k.Tú agentúru nepoznám,ale oni sú tak kadejako pospájané takže možno majú aj rovnaké apartmány.A mávate aj špagety-párty? 😀 Super akcia.Andris a ked ste išli cez tie mestečká netrvala cesta ešte dlhšie??A našla by som tú cestu aj na internete?Tie zápchy ma vytáčajú a to vyražame z domu neskôr,aby sme sa im vyhli.No a teraz ešte s malou tak neviem.

evula28
28. led 2010

Janča. Špagetovú párty sme nemali. Môžeš priblížiŤ. To sa ohadzujete špagetami??? no myslím že to del Sole bude dobré ,lebo budeme maŤ 10 mesaačné bábo,6 a 9 ročnú .

alishia
28. led 2010

tak mi uz mame objednany Lignano Sabbiadoro villa Dal Moro... neznate to nekdo? je to hned na plazi.)

evula28
28. led 2010

mart.s. pčkaj ty si to omýlila To čo si mi napísala je LIDO DEL PINI pri majáku ja by som chcela vedieťLido SOLE čI SU TAM NEJAKE OBčERSTVENIA......

mart.s.
28. led 2010

Je promiň , máš pravdu. Já jak jsem předtím odpovídala na Lido dei Pini, tak jsem si to spletla. Podle mě v LIDO DEL SOLE nic moc není. Musíš dojít do Spiaggii. 😉

janca13
28. led 2010

Evula, 😀 😀 😀 nie to je také posedenie kde sa podávajú špagety,víno nealko,je tam animačný program pre deti,potom tam hrá živá kapela.Jesť a piť môžeš koľko ti chutí a všetko je vlastne zadarmo.Je to súúúúúúúúúper.Ono je to dosť daleko ked ideš pešo ale stojí to fakt zato.A ešte dostávame lístky na 50%zlavu na lunapark.Moja malá bude mať v tom čase tiež 9-10 mesiacov(neviem kt.mesiac pôjdeme).Nemáš obavy z cesty?

evula28
28. led 2010

janca ,a kde to presne je? cestu myslim že maly zvladne lebo ju skôr prspí ako dospeli,teda myslim...

evula28
28. led 2010

mart. preco nic moc. Je tam nejaka pešia? veď netrva cesta do spiagi dlho nie?