Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

lenkao
1. led 2014

@dakota14 no my sme do benatiek prisli lodou a to bolo super len ta casta autobusom nic moc 🙂 Na gondolu sme sa nedostali lebo bola nenormalne draha a vtedy sme boli radi ze sme sa ta vobec dostali lebo sme tak narychlo isli na dovolenku 😅 Decka na lodi este neboli tak predpokladam ze by sa im to mohlo pacit 😀
@katinka71 nudit urcite nie, my sme v tom veku boli aj guliverlandii a pacilo sa jej, ale v pohode aj ten park junior by sa vam mohol pacit alebo gumkaci kde su skakajuce atrakcie. Ihrisiek je tam fak kopec a nam sa aj parili tie herne kde je vela vseliakych vozitiek pre decka 😀

dakota14
1. led 2014

@sorciera24 tie herne sú tam super aj pre dospelých no a nech tu ešte niekto povie že tam nič nie je a gulliverlandia je tiež perfekt

katinka71
2. led 2014

@lenkao tak to je super s atrakciami,nas syn je velmi aktivny stale musime vymyslat nieco lebo ked sa zacne nudti toje velmi zle znamenie🙂 a este dobru pizzeriu alebo cukraren s dobrou zmrzlinou,my mame objednany hotel s plnou penziou ale by sme radi vyskusali nieco kde sa naozaj oplati

lenkao
3. led 2014

@katinka71 tazko povedat lebo este sa nam nestalo ze by nam nechutilo. Ale zmrzlina pri fontane na promenade tam je taka velka a dvojite porcie aj na opacny smer ked sa ide za dalsou fontanou este dalej je tiez jedna kde davaju velke porcie a my mame jdnu pizzeriu taki velku ako terasa su tam po pretabke take gulate svietidla a zvyknu tam ludia vsore stat ale tam je taka bleskova obsluha ze to je zazitok to pozerat. pozri tu http://www.taliansko.estranky.sk/fotoalbum/lign... ako je aj cennik vyfoteny to je ona ale este pred prerabkou. Este ako je s uliciek taky slimak tusim v pinete je restavracia la botte a tam robia obrovske porcie ze z jednych spagiet sme sa traja najedli 😅 bola ich plna obrovska panvica 😀 tu nam delegatka doporucila 😀

lenkao
3. led 2014

@katinka71 tie herne su inak super, ale najlepsie su tie kde sa vyhravaju listky a to sa da vymienat za vyhry. Mala sa tam kazdy vecer chodila vyblbnut a my tiez a na konci si vybrala nejake blbosticky 🙂 tie vozitka vidu relativne lacno a moze sa vozit do zblbnutia a vyber je velky a su na kazdom kroku. My vacsinou ale chodime do jednej ktoru si vyberieme a do ostatnych len obcas

alusha
3. led 2014

dievcata ahojte, tiez by sme chceli ist v lete do Lignana, viete mi odprucit nejake dobre overene ubytovanie, blizko plaze? este by som sa chcela skusenejsich opytat, ako je to tam s cistotou plazi a celkovo, lebo nas od severneho talianska vela ludi odhovara, ze je tam spina a tiez nevyspytatelne pocasie.... este sme s detmi pri mori neboli a toto ma laka, kvoli tomu, ze je to blizko autom...
@dakota14
@lenkao poradite prosim? dakujem velmi pekne 🙂

katinka71
3. led 2014

@lenkao dakujem za info uz budem pripravena a mm iba ukazem kam ist mam vytlacenu mapku od nasho hotela ku atrakciam,u nas plavba lodou neprichadza do uvahy Marcovi sa tam nepaci iba vrieskal,mozno ze tam zbedhneme niekedy este maji to vsetko okukat na par dni od nas je 4,5 h cesty tak sme tam hned 🙂

sorciera24
3. led 2014

@alusha Lignano ma modru vlajku....cize patri medzi najcistejsie plaze.....su udrziavane a upravovane.....mas tam palze so slnecnikmi (mozes si prenajat) i volne plaze.... spina tam podla mna nie je....ono ludia vela porovnavaju s Chorvatskom, lebo je jasen, ze tam je more uplne priezracne (kedze su tam kamienky)....na pieskovej plazi sa logicky viri piesok...cize more je kalne, nie spinave!....lebo rano, ked este nie su v mori ludia vidis krasne na dno a normalne tam ziju kraby a i. ....v spinavom by asi enzili🙂....v kazdom pripade je podla mna piesocna palz pre male deti lepsia..... v Lignane som bola 3krat....pocasie bolo vzdy krasne....a to na prelome juna/jula.....celkovo v sever. Taliansku 7krat.....a z tolkych razy som zazila asi 1-2 uprsane dni (aj to nie cele)....ale to je vzdy risk....halvne je to blizko....ubytko odporucam popozerat na stranke: lignano.it ....vyber podla tvojich kriterii sa super it ceny 🙂

lenkao
3. led 2014

@katinka71 tak to by som tam bola kazdu chvilu strcena 🙂 v maji je to tam lacne 😀 boli sme si tak 2x odychnut. My dost chodime na vylety a niesme uplne tie kupacie tipy a ja neobsedim na zadku 😀
@sorciera24 rozhodne tiez nesuhlasim ze by tam bola spina. Lignano je rekordman v modrych vlajkach kde je jedno z kryterii cistota tak ako letoviska tak aj plaze. Vsetky plaze su denne udrziavane a cistene. Samozrejme netreba cakat karibske more ale voda je cista, max vyplavy riasy ked je burka na mori. Voda nieje taka priezracna ako v chorvatsku lebo pri tak jemnom piesku to ani nejde lebo sa vyri. Ale treba ratat ze je to pomerne rusna dovolenka, proste to tam zije a clovek sa tam proste nenudi. Myslim ze pre decka uplne idealna. My sme si vzdy vsetci prisli na svoje. Ci uz manzel po pamiatkach v okoli alebo my more, atrakcie, obchodiky. Je tam co robit aj ked je zle pocasie. Aj ked uprimne boli sme v maji, v juny a mali sme max 1den blbe pocasie a asi len raz ze naozaj prsalo. Lenze to neovlivnis. Znama bola v chorvatsku a preprsalo im skoro celu dovolenku a priserne sa nudili lebo sa tam nic nedalo. Inak Lignano ma nedaleko alpy a tie vraj dost rozbiju burky

dakota14
3. led 2014
dakota14
3. led 2014

@alusha túto konkrétne som myslela https://www.italieonline.eu/sk/lignano/villa-lu... a čistota tak ako píšu baby pláže sú čistené nemaj strach dokonca pred dvomi rokmi ako sme boli tak bolo more take zvláštne čisté ale boli sme na opačnej strane od mušle možno aj za to tam bolo čistejšie priezračnejšie aj peknejšiu farbu malo večer behneš s detmi do herne a zabavia sa na zmrzku chodíme bárs kde ale najviac sme si oblúbili pri tom najdrahšiom hoteli tak na roku jak sa ide na promenádu na tú hlavnú ale neviem kd ebudete bývať ale ubezpečujem ťa v taliansku kdekoľvek si dáš zmrzlinu je vynikajúca a také porcie že jeden kopček ti bude stačiť a pizzerka my sme chodili každý večer na trojuholník pizzer do planetária sa to tak volalo je to tiež na tej hlavnej to večer ked ideš stále rovno či doprava dolava tam je toho habadej a všade varia dobre aj pizze zlú sme ešte nejedli 😀 😀

katinka71
3. led 2014

@sorciera24 my sme si objednali tento hotel ,s plnou penziou plus od 6.7 http://www.lidl-reisen.at/angebot/Italien-Itali...

dakota14
3. led 2014

@alusha pridávam pár foto

dakota14
3. led 2014

@katinka71 my ideme od 2.8.

katinka71
3. led 2014

@dakota14 syn ma prazdniny v jaslickach od 7.7 tri tyzdne tak sa snazime vtedy niekde ist lebo potom uz musime pracovat ostatok prazdnin a on musi ist dalej do letnych jasliciek

sorciera24
3. led 2014

@katinka71 pockaj to za osobu s pl. penziou platis 250E a dieta do 6 je zdarma? (neviem po nemecky, musim pockat na muza 😀 )....my chodime cez tal. cestovky do apartmano, bez stravy a apartman nas stoji cca. 400E

dakota14
3. led 2014

@katinka71 my ideme za 2.8. lebo moja krsná ma vtedy dovolenku inokedy ju nepustia tak budeme v tej hlavnejšej sezóne ale už sme tak boli hlavne aby počasie vyšlo iné netreba 🙂

dakota14
3. led 2014

@sorciera24 my platíme 309 Eur zakaždým keď tam ideme a je v tom plná penzia 🙂 🙂

dakota14
3. led 2014

nemali ste náhodou niekto ten veľký plážový stan čo je k tomu aj výrivka zadarmo lebo pred dvomi rokmi sme to riešili ale sme boli odtiaľ dalej tak sme to nechali tak a teraz budeme zase pri lastúre tak bude náš asi 12 a vyhovovalo by nám radšej to ako tri dáždniky

katinka71
3. led 2014

@sorciera24 treba si naklikat na terminy 578 esom platila dokopy

alusha
4. led 2014

@dakota14 krasne fotocky, citala som vela recenzii a u mna vedie to Lignano, vlastne sme uz viac-menej rozhodnuti.... len najst nejake ubytko, je toho veeeelmi vela, tazko sa rozhoduje, zienky, poradte ak mate nejake overene ubytovanie, blizko plaze, nejake apartmany alebo bungalovy.

dakota14
4. led 2014

@alusha pri pláži to bude dosť drahé na nete toho je moc moc ale napríklad tá topholiday má tie ubytka fakt krásne pozri

dakota14
4. led 2014

@alusha napríklad toto majú hneď pri mori je v tom aj plážový servis http://www.topholiday.sk/rezidencia-pri-mori.html len neviem aké máš požiadavky či chceš luxusnejšie, bazén, koľko vás ide a tak vieš ono je to najlepšie podľa seba a keď si dačo vyberieš tak podľa názvu si to hoď do googla a za to daj recenzie a čítaj ja to vždy tak keď sú moc zlé tak hľadám ďalej alebo sa opýtam tu a keď tam nikto nebol tak treba hľadať ďalej ubytka tam je habadej určite na niečo narazíš čo sa ti bude páčiť 🙂

sazumak
7. led 2014

@alusha My sme boli v Lignane Pinete v hoteli Alex, je to taký malý útulný hotelík, pre nás bol super....odporúčam, kukni si fotky na FB....mali sme apartmán presne ako na obrázku, izby čistučké, udržiavané, raňajky v cene...Lidl bol asi 1 km od nás, ceny skoro ako u nás, v pohode sme sa vystravovali, Gulliverlandia úplne za rohom, tú odporúčam, bolo tam skvele🙂 Aj Lunapark kúsok....more bolo asi 1,2km, ale dalo sa tam v pohode zadarmo parkovať, takže niekedy sme šli autom, inokedy pešo a cestou mali výborné zmrzliny🙂 Výhodou pre nás oproti Sabbiadoru bolo to, že tam bola o moc kľudnejšia pláž, ja mám radšej menej ľudí, pláž bola čistá, aj kraby nám tam behali🙂 Boli sme prvýkrát ako rodinka pri mori, ale počasie bolo perfektné, pršalo len dve hodiny tú noc, čo sme šli domov, ináč bolo nádherne. Z prístavu sa dajú podnikať výlety loďou, boli sme aj v Benátkach...ale auto sme nechali v Latisane a do Benátok šli vlakom, pre deti to bol zážitok, keďže šli vlakom prvýkrát a aj to vyšlo lacnejšie🙂 Celkovo super dovolenka, odporúčam...určite by sme šli znovu🙂

luckagu
7. led 2014

@sorciera24 ahoj chcem sa opýtať, minulý rok sme boli cez Top holiday bolo super, ale tým že to tam už poznáme tak sme rozmýšlali že by sme šli cez nejakú taliansku agentúru. Vieš mi niečo odporučiť, ako sa s nimi dorozumievaš? a ako je to potom s príchodom? Ďakujem pekne za odpoveď. 🙂 A ešte neviete mi niekto povedať kolko vyjde slnečník a 2 lehátka v júli na týždeň? Minulý rok sme to mali v cene tak som to neriešila. Dik.
🙂

sorciera24
7. led 2014

@luckagu aj my sme boli prvykrat cez topku...ako fajn....az na 2krat vyssie ceny 😀 takze uz chodime len cez it. agentury...najlepsie si njast neico cez www.lignano.it a priamo napisat agenture....my komunikujeme v nemcine, da sa aj v anglictine....... overene mame agenziu abitare a agenziu Marina blu..... ubytovanie vsade v podmienkach pisu, ze sa mozes od 16tej ....pobyty su od so-so...cize sobotu poobede...ym ale prichadzame vzdy rano....a ked otvoria agenturu, ideme sa opytat a vacsinou maju do 12tej popratane a aj ti daju kluce🙂 ....ceny slnecnikov neviem....my chodime na volnu plaz....

alusha
8. led 2014

dakujem za vsetky tipy, este by som vas chcela poprosit, ci by ste mi nemohli napisat nejake orientacne ceny zakladnych potravin a napojov, pripadne kolko asi vyjde obed pripadne vecera v restauracii, za kolko sa da prestravovat, ked pôjdeme bez stravy. Dakujem

luckagu
8. led 2014

@alusha ahoj minulý rok sme vláčili všetko z domu lebo som nemala ani tušenia čo tam stoja potraviny, ale tento rok neberiem ani polovicu. Minerálky stoja od 0,59 centov, vajíčka 10 kusov 1,29, cukor okolo 1 eura, dokonca sme kupovali toustový chlieb taký americký za 0,89, keksy a čokolády tak ako u nás, syry tiež, akurát čo je tam drahé tak to bolo kuracie mäso skoro 8 eur za kilo šunka a salámy, chodili sme nakupovat do Sparu alebo do Lidla. My sme si varili nechodili sme do reštík, radšej sme peniaze minuli na atrakcie.

alusha
8. led 2014

@luckagu dakujem, tie ceny su fajn a v ktorých apartmánoch ste boli cez top holiday?

luckagu
8. led 2014

@alusha Boli sme v Petronele, tá pani to tak volá ale ináč sa ta vila volá Patrizia,je tam čisto, kludnejšie ale zase to nie je daleko ani na pláž ani na promenádu. tento rok uvažujeme bud zase cez Topku alebo skúsime sami cez nejakú agentúru. Na tej cestovke sa mi páčilo to že je tam priamo v Lignane majitelka, pani Spišákova, ktorá ti všetko vysvetlí, ubytuje ťa ak je problém hned to s tebou rieši. Dokonca sme boli dohodnutý na určitú hodinu že nám donesie lístky do Guliverandie a ona to nestíhala tak nám volala, a ked prišla tak nám dala pre dcéru voľný lístok zadarmo.