Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

kordula1
28. led 2011

@mart.s. my byli v Bibione jednou,to je 2 roky a už si to vůbec nepamatuji. Dneska jsme zaplatili zálohu. Koukám,že termín od 25.6. je v kurzu. My totiž jedeme taky tak. Děkuji za informace 😀

mart.s.
28. led 2011

@kordula1 nemáš zač. 😉 Pokud budeš chtít ještě něco vědět, tak se ptej 😉 . To je pravda , už tam jedeme ve stejném termínu myslím čtyři. Tak to já si to tam pamatuju dobře. 😀 Jen aby už bylo léto. Čím déle trvá tohle děsné počasí, tím častěji myslím na prázdniny. 😵

kordula1
28. led 2011

@mart.s. teď mě zatim nic nenapadá. Hlavně,aby nám vyšlo počasí 😎 Ta zima už je nějaká moc dlouhá a to oblíkání se nelíbí Matýskovi ani mě,hrůza 😝

mart.s.
29. led 2011

@kordula1 neboj vyjde 😉 .Ale je pravda, že o počasí se tady bojíme každý rok 😀

jajkax
1. únor 2011

Ahoj holky, vy co jezdíte do Itálie"častěji" nemohly by jste mi prosím prozradit kolik utratíte asi za cestu?? Jedem 25.6. do Bibione(villaggio Tivoli) a zajímalo by mně kolik utraríme asi za cestu.(jasný každý auto žere jinak), ale zajímá mně hlavně kolik se platí cestou ty různé poplatky.Moc Vám děkuji za odpověď 🙂

monkula
2. únor 2011

@jajkax neviem, kade idete, ale my jazdíme kvázi z Bratislavy a mýto plus rakúska diaľničná nálepka stojí do 33€ a plus benzín, to je veľmi individuálne..

jajkax
2. únor 2011

@monkula děkuji ti za odpověď, jasný spotřebu benzínu tu už si nějak vypočítám sama, zajímalo mně hlavně kolikrát a ke se platí různé míto atd. 🙂 Tak dík

mart.s.
3. únor 2011

@jajkax ahojky, tak koukám , že letos jedeme od toho 25.6 . snad všichni 😉 . Podle UAMK s tojí 10 denní rakouská dálniční známka 211 Kč ( ale mohou to ještě do léta malinko změnit podle kurzu. Jinak se dá taky koupit u benzínek atd.. za 4,5 eura. Nebo pokud jedete na dýl, tak dvouměsíční 585 Kč. Pokud jedete na 14 dní, tak se ti vyplatí koupit 2 desetidenní. My kupujeme tu dvouměsíční. protože jedeme do Itálie ještě jednou v srpnu. Jinak v Itálii se platí za dálnici 8, 90 za jednu cestu do Latisani.

tereza1980
3. únor 2011

ahoj holky, poprosila bych o radu a tip, chceme jet letos v létě k moři s dětmi, dceři budou 4 roky a synovi 8 měsíců, pojedeme autem a rádi bychom zkusili Itálii - Bibione. Můžete mi dát tip, jak jste sehnali ubytování a jaká je asi tak slušná cena za noc za apartmán? díky moc.

mart.s.
3. únor 2011

@tereza1980 ahojky, my jezdíme už několik let od http://www.ckgeos.cz/
ale když zalistuješ zpátky, tak tady holky doporučují řadu dobrých cestovek 😉 . Stačí si jen vybrat 😉 .A s tou cenou je to těžké. Jednak v bibione se to neudává za noc , ale v drtivé většině je to na týden . A potom strašně záleží na tom, jaké má požadavky. Jestli si představudeš apartmán v nějakém větším condominu, jestli chceš bazén, jak daleko od moře, nebo chceš nějaký samostatný domeček. Nás to třeba vyjde asi na 14 000 za týden, ale protože máme rádi pohodlí, tak jedeme do menšího domečku a máme apartmám pro 6 se dvěma ložnicemi obývákem a samostatnou kuchyní s oknem.

mart.s.
5. únor 2011

@mart.s. omlouvám se, tady jsem napsala úplný nesmysl 😀 . Ta rakouská dálniční známka stojí samozřejmě 7,90 😉

luciakubista
5. únor 2011

ahoj holky,
vdaka tejto teme sme sa s manzelom rozhodli pre dovolenku v taliansku. akurat ideme poprvykrat autom a radi by sme to skusili cez nejaku italsku agenturu zohnat ubytko. precitala som asi prvych 10 stranok zozaciatku a teraz asi 6 stranok aktualne a mam v tom hrozny zmetok 😉
potrebovala by som male zhrnutie od niekoho kto tam jazdi uz nejaku dobu alebo ma skusenosti.
ideme 3 dospely a 3 deti (vek 7, 2,5, 8 mesiacov. Hladame stredisko kde nie je tak rusno (zijeme v prahe a velkomesta si uzijeme az az),ale su tam atrakcie pre deti.
Je mozne si vziat ubytovanie aj na 10 dni,alebo je to po tyzdnoch?
a inak ako drtiva vetsina aj my planujeme odjazd 25.6. 🙂
dakujem za tipy a rady

eimiky
5. únor 2011

@luciakubista ubytovanie je od soboty do soboty, možno mimo sezóny sa dá dohodnúť aj na 10 dní ale v sezóne asi nie.Neviem kam do talianska chcete ísť aj niečo kľudnejšie tak lignano pineta, je o niečo kľudnejšie alebo lid di jesolo

reni111
5. únor 2011

@eimiky Llignano možem odporučit, čo sa týka atrakcii pre deti - zoo, Guliverlandia, aquapark, ..na pláži hojdačky, preliezky , v sezone je ubytko od soboty do soboty, Riviera a Pineta su tie kludnejšie časti

eimiky
5. únor 2011

@reni111 ja som tam už bola, ja viem, že lignano je super 😵

luciakubista
6. únor 2011

@eimiky
@reni111 diky za tipy, ja som tiez pozerala to lignano, a to je rozdelene do casti, co to sabiadorro? a skusali ste ubytko cez tie talianske agentury? ja som nasla na zaciatku tejto diskusie nejake odkazy na stranky,tak som pozerala a zda sa mi to v pohode. a myslite,ze uz mam radsej hladat to ubytko teraz,alebo staci neskor? my mame totiz smolu,ze vzdy ked nieco zaplatime ochorie nam mala, teraz mame zas miminko,tak snad to bude ok. 🙂

mart.s.
6. únor 2011

@luciakubista Já bych to určitě objednávala teď. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že později byla všechna slušná ubytka obsazená. 🙂

eimiky
6. únor 2011

@luciakubista ak chcete ísť v júni alebo v septembri by som kĺudne išla aj na slepo ale ak v hlavnej sezóne tak dopredu zajednaj skús na www.lignano.it

reni111
6. únor 2011

@eimiky 🙂 prepáč, odpoved som zle nasmerovala 😎

reni111
6. únor 2011

@luciakubista My sme boli v Sabbiadoro, to je v podstate tá najrušnejšia časť, ale vždy sme bývali mimo hlavných promenád, takže ak sme chceli mali sme klud. V podstate to "rušno" je večer, ked každy vyráža von. Inak si myslím, že cez den je to tam všade rovnako. My chodíme cez talianske agentúry, zatial sme žiadny problem nemali a zvyknem rezervovat už okolo februara - marca. Dobre je, že im stači mala zaloha, a nie ako tuzemské cestovky, že bud chcú aspon 50% alebo celú sumu. A dalšia výhoda je, že určite cez talianske agentury to vychádza lacnejšie 😉

eimiky
6. únor 2011

@reni111 😉 v pohode

luciakubista
7. únor 2011

diky moc za tipy, ja som si myslela,ze sabbiadoro je ta najtichsia cast. tak skusime tu Pinetu alebo Rivieru.
Nemam vobec predstavu ako su od seba vzdialene hlavne kvoli tym detskym atrakciam.

markysek
7. únor 2011

Ahojky, můžete mi prosím poradit nějaký pěkný apartmán v Lignanu sabiadoru aby byli oddělené ložnice? Chceme s sebou vzít babičku, tak aby bylo nějaké soukromí..A od jaké cestovky jezdíte? A klidně i přes italské agentury, děkuji

katulienka1
16. únor 2011

ahojte kočky,
nemáte tip na nejakú vilku v Lignanu pre 7osôb??s vlastnou záhradkou,blízko pláže 😉 😉 díky

rozik
17. únor 2011

ahojte, my sme tiez boli v Lignanu, len ja vam odporucanie nedam, lebo sme nevychytili zrovna super apartman, ale inak oblast pre takuto dovolenku je super, mne sa velmi pacilo :D

reni111
19. únor 2011

@katulienka1 ahoj, ja nemam skusenisti s vilkami no kukam do katalogu, a povacsinou su v oblasti Riviera - napr. VILLE GARDEN RIVIERA je 250m od pláže a je pre 6 alebo 8 osob, pekne vyzera Villa ELENA Riviera no ta je pre 6 ludi, VILLA MARISA je pre 7 ludi no je 400m od pláže, VILLA RUSSO je pre 8 ludí - 100m od plže...viliek je vic no bud pre 6 ludí alebo cez 500m od pláže ...snad som ti trocha pomohla 🙂

katulienka1
19. únor 2011

ďakujem baby 😉
reni111 tak ja to pokukám,díky za tip....
ešte sa vás opýtam,ako ďaleko sú od seba tie oblasti sabiadorro,pineta a riviera??je rozdiel či budeme bývať tam alebo tam?
alebo je to v podstate jedno,pláž bude asi taká istá všade,nie?
iba ak do mesta je ďalej z Riviery??alebo každá časť má svoje centrum?
toľko otázok 😅 😅

reni111
19. únor 2011

@katulienka1 no pláže sú v podstate všade rovnaké, len sa možu líšit širkou, Riviera a Pineta je ta kludnejšia čast Lignana a Sabbiadoro tá najrušnejšia - dlhá promenáda, kaviarne, koncerty herne pre deti , obchody a pod...Ale zase Lunapark aguapark a guliverlandia je v časti Pineta. My sme do Pinety chodili autom - večer sme šli do Lunaparku a raz od rána do aguaparku a zároven nakúpili v Lidl . Alebo sme si to odbicyklovali s tými rodinnými štvorkolkami 🙂 - ale to len ako výlet . V podstate sa treba rozhodnút čo je pre vás podstatne - ta čast Sabbaiadoro je aj viac zastavaná a tým teda menej zelene. my sme tam boli 3x a vždy na inom mieste ale vždy v časti Sabbiadoro.

mart.s.
23. únor 2011

Ahoj holky, protože se tu sem tam objevovaly dotazy, jaké se v Itálii platí poplatky na dálnici, chtěla bych vás upozornit na tyto italské stránky. Třeba vám někdy pomůžou. Stačí zadat město v Itálii, kde najíždíte na dálnici a město, kde sjíždíte - a vypočítají vám kolik zaplatíte, kolik pojedete km a jak douho vám to bude při 90 km/hod trvat http://www.autostrade.it/autostrade/ricercaPerc...

hasleerka
23. únor 2011

ahojte kto poradí ... kto bol v Bibione, kde bol ubytovaní a cez akú cestovku ... a ako ste boli spokojní????