Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

monkula
23. kvě 2010

marti, mám ho neverejný..
Dám ale link do súkromnej, keď chceš..

mart.s.
23. kvě 2010

Napíšu ti do soukromé.

snupik
23. kvě 2010

aha, tak to se budu snažit naklusat tam teda asi hned...pro ten plážák.... 😝
to je mazec, stojí to takobé prachy 😠
Jo, ještě mám dotaz:když jste jeli od italské cestovky, kdy vás ubytovali???hned nebo jste taky museli čekat??? a pak ještě mě zajímá, zda se dá ten zbytek peněz zaplatit v agentuře kartou či je lepší ho platit normálně kešem u nich??? 😝
díííky

monkula
23. kvě 2010

ja som to doplatila normálne v hotovosti, ale kauciu ak budú pýtať je lepšie zaplatiť kartou, lebo nemusíš čakať, kým to skontrolujú..
A ubytovali nás hneď čiže asi okolo pol jednej.. 😉

mart.s.
23. kvě 2010

My to máme trochu jinak. Protože jedeme od naší cestovky, tak my to doplácíme před odjezdem z účtu ještě v Praze. A Když jsme byli loni v srpnu v Sirmione, tak jsme to dělali přesně jak říkala Monča.A s tím ubytováním po příjezdu, to má každá cestovka jinak. To by ti spíš asi poradil někdo, kdo byl taky od Lampa. Nás třeba ubytovávají kdykoli přijedem. Nám se jezdí lépe na noc, takže jsme na místě ráno mezi osmou a devátou a vždy nás tak do půl hoďky ubytovali. Ale třeba u toho Lago di Garda, tam ubytovávali až po čtvrté. (asi si potřebovali užít siestu 😀 )

sarianah
23. kvě 2010

Ahojte,
my ideme do Bibione od 3.7., nieste tam niektora v tomto termine? 🙂

mart.s.
..nam napisali s agenzie, ze mame prist poobede, lebo ubytko nam daju az o 17tej, po sieste..viac by nam vyhovovalo doobeda, ale tak co uz..

lucka261177
23. kvě 2010

ahojte.kocky ako je to teda s tymi slnecnikmi?nieje to nahodou vsetko indivindulane?nezalezi to kde ste?a kto teda dostane tie prve rady slnecnikov?lebo pri vode chce byt asi kazdy nie?my sme to museli zaplatit nemali sme na vyber.

snupik
23. kvě 2010

@lucka261177
my jsme taky neměli na výběr 😒
asi nějací prominentní turisti mají ty přední řady... 😒 😒 😒 ☹ 😝

mart.s.
23. kvě 2010

Holky, u cestovek nikdy není na výběr. Protože ty první čtyři řady jsou daleko dražší. A ani nezáleží od jaké cestovky jedete. Cestovky dostanou jen takové poukazy, které vám rozdají. Není tam uvedeno ani o jakou řadu se jedná , ale ani o jaký sektor. S ním vy osobně musíte na pláž (sektor si vyberete sami, pokud už tam nemají u kasy napsáno, že je obsazeno) ......vystojíte si frontu a tam vám nějaká babka u okýnka přidělí slunečník. Opravdu doporučuji vydat se tam hned po příjezdu, abyste měli šanci na nějakou lepší řadu. A další malá rada. Pokud máte nějaké malé dítě sebou vemte si ho na ruku 😀 .Dost často se stává, že pokud narazíte na italku, tak oni mají moc rádi malé děti a spíš vám dají něco "vicino al mare" - blíž k moři.
Jo a ještě jedna rada- ty z vás , které tam jedete na dva týdny- možná dostanete ty poukazy dva - na každý týden jeden ( Většina cestovek to tak dělá). Tak doporučuji- pokud se vám nebude líbit řada, do které vám přidělí slunečník, vemte si ho jen na týden a s tím druhým poukazem si tam dojděte až za týden v pátek. To mají ještě dost volných slunečníků, protože turnusy se mění až v sobotu a vy můžete aspoň na ten druhý týden vyfasovat nějakou dobrou řadu. 😉

mart.s.
23. kvě 2010

Sarianah a na jak jedeš dlouho ? My jsme tam od 10.7. 😉 A s tím ubytováním, to je právě ono . Některé agentury ubytovávají až odpoledne a to pad člověk vlastně přijde o den. ☹

snupik
23. kvě 2010

@mart.s.
díííky za skvělé super postřehy a rady...zrovna se smějeme, že s uřvaným dítětem na rukou nebude problém...máme zase nějaký vztekací období a to je řev od rána do večera 😒 😀 to by nám mohli dát i tu první 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
no, snad to půjde hladce a ubytují nás brzy...vždy to tak s LAMPEM bylo...a hned tam pak naklušeme🙂

mart.s.
23. kvě 2010

snupik, nemáš zač. Jsou to jen takové drobnosti. 😉

keiko
23. kvě 2010

Ďakujem dievčatá, aj mne ste pomohli s tými slnečníkmi som to nevedela, takže hned ráno pôjdeme do fronty 😝
A vezmem aj drobcov snád sa nám ujde lepšia rada... 😀 😀 😀

kika6
24. kvě 2010

My sme bili cez AgenziuMC a ubytovali nás hneď ako sme prišli. T.j. o 10.00.

monkula
24. kvě 2010

Keď sú apartmány pripravené, tak ubytujú hneď aj my sme mali v inštrukciách, že ubytovanie po 16.00 a vždy sme boli ubytovaní už o jednej, pol jednej, aj skôr...

mart.s.
24. kvě 2010

to je pravda, podle mě je nejhorší, když člověk střídá někoho, kdo je tam autobusem, protože ti opouštějí apartmány až na poslední chvíli. Autobusy jim totiž odjíždějí až večer a oni musí celý den čekat někde na pláži nebo ve městě. 😒 My jsme naštěstí posledních několik let střídali Němce nebo Itali a ty odjížděli většinou už v pátek večer. Takže všechno bylo ráno uklizené a prázdné 😉

mart.s.
24. kvě 2010

Tak jsem holky koukala na webcam Bibione a Caorle a už se tam dokonce i pár odvážlivců koupe 😀 . Tak snad už se tam dělá prochu větší teplíčko 😵 a vykoupeme se i my.

anastazka
24. kvě 2010

Ahoj holky, můžu se přidat do diskuze? Koncem června se také chystáme do Itálie, Lignano riviera - máte někdo zkušenost? Chci se zeptat, asi je to hloupý dotaz, ale jezdily jste s kočárem až na pláž? Když si zaplatíme plážový servis, budeme mít slunečník a dvě lehátka a jak tam zapasujeme kočárek? Teď ten písek, že jo... Nějak si to nedovedu představit, jedeme poprvé 😅

na webcam koukám pořád, stále se uklidňuju, že bude hezky,musí.... ale tady je spíš jako na podzim 😒

mart.s.
24. kvě 2010

Ahoj Anastazko, to víš, že se můžeš přidat. 😉 My tedy jezdíme do Bibione, ale to je stejný. Ano s kočárkem jsme jezdili až na pláž.Kolem těch jednotlivých sektorů jsou cestičky, takže tam projdeš normálně . Akorát je potom trochu problém se dostat přímo ke slunečníku. Manžel ten kočárek ale normálně táhl i s malým za sebou po zadních kolečkách. A je tam všude těch kočárků spousta, takže se neboj. 😉 A přímo po pláži se dá taky většinou (pokud není příliv jet). On jak je ten písek mokrý, tak je docela pevný, takže se tam lidi i s kočárky projížděj.

anastazka
24. kvě 2010

mart.s. - děkuji 🙂 🙂 Teď ještě to počasí a můžu se v klidu těšit 😵

sarianah
24. kvě 2010

mart.s. - my ideme od 3.7. do 10.7., len na tyzden, takze sa akurat minieme ☹ ..

mart.s.
24. kvě 2010

Sarianah, škoda. To já uvažuju o příštím roce, že bychom asi jeli už i poslední červnový týden. Je tam daleko míň lidí a Péťa by si aspoň prodloužil prázdniny. Pořád si stěžuje , že většina dětí od něj ze třídy jede už v červnu. Teď má zrovna dva kamarády v Řecku a jednu kamarádku v Turecku 😀 .

snupik
24. kvě 2010

Ahoj Bibioňačky🙂tak mi říká manžel 😀když koukám na webcameru do Bibii, jak tam je 20xdenně 😝 😀
tak už nám dnes přišel voucher, tak mám radost...ted už aby by červenec a jedemeeeeeeee 😀 😀 😀
já si ted připravuju balení nanečisto:jedeme s manžou na poznávačku do Paříže a Londýna...a vůbec nevím, co mám zabalit,
a náš malý bobík bude poprvé s babi a dědou tady, tak taky nevím, co mu dát do kufříku... ☹ ☹ to počasí je děs 😖 hlavně už jsem pěkně nervozní, cestovní horečka už na mne dolíhá 😅 a doba bez malého kulicha ještě víc 😢

evulik6
24. kvě 2010

ahojte 🙂
kym som si precitala zameskane, ubehla pol hodina 😀 😀 😀 Pozeram ze ste uz pekne nazhavene, ja tiez uz rozmyslam co potom vsetko vezmeme so sebou. 🙂
No my mame napisane ze nas ubytuju az po 16tej hodine, tak asi vyrazime az rano. Aj ked rozmyslam ze im este napisem, ci by nas ubytovali aj doobeda keby sme tak prisli. Ale kedze ideme teraz na dva tyzdne, tak mi to az tak nevadi.
Minuly rok sme boli na tyzden, a prisli sme tam okolo pol jednej a ubytovali nas hned. V kuchyni sme mali vsetko potrebne okrem hubiek na riad, to si aj tak vzdy nosim z domu, ako aj jar, utierky, a podobne. Takze uplna pohodicka 😉
Ja este mesiac a tyzden a mam dovcu. Potom uz len tyzden a ideme, ale to uz budem v bibionskej euforii takze to ubehne rychlo, nakupy, chystanie veci atd 😎 Len nech nam to pocasicko vyjde a bude fajn.

mart.s.
24. kvě 2010

Snupik, jé ty se máš. Závidím! Hned bych jela taky. 😵 Bohužel musím čekat do léta, ale zase jedeme do Itálie dvakrát, tak nemůžu být neskromná 😀 .
Evi, já myslím, že když vám to pojede a přijedete dřív, tak vás ubytují. ( je tedy fakt, že bych taky vyrážela až ráno). My , když jsme loni jeli do Sirmione, tak jsme to taky tak dělali. Ale přesně jak říkáš, když člověk jede na dva týdny, tak je mu to jedno. Zato, když jsem jezdívala na týden , počítala jsem pomalu každou hodinu. 😀 Teď i odjíždíme domů už v sobotu asi v 8 ráno a nepaříme se tam na sluníčku. 😉 To si radši uděláme ještě výlet cestou domů.

snupik
24. kvě 2010

holky, my máme v tom voucheru taky ubytko o 16h...ale snad nás ubyttují hned...aspon teda doufám 😖 ...to si nedokážu tam tvrdnout u plnýho auta v tom vedru teda...to by byl mazec...já vůbec nevím, jak budeme vyjíždět..v kolik...ještě jsme nikdy takhle dalek nautem nejeli...tak vůbec netuším..
marti:já myslela, že taky jedete v červenci?nebo ne?už v tom mám teda zmatek 😀
jo, a při tom návratu domů..kam si ještě děláte výlety?někde v Rakousku? 😎

mart.s.
25. kvě 2010

Snupík, my jedeme do Itálie 2x. Jednou od 10.7. do 25.7. do Bibione a potom ještě od 19.8. do konce srpna k Lago di Garda. Ale to není válečka, ale poznávačka. Už jsme tam byli loni a moc se nám v té oblasti líbilo, ale zdaleka jsme tam ještě neviděli všechno.
A ta cesta zpátky.- My vyrážíme z Bibione ráno a obvykle si ještě uděláme nějaký celodenní výlet. Takže letos uvažujeme buď o http://www.uwsp.edu/geo/projects/geoweb/partici... nebo o Lago di Misurina. http://www.uwsp.edu/geo/projects/geoweb/partici...
To první je vlastně přehrada meti dvěma horama, kterou Italové postavili, ale špatně si zpočítali, co vydrží místní pohoří. A když byla naplněná vodou, tak ? myslím v roce 1963,se urval kus hory a sjel do té mádrže. Přehrada to sice vydržela, ale ta obrovská masa hornin z ní vytlačila všechnu vodu. Voda přelétla přes přehrabu a během 5 minut spláchla vesnici Longarone, která je podní. Průvodce nám říkal, že prý to byl nepředstavitelný hukot.
Na památku této katastrofy Italové už tu přehradu nikdy nenapustili a je tam památník. Ta těch obrázkách to tak vůbec nevypadá, ale je to tam strašně krásný a ta přehrada je tak hluboká, že když se podíváš dolů tak se ti točí hlava.
A u toho jezera Misurina jsme ještě nebyli.To má zase výhodu, že je to blíž k dálnici. Ale ta přehrada je tak krásná, že bychom ji chtěli vidět ještě jednou. Tak ještě nevíme, jak se rozhodnem. 😒

mart.s.
25. kvě 2010

Omylem jsem tam dala 2x tu přehradu. Tohle je Lago di Misurina http://it.wikipedia.org/wiki/File:Lago_di_misur...

sarianah
25. kvě 2010

mart.s.
..my ideme tak na zaciatku jula hlavne kvoli tym ludom..nemam rada preplnene plaze a vsade kde sa pohnes milion ludi a uz vobec nie ked mame drobca..no a taliansko zboznujem, tak kompromis 🙂 ..
S tym vyletom je to super napad, tiez sme takto rozmyslali, ze by sme sa mohli po ceste tam sa niekde zastavit, nieco si pozriet a tie Tvoje typy na vylety su super, hlavne ta priehrada, no asi nahovorim manzela 😀 ..

Ak mate este niekto nejake typy na vylety po ceste do Bibione, tak sup sem s nimi 😉 ..

ivirk
25. kvě 2010

Ahojte, chcem sa Vás opýtať, či mi viete poradiť, čo sa týka zjazdu z dialnice v Taliansku. Bibione sa nám veľmi páči. Ja som tam bola na dovolenke už 7 krát (chodievala som tam ešte aj s rodičmi) no a tento rok ideme opat. Vlani sme ale zazžili neskutočnú zápchu pri zjazde na Lignano. Od toho zjazdu po Bibione sme išli vaic ako tri hodiny a to sme tam boli dosť skoro ráno, Raz dávno sa nám podarilo nejako chybne zísť z dialnice a išli sme kus mimo dialnicu. Do Bibione sme prišli krasne a bez akejkoľvek zápchy. Vlani som sa teda aj snažila sa na to dostať ale neúspešne.Nepomohla ani mapa a GPS nemám.Ak by ste niektorá s tým to mali skúsenosti, prosím poraďte mi 😉
A ďakujem a všetkým prajem aby vyšlo počasie, lebo nám vlani žiaľ pršalo 😢