Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

cibka1
16. kvě 2014

@mart.s. ja som myslela, ze 20 postaci.

mart.s.
16. kvě 2014

@cibka1 aha, tak jak myslíš. My se dřív taky mazali slabším faktorem, ale pořád byl někdo někde dočerveta. Takže teď už několik let používáme padesátku. A taky budeme vlastně letos u moře dohromady měsíc, takže není kam s tím opalováním spěchat 😀

cibka1
16. kvě 2014

@mart.s. no, uvidim, asi vezmem aspon na prve dni do zalohy 50tku

mart.s.
16. kvě 2014

@cibka1 ale já tě vůbec nenutím 😉 . Jestli jste zvyklí na nižší a vyhovuje vám, tak na mě vůbec nedej 😀 .Nám to jen před pár lety doporučil doktor, že prý je to podstatě zdravější, tak jsme si na to zvykli. A teď už nic jiného nepoužíváme. A má to tu výhodu, že se vůbec nepřipalujeme a jdeme hned do hněda. Ale je pravda, že se to trošku prodraží 😀

cibka1
16. kvě 2014

@mart.s. nejde o to predraženie, ale o to, že váham... Nechcem v každom prípade nič podceniť, aby sme potom nemuseli sedieť len v tieni a schovávať sa.

mart.s.
17. kvě 2014

@cibka1 tak pokud ti nevadí. že je to dražší, šla bych určitě do padesátky. Co si budeme povídat, je to určitě zdravější. Zvlášť pro děti. A nebo si to nějak namíchej. Nějaké padesátka a nějaké třicítky 😉.

lenkao
17. kvě 2014

@cibka1 my tiez 50 mame decky a tym sa mazeme aj my, slabsi nekupujem a hlavne k moru treba silny

mart.s.
17. kvě 2014

@lenkao je pravda, že ta dětská padesátka je ještě jemnější. Taky to tak většinou děláme, že nekupujeme dvoje. Loni už jsem to brala půl na půl.

lenkao
17. kvě 2014

My sa malo nejak slnime a doma mame kratko sknko tak aj ked sa namastime tsk toho vela neminieme tak kupujem len jedno a mam pokoj 😃 ja mam citlivu pokozku tak mi to nevadi. Sa tam vyzleciem a oziarim vsetkych bekotou 😃😃😃

cibka1
18. kvě 2014

@lenkao moje decká majú pigment po tatinovi. Stačí im hodina na slnku a sú hnedučkí obidvaja. Malá býva na konci leta ako černoška a to ešte nebola pri mori. Pre mňa je 50 určite veľa, ale deťom ju zoberiem.

lenkao
18. kvě 2014

@cibka1 ja to ani neriesim a davam 50.dedo ma rakovinu koze a mne idu vyberat nezhubny nadorik na ruke, teda dufam ze je nezhubny ako povedala kozna. Morske slnko je silnejsie tak ja radsej budem biela ako chora 😁

cibka1
18. kvě 2014

@lenkao no tak to je samozrejme uplne iny pohlad na situaciu. Drzim ti palce a verim ze je to v poriadku. 🙂

lenkao
18. kvě 2014

@cibka1 dakujem, ale ja aj tak roky pouzivam 50 od kedy mame malu. Neriesim dalsi opalovak a mam pokoj 😃 aj 50tkou sa rychlo spalim, hned sa supem.

giorgioh
19. kvě 2014

@lenkao Prepac, par dni som veru nemal cas sa tu dostavit a odpisat ti 🙂 Furt praca, skola a konecne po tyzdni som si nasiel cas aj na priatelku 🙂 ... A nebyva ten 2. junovy tyzden este chladne more ? 🙂 lebo co sme boli my posledny junovy tyzden celkom bolo take na hranici obstojnej teploty 😀 Veru tak, kazde letovisko ma svoje caro, napr. Bibi mi ostane navzdy v srdci, lebo sme tam chodili od mojich 3 rokov pravidelne 🙂 Cecina mare (Toskansko) sa mi moc nepacilo, lebo tam bolo pre mna moc kludno a moc strme klesanie do mora, ale zase na druhej strane Talianska v Martinsicure (Palmova riviera) sa mi velmi pacilo. 🙂 Ale v buducnosti istotne chcem navstivit Lignano a mozno aj Jesolo 🙂

lenkao
19. kvě 2014

@giorgioh No ja jednoznacne toskansko chcem nastivit ale nie skrz more 🙂 Tak more nieje take teple ako v sezode ale kupat sa da uplne v pohode aj pocasie byva pekne. Ale vsetko zaleci od pocasia lebo napr tento rok je maj dost slaby a aj more je studene este. My sa ale moc nekupeme, na plazi sme len kratko. Na zaciatku sezony to ma tiez svoje caro lebo vsetko je take ciste, pripravene pre turistou, obchody plne 😀

mart.s.
19. kvě 2014

@lenkao a hlavně je tam podstatně míň lidí a nejsou ještě tak horké noci. Takže se daleko lépe spí 😉

lenkao
19. kvě 2014

@mart.s. aj to ale to asi aj v septembri 🙂 ale teda zatial ta predpoved nic moc. U nas teraz hlasia oteplenie ale tam nejak extra zatial nehlasia 😒

mart.s.
19. kvě 2014

@lenkao neboj, to se ještě zlepší 😉

lenkao
19. kvě 2014

dufam 😀 ale tak my sa zabavime a uzijeme si to aj keby nemalo byt estra teple more. Nejdeme tam len skrz more 😀

mart.s.
19. kvě 2014

@lenkao my jsme a tom podobně. Teď jak jedeme na jih, je to jasné. Chceme toho vidět spoustu. Až se bojím, že toho tolik nestihneme. Ale v srpnu, až pojedeme do Bibione to bude podobné 🙂 . Kluci na pláži stejně nikdy moc dlouho nevydrží. Takže se každý den chodíme koupat až k majáku. Tím se jednak zabaví a jednak je tam málo lidí. A potom ještě nějaké výlety. Loni jsme byli třeba v Padově, Terstu a ještě každý rok jezdíme do hor. Do Barcise. Je tam krásné jezero a v blízkosti jsou vodopády a taková různá zákoutí řeky, kde se strašně krásně koupe.

lenkao
20. kvě 2014

@mart.s. no na ten juh by som hned isla 🙂 Ja ti ale neviem ja by som pol dna alebo celi na tej plazi nevydrzala 😀 ja by som sa tam unudila 🙂

mart.s.
20. kvě 2014

@lenkao Já taky nechápu takové ty rodinky, které se vyvalí ráno na pláž a jsou ta do večera 😀 . Ale - asi jim to vyhovuje 😉 .
Já se na ten jih taky moc těším. Už jsem to plánovala asi 3 roky, ale pořád mi kluci připadali na to malí 😉 . Tak jsem se odhodlala až teď.

lenkao
20. kvě 2014

@mart.s. no niekto si prave tak predstaujem idealnu dovolenku ale ja by som tam nevydrzala a moj muz uz duplom 🙂 My sme mali ist do Toscanska na poznavacku ale Simonko zial nebol taky ze by ho svokra mohla strazit tak sme nesli

mart.s.
20. kvě 2014

@lenkao Toskánsko- to je taky můj sen. Neboj , až ti malý trošku povyroste, tak to bude lepší a třeba se tam vydáte i s ním 😉

mart.s.
20. kvě 2014

@lenkao ještě jedna pro mě příjemná novinka- od letoška je v Bibione zakázané na pláži kouřit. http://cestovani.idnes.cz/bibione-zakazalo-kour...
Z toho mám fakt radost. Docela mi vadilo, když jsem musela čichat cigarety 😉

lenkao
20. kvě 2014

@mart.s. toto som nejak ani neregistrovala v lignane akurat naposledi co sme boli sa nas vzdy pytali ci chceme popolnik. ALe beriem to ako pozitivum ze sa nesmie 🙂 Ja nemam problem ist s nim 🙂 len v tedy to bolo len pre dve osobi a bez deti 😀

jaron
22. kvě 2014

Ahojte,

možno hlúpa otázka, ale ideme v júni (6. mesiac) prvýkrát do Lignano Sabiodoro, predpokladám, že sa tam dajú v bežných obchodoch za primerané ceny kúpiť veci bežnej spotreby - drogéria (toal. papier atď.), nejaké potraviny a pod.?

giorgioh
22. kvě 2014

@lenkao No toskansko je carovne, to mozem potvrdit, sice som tam bol ako male dieta, ale pamatam si toho dost 🙂 Bracho chodi kazdy rok do Calci, a ked som videl tie fotografie okolia, no proste nadhera, krasa a pokoj.... A my tiez veru nechodime na plaz na cely den 😀 Ja by som to tam nevydrzal, doobeda tak na 2 hodky max a poobede 2-3 a to staci, kedze ja sa neopalujem lebo ma to nebavi, tak som sa vratil z dovolenky podobne oblednuty ako som tam siel 😀 a vsetci sa ma pytali, ze kedyze idem vobec na tu dovolenku.
@jaron No pokial som ja vybadal tak ceny nie su az tak prehnane vyssie ako u nas, akurat tak masove vyrobky su drahsie urcite, ale pri ostatnych veciach ma ceny nejako nepotrapili 🙂 Tento rok ked pojdeme, tak si berieme len par veci a ostatne si nakupime tam, ale v tomto ti urcite lepsie asi poradia tu dievcence, ony to maju viacej v oku predsa 😉

jaron
22. kvě 2014

@giorgioh ďakujem,

my budeme mať plnú penziu, len máme to dosť lacno (mimo sezóny, veľká skupina ľudí...) tak zase niektoré veci tam nie sú. Len sa mi nezdá brať si zo sebou z domu ešte aj t. papier. A tiež občas ak bude chcieť si niečo človek dokúpiť. takže asi sa tým trápiť nebudem.

Je pravda, že pred niekoľkými rokmi som sa čudoval nad cenami v zahraničí, aké je jedlo drahé, teraz nie že by tam zlacnelo, ale u nás už tak zdraželo, že je to skoro rovnaké 😀.

Dúfam, že počasie bude aspoň trochu prijateľné, keďže ideme prvý júnový týždeň.

Teším sa na turistiku po okolí, tiež si nepredstavujem "zabiť" celý deň na pláži, ale zase kúpať by som sa aspoň zopárkrát určite chcel.

mart.s.
22. kvě 2014

@jaron neboj, seženeš tam všechno 😀 . Já taky téměř nic nevozím. (Tedy kromě oblíbených sušenek pro děti 😀 )