Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

monkula
16. bře 2010

Ja som dávala to prvé sa mi zdá...
Teraz som sa hrabala v papieroch, už som to vyhodila, do čerta..... 😝 😝

gloria78
16. bře 2010

ahoj všetkým, ako čítam, tak čítam a nikde som nenašla nikoho kto chodí na dovolenku vlastnou dopravou, resp. potrebuje len ubytovanie. Boli sme tak minulý rok poprvýkrát, a chceme aj tento, len tá minuloročná hotelová izba ... ☹ radšej by sme bungalow, malý domček. Lignano.

Nemáte s niečim dobrým, nie drahým skúsenosť?

snupik
16. bře 2010

Ahoj holky, nemáte někdy zkušenost s Villagio TIVOLI???
celkem se mi to líbí....poraďte 😉
dííky 🙂 😝

tin007
16. bře 2010

evulik vyuzite tzv. regulovany prevod (spytajte sa na to v banke), co je prevod medzi krajinami EU z uctu a na ucet, ktore su oba vedene v EUR, do sumy tusim 15000 EUR. poplatok je vtedy taky, akokeby si robila prevod vramci SR, cize od 0 do 50 centov (cca).

monkula CR je sice v EU, ale ich mena este nie je EUR, tak preto ten poplatok

monkula
16. bře 2010

tina, ten prevod sme mali aj my, poplatok okolo 80 centov...
Mama si práve nedala zaškrtnúť to delenie nákladov, preto ten poplatok...
Ja som tiež posielala peniaze do ČR a nikdy som neplatila ani cent...

mart.s.
17. bře 2010

monkula, tu tvojí italštinu neznám, ale podívám se na internet. 🙂 Ještě jsou pěkná cvičení na procvičování na internetu. http://webs.racocatala.cat/llengua/it/index.htm
Vybereš si tam , co chceš procvičovat a jen klikneš na číslo a otevře se ti cvičení. Má to i nápovědu. Ale možná, že to znáš.

mispuli
17. bře 2010

gloria,já jsem zase pochopila,že téměř všechny tady jezdíme vlastním autem,stačí,když se mrkneš na odkazy,který jsem sem daly a najdeš toho spoustu 😉

mart.s.
17. bře 2010

Určitě, já si taky myslím, že skoro všichni jezdíme autem.
evilik- takže to nakonec vyšlo a jedete tedy na dva týdny? To jsi určitě šťastná, co. Uvidíš, že to bude skvělé.( přinejmenším člověk nemusí počítat každý den , co je zataženo). 😉 A podle mě to tam utíká daleko pomalej. My když jsme jezdili na týden, tak jsem měla vždy pocit, že jen co jsme přijeli, tak už jsme byli za půlkou a jelo se domů 😀 .

mispuli
17. bře 2010

no já osobně si s našima dětma nedokážu představit,že bysme měli jet organizovaně a autobusem 😉

mart.s.
17. bře 2010

Tak to já taky ne. 😀 . My jsme tam byli s manželem autobusem ještě na škole a za námi tehdy seděli lidi s asi tříletou holčičkou. Ještě teď si pamatuju, že se jmenovala Anetka. Bylo to strašný. Celou cestu tam vyváděla a kopala nás do zad. V té době jsme nedovedli pochopit, jak někdo může mít tak nevychovaný dítě. 😀 A teď? Co ti mam povídat. S těma našima zlatíčkama bych do toho autobusu ani nevlezla. Mam pocit, že by nás asi vysadili za nebližším rohem. 😀 😀 😀

mispuli
17. bře 2010

marti tak to jsme na tom úplně stejně,my byli v srpnu s maželem na rhodosu,bez dětí,byli tam manželé s 3 letou barčou a tý stačila jen hodina v autobusse než nás dovezli do hotelu 😀 😀

jinak ten starší už se trochu sklidni,ale myslím,že pořád prudil,jak si sednout atd... a ta mladší ta zatím zaek nemá a horolezčí,taže tu bych viděla jak přelézá sedačky a skáče lidem po hlavě 😝 😅

mart.s.
17. bře 2010

To ten náš starší, když je sám , vypadá už taky docela slušně. Ale když jsou spolu, tak řáděj jak odjištěnej granát. 😎 😠

zigulienocka
17. bře 2010

Ahojte kocky 🙂 aj my ideme do Lignana. Chceme ist niekedy v juli tiez autom ale to ubytovanie si vobec neviem vybrat :( idem ma uz z toho porazit. nemate niekto skusenosti z cestovkou www.ludor.sk tam je toho dost na vyber... cez tie talianske cestovky sa neviem vobec zorientovat juj ..

sarianah
17. bře 2010

Ahojte,
konecne po dlhom hladani sme uz aj my zabookovali dovolenku..mame drobca, tak sme chceli nejake villaggio so zahradou. Ideme do Bibione, zaciatok jula, villaggio euro residence club.

monkula
..pisala si ze ste minuly rok isli cez etgroup.info..prosim Ta ako je to tam s platbou, plati sa najskor zaloha a neskor doplatis, alebo na mieste doplatis, alebo ako?..dakujem

monkula
17. bře 2010

sarianah, včera sme to s evulikom riešili, tak si počítaj, ale áno, najprv sa dáva záloha a na mieste doplácaš zvyšok... 😉

evulik6
17. bře 2010

ahojte...
sarianah, super vyber...tiez som to pozerala...my ideme do rezidencie Valbella... uz sa velmi tesime...

monkula dakujem ti este raz za rady 😉

martinka, ano ideme na dva tyzdne, dufam ze vsetko dobre dopadne a nic zle sa nam neprihodi a nezmari nam to 😉 Inak som pozerala mapku bibione a tam vzadu za tym nasim ubytkom je nejake shop centrum...neboli ste tam pozriet nahodou niekedy? V tom areali je kadeco, aj restika, pizza, bar, tenisove kurty, detske ihrisko atd., tak nam bude super, uz nech je ten jul a konecne si oddychnem v mojej oblubenej krajine :D

snupik
17. bře 2010

evulik:
ve vallbelle jsem byla s našimi asi před 15lety, ale i tehdy to tam bylo moc fajn🙂bazény, každý večer program aživá hudba, tv přenosy, kurty, hřiště a super hadrárny 😉 😉 😉
moc ráda na to vzpomínám 🙂 🙂

sarianah
17. bře 2010

monkula
..dakujem, uz sme to poriesili..

evulik
dakujem..som 2 tyzdne len tak prezerala tie ubytka a dnes rano som zistila ze vlastne vsetky villaggio su uz zabookovane, jediny tento bol este volny /perfektne ze splnal vsetky nase poziadavky/, tak sup hned som volala muzovi, nech to bookne🙂.
..som stastna ze to rozhodovanie uz mam za sebou..neznasam vyberat z milion moznosti.. 😝

mart.s.
19. bře 2010

ahoj evulik, tak kouká, že nám koník už zase funguje. 🙂 . Je tam opravdu shop centrum, ale neřeknu ti ,jaké to tam teď je. Byli jsme se tam podívat naposled před několika lety (asi tak 6-7). Jeden rok to tam bylo moc hezké a jednou zase poloprázdné. Ale podle mě, tím jak se Bibione rozrůstá, určitě tam bude chodit více lidí a bude tam zase vše otevřeno. A i kdyby ne , tak vyrazíte na druhou stranu. 😉 A k lunaparku to máte kousek. Jinak koukala jsem na ten váš bazén - a vypadá nádherně! Závidím. 😵 . Ale právě proto my jezdíme bez něj. Bojíme se, že bychom pak ty naše cvrčky k moři ani nedostali. 😀

andris67
19. bře 2010

Ahojte, po dlhsom case som mrkla, a vidim, ze prispevky pribudaju..
Neda mi nepripisat, hoci nemam ani nic k "veci".
Pren Reni111-ked som pozerala Sabiadorro, tiez sa mi velmi pacil prave ten vas vyber, tak budem zvedava na dojmy, zdalo sa mi to taka fajn poloha v dobrej casti plaze..aj k centru. My sme nakoniec vybrali vilku v Pinete, lebo ideme dve rodinky..ale mozno nabuduce.
No a k Terra Reisen-vdaka nim tu vilku mame, tam som si ju vyhliadla v katalogu, ale nakoniec som "vybabrala" este aj s nimi, hoci mali dobru cenu, nasli sme ju napriamo a mame ju tusim este o 200eur lacnejsie. Ale inak sa mi terra zda tiez prijatelna a napr. maju uz rovno v cene aj poistenie storna, co je fajn pre rodinky, kde su decka-nikdy nevedno. A v lete su vybookovani uz. Takze tiez odporucam a vobec..my vlastne vsade chodime tusim uz len cez rakuske cestovky (tiez patrim k dovolenkovym maniakom...ako sa tu viacere z vas priznali).
A k prevodom zo SR-dnes som vitazoslavne zahlasila drahemu, ze uz aj posledna vec ohladom dovoleniek-prevody- je "komplet v mojej rezii" (predtym robil totiz on)- zacala som ich robit konecne cez e-banking za 0.15eura uplne bez problemov- aj zo SR to prislo za 3-4 dni-na co zahlasil uz len "jezismaria". Neviem, ci ich vsetky banky maju uz cez net, predtym na pobocke ma to stalo 0.8eura, takto je to pohodlnejsie.
Tak vsetkym zelam dobry vyber...

evulik6
20. bře 2010

snupik....dakujem za info. Potesilo ma...no som zvedava ake to tam bude, ale myslim ze fajn.

Martinka, ano ideme na dva tyzdne teda...muz ma prekvapil svojim postojom, som myslela ze pojdeme len na tyzden, tak sa vytesujem. Ved to poznas :D

No a co sa tyka prevodu zo SR...tak my to ideme tiez urobit cez internetbanking...da sa to aj cez moju banku, ja mam Slsp a muz Tatrabanku a tam ze je poplatok 20e co sa mi zda dooost vela za to. Tak vyskusame cez net. Ved s tym by hadam nemal byt problem.

Ake mame krasne pocasicko vonku ze baby? Sa tesim ako male dieta. 😀

Inak my sme boli minuly rok cez Terra reisen, ubytko sme mali cez agenciu marina...tusim tak nejako sa to volalo... pohoda, ubytko pekne, boli sme sice dalej od mora ale vecer tam bol bozsky klud, tak to bolo super. Mali sme aj vtedy bazen, maly sa v nom vysantil... More sa mu tiez pacilo no najviac zo vsetkeho tie destske atrakcie a lunapark ani nehovorim. 🙂 😉

mart.s.
20. bře 2010

evulik, to víš ,že se ti tam bude líbit. My ( jak tam jezdíme už tolik let) jsme bydleli snad ve všem možném. Od jedné místnosti ( to bylo ještě na škole), přes apartmány v takových těch několikapatrových rezidencích až po samostatné domečky pro jednu až dvě rodiny. A i když každý rok vybírám jak šílená a pořád se bojím, jestli se nám tam bude líbit , tak ve chvíli, kdy přijíždíme do Bibione, jsme s klukam´úplně šťastní, že už jsme tam zase a abych se přiznala, je mi tam úplně jedno, kde bydlím, protože se domů většinou chodíme jen vyspat. 😉 Vždyť už teď se ti mí raubíři dohadujou, která atrakce bude první. 😀

andris67
20. bře 2010

Tie prevody si myslim, ze musi mat uz kazda banka za taky relat. minimalny poplatok. Su to prevody vramci EU, myslim poplatok taky, ze si hradi kazdy sam svoje naklady. Moja banka to nazyva SEPA prevod a naozaj cez net to mam za 0.15 evra. 20 euro je prilis..to su asi bezne prevody do zahranicia..

evulik6
21. bře 2010

Ahojte 🙂
Tak som pozerala ten internetbanking a su tam dve moznosti... zahranicna platba standard a zahranicna platba do EHP...myslim si ze aby to bolo take lacne asi treba zvolit tu druhu moznost...nie??? 😅

evulik6
21. bře 2010

Tak som to zaplatila, dufam ze mi coskoro z agentury napisu ze peniazky prisli 🙂

slovan
22. bře 2010

Viete mi niekto poradiť ako to je z voľnými plážami v Lignano Pineta, kde by som si mohol umiestniť vlastný slnečník bez platenia plážového servisu. Podľa mapky pláží by takáto voľná pláž mohla byť za poslednou platenou plážou v Pinete smerom na Sabbiadoro. Budem veľmi vďačný za akékoľvek info k plážam v Pinete. Ďakujem

evulik6
22. bře 2010

Ahojte zenusky...tak pozerala som ten moj internetbanking a uz mi to dnes stiahli a poplatok mi zauctovali 0,13 euro. DObre nie? Tak uz len cakat na ich odpoved, dufam ze do konca tyzdna im peniaze na ucet pridu.

slovan, ja som v Lignane nebola, ale mne sa zda ze slnecnik si mozes dat na tych miestach kde koncia tie hotelove a pred morom. My sme boli iba v bibione a tam si ludia davali pred prvou radou slnecnikov pred morom. Nikto im nic nepovedal tak sa to tam asi moze... Snad sa ti niekto ozve, kto tam uz bol 🙂

andris67
22. bře 2010

Ahoj Slovan, no mne sa prave zda, ze v Pinete ziadna volna plaz nie je. Neviem, ktoru mapku si pozeral, na nete ich je viac, viem. Ja mam mapku z posledneho roka, zaznacena tam nie je ziadna. My sme do tych miest, co pises nechodili, takze nemozem posudit, ale teoreticky mozno take cosi je za tou plazou 8, resp. tam potom ale zacina uz camp. V Riviere je volna plaz iba uplne na konci vlavo, to viem naisto, tam som si to presla po koniec, Pinetu som presla iba tak medzi 1-4, tam naisto nie je. No a slnecnik nemyslim, ze dovolia tam vpredu zapichnut, pochybujem...akoze rozlozit sa clovek moze v pohode ale bez slnecnika a stoliciek...My jednoducho s nakladmi na plazovy servis v Pinete ratame. Sabbiadoro je uz na mapke zaznacene uplne inak-tam tie plaze su....

slovan
23. bře 2010

Ďakujem andris67. Vieš mi poskytnúť informáciu k takýmto plážam v Sabbiadoro /kde konkrétne sú free pláže/? Do Lignana sme sa rozhodli ísť prvýkrát, preto by som ocenil akúkoľvek "recenziu" pláží v Pinete resp. Sabbiadoro, prípadne odporučť
niektorú časť tohto strediska s Tvojími dojmami.

stephani
23. bře 2010

čauky holky.Mám dvě děti.Jedno chce jet v létě do Španělska,to druhí zase do Finska a manžel do USA a já do Řecka.Kam máme jet?