Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

evulik6
4. dub 2010

Ozaj baby... ja by som sa chcela tiez naucit po taliansky... Viem ze ste sa uz o tom bavili.. Je nieco take aj na nete, nejaka stranka, alebo take nieco...Som pozerala knihy cez net, ale tych je az az a neviem ktora je dobra.

monkula
5. dub 2010

no, tie krásne potôčiky zaujímajú aj mňa, už som sa minulý rok pýtala,a le nikto mi neodpovedal...
Do portogruara trafíš, veď čítať viete, no nie?
My sme mali so sebou notebook a tam máme route 66 a vo vilke pri kávičke sme si napísali dediny, cez ktoré musíme ísť a bolo... 😀
ja mám knihu od Miachaela saccardinovej

mart.s.
5. dub 2010

Ahojky, nevím , jak je to možné, ale nemůžu sem ten link dostat, aby se dal otevřít. 😖 A ty potůčky- jestli jezdíte po dálnici, tak byste asi jedině museli sjet. U každého sjezdu se normálně zaplatí a až se budete vracet, tak zase dostanete kartičku. Jinak pokud jezdíte tou cestou mimo dálnici, tak není problém, to se dá zastavit všude.
evulik já se učim italštinu podle učebnice Italština pro samouky -Janešová a teď už podle italské učebnice Nuovo progetto italiano - T. Marin, S. Magnelli. ( má tři díly a ke každému ještě cvičení a cd-rom, ale podle mě už není pro úplné začátečníky).
A do Portogruara opravdu nemůžete zabloudit. Podívejte se do mapy, jede se z Bibione jako na Latisanu a asi( nevím to přesně) po 20 km se uhne přímo na Portogruaro.

evulik6
5. dub 2010

ahojky...ano pozerala som trasu z Bibione do Portogruara, trafit by sme mali, ked sme trafili do Benatok tak hadam aj tam 😀
Dakujem za tipy na knihy. Mozno nieco poriesim...alebo si tento rok aspon oprasim anglictinu a nemcinu...len keby bolo viac casu, uz sa na to strojim tri roky 😝 😀

mart.s.
5. dub 2010

Já, než jsem se pustila do italštiny, tak jsem taky přemýšlela, jestli není lepší oprášit angličtinu. Ale protože italové mluví když už , tak německy, tak jsem se vrhla do italštiny. 😉 .Nejdřív jsem se jí snažila učit sama doma ( podle učebnice pro samouky), ale vždy jsem se dostala jen do 4. lekce 😀 . Tak mě nakonec manžel přemluvil, ať si seženu nějakou učitelku. A teď jsem za to moc ráda. Už snad konečně můžu říct, že se tam domluvím o čem potřebuju. A abych se přiznala, docela mě to baví. 😉

evulik6
7. dub 2010

Ahojte babenky...No my sme sa minuly rok dorozumievali v AJ a v pohode, no teda lepsie povedane za muz v pohode, ja slabsie. Ja som sa ucila aj AJ aj NJ na skole, takze nieco by som vedela, len 1O rokov som nebola v styku s cudzimi jazykmi takze je to uz na bode mrazu 😝

No a chcem vam oznamit jednu super vec...dnes mi prisli papiere z Angentury Europa, poslali mi podklady o ubytovani, a je tam aj napisane ze zaloha im prisla 🙂 Padol mi kamen zo srdca 😉

monkula
7. dub 2010

no vidíš, dokonca aj papiere, ale sú šikovní, čo?
tak sa môžeš tešiť ešte viac... 😉

mart.s.
7. dub 2010

No tak to je skvělé! Vidíš , tak jedem! 😵 Včera jsme to s Péťou počítali a už je to jen asi za tři měsíce. 😀

keiko
11. dub 2010

Ahojte...ak môžem poprosiť, pomôžte s výberom domčeka úplne samostatného oblasť lignano alebo bibione...dakujem Nakoniec vyhralo Taliansko, ale hladám hladám a nič neviem nájsť 😝

iinuska
11. dub 2010

ahojte, mohli by ste odporucit nieco dobre, hladame a rozhodujeme sa medzi tal. a chorv. Ale kvoli piesku by som radsej tal.Dik

monkula
11. dub 2010

Kočky, ak pôjdete od začiatku, je tu plno linkov na overené CK, talianske, aj slovenské... 😉

mart.s.
11. dub 2010

Určitě. Podívejte se holky na několik předcházejících stránek. Je tam dost doporučení. 🙂 . Ale pokud hledáte nějaký malý domeček, tak bych doporučovala rychle. V dubnu už to podle mě začíná být dost přebrané. Právě ty malé , samostatné domečky jsou zaplněné jako první. 😉

evulik6
12. dub 2010

Ahojte, dlho som tu nebola. Babulky, tesim sa ...uz len tri mesiaciky a ideme. Super...
Ozaj, niekto minuly rok pisal ze v Lignane je nejaky dobry supermarket, nieco ako Lidl , ak sa to aj tak nevola nahodou 🙂) neviete nahodou? Ci to tam je a kde?

monkula
12. dub 2010

evi, ja neviem... 😕 😕 my sme si nakupovali v supermercatte na Bibione, ale je to tam dosť drahé... takže takéto niečo by sa asi hodilo... 🙂

mart.s.
12. dub 2010

Evi já taky nevím. My zase většinou nakupujeme v Bibione na via Orsa Maggiore. Jmenuje se to supermercato A&O. A jsme tam moc spokojeni 😉 . Je to když stojíš čelem k lunaparku, tak asi 150m v pravo.

monkula
12. dub 2010

Marti, skúšam si to vybaviť, ale mi to nejde... 😝
juuu, nie je to supe, že len povieme ulicu a už vieme ,kde to je?
Moja sestra strašne žerie ten pocit, keď ideme na pláž okolo jednej Rosticcerie, a majiteľ, môadý chalan s manželkou na nás už kričia Ciao, benvenutti 😵 a stále nás zdravia a sestra sa len nosí ako h---o na lopate, lebo sa na nás ostatní vždy tak pozerajú... že my sme asi tam ako doma... 😝

mart.s.
12. dub 2010

Proto tam taky ráda jezdím. Že právě většinou už člověk ví , co kde najde. 😉 . Až tam přijedeš, tak to určitě najdeš. Před tím obchodem je brána a dost velký parkoviště. A taky je tam taková ta plastová prolézačka pro děti a klouzačka.

monkula
12. dub 2010

a kde musím stáť čelom k lunaparku? 😀

mart.s.
12. dub 2010

No přeci před nim, né. 😀 😀 😀 ( ne uplně. Před nim je parkoviště. Ale na tý ulici, jak tam už jezděj normálně auta. To je via Orsa Maggiore.)

monkula
12. dub 2010

hej, to viem... ale už asi viem, čo myslíš... a majú tam teda dobré ceny?

mart.s.
12. dub 2010

Já myslím, že jo. Až tam pojedete, tak to určitě vyzkoušej. A mají tam i velký výběr.

monkula
12. dub 2010

dík... 🙂

snupik
13. dub 2010

Holky, neříká vám prosím něco villaggio Tivoli 😝 celkem se mi to líbí, tak jestli někdo z vás s tím nemá zkušenosti? 🙂 chtěla bych nějaký jakoby domeček či vilku s krbem a předzahrádkou...poradte 😉
dííky moc 🙂 🙂 🙂 😉

uznetusim
13. dub 2010

Snupik,
my ideme do Tivoli tento rok už tretíkrát. 😉 Boli sme minulý rok, aj predminulý. Zakaždým iný typ ubytovania, lebo vždy nás bol iný počet. Tentokrát ideme do tých poschodových. Nám sa páčilo vo všetkých. 🙂

monkula
13. dub 2010

aj my sme uvažovali and Tivoli,a el odradila nás vzdialenosť od mora...

snupik
13. dub 2010

No právě, jestli to není moc daleko... 😒 od moříčka...
Uznetusim: a co vybavení a stáří vilagia?dá se to...já totiž u každé cestovky vidím jiné fotky vnitřku...někde je to takové v pohodě a někde teda brrr...tak vůbec nevím.....a co ten krb?je tam u toho, když jste v přízemí?ten mě tam právě láká celkem dost... 😉
pamatuji si, že jsme s našima byli 2x v Michelangelu, to je asi podobné, jen dál od moře...tam to bylo fajne... 🙂 🙂 🙂
díky moc 😝

monkula
13. dub 2010

ja si myslím, že to je ďalieko, niečo vyše kilometra, nie?
ja si na nejaké to honosné ubytovanie nepotrpím, stačí miesto an spanie, kuchyňka a dobrá sprcha...

mart.s.
14. dub 2010

Ahoj snupik, já jsem v tivoli nikdy nebydlela, ale jestli potřebuješ vědět , jak to vypadá zvenčí, tak se zkus podívat sem.
http://www.ludor.cz/dovolena-italie/leto/bibion...

mart.s.
14. dub 2010

Tentokrát mi to jde i otevřít. 😀 Klikni si na obrázek a listuj. Na tom poslednim je vidět i ten krb. Snad ti to trochu pomůže. 😉

lucka261177
14. dub 2010

ahojte kocky dlho som sa neozvala lebo som si povedala ze pojdeme na blind len tak ale zacinam sa bat ze nam uz nic neostane.bojim sa aj terminu myslela som ze pockam ako sa bude vyvyjat leto a potom sa rozhodneme ci na zaciatku alebo na konci leta.ale do konca sa mi moc cakat nechce.bojim sa vsak ze v polke juna je priskoro a more bude studene ale vidim ze koniec augista uz su tiez lacne apartmany.chcem sa spytat hladam nieco ako je to tivoli ale to je v bibione a ja som chcela ist do lignana koli tym vsetkym atrakciam.neviete niektora o niecom takom.to tivoli je uzasne spna vsetky moje poziadavky.