Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

irriss
17. dub 2012

@mart.s.
Kam se chystate letos???

seba1
17. dub 2012

@irriss ja teda nie som na reči, anglicky som sa učila roky a aj tak je to slabota, takže som mňou škoda času 😎 , ale diky za ponuku 😉

seba1
17. dub 2012

@mart.s. tak ty si iný level, ale ty už chodiš do Talianska roky, ja len tretíkrát 😉, takže mám čo dobiehať 🙂

irriss
17. dub 2012

@seba1
pokud se podivas na tuto knizku, zjistis, ze je to LEHKE - italstina je svym zpusobem "primitivni rec"..
a Italove oceni snahu, vetu vzdycky poskladas..
Lepsi mluvit italsky a bez sklonovani nez anglicky perfektne. to Ti zadny Ital neporozumi 😲 😲 😲 😒 😎 🤐 🤐 🤐 😔 😔 😔

Zakladni slovnicek mas v malicku hned..zalezi na motivaci..a dovolena je dobry duvod.. 😉
Mrkni v knihkupectvi na "Italskly za 3 mesice"

seba1
17. dub 2012

@irriss tak ešte to zvážim 🙂, toho sa inak bojím ako sa tam dorozumieme, ja viem anglicky tak-tak 😝 😔, mm super a aj nemecky, ale či nám to bude stačiť neviem, ešte otec vie maďarsky 😎 😀

mart.s.
17. dub 2012

@irriss tak nejdřív jedeme od 23.6. na dva týdny do Bibione a potom v srpnu- na týden Lago di Garda a okolí , skoro týden Madonna di Campiglia a okolí a nakonec na pět dní Cinque Terre 🙂 😉 .Už se moc těším 😉

irriss
17. dub 2012

@seba1
Italove nemluvi cizim jazykem..
Jeste mozna Ty "nahore" ..co si mysli, ze patri jinam nez do Italie..
Tam jsou schopni mluvit na Tebe jen nemecky...a na italstinu kroutit hlavou, ze nerozumi.. 😀 😀 😀

irriss
17. dub 2012

@mart.s.
Cinque terre to je u nas "za rohem" 😀 😀
Ale vis o tom, ze byly cele znicene..jeste se tam pracuje..byly skoro smetene povodnema ted na podzim.. 😉
Osobne bych nejela..nebude to stopro stav, jeste porad chteji penize na opravy.. ☹

seba1
17. dub 2012

@irriss asi bežne nehovoria, ale asi aspoň pracovníci v turistickom ruchu áno, tak ešte zostáva posunková reč 🙂 , svokra sa tak dohovorí všade 😀

irriss
17. dub 2012

@mart.s.

Koukam takto rozhazena dovolena, to Te benzin sezere 😠 😠 😠

irriss
17. dub 2012

@seba1
a svokry mluvi jinak nez posunkama?? 😀 😀 😀 😔 😔 😔 🤐 🤐 🤐 🤐

mart.s.
17. dub 2012

@irriss Já vím, četla jsem o tom 😉 .Ale stejně mi to nedá a chtěla bych se tam mrknout 🙂
a s tím jazykem máš úplně pravdu. I když u moře je to často něco úplně jiného, tam německy mluví kdekdo. Myslím si, že je to často ale tím, že tam pracuje v obchodech řada čechů, slováků atd...Ale ve vnitrozemí(zvlášť pokud nejedeš do turistických center, se často jinak než italsky nedomluvíš. 😉

irriss
17. dub 2012

@mart.s.
No my jsme letni letovisko...v lete 180 tisic residentu, ale jinak 30tisic 😉 Francouzsko-ligurska riviera..
tady se nemluvi jinak nez italsky ☹

Bibione, Lignano..Caorle..to uz je skoro Ceskoslovenska zem.. 😉

Jinak benzin pry do leta bude 2 Eura

seba1
17. dub 2012

@irriss ešte rusky, nemnožka 😉

seba1
17. dub 2012

@irriss hm 2 eurá, no super, nesmieme zabudnúť v Rakúsku natankovať ...

irriss
17. dub 2012

@seba1
nesmis zabudnut natankovat v Rakusku a nesmis zabludit v Taliansku 😀 😀 😉

seba1
17. dub 2012

@irriss tak snáď sa podarí nezablúdiť, my ideme do mestečka neďaleko Caorle, takže to by sa nám nemalo stať, maximálne ak zle odbočíme, ale to až niekde po výjazda z diaľnice je skôr pravdepodobné a tam už máme len 20 km k cieľu, aj keď ja šoférujem, takže všetko je možné 😎

irriss
17. dub 2012

@seba1
Kam jedete? Santa Margherita, Duna Verde, Eraclea Mare??

Krasne mista... 😢

seba1
17. dub 2012

@irriss Ideme do Porto Santa Margherita, zlý výber?

mart.s.
17. dub 2012

@irriss já vím, že ten benzín je strašnej 🙂 .Ani mi o tom nemluv. Copak k tomu moři, to ještě jde. Ale v tom srpnu tam vždy necháme několik nádrží. Protože skoro každý den jedeme na nějaký výlet 😒

limoncino
17. dub 2012

jejda, holky, ale ste sa do mňa s tými vínami pustili, ja netvrčdím, že sú zlé, božechráň... Len nie som odborník, kúpili sme si tam víno veľakrát a ani raz nám nechutilo, tak do do seba nebudem liať len preto, aby som sa hrala na niekoho, kto pije tal. vína.... keby mi niekto nalial pohár kvalitného vínka, neodmietnem, aj v reštaurácii si objednávam víno, ale sama už vyberať nič nebudem...

irriss
17. dub 2012

@seba1
super vyber...hned Ti povim,kam mas jit..kde ti udelaji slevu (aspon doufam)..kdyz reknes, ze Te posilam..ale to do Ip 😉

irriss
17. dub 2012

@mart.s. 😒
a bude letos jeste hur 😠

irriss
17. dub 2012

@limoncino
v restauraci Ti prinesou vino - tzv. konzumni, co muzou i deti ...stolni k jidlu..nic moc..vetsinou ve dzbanku naredene.. 😝

mart.s.
17. dub 2012

@limoncino tak tos měla prostě smůlu při výběru. Budeš muset líp vybírat 😉

sorciera24
17. dub 2012

@seba1 porto Santa je super...ja som tam bola davnejsie asi 4krat.....pre mna velmi pekne letovisko, my ideme teraz do Lignana, aj pred rokom sme boli, je to trosku blizsie a celkom lacne ubytko sme nasli, tak ideme sem.....ale tam sa vam isto bude pacit;)

diana23
17. dub 2012

Ahojte, aká je oblasť Caorle Altanea?dá da v pohode večer prejsť do Caorle?pozerala som mapu, ale reálne je to asi iné🙂...ztiaľ sme chodili do Chorvátska, ale teraz chcem dopriať malej piesok🙂, mám obavy, čo vybrať. určite nechcem megahotel, skôr apartmánovú vilku...niečo pre deti. na severe Talianska sme ešte neboli...

seba1
17. dub 2012

@sorciera24 ďakujem, to sa dobre číta

@diana23 nie pešo nie, skôr do Porto Santa Margherita do centra a dá sa ísť nejakou kompou do Caorle, alebo autom, je to tam podľa všetkého kľudnejšie, také pre rodiny s deťmi

limoncino
17. dub 2012

@mart.s. už to riskovať nebudem... 😀

mart.s.
17. dub 2012

@limoncino tak to já si Itálii bez sem tam vínka představit neumím. Rádi si tam někdy večer dáme skleničku 🙂