Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

evulik6
22. črc 2012

@zuzana581 jasne, je tam kopu krasnych miest...nam sa tento rok nechcelo behat, chceli sme si uzit hlavne more a to nam vyslo. Samko ma len rok a cez den mi dvakrat spinka a sice je dobrucky chlapcek, nechcelo sa mi ho tahat kade tade. Ked bude vacsi tak urcite pojdeme niekam kuken. AJ ked zalozne plany som mala kadejake, nechali sme to tak. Este nas caka jedna dovca v auguste - chorvatsko 😉

sorciera24
22. črc 2012

@zuzana581 no my sme boli na verjnej medzi platenymi...takze to cistili komplet.....cize nie hned ta verejna pri campe, ale hned ta dalsia....proste tam kde je junior park, na tej urovni......

zuzana581
22. črc 2012

@bezaz to bola platená pláž myslím, alebo neviem, ako to funguje, ale my sme si platili lehátka aj slnečník. Alebo platené pláže sú iné?? Toto neviem vôbec. Mne ani tak nevadili tie vyplavené trávy, alebo tak, ale to, že bola hrozne kalná voda stále.. V bibione sme týždeň predtým videli aj malinkaté rybičky plávať vo vode a tu sme si nevideli na ruku pod hladinou.. Nie len pri brehu, ale aj dalej.. Neviem, prečo bola taká.. no ale veď nevadí.. Dovča bola aj tak fajn.. Vela sme precestovali, vela sme videli, tak tá voda nás už nejak moc netrápila, len som to spomenula, lebo som videla, že už to tu niekto spomína..

limoncino
23. črc 2012

My sme sa z Bibione vrátili v sobotu, počasie dobré, neboli veľké horúčavy. More čisté, len psoledný deň bolo ako keby mliečne, pretože boli obrovské vlny, tak bola voda síce mútna, ale čistá..
Ubytovanie máme vždy rovnaké, takže ani sklamanie, ani prekvapenie... len jedno nemilé, našich susedov vykradli. Keď boli na pláži, tak im rozbili dvere a ukradli všetky peniaze, aj sa na druhý deň zbalili a odišli domov. Nás pravdepodobne od krádeže uchránil fakt, že sme nevypli televízor a na terase sme mali poháre.
A čo sa týka Lignano vs Bibione, prikláňam sa k Bibione, prídfe mi to mestečko takú útulnejšie, než Lignano..

A cesta tam nám trvala 6 a pol hodiny. Späť dlhšie, pretože nám od Latisany až pred Viedeň pršalo.. 😝 😝

racik
23. črc 2012

My sme sa vratili z Lignana stanoviste 6 vcera a urcite mozem len odporucat, more ciste akurat boli asi 3 dni vacsie vlny a sem-tam trava, ale zase nebolo to nic hrozne. Ubytko sme mali v 3hv. hotely v pokojnej casti a zaroven blizko centra (15 min. pesi). Izba krásna velka, priestranna, cista, personal uctivy ...

evulik6
23. črc 2012

@limoncino jeeemine, ze vykradli, by som inak revala... kokos...a kde byvate ubytovani?

limoncino
23. črc 2012

@evulik6 Evka, na Lido del Sole 😉 ako každý rok 😀

limoncino
23. črc 2012

Aj ja by som revala, neboj, ako najatá... 😝 😝 😝
takže ženy, keď nebudete "doma" stiahnuť všetky rolety, po tomto incidente sme sťahovali rolety aj na poschodí, dole na terase a odchádzali sme zadnými dverami, tie som zamkla na dvakrát plus nadvakrát bezpečnostný zámok, zamykala som asi 5 minút 😀 😀 😀 😀

mart.s.
24. črc 2012

@evulik6
@limoncino ahoj kočky, tak vidím, že jste odpočaté zpátky 🙂 .To je skvělé. že se vám tam taky líbilo.
Evi a vy ještě letos do Chorvatska? My ještě do Itálie 😀 😉

lucisa
24. črc 2012

@rainbow1 , @zuzana581 podle toho, co píšete, jste byli ubytováni, resp. na výletě ve starém Caorle.
Je opravdu nádherné, výše jsem i dávala odkazy na web kamery, ale co se týče ubytování, asi je lepší v novém Caorle, hlavně pro rodiny s malými dětmi. přijde mi to tam klidnější, staré je večer hlučné až moc na můj vkus. A tím, že je to historické, moc nových ubytování nebude, kromě hotelů.
Nové Caorle je v podstatě max. 10 let staré a stále se tam staví nové rezidence, počítám, že za pár let už to nebude ono, ale zatím se dá. krásně upravené, blbin pro děti také hodně, dokonce je tam i lékárna a lékař (využili jsme, dcera na minulé dovče dostala silnou angínu, takže nám dr. napsala i ATB).
Do starého se dá dojet místním vláčkem - obdoba MHD - nebo po vlastní ose autem.... je to otázka pár minut.
tady pár fotek, jak tam vypadá ubytko, pohled z balkonu na vnitřní areál, většina každé rezidence má svůj bazén + dětské hřiště + parkování u apartmánu nebo v podzemní garáži.......
Poslední fotka pohled z parkoviště v areálu rezidence.

A souhlas ohledně čistého moře a mušliček, tolik, kolik jsme tam s holkama nasbírali, to nebylo nikde jinde.
Letos zkoušíme s těžkým srdcem Rosolina Mare, jestli nás to taky tak nadchne - přece jen caorle už bylo 2x. Ale to je zase tutovka.

lucisa
24. črc 2012

@limoncino to je výhoda třeba v Caorle, kde jsme byli, že každý pokoj má vlastní trezor, takže jsme si na pláž vzali jen to nejnutnější a peníze a pasy a jiné cennosti do trezoru a klíč byl na jednom svazku s klíčem z pokoje.

limoncino
25. črc 2012

@lucisa trezor ponúkajú aj niektoré hotely či apartmány na Bibione. A súhlasím s názorom, že sú tam krásne mušle, na Bibione sú také trápne 😀 😀

bezaz
25. črc 2012

my sme mali v apartmane tiez trezor 😉

jaku
26. črc 2012

@mart.s. prosím o nějaký tip na výlet - máš to tuším zmapované 🙂 - nějaké podmořské akvárko, delfíni či tak něco podobného? Budeme v Caorle- na aquaparky moc nejsme. Jedeme autem. Díky

luckyhoney
26. črc 2012

nemáte někdo nějaký dobrý tip na levné ale slušné ubytování v bibi nebo i okolí, na bibione netrvám, uvažujeme že bychom jeli v září ale naše ubytko kde jsme byli spokojení je obsazené... a taky rozpočet mám menší 😀

jaku
26. črc 2012

@luckyhoney No my letos jedemem do Caorle a taky za pěknou cenu 🙂 . Zkoušíme tuto cestovku poprvé, ale hodně si ji chválí. Jukni na http://www.ckevasulcova.cz/Zajezdy/147-last-min..., zrovna tam mají levný apartmán na září, ale mají i za dobré ceny hotely. My balíme, zítra jedeme, cestovní horečka propuká 😉

hori
26. črc 2012

@elllla super, aj my budeme mat ubytko s bazenom a planujeme podobny program, mozno pojdeme k moru poobede trochu skor, kedze ideme az zaciatkom septembra, to uz asi nebudu take horucavy... a co lunapark? boli ste?

greta24
27. črc 2012

My pojdeme do Bibione, neviete, ako je to s pripojenim na wifi ?

monivo
27. črc 2012

@jaku Caorle je úžasný letovisko, moc doporučuji. My tam byli loni, poslední týden v červnu, v apartmánech Panfilo. Vím, že hodně oblíbený je Christoforo Colombo, nejspíš kvůli tomu, že na střeše je bazén. Oboje je hned u moře.
Byli jsme s touto cestovkou http://www.azzurro.cz/ a vše v pohodě. Vlastní doprava.

jaku
27. črc 2012

@monivo My budemem v residenci Corallo, je to taky hned u moře. Bazén sice nemá, ale na tom jsme ani netrvali, těšíme se na moře 🙂 . Teda ten čas před odejzdem je hrůza, všude kufry, stres, abychom nic nezapomněli a hlavně ta cesta....Už abychom tam byli.

limoncino
27. črc 2012

@greta24 do akej časti Bibione ideš?

dakota14
27. črc 2012

žiadny stres veď keď niečo baby zabudnete tak tam sa to dá kúpiť tak ako aj u nás načo stresovať dačo zabudnem kúpim tam veď majú euro ako my nema probléma ja sa už moc teším už to máme len za 7 dní 😀 😀

greta24
27. črc 2012

@limoncino budeme byvat v apartmane Schiera, je to niekde v strede. Nepoznam to tam, ideme tam po prvy krat

hedka17
27. črc 2012

@greta24 ahoj je tam wifi ale my sme nasli len v restikach a baroch a to bolo na heslo ked si tam nieco objednal dali mu heslo na pripojenie, bolo aj jedno zadara to nasla sesterka ale zial tam ju zase stale posielalo len na ich stranku

hedka17
27. črc 2012

@elllla ahoj citam,ze ste boli pri majaku ktorou cestou ste tam sli my popri plazi a zial tam kde koncia hotely konci aj ta pekna cesta potom je tam len uzka cesticka a kedze sme tam sli az ked sa zacalo stmievat nechceli sme sa s kocikom trepat po tej cesticke.

zuzinr
27. črc 2012

@hedka17 k tomu majaku y ste sa dostali prave keby ste isli tou uzkou cestickou ako pises ze ste sa vy otocili.

hedka17
27. črc 2012

@zuzinr a s kocikom sa tam dalo dostat?Ja som sa dost bala nakolko uz zacala byt tma tak sme to radsej otocili, my sme boli v bibione ale vido del sole cca 15 minut od centra

zuzinr
27. črc 2012

@hedka17 ano my sme k majaku tento rok ani nestihli ist ale minuly rok sme boli aj s kocikom a uplne v pohode sa dalo prejst 🙂

lalipop
27. črc 2012

ahojte dievcata. boli ste uz v lignane na blink? ako ste hladali ubytovanie? dakujem za rady 😉

elllla
28. črc 2012

@hedka17 dobre ranko 🙂 k majaku sme isli tak, ze najprv autom k poslednemu hotelu, tam bolo take parkovisko, tam sme nechali auto a zacala tam taka velka prirodna rezervacia, kde sa vpohode dalo ist s kocikom aj bicyklami.. a ked uz sa ta cesta dost priblizovala k plazi, tak sme potom isli uz po plazi a dalo sa s kocikom, aj ked ten kusok cez suchy piesok (len krizom medzi cestickou od rezervacie po plaz) musel mm kocik trosku tazsie tahat.. ale na to som ten nas kocik z druhej ruky kupovala (kupila som z bazarika PP pliko pred par mesiacmi)..