Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

tin007
1. led 2010

mart.s dakujem velmi pekne. dufam, ze budem moct otravovat, ak budem mat este otazky 🙂

jck
2. led 2010

http://www.nev-dama.cz/caorle/3552/foto.html

Byli jsme loni a bylo to super, klídek, čisto, k moři opravdu pár kroků. Bazének pro děti paráda a večerní život i pro děti super 😵 😵

tin007
2. led 2010

mart.s a mozes mi prosim poslat link na taky domcek, kam idete (aj do ip)? vdaka, nech mam predstavu. ja som si zatial pozerala hotely v lignanu, min. 3 hviezdicky a nasla som niekolko, ktore sa mi pacia, len nemaju bazen a zas tie, ktore maju (dokonca aj vyhrievany) su uz drahsie 😒

tin007
2. led 2010

ahojte, este som sa chcela spytat, ak ste byvali v hoteli/apartmane/kempe, ktory mal bazen, aj ste ho (teda hlavne deti) vyuzivali, aelbo ste boli stale v mori?

reni111
2. led 2010

Ahojte, prosim poradte, kto mate skusenosti s Bibione, ktorá cast je lepsia Spiaga alebo Pini? Diskoteky nemusime, ale ideme s 9rocnou dcerkou, tak aby boli nejaké vecerné zábavky.... vraj ta pini je kludnesia cast, ale ako kludnejsia??? Je tam po veceroch kam ist? Chceli by sme ist koncom jula, a vraj su v spiage preplnené plaže, je to tak? Pred rokom sme boli s Lignane Sabiadoro, to bolo super, plaže sice boli plne, ale nie hlava na hlave. dakujem za každú odpoved, Renata

mart.s.
3. led 2010

tin007- ten obrázek domečku ti určitě pošlu, ale za půl hodiny odjíždíme na hory, tak nestíhám 😖 ( až se vrátíme ) . Jinak bazen jsme tam měli jen 2x, ale většinou jsme se koupali jen v moři, tak teď jezdíme právě radši do samostatných domečků, kde máme klid.My totiž v srpnu jedeme ještě jednou do Itálie ( k Lago di Garda) , a tam si bereme bazen.
reni111- my jsme v Pini nikdy nebydleli, ale párkrát jsem tam byla. Jezdíme tam třeba na projížďky nebo na ohňostroj. Ale abych se přiznala, nelíbí se mi tam. My jezdíme do Bibione Spiaga a líbí se nám tam moc 🙂 . Už aby bylo léto.

reni111
4. led 2010

Dakujem mart.s za nazor, tak sa predsa poohliadnem po tej casti Spiaga....

uznetusim
8. led 2010

Ahojte, aj my už máme od včera rezervačku, aj zaplatenú zálohu. Tiež Bibione a ideme ako mart.s od 10.7. 😵
Reni, mne sa tiež viacej Spiaga páči. 😉

reni111
9. led 2010

Parada, ste rýchli 😉 Ja este surfujem a hladam, už mam zopar typov, ale kedže mame malého ušateho milačika, musím selektovat, kde sú zvieratka povelené... Uznetusim, ak možes hoď link kam idete, nech sa inšpirujeme 🙂

uznetusim
10. led 2010

Reni my tretí raz po sebe toto:

http://www.terra.at/dataarchive/generated/3900/...

😅

uznetusim
10. led 2010

Dalo mi to zlý link 😠 , ospravedlňujem sa a toto je správny 😉 -

http://www.terra-reisen.at/page.cfm?vpath=util/...

tin007
10. led 2010

ahojte, mozno sa spytam uplne samozrejmu vec, ale ked ste si zaplatili apartmany, tak ste si aj varili, alebo sa to vobec neoplati a stravovali ste sa vonku. viete mi poradit nejaky link, kde su ceny zakladnych potravin a ceny v restikach v letoviskach na severe talianska? vdaka

reni111
10. led 2010

Tin007, my sme mali raz polpenziu - tesila som sa že , super, žiadne starosti s jedlom, no napokon sa nam to kvoli dcerke neoplatilo, ranajky neboli zle - to sme mali už tozširene kontinetalne , ale obedy sme nejako museli riešit, takže jedine reštika, no vieš dieta zob sem zob tam a už nechcela jest .... no a potom vecere sme mali polievky, hlavne jedlo a dezert - no poviem ti odfukovali sme riadne, kedže my sme neboli zvyknutí na take 3 chodové večere. Proste polpenzia bola naposledy. Od vtedy chodime do aparmanov, doma navarim, dam do 7 dcl, alebo zamrazim a tam už riesim len prilohy, sem tam ideme na pizzu a to je pohoda. Jeme, co hceme a hlavne kedy chceme, a v podstate cez obed je tam siesta a vonku horucava, tak aj tak nezostava nic , len sa uchylit do chladku a vegetit. V Lignano sme nakupovali v Lidli a tom boli ceny este lepsie ako u nas, najblizšie berieme len viac "našho " chleba, lebo ten co bol v Lidl nam nechuti a taký z talianskej pekarne bol sice paradny ale aj paradne drahy. Ceny v restikach ti už veru nepoviem, my sme si posedeli len pri vinku alebo zmrzke. Takže asi tolko, ale kolko ludi tolko chutí, toto bola nasa skusenost 🙂 Ahoj

reni111
10. led 2010

Ahoj Uznetusim, neviem pozriet ten link, lebo mi to nenatiahne ziadne obrazky ☹ . Chcem sa spýtat, akým sposobom platite zalohu? Minulý rok sme to vedeli vyriesit jedine eurogirom, lebo cez bank. prevod chceli stiahnut nehorazne poplatky....dik

tin007
10. led 2010

reni111 praveze tento su prevody vramci EU v cene ako domace, akurat ta platba musi ist na ucet v krajine EU, musi byt v mene EUR, na ucet v tvare IBAN. Vola sa to regulovany prevod a v mojej banke su taketo pokyny: prevod v € do výšky 50 000,00 € / 1 506 300,00 Sk, v rámci krajín Európskej únie a Európskeho hospodárskeho priestoru, typ poplatkov SHA (zdieľané poplatky), so zadaným správnym číslom účtu príjemcu v tvare IBAN a správnym swiftom banky príjemcu.

tin007
10. led 2010

reni111 vdaka za info k strave, ja som zatial nasla prijemny hotel s ranajkami v cene, len nema bazen (velky to problem pre mm 😀 ), prcka by sme mali v cene, ci by sme isli na polpenziu alebo plnu (ale plnu urcite nie, ved presne ako pises, cez obed ani velmi nechuti, ked sme v lete pri mori, tak na obed mavame max. salat, alebo iba ovocie, ci vobec nic) penziu. varit sa mi urcite nechce (ci uz doma chystat, alebo varit priamo na mieste), pre mna je slovo dovolena odvodene od dovolovat si 😉

uznetusim
10. led 2010

Reni, chodíme bez stravy a riešime stravu tam, cen sú porovnateľné s našimi aj v obchodoch aj v reštikách si myslím. 😕 Niečo vyjde drahšie, niečo rovnako a niečo dokonca lacnejšie ako u nás, čiže ja zasa ani doma nič nemrazím, nezaváram ani nič podobne. 😉 A záloha - pod terra-reisen spadá reise keiser a tí majú pobočku v Blave u nás, takže u nich sme zaplatili na mieste. Vždy chodíme cez nich, teraz ideme piaty raz. 😀

mart.s.
11. led 2010

Ahoj, my si taky neplatíme ani polopenzi. Jednou jsme to zkoušeli( to jsme ještě neměli děti) a moc nám to nevyhovovalo. Takže to děláme přesně, jak jste psaly. Já něco doma zavařím na oběd a jinak většinu věcí kupujeme přímo na místě. A nebo chodíme na pizzu nebo do restaurací.Mám totiž obě děti dost zmlsané 😉 a myslíme si, že by se z té polopenze asi moc nenajedly ( a stejně bychom jim potom museli kupovat něco jiného.)
A k těm cenám- když jsme do Itálie začínali s manželem jezdit, tak jsme s sebou vždy vezli snad úplně všechno. 😵 . Teď ale taky skoro vše nakupujeme na místě. Myslím si taky, že jsou ty ceny srovnatelné. Něco je pravda dražší ( např. maso) , ale řada věcí se pořídí i levněji. A hlavně kdybychom měli na celou dobu vše vozit, asi bychom museli mít autobus. 😉 Už tak manžel každý rok nadává, že se tam snad chceme odstěhovat i s postelí. 😉

tin007
11. led 2010

mart.s ahoj, skus mi prosim poslat ten link na domcek, kam pojdete, dik

evulik6
13. led 2010

ahojteeeee...tak som tu opat... nastal novy rok a rozmyslam nad dovolenkou...AHOJ MARTINKA...neviem ci si ma pamatas, ale minuly rok sme boli v rovnakom case na rovnakom mieste (Bibione, len vy ste boli dlhsie 🙂).... tak nam sa tam velmi pacilo a rozmyslame nad nim aj teraz...aj ked ja by som chcela ist na dlhsie lebo 7 dni mi bolo malo 🙂.... mohla by si mi poradit nejaku dobru cestovku??? JA som tiez zvedava na ten link kde chodite 🙂

Inak co sa tyka bazenov....my sme mali a nas maly sa lepsie vysantil v nom ako v mori, ale jasne ze aj more sa mu pacilo... Ale asi sa mu zdalo studene alebo co...v bazene sme mali super cistu a teplucku vodicku.

mart.s.
14. led 2010

AHOJ EVULIK- to jsem moc ráda , že ses zase ozvala. To víš, že si na tebe pamatuju 🙂 .Takže chcete jet letos taky na 14 dní? To ti schvaluju 😉 . Mě taky dřív připadal ten jeden týden strašně krátký. My letos jedeme opět od 10. do 25. 7.. A jedeme od http://www.ckgeos.cz/italie/bibione.htm. Nejvíc nám na nich vyhovuje, že tam můžeme přijet už i ráno (jezdíme radši na noc) a do půl hoďky nás ubytují. A při odjezdu jim stačí jen hodit klíčky do schránky. Pokud se budeš dívat na tu jejich adresu, tak si hlavně klikni dole na stránce, jak tam najdeš ten modrý nápis"Dalších více než 200 vil, rezidencí a villaggí s plážovými službami ".Myslím, že se tam dá docela slušně vybrat.A až budeš vybírat , tak to zkus dát taky na červenec. Mohly bychom se tam třeba konečně potkat. 🙂 Martina

zlatouch
14. led 2010

Ahoj, my byli loni v září (2.týden, supr počasí) v Duna Verde (kousek pod Bibione, u Caorle), přes http://www.azzuro.cz/ a spokojenost. Letovisko velmi příjemné, tiché a zelené, Bibione neznám, ale bála bych, že bude hlučné 😒

pepies
14. led 2010

ahojte, aj sa uz 2 tyzdne hrabem v katalogoch. Minuly sme boli koncom juna - zaciatok jula v Grade - apartmany Punta Spin. Boli sme spokojni.
Tento rok ma laka zase Chorvatsko................

Mate uz nieco vyhliadnute pre tento rok? 🙂

Co sa Talianska tyka, paci sa mi toto, ale stale sa nevieme rozhodnut ci hotel alebo apartmany, ci Chorvatsko alebo Taliansko .....

http://www.villaggiohemingway.com/

mart.s.
14. led 2010

Ahoj zlatouch, já si myslím, že vůbec není hlučné. Ale musíš si dávat pozor, kde se ubytuješ. 😉 . Nesmíš si najít hotel nebo apartman na Corso del Sole, Via Orsa Maggiore, Via delle Costellazione - pokračuje ve Viale Aurora a Corso Evropa.To jsou ty hlavní třídy a tam je fakt hukot až do noci. Ale to máš asi v každém letovisku. Mě připadalo třeba daleko hlučnějšší Lignano. My si většinou vybíráme takové ty malé samostatné domečky( pokud možno se zahrádkou a krbem, abychom tam mohli vypustit i děti) a máme tam klid. 🙂

evulik6
15. led 2010

Ahoooojte...🙂)

martinka, jasne ce my pojdeme tiez v july...ja mam vtedy posledne tri tyzdne dovcu, a muz si dal poseldne dva, tak v tom termine tam budem...ak teda pojdeme opat do bibione... zvazujeme este lignano alebo nieco ine, ale pozerala som aj chorvatsko, lenze tam je ten problem ze maly chce lunapark a v chorvatsku take nieco asi nikde nie je...aspon o tom neviem ... takze u nas asi vyhra opat IT 🙂

mart.s.
15. led 2010

evulik-To je skvělé. Tak pokud tam pojedete,napíšu ti pak na sebe spojení, abychom se na tom lunaparku letos opravdu potkaly. Jo , ještě jsem koukala, že se neotvírá ta moje cestovka. Tak ještě jednou http://www.ckgeos.cz/italie/bibione.htm
A k tomu lunaparku - mé děti by bez něj taky nemohly žít 😉

evulik6
15. led 2010

Martinka, uz som si pozrela... aj azzuro... uvidime pre ktoru sa rozhodneme, koniec koncov je jedno, ak najdeme nieco vhodne za dobru cenu...moj muz chce ist iba tam kde je bazen, lebo nas drobec sa mora trosku bal a viac sa vysantil v bazene, tak hladam nieco dobre...ale nasla som viacero moznosti, tak nieco vyberieme... 🙂 jooooj tesim sa moc,... jasne, potom si vymenime kontakty a dame stretko 🙂

evulik6
15. led 2010

ozaj moja, posli mi link toho domceku kam chodievate kazdy rok...pozrela by som sa, ak ti to nevadi ...uz musim ist, pride muzik z prace a ideme na nakup...tak zatial, prajem pekny vecer 🙂

pepies
16. led 2010

evulik ja si Ta pamatam z minuleho roka, boli ste v Taliansku zhruba tak ako my ................
aj tento rok chcete ist do Talianska?

ja asi uprednostnim tento rok Chorvatsko ... 😉

evulik6
16. led 2010

ahoj pepies...ano aj ja si ta pamatam...
Tento rok som tiez rozmyslala nad Chorvatskom, ale maly sa tesi na lunapark, a v chorvatsku to nie je...teda aspon o tom neviem, a nemam to srdce mu ho odopriet... chcem aby sa aj on zabavil a ked sa na to taaak velmi tesi, dokonca si odklada aj eurace na kojotoce :D:D:D tak asi pojdeme opat tam 🙂...koniec koncov mne je jedno, len nech je pekne pocasicko 🙂

A ty uvazujes nad akym mesteckom v chorvatsku?