Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

babulina
2. led 2011

kto mi poradi dobru cestovku? dakujem 😉

tinyleaf
4. led 2011

@babulina ak chces priamo taliansku agenturu, my sme boli minuly rok cez etgroup.info, su celkom seriozni, nemali sme ziaden problem. Aj tento rok uz cez nich mame rezervovany apartman, hned ked dostai zalohu, prisiel mi o tom mail a teraz cakam uz len na voucher, ma prist postou.
So slovenskymi cestovkami nemam skusenost, ale urcite si nahodia vyssiu cenu ako priamo cez IT.

sorciera24
4. led 2011

ahojte zienky 🙂 idem sa pridat do tejto temy a trosku ju obnovit, nakolko uvazujeme o letnej dovolenke prave v Liganane 😵 maly bude mat v lete akurat 2 roky, trosku sa bojim take amel dieta niekam vziat....a hlavne nase nenormalne aktivne dieta.... 😉 da sa to tam zvladnut? co je tam vhodne pre takych drobcov?
chceli by sme ist posledny junovy tyzden, ked uz by hadam malo byt fajn pocasie aj more....a este tam hadam nebude taky ruch ako v sezone.....
a uvazujem nad cestovkou topholiday...boli ste s nimi niekto?

monkula
4. led 2011

@tinyleaf aj my sme boli cez túto Europa touristoc group, vrele odporúčam.... Skvelý prístup, komunikácia na jednotku, a nepýtali ani kauciu pri preberaní apartmánu, malej ujo dal plyšovú žabu, takže určite áno....

zuzana581
4. led 2011

Ahojte. Bol niekto v kempe Lido v Bibione? Prípadne v Lido di Jesolo apartmány Azzurro.

tinyleaf
4. led 2011

@monkula my sme plysovu zabu ani ziadnu inu priserku nedostali, asi preto ze deti cakali v aute, kym som bola pre kluce v agenture 😀 😀 😀 Na tento rok sme mali vyhliadnutu vilku cez agenturu Casa mare, ale vobec mi neodpovedali na dva maily, tak sme sa opat rozhodli pre Europu. Aspon bude Spagetti party 😀

monkula
5. led 2011

@tinyleaf tak to Chiara sa musela trepať so mnou, čo keby jej niečo ušlo, keby čakala vonku s tatom? 😀 😀 😀
A hej, Europarty 😀 😀 😀 😀 stále dokola tá istá pesnička 😀 😀
my sme cez Europu boli v Alemagna 🙂

lucia1181
5. led 2011

@sorciera24 ahojky,my sme boli v Lignane uz asi 5 krat,prvy krat,ked mala dcerka 1,5 roka a dopadlo to super 🙂.je tam strasne vela moznosti kam ist s detmi,ci uz ZOO,aquapark,kolotoce,je tam strasne vela takych detskych atrakcii priamo v centre,takze urcite by sa maly nenudil 🙂).ako asi vies,tak tam zacina zivot hlavne vecer a trva az do neskorych nocnych hodin,takze vtedy sa tam ulice zaplnia a niekedy je aj problem sa niekam dostat s kocikom,ale da sa to zvladnut.co sa tyka apartmanov,vyskusali sme uz Villa Las Palmas,Rezidencia Astrid a este Condominio Alideco.no a odkedy sme boli v tom condominio alideco,tak uz sme nehladali ani nic ine po ine roky a hned sme si zarezervovali tento apartman,je to uzasny apartman,je len kusok od centra a kusok od plaze,takze vsade bolo blizko z neho.zariadenie uplne kvalitne,nove a cenovo to bolo tiez super,len ho treba rychlo rezervovat,pretoze su hned obsadene.My sme boli kazdy rok cez agenturu Juventour a nemozem si ich vynachvalit.vzdy pomohli ked bolo treba,apartmany boli uz vzdy okolo 11,00 upratane a vzdy nam dali aj kluce,co v inych agenturach niekedy cakali na kluce aj do vecera.maju slovensku a cesku delegatku,takze sa dohovori naozaj aj ten co neovlada cudziu rec.co sa tyka terminu,tak ked sme boli posledny junovy tyzden a prvy augustovy,tak bolo more teple,ale bolo tam strasne vela ludi,ovela viac,ako ked sme isli na konci jula,alebo na konci augusta.Oplati sa ist aj zaciatkom septembra,pretoze ceny apartmanov su za stvrtinove ceny,je tam menej ludi,ale zase more je uz trosku studensie.my sme nemali problem ani vtedy,dcerke to nevadilo a pekne sa kupala 🙂.

katarina.banska
6. led 2011

boli ste niekto v lido di jesolo apartman nicoletta. alebo ho poznate, nebol tam nejaky vas znamy?
chceme tam ist koncom augusta a mala bude mat vtedy 15 mesiacov.

betie
7. led 2011

@sorciera24
ahoj, my sme boli cez topholiday v Lignano

sorciera24
7. led 2011

@lucia1181 dakujem za nazor,kukla som tu cestovku, ma ozaj dobre ceny, len ja som si vybrala prave tu inu,lebo my xceme aj dopravu a topholiday ako jedina ponuka dopravu mikrobusmi, co mne jednoznacne najviac vyhovuje.....ale dakujem za tipy, dufam, ze sa nam bude apcit 😉

@betie a kedy ste boli?....boli ste spokojni? a boli ste vlastnou dopravou ci mirkobusom?

betie
7. led 2011

@sorciera24 my sme boli vlastnou dopravou, s nimi sme boli pred 2 rokmi, a boli sme spokojní, delegáti boli ochotní, aj keď my sme si organizovali vlastný program, ale robia výlety, prípadne skupina ide do nejakého zábavného parku ... aj komunikácia bola na úrovni, pri výbere poradili ...

betie
7. led 2011

@lucia1181 my sme boli cez Juventour v Lignano minulý rok, ale delegáta tam teda nemali, čo som bola sklamaná, mali sme k dispozícii len číslo na delegáta na SVK, keby som si to skôr všimla, tak cez nich nejdem, vybavila by som to napriamo s IT cestovkou

lucia1181
7. led 2011

@betie fuha tak to nechapem preco,my co sme boli,tak po kazdy krat sme mali slovenksu delegatku...teda raz cesku,lebo slovenska bola niekde mimo kancelarie,ale vzdy tam bola,kazdy rok a kazdy rok ta ista dokonca.a mas pravdu,pokial by sme ani my nemali slov.alebo cesku delegatku,tak si zarezervujeme apartman priamo az tam v Lignane,vyslo by nas to aj o polovicku lacnejsie.

@sorciera24 no my sme boli vlastnym autom po kazdy krat.ale urcite si dobre vybrala,Topholiday je znama cestovka a verim,ze prezijete peknu dovolenku 🙂

mart.s.
8. led 2011

Ahojky, jé tady se to zase pěkně rozjíždí 😉 . My jedeme do Bibione 25.6. a jedeme s ckgeos. Je to česká cestovka, ale jsme s nima moc spokojeni. Byli jsme tam s nimi už několikrát.

millada
14. led 2011

Oplati sa ist do Talianska do hotela so stravou alebo do apartmanu bez stravy? Poradite mi? 😉

monkula
14. led 2011

@millada my chodievame do villagií, kde máme svoju kuchynku a tam si varíme... Samozrejme, nič zložité, nejaké cestoviny a tak...
Mne osobne to takto vyhovuje, nerada sa prispôsobujem, takže by sa mi nepáčilo, že na raňajky MUSÍM prísť do tej a tej.... myslím si, že je to na vašom rozhodnutí...
A osobne by som si určite nenechala ujsť talianske cestoviny v reštauráciách... 😉

tinyleaf
15. led 2011

@milada je to na Vasom rozhodnuti, co Vam bude viac vyhovovat. Zaplatite o nieco viac, ale k stolu pridete uz na hotove, alebo sa trochu pozvrtas pri sporaku, ale presne ako pise monkula, nie si casovo na nic viazana.

mart.s.
15. led 2011

@millada my také dáváme přednost dovolené bez jídla. Když se mi nechce vařit , tak zajdeme do restaurace . A aspoň si můžeš vybrat . Jinak - nevařím tam nic složitého, takže mi to moc času nezabere a jak píše Monkula, jseš pánem svého času. Jíš kdy chceš a co chceš.

ellysa
16. led 2011

😉 ahojte nejak nestíham prečítať celú diskusiu, naša malá bude mať cez leto 13m a chceli by sme ísť na dovolenku do Talianska, môžem vás poprosiť o radu, respektíve tipy na apartmány, kde ste boli a boli ste spokojné, chcela by som konkrétne linky, názvy, úplne super by bolo, ak by boli klimatizované a prípadne z možnosťou kúpať sa aj v bazéne. Veľmi pekne vopred ďakujeeeeeeeeeeeeem

eimiky
16. led 2011

@ellysa www.linano.it je tam jednoduché vyhľadávanie

reni111
16. led 2011

Talianskych agentúr je neúrekom, my sme raz boli cez Battiston, mali sme aj bazeny ,ale boli totálne ladové 😖 takže odtvedy to nie je pre nás priorita. KLímu tiež moc nemusim, dcerka ju velmi neznaša, takže ventilator je pre nas dobra vec Ak ti možem poradit , je dobre ak sa rozhodnete pre miesto kam chcete ist a tak hladat. Napriklad aj pre Lignano je strasne vela agentúr, no povacsinou sa každa zameria na istu cast - ci už Riviera, Pineta alebo Sabbiadoro...mam doma katalog priamo s Lignana

ellysa
16. led 2011

@eimiky ďakujem sa stretávame v ďalšej téme, áno rozmýšam nad lignanom, a nejaké konkrétne ubytko vieš poradiť?rada by som šla niekam, kde už niekto bol a mal dobrú skúsenosť

eimiky
16. led 2011

@ellysa ano zas sa stretávame.neviem či si bola už v Taliansku, ale ono je to tam s tým ubytkom tak, že je to trošku staršie ako napr.chorvátsko tam máš skoro všade vynovené, pekne zariadené apartmány, v taliansku sú potom tie lepšie ubytká dosť drahé.Ale zas Taliansko je lepšie vybavené čo sa týka plážového servisu, wc sprchy na pláži, detský kútik a pod.To mi v chorvátsku chýbalo.Ja som bola predminulý rok, boli sme cez agentúru www.agenziaarena.it posielali sme 100 ´€ zálohu.Boli sme koncom júna.Ale len v apartmáne, nie v hoteli, nám to stačilo, aj tak sme tam trávili minimum času.A ešte k tomu ubytku s bazénom, keď tam máš bazén pri hoteli, tak väčšinou je to preto, že máš ďalej k moru, tak neviem či je to zrovna výhra.

ellysa
16. led 2011

@eimiky no ja som myslela, že by bol bazén fajn, ale zasa až tak na ňom netrvám, v taliansku som nikdy nebola, chodili sme do Chorvátska, ale mám pocit, že pre dieťa je lepšie Taliansko
našla som v Bibione nejaké bungalovi Villaggo Tivoli, celkom sa mi to pozdáva, neboli ste tam niekto? a cez akú cestovku? sú nejaké skúsenosti s cestovkou Ludor?

eimiky
16. led 2011

@ellysa ano pre deti je ideálne Taliansko 😉

monivo
16. led 2011

ahoj, taky uvažujeme o dovolené v Lignano Sabbiadoro. Budu ráda, když mi některá doporučíte konkrétní apartmán, kde jste byly spokojené. Ráda bych, aby to bylo u pláže, nejlépe s balkonem, bazen tam být nemusí. Děkuji předem

mart.s.
17. led 2011

@ellysa ahoj, loni tady byly holky v Tivoli a myslím, že se jim tam moc líbilo. Tak zalistuj zpátky 😉

reni111
18. led 2011

Ahojte, može mi niekto poradit? 3tim rokom chodíme do Talianska - 2 x Lignano , raz sme boli v Lido di Jesolo..Kedže financie nam nedovoluju žiadne letecke dovolenky , tento rok asi zase navštívime tuto destinaciu...Jedna maminka tu pisala, že chodia niekde , kde je blizko Mirabilandia, myslím že Lido di adrio...pozna to tam niekto? Chceli by sme apartman, no rada by som vedela nieco bližsie o tom to mieste...alebo mate nejaký dobrý tip na ine miesto na severe Talianska? Ideme s 10ročnou dcerkou, tak aby bolo co pokukat a zabavit ju... Viem že v Bibione je lunapark, ale o nicom inom som sa nedočitala a v Lignano už mame všetko pochodené...budem vdačna za rady a tipy 🙂 REni

mart.s.
18. led 2011

@reni111 Ahoj reni, o Mirabilandii jsme se tu balily. Najdeš ji blízko města Ravenna. Kamarádka uvažuje , že pojede do San Benedetto del Tronto. A park Mirabilandia není daleko. Tady ti posílám jeho stránky. http://www.mirabilandia.it/#
Ale je to až ve střední Itálii(palmová riviera) a pokud chcete jít do toho zábavného parku, musíš počítat se vstupným kolem sta euro pro čtyřčlen. rodinu.