Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

petrina82
19. únor 2012

@tamia My sme boli cez nich minuly rok. Ten manipulacny platis, ak idete na 2 tyzdne tak len raz, plazovy servis ak ho chcete, platis za kazdy tyzden, ale nemusis si ho zobrat, staci im napisat ci ano alebo nie, my sme brali.

@sorciera24 Myslim, ze ak si neupracete izbu alebo vyslovene vyziadate upratovanie od nich tak platite poplatok za upratovanie podla typu apartmanu. Ak si upracete, tak neplatite.

tamia
19. únor 2012

@petrina82
my chceme ísť len na týždeň, takže ho musím platiť? ..či..
týmito poplatkami sa teda dsoť to ubytko predraží. Aká je teda výhoda nákupu ubytka cez taliansku agentúru oproti nákupu v našich cestovkách?

neviete poradiť chcela by som niečo blízko pláže a zároveň blízko lunaparku, nejaké odbré ubytko s parkovaním a aby to nebolo štúdio, a ešte by sme chceli dvor. Mán náročné požidiavky asi :o).

petrina82
19. únor 2012

@tamia ano ten manipulacny musis platit. Plazovy servis nie je povinny takze ak nechcete tak slnecnik platit nemusite. Ono sa to aj tak oplati, ved aj v nasich cestovkach platis kadejake poplatky a to uz vyjde konecna cena cez nasu CK drahsie.

tamia
20. únor 2012

@petrina82
kde ste konkrétne bývali, ked ste boli cez túto cestovku? ako ste boli spokojní?
Ja si hľadám ubytko niekde v okolí lunaparku, vlani sme bývali na via della bilancia, bol to taký dobrý stred medzi morom a lunaparkom. Len sme nemali parkovanie čo nás doať rozčulovalo, lebo sme muselipreparkovávať ked boli tie trhy, a striehli sme kde sa čo uvolní :o)

petrina82
20. únor 2012

@tamia My chodime na Lido del Sole, co nam maximalne vyhovuje, kedze s 2 malymi detmi sa nam nechce ist do rusneho prostredia a tuto je vyslovene klud a zaroven vsetko poruke. Takisto plaz nie je taka obrovska ako na Spiaggi takze aj deti lahsie ustriehneme 🙂 Boli sme v apartmane Ambassador priamo na plazi, no neboli sme s nim velmi spokojni, lebo tam bolo vsetko stare a znicene a k tomu sme boli na prizemi, takze nic moc. Ale cestovka bola v pohode, len netusim preco mali take podradne apartmany v tomto dome 😖 Ja uz skor vyberam inu cestovku, lebo sa bojim, ci zase nedostaneme apartman v takom stave, ale je pravdepodobne, ze to mali len v tomto dome, lebo kamaratka chodia cez nich kazdy rok a su spokojni. My sme tiez boli s ich pristupom spokojni len to ubytko.
A to ste vedeli vopred, ze nebudete mat parkovacie miesto? Ja vyberam iba s parkingom.

tamia
21. únor 2012

@petrina82 my sme tú dovču vyberali na poslednú chvíľu, v piatok sme ju kúpili a vsobotu sme išli. takže sme si veľmi nemali v čoho vyberať lebop sme boli v juli a to bol vrchol sezony takže nič poriadne voľné nebolo. s parkovaním sme to veľmi nevedeli, a taktiež z cestovky bol u nás,niečo nám doniesol na ubytko a pýtali sme sa na parking a on, že môžeme pred domom ale zase odtial nás vyhnal jeden talian čo tam prevádzkoval požičovnu bicyklov. tak sme nechceli riskovať, že zavolá políciu a odtiahnu nás. lebo to bolo také alibistické z cestovky pán hovoril, že možeme parkovať a ked sme mu povedali, že ten druhý nás vyhnal tak iba mikol plecom. s ubytkom sme boli v celku spokojní až nato parkovanie. malisme dokonca aj mikrovlnku aj klímu zadara. :o) čo v popise ubytka nebolo. no a nemali sme dvor čo nám celkom nevyhovovalo.
tam kde chodíte vy sú nejaké atrakcie pre deti podobné niečo akolunapark?

petrina82
21. únor 2012

@tamia priamo atrakcie tam nie su, je tam myslim nejaky park ale to sme neboli, na plazi preliezky, hojdacky, ale odtial k lunaparku je to len 1-2km aj do centra Spiaggi takze nie je problem autom ste tam za par minut. zalezi co komu vyhovuje. Priznam sa, ze odkedy mam deti uz nie som na take prisli rusne miesta, mam radsej klud a pokial to nie je daleko do centra tak je to idealne.

etinka
26. únor 2012

Ahojky, potřebuji poradit. Rozmýšlíme, zda letos vyrazíme prvně s dětmi k moři. Dosud jsme dovolenkovali jen po ČR. Docela by mě lákala Itálie, hledáme klidné letovisko, apartmány, nejlépe v nějaké vilce, ne ve velkém domě. Jeli bychom vlastní dopravou. Někde jsem četla, že pěkné letovisko pro rodiny s dětmi je Rosolina Mare. Co si o tom myslíte? Případně děkuji za tipy na cestovku, kde bychom mohli objednat, s jakou máte zkušenost a jakou naopak neodporučujete.

lucadra
27. únor 2012

Ahojte, potrebovala by som aj ja poradiť. Chceli by sme ísť na dovolenku do Caorle alebo Bibione alebo Lignana, to je jedno, ešte nemáme vybrané, ideme vlastným autom, ubytovanie si kupime asi cez taliansku cestovku, kedže u nás taliančina nie je problém(môj muž tam chodí dvakrát do týždna šoferovať 🙂 ).
No chcem sa opýtať, boli ste niektorá na začiatku septembra?
Pretože vtedy klesnú ceny na apartmány aj o viac ako 100 euro. Čo je teda dosť.
Ja som to navrhla mužovi, že nech ideme 1.9. a on ma "sprdol" že vtedy určite nikam nepojdeme, nemusí nám výjsť počasie a že vtedy tam už nič nie je, že je už po sezóne, že bude určite skoro všetko pozatvárané(myslel asi nejaké atrakcie alebo čo, neporozumela som a nechápem prečo má taký odpor k tomu aby sme išli na začiatku septembra. Ved počasie nám nemusí výjsť hocikedy. A čím menej dovolenkárov, tým lepšie, nie???
Máte skúsenosti s tým 1.9.? Ako bolo? Bolo vela dovolenkárov? Diky za pomoc.

lauraa
28. únor 2012

@lucadra my sme boli posledny august. a prvy sep. pocasie bolo super , len raz bola burka, vecer v pohode sme sedavali na terase , dokonca deti sa kupali este o 21 v bazene. uz posledny aug. su celkom ok ceny , platili sme za apartman spalna, obyvacka, kuchyna 400 eur tyzden...ubytko sme nemali zajednane isli sme len tak, boli tam prave znami zo slovenska na dovolenke a tych ubytko vyslo este lepsie lebo mali aprtman pre dve rodiny za 420 eur tyzden....

lauraa
28. únor 2012

@lucadra turistov uz bolo menej plaze neboli take preplnene, ale zabavny park bol otvoreny a super s anakupovalo v obchododch , vsade bol vypredaj.....

lucadra
28. únor 2012

@lauraa Dakujem pekne za odpoved. No pojdeme asi ten posledný augustový týžden. Hádam nájdem niečo za dobrú cenu. Ja sa strašne bojím tejto dovolenky. Mám obrovský strach a paniku z vela ludí, ja ich po kope vela neznesiem. Ked si predstavím, že uvidím naraz tolko ludi na pláži na živo ako na niektorých fotkách, tak odpadavam už teraz.
Mne to nepríde ako dovolenka, kde je slnečník vedla slnečníka a ludí ako mravcov. vôbec si to neviem predstaviť, No tak ale čo už. Budem musieť to zvládnuť, pretože môj muž potrebuje oddych a relax od práce, to potrebujem aj ja, no ja si viac vychutnám tu cestu, poznám ju na spamäť, už som bola v taliansku viac ako 80 krát a teším sa na talianských šoférov a na tú kultúru a ten "život", hlavne ked si pýtaš kávu na velkej benzínke 😀 30 ludí pred tebou 30 ludí za tebou a napiješ sa tých dvoch kvapiek kávy a nevieš zaspať dva dni. 😀 😀 😀 No a niektoré benzínkové záchody typu len diera v zemi tak to bude úplne že neviem či na smiech alebo plač 😀 😀 😀

lauraa
28. únor 2012

@lucadra koncom mesiaca uz nebolo tak vela ludi na plazi ale my sme aj boli v takom mensom mestecku porto margherita vedla caorle, mne to vyhovovalo, chodili s detmi na verejnu plaz takze ziadna hlava na hlave a lehatko vedla lehatko nebolo... plazovy servis sme sice mali v cene ubytka ale deti sa tam nemali kde hrat, medzi tymi lehatkami aj kde neboli obsadene bolo malo miesta , tak sme sa vzdy rozlozili pri mori a deti sa hravali same na pokraji mora....

lucadra
28. únor 2012

@lauraa A aké ste mali ubytovanie? Najprv ste si zaistili cez nejakú agentúru? Boli ste daleko od pláže?

lucadra
28. únor 2012

http://www.agenziaarena.it/en/affitti/?idappart...
Čo hovoríte na toto? Vyzerá to fajn, škoda že nie je viac fotiek, no cena sa mi zdá super. Predpokladám že to je cena na apartmán na týžden, nie na osobu, že? 😀 😀 To by bolo trochu drahééé

lauraa
28. únor 2012

@lucadra apartman v druhej rade od plaze, nemali sme nic zajistene , prisli sme do porta v sobotu okolo obeda , vosli sme do prvej kancelarie aponukli nam apartman sice ovela vacsi ako sme potrebovali spalna s 3 postelami , obyvacka s rozkladacim gaucom, samostatna kuchyna, wc a typicka talianska sprcha, velikanska terasa , bazen pred domom, parkovisko, znami chodia cez Lampo.it do cetro commerziale...

lucadra
28. únor 2012

@lauraa No krásne. Pozerám akurát to Lampo.it, možno si aj niečo vyberiem.
Nevieš náhodou čo to je "štúdio"? Niekde totiž píšu že je to štúdio a ja vôbec nerozumiem, čo tým myslia ☹ Nejaká som tupá

lauraa
28. únor 2012

@lucadra jedna miestnost teda viac menej splana s kuchynskym kutom , wc a kupelna, my sme byvali v accapulcu

leni5
1. bře 2012

Ahoj, neznáte někdo Villu Gemini v Bibione? Myslite, že je v Bibione teplo vhodné pro koupaní malých dětí už od půlky června? Díky za odpovědi.

katkav
1. bře 2012

ahojte, viete mi poradit nejaky fajn aparman v bibione alebo lignane, ktore nebude drahe a bude fajn? Oplati sa ist koncom augusta na blind, alebo by sme vtedy nic volne nenasli? 😉 dakujem.

lauraa
1. bře 2012

@katkav my sme nasli bez problemov prisli sme vosli do prvej kancelarie , nasou podmienkou bolo byt co naj blizsie k nasim znamim a v skutocnosti sme si kyvali z balkonov..... takze super aj ked sme mali vacsi apartman ako sme potrebovali.ale stazovat sa nemozem , ceny su pomerne vyrovnane, za posledny augustovy tyzden sme zaplatili az 2+2 400 eur , nasi znami za 4+2 tiez.....

katkav
2. bře 2012

@lauraa takze ste mali 2 izby, v kazdej dve osoby a platili okolo 400 euro? a kde presne ste boli vy?

lauraa
2. bře 2012

@katkav porto margerita mensie mesto vedla caorle, my sme byvali apr.dome Acapulcco a znami boli v centro komerziale... obidva najdes na www. lampo .it....my sme 2 dosp. a jedno dieta, mali sme spalnu s pristelkou, obyvacku s rozkl. gaucom, kuchynu, wc a kupelnu..... znami mali velku spalnu s dvaoma pristelkami, kuchynu , wc kupelnu, velku terasu na prizemi a na poschodi izbu s 2 postelami wc a kupelna...

seba1
2. bře 2012

@lauraa
@katkav aj my ideme do Porto Santa Margherita do apartmánov Ai pini, dá sa objednať aj cez Nemcov
http://www.tui-ferienhaus.de/ferienhaus-ivn0141...

katkav
2. bře 2012

@seba1 a platila si kreditkou?

petrina82
2. bře 2012

@lauraa teraz som pozerala tie ponuky na Lampe, zda sa mi to o nieco lacnejsie ako Bibione a podla obrazkov celkom pekne. Ake je to mesto, asi mensie nez Bibione? Plaze nie su preplnene? kolko stoji plazovy servis? A ceny v obchodoch? A ma tie nejake oblasti rozdelene podobne ako v Bibone rusnejsie a tichsie? My sme boli min. rok v Bibione a chceme ist zase, ale celkom sa mi pozdava aj toto Porto, len nemam o nom ziadne info. Mozes popisat co Ta napadne 😉 Budem rada, lebo fakt som o nom nic nepocula 🙂

lauraa
2. bře 2012

@seba1 kedy idete? my posledny augustovy.....
@petrina82 porto je mensie mestecko s jednou promenadou plnou obchodou a restauracii a inak som tam videla len apart. domy na prenajom, na konci mesta je obravsky pristav s jachtami, cez kanal sa kompou prevezies do caorle, krasne historicke mestecko, vela obchodov a strasne vela turistov, typicke plaze pre taliansko, samy slnecnik a lehatko.... co mi na porte vyhovuje apart. su vacsinou sukromne takze tu nie je priamo plazovy servis, lehatka si mozes prenejat priamo na plazi za poplatok alebo si donesies vlastny slnecik , my sme mali na ubytku aj take lehatka na kolieskach(ono sa to zlozi, ma to rucku nalozis tam uteraky a pod a odtiahnes to na plaz , tam rozlozis a mas lehatko)ceny v supermarkete su super, nakupila som este aj domov, vody, vino nealko, ovoceie zeleninu, vsetko kupujem na mieste , co je drahsie je bravcove maso.....skusim zajtra urobit nejaky album , hodim potom link....

petrina82
2. bře 2012

@lauraa Super dakujem. A tou kompu (neviem co to je 😝 ) sa da ist do toho Caorle autom? Alebo ste nakupovali len v Porte potraviny? Je v Porte taky obchod ako napr. Lidl v Lignane, taky vacsi? Aha takze tam si nemusis prenajat slnecniky, mozes si tam rozlozit svoje a nic ti nehrozi, lebo v Bibione si pre slnecniky nemozes rozlizt svoj vlastny. A nevies nahodou kolko stoji tan plazovy servis, lebo muz ho asi bude chciet. A plaze nie su prilis plne?
My by sme chceli ist od 14.7. na 2 tyzdne

lauraa
2. bře 2012

@petrina82 tie slnecniky co tam vidis su k apart. domom pri plazi ale priamo na plazi je len servis na prenajatie priamo, vacsinou tu vsetci lezia len tak na uterakoch a pod......my sme byvali priamo nad pesou zonou ale nejak hlucno tam nebolo .... aj ked ruch na ulici bol stale .... raz do tyzdna je tam taky klasicky taliansky trh pri pristave, maly lunapark pre deti priamo pri plazi, restauracii niekolko , co mne osobne velmi chybalo nie su tam plazove bary, teda priamo na plazi....musis vzdy par metrov od plaze na kavu.....priamo na plazi len ked ide okolo s vozikom.....

lauraa
2. bře 2012

@petrina82 plaze su volne , robis si co chces , rozlozis sa kde chces,je tam niekolko marketov , musis ale autom nakupit lebo priamo na pesej boli potraviny uz drahsie..... Medzi portom a caorle je taka lod ktora prevaza ludi na druhu stranu cez more, ono je to vlastne vchod do pristavu taky kanal..... autom sa dostanes za 5 minut do caorle, my sme vsak chceli na lod kvoli detom ....aj ked to bol pekny kusok peso este do centra caorle.... ale stalo to zato....boli sme tam prvy krat ,tento rok ideme znova, zaciatkom leta chorvatsko a leto ukoncime v taliansku.... inak ja som aj nakupila lebo vsade bol vypredaj a ceny sa dali este aj spravit......