Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

zuzinr
8. črc 2011

@lenkao ano viem ze sa vracia pokial je vsetko v poriadku, len som chcela napisat ze vacsina cestoviek si berie tu kauciu a apartman treba upratat ale chcela som tym povedat ze my sme nemuseli ziadnu kauciu platit a upratovanie sme mali v cene

lenkao
8. črc 2011

@zuzinr No my sme ju platili 2x a 3x nie. To upratovanie mas v cene akurat musis upratat kuchynsku linku a vyniest smeti. Ale je pravda ze niekde to chcu niekde nie tu kauciu

zuzinr
8. črc 2011

@lenkao no od nas nechceli vobec nic ani nam nic nepovedali, ked mse prisli rano do cestovky tak sme len doplatili zvysok a dali nam kluce povedali ze ked budeme v sobotu odchadzat ze ak by mali zatvorene tak ze mame kluce hodit do schranky 🙂 vobec od nas nechceli ani si overit doklady, nic aj nam to bolo trochu divne ze si nic neoveruju 🙂

spetra
8. črc 2011

@lenkao super, tak to se manžel snad nějak domluví... 😉

lenkao
8. črc 2011

@zuzinr no u nas to tiez tak prebiehalo v tej agenture akurat my sme davali doklady tych co tam budu ubytovany a doplatili sme a dostali sme kluce 😀

hannah82
8. črc 2011

@jenie123 mne sa malinka v noci nebudi od 8 mesiaca. (az na par vynimocnych noci) vtedy som je zacala natahovat nocne kojenie na co najneskor, az sme sa dostali na nejaku piatu rano. v 10 mesiacoch sa odstavila, a zacala sa budit okolo 6 a tak je to doteraz. niekedy hned po papani este zaspi, a vstavame okolo siedmej inokedy uz zostane hore. do tych 8 mes. sa budila niekolkokrat v noci, potom som zistila ze od 6 mesiacov babo nepotrebuje v noci pit ani papat, ze uz ma to telicko prisposobene ako dospely, a ked si ho nenaucis tak aby si zvyklo na caj alebo na mlieko, mas klud. a ked ho naucis zaspavat same, je to uplna pohoda aj v noci, ked ma nejake lahsie fazy spanku (lebo inak musis tisit, nosit, brat k sebe do postele atd mohla by som napisat knihu o prvom potomkovi). a pocuj to akou svetelnou rychlostou sa tam chcete dostat ked idete az nadranom? 🙂 my sme mali teda hodne prestavok, uz len ked ides na wc tak ti to zaberie 20min. nam trvala cesta do Lignana 11 hodin s prestavkami - z PN (ozaj nutnymi = wc, ranajky atd) v noci riesis len dospelych, ale ako vyjde prvy slnecny luc, s detmi stojis kazdu hodinu.

lenkao
9. črc 2011

@hannah82 11hodin je dost aj na to ist s PN. Ako s 2detmi je to urcite zlozitejsie ale aj tak. Nam prestavka na WC zaberie max. 5-10minut. Co sa tyka ranajok tak vzdy mame urobene na cestu oblozene rohliky a drobnosti cize na ranajky nestojime. Fakt len jedna vacsia prestavka cca 30minut na caj kavu aj to len kvoli malej. Nikdy nam cesta netrvala dlhsie ako 8-8,5hodin z PN by sme isli tak 9,5h maximalne. Pokial by vyslovene neboli zapchy. Dokonca kamaratka isli z NM o hodinu neskor a este nas dobehli ze sme sa stretli akurat v agenture 😀

hannah82
9. črc 2011

@lenkao my sme to mali tak, ze sme sli o 23 z PN, jedno dite nespalo, zaspalo az o druhej, takze bolo veselo. a potom sa moje zobudilo o piatej. aj sme chytili zapchu po ceste, to je pravda. viem ze cisteho casu zaberie cesta 7hod, sami sme boli prekvapeni ako sa nam to natiahlo. a este dalsia vec- soferi boli unaveni, tak sme v ramci bezpecnosti stali castejsie. dalsia vec - po dialnici sme nesli viac ako 120..aj to ti spravi dost.

jenie123
9. črc 2011

@hannah82 to mas super, ze sa ti nebudi.. ja malu este kojim a byvala hore v noci niekedy aj 10 krat, tak som sa rozhodla, ze ju na noc odstavim a uz v noci nepapa 3 tyzden, len sa stale budi.. ale to k nej pridem do izby, polozim ju do postielky a hned spinka.. a ja idem naspat do spalne.. len by sa uz vobec nemusela budit, som ju to chcela naucit do dovolenky.. o 5 sa zobudi, ide k nam do postele, napije sa mliecka a spinka dalej.. uz druhy den vstava o stvrt na 8... to by jej tak mohlo ostat.. len je pravda, ze zaspava len s niekym, nie sama.. to strasne krici a place.. my sme od Skalice, takze to mame o nieco blizsie a pocitali sme tak s tymi 6, 7 hodinami, aj dost znamych od nas sa do Talianska v takomto case dostane.. 11 hodin sme isli do chorvatska 1000 km a to sme aj dost stali.. teraz som hovorila muzovi, ze by sme mohli vyjst o 3, aby sme sa vyhli zapcham a castejsie kvoli detom zastavovali.. no uvidime.. snad to zvladneme.. uz zacinam byt nervozna.. 😀 😀

jenie123
9. črc 2011

@lenkao ved to, uvidim ako to mala zvladne.. malu este kojim, tak mame tekutinky vzdy po ruke.. 😀 ale, je pravda, ze treba nechat deti prebehnut, bude to dost tazke ich v aute udrzat, ked budu hore.. asi aj my pojdeme o tej 3.. este sa musime podohadovat s ostatnymi..

janca13
9. črc 2011

@jenie123 ahoj 🙂 my sme boli minulý rok tiež v Bibione a mala som strach ako to bude Ninka zvládať a poviem ti že na 1.Mala vtedy 9 mesiacov a tiež som ju kojila ,cesta bola super to spinkala a tam bola úúžasnáá.Akurát som mala tiež strach,či má dosť tekutín,lebo ona okrem mliečka nič nechcela piť a v tých horúčavách ani jesť,takže som vytiahla cici všade kde ma potrmala za tričko... na pláži,v parku,na ulici ,v reštike a bolo to úplne normálne.No a spávala mi lepšie ako doma.Doma sa budievala aj 3X(teda aj sa budí a stále sa kojíme) a tam večer zaspala a zobudila sa ráno okolo 6:00 napapala a spala dalej.No a kedže bolo super horúco aj v apartmáne (nemali sme klímu) tak som jej kúpila taký maličký bazénik (ozaj malinký stál asi 2-3 é) a tam sme jej napustili vodu aj vo vnútri a bola nesmierne spokojná a schladená a my všetci sme jej závideli 🙂 🙂 Tak dúfam že tento rok to bude tiež ok.Prajem peknú dovolenku. 😉

cerkris
9. črc 2011

ahojte tak my ideme do bibione budúci piatok, rozhodli sme sa, že z piatka na sobotu prespíme v BA kedže sme z východu a len cesta do BA je 350km, takže spíme v bratislave a ráno sa pohýname do talianska,prenosné dvd prehrávače máme nakúpené podarilo sa nám ich kúpiť za 30 eur s dvomi obrazovkami takže super, len ako na potvoru mám teraz obe deti choré majú angínu tak som veľmi zvedavá, ATB už berú tak snád to do piatka nejak prejde inak mám nervy z cesty ideme na takú dlhú prvý krát, väčší syn je v pohode bude mať 5 rokov a ten pospí aj v aute aj sa zabví nie je neposedný, len ten menší má 2, roky a ten je dosť neposedný tak asi budeme musieť častejšie stáť a okrem iného sa mi teraz pred 2 mesiacmi odnaučil od plienok takže asi aj kvôli tomu.inak dakujem za užitočné informácie ešte aby počasie bolo ok a bude fajn dúfam

hannah82
9. črc 2011

@jenie123 malinka nespi s vami v izbe? to by sa mi veru nechcelo v noci behat.. moja sa tiez obcas zobudi, ale zaspi sama, takze len skontrolujem ci jej nevypadol dudlik, po pripade zakryjem, napravim ked sa toci ako kolotocik. my sme ju v tych 8 mesiacoch naucili zaspavat samu, prvy tyzden si veru poplakala, ale nie dlho, tak kazde tri minutky som ju sla ukludnit a zas odisla (vzdy do pol hodiny zaspala). ja som mala traumu z uspavania po prvom, toho sme museli uspavat do 3 rokov. (aspon hodinu, vacsinou dve..) uvidime kolko bude trvat cesta tentokrat, ale cim viac aut (ideme 3) tym viac prestavok, hlavne deti nezosuladis. mozno nas mala prekvapi a bude zo vsetkych najviac v pohode. cesta naspat bude horsia, to pojdeme cez den. aaale co, dobre to bude, nebojme 🙂

jenie123
9. črc 2011

@janca13 dakujem, dufam, ze nam vyjde pocasie.. tak snad to mala zvladne a ked tak si urobime par prestavok.. ono zmena na deti dost vplyva, my sme isli pred mesiacom na vikend na chatu a mala tam jednu noc prespala celu.. som bola v soku, lebo sa doma budievala aj 10 krat.. teraz uz v noci nepapa, nedavam jej, ale budi sa stale.. i ked len na pol minutky.. Ja s kojenim nemam nikde ziadny problem.. dnes aj na kupalisku.. hlavne, ze je stale po ruke a ked mala chce, vzdy dostane.. 😀 a som rada, ze ani v Taliansku nebude s tym problem a nakojim ju hocikde.. 😀
@hannah82 nespi s nami, odstahovala som ju.. ked spinkavala s nami, casto sa budila a vymyslala.. takto ma neciti a vzdy ked zaplace som pri nej.. takze v pohode.. vacsinou idem k nej 2, 3 krat za noc a niekedy ma predbehne manzel.. 😀 musim to zaspavanie domysliet aj ja.. robievam to tak cez den, ze odidem, ale ona taaaak strasne place a tak nakoniec k nej pridem, dam ju lahnut a ona hned zaspi.. aj my sme chceli ist naspat cez den a planovalo sa zastavit v alpach.. alebo ak vyjdu peniazky, ze by sme zbehli, este na 2 noci do chorvatska (ale s tym moc nepocitam 😀 ) a chcete ist naspat o tej 10, ci este zbehnete na plaz a pojdete neskor?

hannah82
9. črc 2011

@jenie123 s tym uspavanim ta uplne chapem, pri kazdom dietatku to funguje inak, maly bol tiez na mna tak naviazany, ze si neviem predstavit ako by som ho naucila zaspavat sameho. "mensie zlo" bolo lahnut si k nemu a pockat kym zaspinka. malinka si taketo vobec nevyzaduje, jej nejak staci ze som.. 😀 a s tym kojenim to je super, ja som tiez chcela kojit co najdlhsie, ale mala uz v 10mes pila len rano a na noc, a cim dalej tym menej, ine tekutiny som do nej nedostala a tak mavala suche plienky. tak som jej skusila po 2 tyzdnoch dat flasu a vydzombala celu, odvtedy aj cajiku trosku vypije, tak je dobre. pri odchode uz plaz urcite riesit nebudeme, kedze budeme nabaleni az na streche, neviem si predstavit ako by sme to vyriesili s prezliekanim a podobne. asi zbehneme niekam na obed a do Lidla pre "suveniry" (oliv.olej, cestoviny, parmezan) a pojdeme pomaly dom. pred dvomi rokmi sme sli naspat cez Dolomity, to bola nadhera, aj ked sme natiahli cestu. uvidime ako bude tento rok. a inak sme dnes spominali s tym druhym parom na cestu a zistili sme ze netrvala 11 hod ale 9 😀 takze darmo som sa s vami hadala 😝 no nic, kopec hodin, idem spat..

jenie123
10. črc 2011

@hannah82 ja by som chcela, aby sa mala odstavila sama, tak dufam, ze sa nam to nejako podari a bez traumy a skor nez pojde do skolky.. 😀 😀 😀 aj si urobite nejake vylety? ja by som sa isla kuknut aj do benatok, ale to asi necham, az bude mala vacsia, aby sme z toho aj nieco mali.. rozmyslala som aj nad tym muslickovym ostrovom..

hannah82
10. črc 2011

@jenie123 muslickovy ostrov? o tom nic neviem.. 😕 aj my sme rozmyslali nad benatkami, ale pojdeme inokedy, jedine ze by bolo nebodaj chladnejsie alebo proste pocasie ze sa neda ist na plaz. ak bude pekne, budeme sa pekne smazit pri mori, ja sa na tento stereotyp tak strasne tesiiiiiim zboznujem more a deti budu z toho tiez hotove. sa pamatam ze pred 2 rokmi sme mali v zalohe plany ist do aquaparku a do gulliverlandie, do zoo, a nic z toho nas ani nenapadlo lebo bolo gycove pocasie tak sme si to uzivali pri mori. keby sme sli na 10-14 dni urcite poriesime vylet, ale tych 7 taak strasne rychlo ubehne 😒 musime nabuduce usetrit na dlhsiu dofcu.

ginepra
10. črc 2011

@zuzinr dakujem pekne, nemohla by si mi napisat aj fin. relacie vtom Schuberte? aj do IP dakujem este raz

jajulaa
10. črc 2011

no aj my odchádzame v piatok v noci, zajtra asi napíšem zoznam ...
baby, myslíte, že v agentúre sa bude dať požičať taká prenosná klíma?

anitrams
11. črc 2011

@spetra Ahojte, to je mi náhodička. Jestli váš výběr ubytka bude definitivni, radi se tam potkáme. Máme prďolu mezi vašima klukama, tak by to bylo fajn. .-)

janka_pn
11. črc 2011

tak sme sa prave vratili z caorle - altanea 🙂 bolo perfektne !!!!!

hannah82
12. črc 2011

@jenie123 si mi nasadila chrobaka do hlavy s tym neskorsim odchodom..rozmyslala som ze by sme aj my behli este potom na plaz, predsa len bez toho je to zabity den dovolenky, zbalit sa, niekde "nasilu" zdrzat aby sa clovek vyhol zapcham, a potom cesta. ale neviem si to predstavit - co s nalozenymi autami? nechat to niekde zaparkovane pri plazi a modlit sa nech to nevykradnu alebo ako...?

jenie123
12. črc 2011

@hannah82 no ved, vcera sme sa rozpravali s kamoskou, ktora sa tuto sobotu vratila z lignana a hovorila, ze vysli rano o 5.. dohodli sa s delegatkou, ona den predtym skontrolovala apartman, vratila aukciu a oni len vratili kluce na dohodnutom mieste rano pri odchode a bolo.. a aj nam doporucovala, ze mame ist hned rano, aby sme sa vyhli zacpam.. oni ju zazili cestou tam a cakali v nej 2 hodiny.. a mala bola z toho na nervy.. si to viem zivo predstavit.. takze teraz neviem ci ist rano, ci poobede alebo az vecer.. no babo rad.. 😀 😀 uz balis? ja som uz pomaly zacala.. 🙂

hannah82
12. črc 2011

@jenie123 juuuj to by som zas nechcela takto rano. no najlepsie je ist vecer. ak si vies urobit taky program..ta plaz je najlakavejsia. o desiatej doobeda ked opustis apartman tak je to najvacsia hlupost samozrejme, si mozes byt ista ze ostanes trcat v zapche.. len neviem co s tymi autami ak by sme sli na plaz.. ja uz pomaly mesiac zhanam co nemame, postupne dokupujeme lebo keby sme sli kupit naraz veci z drogerie, lekarne a vsetko co potrebujeme asi by nas slak trafil z tej sumy. tak si pomaly odskrtavam zo zoznamu, zajtra sa chystam navarit dva obedy pre vsetkych a hodim to mraznicky, aj malej zacinam od dnes zamrazovat porcie na obed. ale my ideme o tyzden.

jenie123
12. črc 2011

@hannah82 jaaaj tak to mas este cas.. ja tiez postupne nakupujem.. len urcite plno veci zabudnem.. vidis chcela som sa opytat, potraviny si prinesiete zo slovenska ci nakupite az tam? urcite sa rozhodneme az tam.. ak by sme zohnali niekde miesto, kde by sme mohli bezpecne parkovat, tak tam este na den ostaneme a pojdeme na noc.. aspon by sme si predlzili dovcu.. 🙂 a ten muslickovy ostrov.. je to vylet lodou na ostrov, kde su same muslicky.. 🙂 citala som to tu niekde v tejto teme..

hannah82
12. črc 2011

@jenie123 no, proti zabudnutiu som si pred dvomi rokmi napisala najsampodrobnejsi zoznam v exceli/y, a potom som si pri baleni len odskrtavala veci, za chvilu bolo vsetko pobalene a nemusela som sa stresovat ze na nieco zabudnem, lebo ked ma nieco napadlo pred dovolenkou, hned som to napisala do zoznamu a hotofka. takze tento rok som len pridala stlpcek pre malu 🙂 ono aj tak ked nieco zabudnes, nie je to taka katastrofa, kupis si tam. z po travin berieme len - hotove obedy pre nas a malinku, na cestu jedlo a malej co treba, inak vsetko nakupime tam v lidli. ceny su rovnake ako tu, akurat tusim maso je drahsie, a alkohol, ale to si berieme - hektolitre piva, lebo pred 2 rokmi sme kupovali v tretinkovych plechovkach za brutal sumy. potraviny sa proste neoplati trieskat z SVK.

petinka11
12. črc 2011

ahojte kocky,mi ideme do lido di jesolo este som v taliansku nebola,tak som velmi zvedava ako bude,co mi ale vsak velmi kazi naladu je ze hlasia absolutne nepriazniva pocasie,a to okolo 24 stupnou a dazd....ideme teraz v sobotu 16...a mam stoho strach....nakolko je taka predpoved ista??mate s tymskusenosti??d

maryanna
12. črc 2011

@petinka11 my sme sli 18.6 a hlasili tiez skaredo, dazd a malo stupnov, a nakoniec nam cely tyzden pieklo slnko bez mracika:D

petinka11
12. črc 2011

@maryanna ano no to si ma velmi potesila...tiez dufam ze sa aj tentokrat zmylia....a kde si bola ty??

sorciera24
12. črc 2011

@petinka11 toho by som sa tiez nebala, my sme boli posledny junovy tyzden v Lignane a hlasili stale dazd a prsalo len raz v noci (burka)....a aj ked vidis aktualne teploty napr. 27, tak pocitova teplota je ta 30-31 stupnov, akoze fakt bolo teplo....