Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

andris67
17. dub 2010

Nam sa tiez zda, ze ta jedna cesta po Latisanu nebola viac ako 10 eur, ono to zas nie je pri tych vsetkych vydavkov tak podstatne, tak si nepamatame...monkula, dik, hned som si nasla preklad La coda, budeme sledovat..

mart.s.
17. dub 2010

andris -já jsem si ty nálepky s mýtem nepopletla. Akorát se omlouvám, máš pravdu - vypadla mi tam dvojka 😉 ( je desetidenní nebo dvouměsíční). A jak si psala, že nastuduješ tu cestu od hranic - tak tu ti můžu jen doporučit. My jsme tak jeli už 4x. A neni to o moc delší než dálnice. Když to vypadá na zácpu, tak se tam dá najet už rovnou v Rakousku. A ta cesta vlastně kopíruje dálnici. Trochu zdržení je akorát kolem Udine. Je pravda, že teď s dětma většinou platíme, protože , když ta dálnice nestojí, tak můžeš jet rychleji. 🙂

monkula
17. dub 2010

marti, aj my sme minulý rok stvrdli v 18 km La code 😀
takže akonáhle takéto niečo v Udine zbadám, máme zísť dole a potom kam? smerom na čo?
andris, nie je zač,

mart.s.
17. dub 2010

moni, manžel mi tu říká, že má tu cestu v práci vypsanou i s čísly silnic. Ale nemůže se z domova dostat do svého mailu, takže ti to pošlu v pondělí večer.

monkula
17. dub 2010

marti, že ďakujem....
Radšej pôjdem po diaľnici,a le zase tvrdnúť v 18 km La code sa mi nechce...
Potom i dám do našej súkromnej mail, dobre? 🙂

mart.s.
17. dub 2010

moni, jasně pošli. My teď s dětma taky radši jezdíme po dálnici. Mimo jsme jezdili hlavně dřív. Ale taky se nám asi tři roky nazpět stalo, že byla strašná zácpa, a tak jsme sjížděli. 🙂

andris67
17. dub 2010

No, my sme praveze minuly rok uz hned za hranicami v radiu poculi to "traffico intenso", ale kedze sme nerozumeli dalej nic, isli sme dalej. Naraz pred Udine nas to chytilo, prvy vyjazd sme este cakali, ale druhy sme zisli-relativne bez pripravy, vobec sme nevedeli, kde sme a nemali sme ani navigaciu, iba mapku-sice taku, co pouziva navigacia, chvilku teda trvalo, kym sme sa zorientovali v nejakej dedinke, kde sme, ale potom to uz slo super, stihala som navigovat podla tej mapky sama. A cesta sa nam velmi pacila, my mame radi cesty mimo dialnice /ved vlastne ani cez rakusko nechodime klasicky A2-kou.../. Takze pre tento rok to beriem uz ako tutovku, ze ak len naznak zapchy, hned schadzame... Viem, ze cesta ide paralelne, uz som ju pozerala, aj kvoli tej nadhernej riecke, pri ktorej sa tuzim raz zastavit. Hoci minule som zhliadla take miestecko aj na dialnici, kde by sa dalo zastavit, uz tam nejaki stali, ale neviem, ci by som ho nasla...ten usek pri tej riecke mame velmi radi.

mart.s.
18. dub 2010

andris, tak to jsme na tom podobně. V Rakousku se pro zácpy chceme vyhnout Taurnským tunelům (jezdíme z Prahy) , proto za Linzem sjedeme na dálnici na Graz a u Triebenu odbočíme a jedeme na Klágenfurt. Část cesty je po místních horských komunikacích a část po rychkostní. Je tam taky moc krásná příroda. Natož pak v tý Itálii. Přesně jak říkáš většina té cesty se klikatí kolem dálnice, ale můžeš si zastavit, kde chceš. A pokud máte rádi hory, doporučuju si tam udělat výlet. My každý rok vyrážíme z Bibione do hor - a je to tam úžasný. Kluci si to nemůžou vynachválit. Nejčastěji jezdíme do oblasti Maniaga a Barcise. Jsou tam krásná jezera, říčky,vodopády a vyhlídky. Zastavíme vždy u nějaké řeky a kluci si to tam užívají.Akorát nedoporučuji se tam vydávat na výlet o výkendu, protože Italové tam jezdí na piknik a je to tam hlava na hlavě. 😀

evulik6
18. dub 2010

ahojte...ake to tu je pekne, vy tu uz rozoberate cestu...super...
Nas vysla minuly rok cesta okolo do 150 euro aj s dialnicnymi,mytom atd. V tom je uz zaratana aj cesta do Benatok a Lignana a este nam aj v nadrzi nafta osatla 😀 Takze cesta je uplne v pohode.
Co sa tyka stravy, tak ja by som so stravou do Bibione nesla, naco, da sa tam varit, napapat sa da na kazdom rohu a urcite to nevyjde tolko co si tam pytaju za polpenzie resp.za plne penzie.

Martinka tak potom posli aj mne nejaku tu mapku cesty 😀 pozriem si 😉

mart.s.
18. dub 2010

evulik, to víš, že pošlu. 😉

lucka261177
18. dub 2010

snupik ja som si dala ze bibione.com a potom uuuuuplne dole je ze apartmens in bibione a tam ti vyhodi vsetky agenturi kazda ukaze asi 5 viliek ale pod tym je ze continue a ked na to kliknes tak sa ti objavi strasne vela apartmanov.ale stalo sa mi ze ked som si dala do vyhladavaca tej stranky mnou pozadovany termin vyhodilo mi to vela apartmanov a ked som potom nasledne oslovila konkretnu agenturu tak mi napisali ze nemaju ten termin volny.takze si najdi co sa ti paci a oslov konkretnu agenturu tivoli ponuka strasne vela cestoviek treba len skusat ten termin ktory chcete ist.

mart.s.
18. dub 2010

evulik , my tam taky vaříme a stravujeme se kde se dá. 😉 Hlavně já s Péťou milujeme italskou kuchyni 😵 . Holky, napište, co vám tam nejvíc chutná 😉 . Já sice na sladké moc nejsem, ale strašně se tam těším na tu jejich frittellu, kterou prodávají na kraji lunaparku. e úplně skvělá. 😵

monkula
18. dub 2010

marti, to som nejedla, čo to je?
Mne tam asi najviac chutí gelato.... Ja tu na SK zmrzlinu nejem vôbec, včera som kupovala deťom jahodovú, nejaký bledý maglajz, keď som si predstavita tú ich, červenú, chutí ako jahodová dreň.... 😵
A aj my si varíme...

mart.s.
18. dub 2010

frittela je taková sladká placka( záleží kde si ji koupíš, ten tvar může být různý), ale tady vypadá něco jako langoš 😀 , je posypaná hrubým cukrem a když do ní kousneš , tak cítíš , že je v ní citron. A fakt je skvělá. Prodávají jí buď samotnou -frittella normale, nebo s nutelou - fr. con nutella. Já osobně mám radši tu obyčejnou, protože je líp cítit ta její chuť, ale moji kluci jedi obě. 😀 a pořád. 😀

monkula
18. dub 2010

ja nutellu nemusím, takže ja asi skúsim tú normale a kde to predávajú? lebo z jednej strany lunaparku je obchod s rybami, nie? 😕

mart.s.
18. dub 2010

Prodávají to přímo na začátku lunaparku. Když stojíš před ním před sebou máš nějaký ty kolotoče , tak první krámek zprava. Mají tam růtné sladkosti , ale úplně zkraje dělají frittellu. ( Na levo jí mají sice taky, ale u té paní vpravo je lepší. 😉 A nemůžeš to minout. Stačí jít po čichu. 😵

mart.s.
18. dub 2010

A máš pravdu ty ryby tam taky prodávají. Ale jsou kousek dál vlevo.

mart.s.
18. dub 2010

A ta zmrzka je tam fakt skvělá. Já taky miluju jahodovou a čokoládovou, mňam. Hned bych i dala. Mají tam i výborné poháry. A ještě můžu ty jejich sýry a prosciutto.Já si pamatuju, že když jsme začínali do Itálie jezdit, tak jsme si řadu věcí vozili sebou a potom manžel akorát nadával, že musí dojídat ty naše vakuované šunky a salámy a my si tam jíme ty jejich na jemňoučko krájené. 😵 Takže teď bereme jen jídlo na cestu a pár obědů a zbytek si užíváme tam. 😉

monkula
18. dub 2010

Už viem kde, predávajú tam aj pražené oriešky, že?

mart.s.
18. dub 2010

No, to je ono. 🙂

snupik
18. dub 2010

Díky za rady...vy jste se teda rozjely... 😉
ještě se chci optat, zda si berete i plážové servisy?zda to má cenu...chceme jezdit na výlety...a přijde mi to dost.. 😒
s našima jsme si ho vždy brali...tak nevím 😅 😕
Jo, a ještě bych chtěla vědět, jestli je tam opravdu tak draho , jak nám všichni tvrdí...myslím např.restaurace a jídlo... 😠

Díky moc 🙂 😵

mart.s.
19. dub 2010

Ahoj snupik, my máme sice plážový servis v ceně zájezdu, ale nevyužíváme ho. Ani jsme si ho loni a předloni nebyli vyzvednout. Čili podle mě to není potřeba. Ono pokud nejedeš úplně mimo sezonu, tak stejně nemáš šanci být třeba v první řadě. A dostat se do desáté a mít kolem sebe jen Němce a písek, to není podle mě nic moc. V sezoně se dokonce za první řady ještě připlácí.
A k tomu jídlu- já myslím ,že to tam tak drahé není. A co jsme si tady s holkama psaly, tak myslím, že jsme měly v šechny podobný názor. 🙂 Jak už jsem tu někde psala, když jsme do Itálie začínali jezdit, vozili jsme sebou snad úplně všechno.Měli jsme vždy daleko víc jídla než oblečení 😀 . Znáš to - od paštik , dvou chlebů, vakuonaných salámů až po zavařované obědy. 😀 . Dokonce jsem sebou vozila i naše těstiviny( a nakonec jsem zjistila, že je tam mají levnější než u nás) . Postupně jsme to začali omezovat a teď vozíme tak nějaké sušenky pro děti ( protože jsou zmlsané a nemají tam přesně tu jejich oblíbenou značku), jídlo na cestu a většinou zavařím pár obědů. 😉 Jinak tam úplně všechno kupujeme. Jo akorát jsem zapomněla- a to je důležité- záleží na tom , co pijete. Naše děti jsou totiž zvyklé pít vodu se šťávou - a Italové sirupy neznají. Takže tam můžete sehnat pouze minerálky bez příchuti, nebo sladké ( barevné) limonády. Takže to taky ještě vozíme a pak kafe a čaj. 🙂
Nejsem ti asi schopná říct jestli je to tam v průměru dražší než u nás. Záleží na tom , co. Řada věcí je tam ale i levnějších. Určitě dražší mají ale maso.

lucka261177
19. dub 2010

no cauki kocky tak my sme definitivne nasli volne tivoli inak dik za typ dufam snupik ze som ti nevyfukla termin 🙂 ideme 26.6 sice len na tyzden ale aspon to je uz za chvilku lebo ten dalsi lacny bol az na konci augusta.jedna z vas tu pisala o tivoli ze tam bola tri krat tak sa chcem spytat ked mame B1 tak sa nas tam zmesti v pohode 5?lebo uz tri krat som sa to pytala v agenture cez mail a stale mi odpovie len na ine otazky.no a ako je to z plazovym servisom ked mi ho mame povinny zakupit za 47 eur.to aku radu dostaneme urcuje kto a kedy?kazdy den je to ine alebo ako to je?no a ake hrube plaze su tam?a vlastne aka je cast bibione spiagga?rusna velmi?lebo ja som si vsetko zistovala o lignane a o bibone som nestihla 🙂 poradte kde tam pri tivoli su dobre restauracie a lacny obchod.

mart.s.
19. dub 2010

Mončo, Evi - už jsem vám tu cestu poslala, tak doufám ,že dejde. Jen ještě poznámka k tomu konci. Je to tak daleko lepší , než jet přímo na Bibione. Jsou tam totiž vždy v sobotu při výměně turnusů dlouhé fronty. A takto tu frontu vlastně celou předjedete. Takže vřele doporučuji i když pojedete po dálnici. 😉

monkula
19. dub 2010

marti, aj my jazdíme ako keby na Lignano, nie na Bibione... 🙂
idem checknúť email... 🙂

mart.s.
19. dub 2010

Viď, že je to lepší. Protože do Lignana je dvouproudovka a nečekáš tam v těch frontách. 😉

monkula
19. dub 2010

tak niekedy sa tam stojí, ale nie toľko, ako keď ideš rovno na Bibione..

mart.s.
19. dub 2010

No to je právě ono - aspoň to popojíždí. 😀

monkula
19. dub 2010

psychologický efekt 😀 😀

mart.s.
19. dub 2010

😀 😀 😀 .Ne fakt je to rychlejší. Vždyť před tím Bibione není někdy problém stát třeba 2-3 hodiny. Jednou jsme tam dokonce chytli nějakou havárku, tak jsme se vraceli , protože to stálo už od té křižovatky od Latisany. A když jedeš na to Lignano, tak je tam ještě ta výhoda, že když se to tam začne maličko štosovat, dá se uhnout ještě před ním .Jedeš sice po takové skoro polní cestě ( nám to jednou doporučila naše paní domácí , u které jsme bydleli.) Ale protože to nikdo nezná, tak tam jedou jen Italové, sem tam nějaký traktor 😀 a my.