Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

monkula
4. čer 2010

cvikla, tak to by sa mi asi nepáčilo 😅
Mne sa páči, že prídeme do agentúry, dostaneme kľúče a ideme do vilky, samozrejme si všetko skontrolujeme, keby bol niekde problém ,neporiadok, tak sa volá do agentúry, aby to nebolo na nás... ale nikdy sa nám to nestalo... 🙂

evulik6
4. čer 2010

ahojte.... ja si myslim ze ani ten najsamlepsi meteorolog nam s istotou nevie povedat ake pocasicko bude o mesiac. Takze kaslime na to. Ja verim ze bude pekne teplucko a tie dazde skoncia. Ved nemoze stale prsat. Co sme nejaky dazdovy prales ci co? 😀 😀 😀

Buduci vikend idem na nakupy. Idem pozhanat nejake plavocky for me...som zvedava ci nieco kupim. 😝 Uz sa tesim...som chcela ist dnes so sestrou (s nou rada nakupujem, lebo mi vie dobre poradit) a ona chuda je dnes nejaka KO ..asi bude chora, tak sme to odlozili. Ale ved neva, nieco snad kupim. Potom este nejake oblecko by sa mi hodilo a kremy na dovcu a pak uz iba potraviny v juli...a mozme vyrazit. Neviem sa uz dockat. 🙂

lucka261177
4. čer 2010

a co teda mame nakupit na SK?ja som sa rozhodla len zavarit si nejake masko zobrat kavicku a ine pochutiny.ale z toho co sa tu popisalo mi vyslo ze vsetko kupim tam rovnako draho.alebo?

snupik
4. čer 2010

ahoj, asi taky zkusím pár jídel zavařit:asi nějaké omajdy a vezmu knedlíček 😀 😀
jinak asi taky nakoupíme nějaké sušenky a mlskya kafíčko, zbytek asi tam, možná něco málo, co mi padne do oka🙂těším se na ovoce a zeleninku na trhy a na dobrý kus sýra a zmrzlinky a pizzy 😝

mart.s.
4. čer 2010

lucka, my jedeme na 14 dní a já osobně beru na 12 dní zavařené flašky ( 2-3x většinou někde skončíme na obědě 😉 ) , potom kafe, čaj ,cukr ,sůl, pepř, citronek - děláme si tam někdy saláty.Protože zavářím 2x svíčkovou, tak 2x knedlíky v prášku ( jinak rýži a těstoviny tam budu kupovat.Jo a ještě beru hromadu různých sušenek a něco na pití. Tam totiž koupíš buď jen boblinkovou nebo nebublinkovou vodu bez příchuti, nebo takové ty sladké limonády- coca cola, fanta...ale ani sirup ani ochucené minerálky tam nemají.A protože bereme takovou tu cestovní ledničku na jídlo na cestu, tak tam nacpu vždy ještě nějaké jogurty- většinou co se vejde. Zbytek opravdu nakupuji tam.A ještě jsem zapomněla- pro sebe si beru jedno mléko 😀 , abych nemusela hned do obchodu. Piju totiž pořád kafe s mlékem( a jak říká můj mužíček - spíš mléko s kafem. Je pravda, že si to míchám tak půl na půl) 😀
Jestli si ještě na něco vzpomenu, tak připíšu 😉

evulik6
4. čer 2010

My sme si zvykli brat so sebou co s tyka potravin tie cestoviny v sacku napr. kura na paprike, to mam velmi rada, a ja milujem vifonky, takze aj tie, nejake sackove polievky, mlieko, caj, nejake ovocie na zaciatok, jogurty, chlieb a zavarim nejake maso, vezmem zopar zemiakov, ryzu si beriem jednu z tadialto, lebo najradsej robim tu co poznam, dalej parky, salamu, syrokrem a trochu zeleniny bo dva tyzdne to aj tak nevydrzi ... Vodu si kupime tu, co sa zmesti a zvysok si kupujeme tam. Este berieme aj nejake tie sladkosti a nieco slane.
No a okrem potravim hubku na riad, nejaky ten "vechet" na stol, pap. utierky, vreckovky, toal. pap., jar, mydlo atd. Ved to poznate.

Inak , malemu som vcera kupila take nafukovacie auto Mc queen 😀 😀 😀 tak sa nevie dockat...vcera sme ho museli aj rozbalit 😀

evulik6
4. čer 2010

este som zabudla na sol, cukor, zapalky 😀 😉

snupik
4. čer 2010

@evulik6
Mc queen u nás taky letí, my budeme brát velkého nafukovacího Willyho🙂už je nafouknutý v obýváku a Kubík na něm rajtuje..tak snad to chudáček přežije 😀 😀 😀

snupik
4. čer 2010

@mart.s.
marti:já taky piju mlíko s kafem 😉 tak ho taky vezmu🙂
i knedlíky se dají zavařit, jo?to je super🙂
budu si to muset vše vypsat, abych pak věděla, co navařit...určo svíčkovou, ta ted u nás teda letí🙂
a asi na začátek i pečivo a grilovací klobásky, když tam máme ten krbík, vezmeme asi i ty briketky do něj...no, uvidíme🙂

bubinko83
4. čer 2010

ahojte viete mi povedat ako to tam chodi v bibione? Mam na mylsi take všeobecne info ako su ceny v obchodoch s potravinami,potom ubytko či si hladate až tam alebo si platite vopred? dik

bubinko83
4. čer 2010

a ešte som chcela kolko vas tak dovolenka cca vyjde a kolko dni? 🙂

mart.s.
4. čer 2010

snupik, zklamu tě, ale knedlíky beru v prášku a tam se s nima plácám ☹ . Bohužel , ale ke svíčkové nic jiného nejde, tak se musím obětovat. 😉 A jestli tam chcete grilovat, tak bych si určitě ty brikety vzala. Přiznám se, že jsem je tam neviděla prodávat. Asi se bude muset pro ně do nějakých domácích potřeb.A ty klobásky taky doporučuji. Počítej, že maso je tam dost drahé. Já jsem tam kupovala nějaké kotlety a nevím to už přesně , ale myslím , že stáli tak jednou tolik, co tady ☹ .

mart.s.
4. čer 2010

bubuinko, to se dá strašně těžko odhadnout. Nemusí š tam utratit skoro nic, když si většinu věcí přivezeš. Já jsem tam zrovna loni zažila českou rodinku, která tam sebou měla i 6 chlebů a půlku dovolené tam byli na topinkách, protože se s tím už od konce prvního týdne fakt nic jiného nedalo dělat. Nebo naopak můžeš chodit na snídaně, obědy i večeře. My třeba hromadu peněs utratíme za ten přiblblý 😀 lunapark.

monkula
4. čer 2010

marti ,tak to potom enboal žiadna dovolenka... 😝
My keď sme ta mboli prvý krát, tak vedľa nás bola česká rodina a teda priznám sa, že som z toho mala dosť veľkú srandu, lebo si v kýbli doviezli naložené kuracie prsia 😅 😅 a ona skoro vôbec nechodila n pláž ,len varila, alebo keď aj išla, tak sa vracala skôr domov a raz sme počuli rozhovor, na ktorom sme sa pobavili, ponúkala obed a deti odmietali s tým, že sa ráno najedli, bola jedna hodina a ona vraví ,tak to nemyslíte vážneee, ja se tady dělám s rajskooo 😀 😀 😀

mart.s.
4. čer 2010

No to je ono. 😀 A nebo jsou taky dobrý takoví ti řízkaři. Jednou vedle nás bydlela rodinka a měli sebou nekecám 30 řízků. Jedli to snad celý týden . ´Můj manžel si z toho kluka už pak dělal legraci, ať se na to vykašle, že ty řízky už mu musejí jít snad sami naproti 😀 😀 😀 a jde radši na oběd k nám.

monkula
4. čer 2010

No a raz som zažila tuším Rusi to boli, a tí celý deň len sedeli pred chatkou, skrz celú predzáhradku mali natiahnutú šnúru, bazénik pre malé mimino čo mali z osebou, a len sa tam stále hrabali v grile

mart.s.
4. čer 2010

TO je taky dobrý. 😀

bubinko83
4. čer 2010

no tak rozhodne by som tam viac než 2 hodky denne v kuchyni stravit nechcela.Aj ked mi varenie nejak extra neprekaža predsa len je to dovolenka,nie? A kolko tam stoji obed alebo pizza?
Inak aj ja som zažila take rodinky na dovolenkach ako spominate 😀

mart.s.
4. čer 2010

Takový ten trojúhelník tam stojí kolem 2euro( podle toho s čím si vybereš) Šunková celá myslím tak kolem 5,5- 6. V restauraci je to trošku dražší. Ale zase záleží na tom , kam půjdete. A jídlo- různé těstoviny jsou většinou stejné jak ta pizza. TAk od 6 do 10 euro. Nejdražší je tam něco s masem. To se dostaneš tak na 10 a více euro.

evulik6
4. čer 2010

No uz sme boli teda viackrat na dovolenke tak ze sme si sami varili ale musim povedat ze v kuchyni som nikdy nestravila ani hodinu. Myslim tym varenie obedu. To by uz len co bolo za dovolenku? Takych ludi nechapem. Mne osobne ani jest nechuti na dovolenke. Rano klasika ranajky, potom pri vode, cez obed radsej nieco rychle, lahsie, vecer nejaka ta pizza alebo kebab alebo nieco v meste a finito. Ked sa k tomu prida nejaka ta zmrzlinka alebo nieco mnam tak mi to uplne staci. Mne vlastne staci ta vifonka, uz sa na ne tesim 😀

monkula
4. čer 2010

evulik, presne ako píšeš...
A dám vám tip na neskutočne dobré talianske keskíky... 😵
http://1.bp.blogspot.com/_HrLAfPzQqxw/R6r_R6dJY...
majú aj celé kakaové, z horkou čokoládou 😝

mart.s.
4. čer 2010

evi, já tam jsem v kuchyni taky vždy jen chviličku. Když přijdeme od moře, tak dám vařit vodu na těstoviny nebo rýži a než se to uvaří, tak se všichni osprchujeme. Omáčka je ohřátá za 5 minut a to je vše. A k večeři se většinou koupíme něco malého ve městě, nebo si dáme salát. Evi a co je to vifonka?Já jsem to slovo ještě neslyšela. 😀

mart.s.
4. čer 2010

Moni, to zkusím. A to kupuješ tady, nebo tam? 😉

monkula
4. čer 2010

Marti ,tak postupujeme aj my... 😀
Vifonka ,to sú tie čínske polievky, len rezance, tie zaleješ horúcou vodou a nasypeš tam pribalené korenie, men to nechutí 😅 😅

monkula
4. čer 2010

marti, tam, tam..
Sestra má oproti svoje jrobote obchod s talianskymi potravinami, tá sa mááá, a kupuje ich aj tam ,ale poveim Ti pravdu, lepšie chutia tam.. tak ist otam máme aj obľúbený čaj, a tiež viac chutí tam...

mart.s.
4. čer 2010

tak ty keksíky určitě vyzkoušíme. To bude chutnat i mojim klukům 😉

monkula
4. čer 2010

marti, budú, naši sa nevedia dojesť..
To je hotová slávnosť, vybalíme sa, ideme na pláž, vrátime sa, osprchujeme sa, nahodíme sa a ideme na večeru...
a na druhý deň ráno navštíviem potraviny a dovláčime si Gocciole a čaj San benedetto Verde 😵 😵

monkula
4. čer 2010

Tieto konkrétne kupujeme ,tamto je nejaký čudný obal 😕
http://picnica.ciao.com/it/4176746.jpg

cvikla969
4. čer 2010

no dnes ma v cestovke uz ocakavali.kedze som ten zmetok co mi vcera povedali nechapala a ani oni podla mna.nakoniec to je tak ako vzdy ,treba ist do agenturi a nie klopkat od dveri k dveram a cakat kde ma pustia dnu....
ja si pribalujem mamku a ocakavam kamosku a pomocnu silu v jednom.tak snad nesklame 🙂
mame plan ze budeme prvy den jest zavarane maso,omacku s cestovinami,plnenu papriku,a snej zostane mlete masko tak cevapcici.varit by sme mali kazdy druhy den a vzdy len jedna, kedze ideme len na tyzden tak pohoda...
ale nebudeme to vsetko popri tej pizzi a darov mora vladat s prepacenim pozrat,lenze to mamke nevisvetlim....
a ideme26,6-3,7 ak som este nepisala

masinka
4. čer 2010

ahojte
my sme sa pred par dnami vratili z predsezonnej dovolenky v Bibione....teraz vam ostatnym mozem do konca leta iba zavidiet 🙂 mame este male deti - do restik s nimi zatial nechodime, takze ja na dovolenke varim. berieme z domu iba to co je tam prilis drahe , takze pol mraziacej tasky mrazenych kuracich prs (tak cca 3 kg), pripadne nejake bravcove na paprikas, nejake kysle smotany a par baleni salamu a syrov na ranajky. no a par pecnov chleba. chodime vzdy na 2 tyzdne, tak tam z toho urobim 2 krat hrniec slepacej polievky, raz fazulovicu, nejaku cinu, paprikas, rizoto, perkelt, chilli a palacinky a vzdy mam dva dni pokoj - ziadne vystavanie cele dni v kuchyni 🙂 no a obcs si kupime pizzu - trojuholnik stal od 2 eur vyssie.
potravin sme tam prilis nenakupovali, len nejaky olej (najlacnejsi stal od 1,19 E, mlieko - krabica okolo 0,6 EUR, muka okolo 0,5 EUR/kg- takze tak ako v Bratislave, cestoviny - okolo 0,49 E za pol kila - lacnejsie ako u nas, zemle - 2,9 - 4,6 E za kg - tiez asi tak ako u nas, ovocie niektore dost drahe - nektarinky 5 eur/kg, ceresne 9 eur /kg, take lacnejsie boli banany 2 eur/kg, jablka cca 1,5 eur/kg. zelenina bola tiez drahsia ako u nas - mrkva stala vyse eura za kilo, paprika okolo 4, paradajky 2,8....
tie keksiky co tu dala Monkula link stali 3,5 🙂 my kupujeme od Mulino Bianco take jablkove - Cuor di Mela za 1,89 - tie su tiez super 🙂
jaj a najlacnejsie potraviny su v tom Suoermarkete hned pri vjazde do Bibione.