Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

limoncino
16. dub 2012

@mart.s. to áno, ale tú som tam už stretla 😀

mart.s.
16. dub 2012

@limoncino jo 5.9. dělám přijímačky na ten italský institut 😉

mart.s.
16. dub 2012

@limoncino já ještě ne

limoncino
16. dub 2012

@mart.s. držím palce 😉

mart.s.
16. dub 2012

@limoncino díky. No co se mi může stát horšího, než že mě nevezmou 😀

limoncino
16. dub 2012

@mart.s. 😀 😀 😀 😀

hori
16. dub 2012

@annika ta stranka, co si dala link sa mi paci, len sa chcem spytat... tam sa zadava pocet dospelych a pocet deti, no a my to chceme tak, ze mame sice 2 deti, ale nepotrebujeme pre ne postele (jedna bude spat v cestovnej postielke a druha s nami)... tak ci nahodou nevies, ci tam tie deti mame nahlasit alebo nie... lebo potom nam to aj vyhadzuje zbytocne velke apartmany...

adus123
16. dub 2012

baby, dakujem za kazdu radu...ak vas este nieco napadne, na co sa zamerat, popripade na co si dat pozor, budem rada, ak mi date vediet. Teraz idem mimo PC, ale vecer skusim nieco popozerat....normalne ste ma navnadili....a ake su tam ceny potravin? Oplati sa tam vozit nieco z Sk? myslim co sa tyka surovin a tak...

@limoncino ..dakujem za tipy..... 🙂 🙂 🙂

limoncino
16. dub 2012

@hori kľudne tam tie deti napíš, väčšinou sú tam tri tipy ubytovania - mono, to je jedna izba, to je tak pre dvoch, bilocale, kuchyňa, niečo ako obývačkaplus jedna izba a trilocale, kuchyňa, obývačka a dve izby... čiže by som hľadala bilocale

@adus123 potraviny... určite netreba nosiť cukor, soľ, cestoviny, múku... je tam ale drahé mäso, ja som to robila tak, že som si dala zamraziť kur. prsia a hodila som ich do prenosnej chladničky spolu s tými vložkami, či čo to je a po príchode na miesto som jeden balíček nechala v chladničke na druhý deň a ďalší do mrazničky tam. Mlieko sa dá kúpiť, to nemusíš ťahať. Ja som minulý rok brala droždie a spravila som lángoše, ráno som zarobila a po návrate z pláže som len upražila, alebo palacinky s polievkou zo sáčku zo slovenska, tých pár dní sa to dá prežiť, alebo som si kúpila pancettu, vajíčka, parmezán a uvarila som Spaghetti Carbonara, tak isto sa tam dajú kúpiť výborné omáčky na cestoviny. V podstate sa nemusí nosiť nič, iba ak zavárané hlavné jedlo. A teda minulý rok sme zabudli zobrať Radlera, to bola tragédia 😀 😀
Ovocie odporúčam kupovať na pravidelných utorkových trhoch na Bibione, minulý rok napr, som tam kúpila 5 žltých melónov za 3 eurá a manžel kúpil 5 trojkilových debničiek so slivkami za 5 eur a ešte jedna rada, dávaj si pozor v obchodoch, aby si si nenaberela ovocie a zeleninu sama, málokde je to dovolené... Povieš predavačke, čo chceš a ona ti to pobalí a naváži, čo také ešte.... 😕 😕 😕 neviem.... až mi niečo napadne, podám informácie 😀

mart.s.
16. dub 2012

@adus123 my toho vozíme čím dál tim míň. Dřív jsem vozila skoro vše a teď tam většinu věcí kupuju. Ty ceny tam o moc vyšší nejsou. Vyjímkou je maso. To je tam hodně drahé. Já osobně si většinou zavařím několik jídel na obědy do flašek a potom s sebou beru takové věci, které vím, že tam neseženu. Jako třeba oblíbené sušenky pro děti, sirup do vody atd...

mart.s.
16. dub 2012

@limoncino Počkej, s tím jsem se ještě nesetkala. Já si všude kromě trhu beru ovoce a zeleninu sama. A dělají to tam všichni. Kde se ti to stalo?

zuziq
16. dub 2012

ahojte, tento rok by sme chceli hlavne koli malemu skusit taliansko - caorle/bibione/lignano ale vzladom na to ze som tehu, nechceme nic dopredu zajednavat. Myslite ze v juli/auguste sa tam najde bezproblemov dobre ubytko za rozumnu cenu na blint? 😕

limoncino
16. dub 2012

@mart.s. na Sole, chcela som si zobrať zemiaky a slečna dobehla, že Signorina, prego, no... a ukázala mi na tabuľku No self service ale vo vedľajšom obchode s tým problém nebol, ale radšej som sa spýtala 😅 😅 aj známa, čo s nami bola prišla z obchodu s tým, že na ňu predavačka vybehla, že ohmatáva nejaké ovocie, ale ona ich stláčala, tak jej pucung patrí 😀

limoncino
16. dub 2012

@zuziq pred chvíľkou sme písali, že radšej nie... 😅

zuziq
16. dub 2012

@limoncino strasne vela ste toho popisali, nestiham to citat 😀 a davnejsie baba pisala, ze chodia na blink kazdy rok, tak preto sa pytam 😕
Tak jedine az bude jasny datum odchodu zistit pred tym radsej u agentury nejakej volne miesta asi...

limoncino
16. dub 2012

@zuziq tuším dve strany dozadu sme to písali...
neviem, záleží asi aj na povahe človeka, ja by som umrela od stresu, keby som išla tak, že nemám isté ubytovanie... Minulý rok mi neodpísali, či dostali zálohu, ani mi neposlali list, čo posielajú a ja som tam čakala v rade s kŕčami v bruchu a predstavovala som si scenáre, ako mi povedia ľutujeme, nemáme vás tu, tak som ťahala aj potvrdenie o vložení, a všetky maily, čo sme si vymenili 😅 😅 😅 😀 😀 mali ma teda, len slečna podotkla, že to zabudla poslať... 😀 🙄 🙄 🙄 ale keďže poznám povahu Talianov, tak som to nejako neriešila 😨

mart.s.
16. dub 2012

@zuziq opravdu si raději vyber třeba něco na poslední chvíli , ale tam bych to nesháněla. Rozodně ne v sezoně. A to trávím v Itálii každý rok tak měsíc. Jak jsem psala- ve vnitrozemí to není problém. tam už jsem se takto taky ubytovávala. Ale u moře je to něco jiného.

zuziq
16. dub 2012

dakujem baby za rady 😉
@mart.s.
@limoncino

petusko
16. dub 2012

@zuziq neviem ci chcete ist sami alebo viac rodin, my sme vyberali pred mesiacom, ked sme mysleli, ze pojdu s nami aj znami a uz veru vela volnych ponuk pre viac rodin nebolo 😖 a to sme hladali az koniec augusta...
myslim, ze Taliansko sa s chorvatskom neda v tomto smere porovnavat... radsej vybrat nieco, kde je v cene storno zajazdu.

mart.s.
16. dub 2012

@petusko opravdu nedá. Máš pravdu. V Chorvatsku jsme se vždy v pohodě ubytovali na místě.

mart.s.
16. dub 2012

Jé holky, tak jsme se rozepsaly, že bych jela už klidně zítra 😀

petusko
16. dub 2012

@limoncino som taka ista, mam celu komunkaciu, od prveho mailu az po potvrdenie o zaplateni zalohy ulozenu v obale a polozenu v kuchyni na barovom pulte, aby som to naaahodou nezapotrosila 😀 a to cestujeme az o 4 mesiace 😀 😀 este vela prachu na to nasada 😀 😀

mart.s.
16. dub 2012

@petusko holky já taky. A to potom ještě než vyjedeme, tak to vše několikrát zkontroluju. A ještě, když v noci nasedneme do auta, tak naposledy. Abych na něco nezapomněla 😀 😀 😀

janula17
16. dub 2012

@limoncino ahojky, citam vasu diskusiu, a tusim to tam niektore dobre poznate 🙂 my by sme chceli ist do kempu, minuly rok sme boli v lignano, teraz by sme chceli bibione alebo caorle. Ty si tusim pisala ze caorle je moc tiche? ako by si porovnala tieto dve?? a kempy nahodou nepoznas tam? dakujem 🙂
@mart.s.

mart.s.
16. dub 2012

@janula17 já jsem v Bibione v kempu nikdy nebydlela, takže ti bohužel neporadím. 😒

seba1
16. dub 2012

@petusko Caorle Altanea je presne to, čo som písala je to Porto Santa Margherita časť Lido Altanea, je to tesne vedľa Duna Verde, je to cca 5 km od Caorle a kam konkrétne idete? My do Villaggio Ai Pini.

petusko
16. dub 2012

@seba1 my ideme Villaggio Giardini di Altea
no vidis, k presnej polohe som sa este ani nedostala, ved mam casuuuuu 😅 panika ma zacne chytat tak v juli a budem len guglit a guglit a studovat mapy a stresovat a 100x poviem, ze nikam nejdem 😀

seba1
16. dub 2012

@limoncino ja som zajednávala v novembri 😉

seba1
16. dub 2012

@petusko tu je foto tej lokality http://www.lampo.it/language/en-GB/Le-nostre-lo... v popredí je vaše ubytovanie a jedno z posledných, bližšie k moru je naše, obrázok zväčšíš kliknutím naň

mart.s.
16. dub 2012

@seba1 chtěla jsem se podívat na to tvoje ubytko a nějak to neukazuje 😒