Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

monkula
14. bře 2010

my sme mali ten spodný repelent:
http://www.autan.it/nqcontent.cfm?a_id=1

evulik6
14. bře 2010

ahojte babule...tak dlho som tu nebola ale dovolenke sa venujem kazdy den :D:D:D...
Tak my sme sa definitivne rozhodli pre rezidenciu Valbella - Bibione... termin 17.7. a na dva tyzdne. Budeme tam lenosiiiit 🙂)) ..uz sa velmi tesim. Snad do toho nic zle nepride.
Baby, len sa neviem rozhodnut pre ck ...bud www.etgroup.info alebo azzuro.cz este sa da aj geos, ale najlacnejsia je asi ta prva. Mate s nou niekto skusenosti??? CK europa??? dakujeeeeeeem

Martinka, ktory termin idete vy? Potom by som sa rada s vami stretla, malemu by bolo veselsie a aj nam, kedze ideme len my traja. 🙂

monkula
14. bře 2010

evulik, my sme cez tú prvú išli minulý rok v auguste, sú super...
Vôbec od nás nepýtali zálohu za ubytovanie, ako to robila AZ Group, s ktorými cme išli cez Azzurro, ráno sme len hodili kľúče do schránky a išli sme domov s tým, že ak nebudú spokojný so stavom vilky, tak mi pošlú e mailom faktúru, neorišl onám nič, aj komunikácia bola milá, takže ja hovorím jasné áno

mart.s.
14. bře 2010

evulik , my jedeme od 10.7. taky na dva týdny. Takže je to super - týden se nám to kryje. Musíme se pak určitě domluvit. 🙂

evulik6
14. bře 2010

Martinka, super... tak prave ideme mat s manzelom debatu ci to booknem na dva alebo len na tyzden. Musime si dat dokopy financne zalezitosti a uvidime, ale je to jedno. Tyzden tam budeme tak ci tak, tak sa tesim.

Monkula a ako to u nich chodi? Poslu ti mailom nejake papiere, alebo domov na adresu alebo ako? moj je trosku z toho nervozny, sa boji ze nas okaslu, ze tam prideme a nebudeme tam mat ubytko . Komunikacia prebiehala v anglictine alebo v akom jazyku? Lebo som im pisala po slovensky, jeden mail mi odpisali anglicky a jeden slovensky 🙂

keiko
14. bře 2010

Ahojte...aj my sa chystáme do talianska s dvoma drobcami, chceli by sme niaku samostatnú vilku pre 4 dospelí a 2 maličké deti...
Boli sme už v bibione, pred 5 rokmi, len naši vymýšlajú s lido de jesole, neviete poradiť???

monkula
15. bře 2010

Evulik:
jas om si vilku objednala cez internet, okamžit mi prišla informácia, že mám vilku zabookovanú a aj čísl orezervácie, ktoré som potom uvádzala do platobného príkazu, prekvapilo ma to, pretože to bolo v nedeľu poobede.
Na druhý deň som to išla zaplatiť, načo som im poslala e-mail, že peniaze sú odoslané, a či om oskenujem potvrdenie, nebolo treba, keĎže sme mali na zapaltenie zálohy tri dni, tak som o tri dni písala, či sú peniaze na účte, neboli, tak som sa spýtala, či mi teda počkajú, tak že samozrejme, že sa to stáva, najmä ak idú peniaze zo zahraničia, o dva dni mi písali ,ež peniaze sú na účte, tot obolo v pondelok, v sobotu sme už odchádzali na Bibone, tak so msa pýtala, či mi pošlú voucher, teda ubytovací poukaz poštou, alebo mailom, vraj nijako, lebo je neskoro, a vidíme sa na Bibione... 😎
Trošku som bola aj pokakaná, keĎ som stála v rade, či ma tma majú, pre istotu som mala so sebou potvrdenie ,že som zaplatila a vytlačial som si mail, kde mi písali, že peniaze sú na účte, pre istotu 😝
Ale všetko bolo v poriadku, a ako som boal zvyknutá cez AZ Group, ktorí spolupracujú s CK Azzurro, tak som pánovi ,čo som mu doplácala zvyšok, hneĎ chcela platiť aj sto eurovú zálohu, ale najprv som musela počakť, kým sa vykecá s Chiarou 😀 niečo jej tam stáel rozprával o očiach a nakoniec jej dal plyšovú žabu a nejaké prívesky na kľúče a podobné blbinky, Tak sa ho pýtam ,koľko je teda záloha ,on sa na mňa pozrel, že my zálohu platiť nemusíme 😕 😕 že ak by bol nejaký problém s vilkou, tak nám dodatočne pošlú e-mail s faktúrou na prípadné dodatočné náklady s upratovaním... nič neposlali 😀
Takže ak by sme objednávali v dostatočnom predstihu, tak Ti všetky papiere pošlú domov...
A ešte jedna rada ,Europa touristic group združuje viacero agenzií, napríklad Agenzia Bibione, Delfino, Lino... preto sa pozri, aká agenzia je písana pri mieste, ktoré si si vybrala a tam poto mmusíš ísť... Lebo my sme sa trepali do tejto hlavnej centrály, tak sme stáli asi desať minút, až mi baba povedala, že musím ísť do mesta, do agentúry Bibione, že tí majú našu chatku ,ešte sa mi ospravedlnila, že mi do dostatočne nevysvetlili v maily 😎
A ešte sme dostali vstupenky aj na obrovskú Spaghetti party, mali sme zadarmo obrovskú porciu špagiet, vína, aelbo nealka, hudba, zábava, animácie pre deti... 😵
Jo a komunikácia s nimi v mojom prípade prebiehala po nemecky, aj v mailoch, aj na mieste, vvšade so msa dohovorial po nemecky, mám pocit, že im to ide lepšie než angličtina.... 😕
A odkáž svojmu, že sa nemáte čoho báť, sú naozaj veľmi milý.... Je to veľká agentúra, ako som Ti písala ,takže by si nedovolili niekoho okašlať....
JA neviem ,či pôjdeme s nimi, lebo máme tam obľúbené villagio a títo to v ponuke nemajú, ale odrádza ma práve to, že sa platí záloha a musíme tam vždy čakať, či ju vrátia....
Prvý raz nám ju nevrátili, a to sme so sestrou upratovali do polnoci, tak som tam narobila trošku krik, sestra doteraz spomína moju vetu: Was ist nich sauber? 😀 😝 Povedala som jej, nech mi dá k telefónu pani, čo kontroluje vilkym, nech mi pani povei, čo tam bolo v neporiadku, keĎ sme leštili ešte aj okná na teraske... 😝

monkula
15. bře 2010

To je ale román... 😀
Ak ešte budeš niečo potrebovať, kľudne napíš, rada pomôžem...

mart.s.
15. bře 2010

monkula- právě jsem teď četla, co jsi psala o tom úklidu. Povim ti , to musí být fakt strašný- narazit na takovou agenturu, která tě tak" buzeruje" 😝 .To po nás taky nechtějí dopředu zálohu a dokonce nemusíme ani moc uklízet.Většinou zametu a setřem koupelnu a kuchyň , ale i to je vlastně zbytečné( ale člověku to nedá) ,protože to po nás nikdo nekontroluje.Jen vrátíš klíče delegátce do takové schránky před její kanceláří a můžeš odjet. Mají tam totiž domluvenou úklidovou četu, která všechny apartmány stejně přeuklidí, jakmile se uvolní. Něco bychom platili jen v případě, že bychom něco tam rozbili.

monkula
15. bře 2010

mart, no, veď práve, ja som upratovala denne, pretože nemám rada, keď mi niečo křupe pod nohami....
Tak mi to prišlo ako nespravodlivosť.... lebo sme nič nerozbili, nič nepokazili...

mart.s.
15. bře 2010

No jasně , to znám. Taky pořád zametám ( a stejně si nakonec přivezeme písek ještě domů 😀 ).Ale to víš - měla jsi smůlu. Vždycky strašně záleží na tom, na koho narazíš. Ale chápu tě, mě by to taky strašně rozčílilo. Nejhorší na tom je, že s tím většinou nic nenaděláš. Ale aspoň víš, jaké cestovce se příště máš vyhnout. 😉

evulik6
15. bře 2010

cauko baby... tak uz mi prisiel od nich aj mail, ze mam zaplatit zalohu 30% z celkovej sumy... je to vsetko v angline, tak mozem prekladat vecer :D:D:D... noooo som zvedava co na to povie manzelik ked pride z prace 😀

monkula dakujem za info, vsetko muzovi porozpravam :D:D:D

monkula
15. bře 2010

marti, ja som sa pred tými ostatnými dovolenkármi cítial ako špinavec, lebo to jej Entschulding, aber Zimmer war nicht sauber počulo dosť ľudí.... 🙄 🙄
čakali sme na ich "verdikt" od ôsmej do dvanástej... 😝 ale na ďalší rok sme cez nich išli znovu a všetko bolo v poriadku, už o ôsmej sme mali zálohu späť a išli sme domov....
A až potom mi povedali ,že záloha sa dá zaplatiť aj kartou, že len vrátiš kľúče a ideš preč, oni Ti to pošlú na účet... Tak som jej povedala ,že prečo mi to neponúkli pri platení zálohy... 🙄

monkula
15. bře 2010

evulik, nemáš zač... držím palce, nech vám všetko dobre dopadne...

mart.s.
15. bře 2010

Já bych se v tu chvíli cítila asi stejně. Měla si prostě strašnou smůlu na člověka. Nejhorší je , když narazíš na někoho, kdo si připadá strašně důležitej. Nám se jednou stalo, že proti nám ve vilce bydlela jedna rodina ze Slovenska. Strašně prima lidi. -A představ si - kdyř odjížděli, přišel je tam zkontrolovat takovej blbeček- nutil je umývat i rolety v oknech. 😖 Bylo mi tý holčiny docela líto.

monkula
15. bře 2010

Mne bolo zase trošku ľúto tej baby v agenzii, som jej tam vynadala, aj keď zato nemohla....
A keď sme prišli na ďaľší rok, tak sa zarazila, keď ma tam videla... 😀 😀 😀 😀
Ale máš pravdu, ja mám veľmi rada porekadlo: Daj blbcovi funkciu.... 😝 😝 😝

mart.s.
15. bře 2010

Jo , to se mi taky moc líbí 😉

monkula
15. bře 2010

marti, nám keby tam prišiel taký blbeček a povedal by mi, aby som niečo umyla, tak by mu asi MM jednu vrazil.... 😅 😝 😝 je na mňa aj na deti dosť citlivý... 😵

mart.s.
15. bře 2010

Hm. Mého Petra by to asi taky vytočilo. 🙂 .A jak se znám,sice si učim italsky teprve třetim rokem, ale asi bych začala plynule nadávat i já. 😀

monkula
16. bře 2010

Ty sa tiež učíš po taliansky? Aj ja.. ale zatiaľ som len na piatej lekcii..
Z čoho sa učíš?

mart.s.
16. bře 2010

Učim. to víš jak jsem dlouho doma s dětma, tak jsem začala mít pocit, že už se neumím pomalu ani podepsat. A protože tam jezdíme každý rok ( teď už 2x) v létě, tak jsem se rozhodla, že začnu "na stará kolena "s italštinou. Chodí mi domů jedna holčina, která tam 6 let žila, pak se sem vrátila, udělala si státnici a učí. Nejdřív jsme jely podle Italštiny pro samouky(tam jsem se dostala do 25. lekce). A teď mám perfektní italskou knížku -Nuovo progetto italiano.Je to celé v italštině, ale je to moc fajn. Hlavně je tam používaná taková ta hovorová italština.Jsou to tři díly a ke každému je ještě jedna knížka cvičení a cd.

monkula
16. bře 2010

Ja sa učím z knižky od Michaely Saccardin, je k tomu aj CD, je fajn...
Mojím snom je raz si prečítať Krstného otca od Maria Puzza v originále... 😀

evulik6
16. bře 2010

cauko babulky....tak manzel bol vcera v pohode, ze to treba zaplatit do 15tich dni...dufam ze nieco nezbabreme a many pridu ok. Musim sa este pozriet akym stylom im to treba poslat, vsetko prelozit 🙂)
Ja sa uz neviem dockat leta baby, uz sa mi o tom aj sniva, hrozne...
Inak aj ja sa chcem ucit taliansky aj spanielcina sa mi paci, ale zatial som este nespravila k tomu ani krok... najskor si musim oprasit aj a nj. Lebo od skoly som s tym v styku nebola tak to nie je veru ziadna slava. :D

monkula
16. bře 2010

evulik, treba im to vložiť na účet, mali Ti poslať číslo účtu, IBAN SWIFT Code a aj adresu...
Poslali Ti to? Ja som to potvrdenie už asi vyhodila, mohla som Ti to oskenovať a poslať...

evulik6
16. bře 2010

idem sa pozriet moja co tam je, lebo vcera vecer nebol cas tak idem na to 🙂

evulik6
16. bře 2010

monkula, poslali mi to... jo... tak to bude ok hadam. 🙂

monkula
16. bře 2010

evulik, tak potom len do banky, akú máš banku? môžeš aj do IP.. len si tam zaškrtni, že náklady si delíte, ty po hranice, oni od hraníc...
Moja banka mi zaúčtovala poplatok asi 0,80 € 😉

evulik6
16. bře 2010

monkula ja mam slovensku sporitelnu a muz ma tatrabanku. A to sa da tak zaskrtnut ze si delime naklady? 😕 ja neviem, este som takto neposielala peniaze do zahranicia 😅

monkula
16. bře 2010

evulik, tak potom radšej cez TB..
Moja mama má SlSP a potrebovala doplatiť nájom na svoj byt v Brne, bolo to okolo 200 Kč, tak sa jej zdalo, že sa jej to neoplatí a dala to poslať zo svojho účtu, zaúčtovali jej za to 16 € 😲
A hej, dá sa to zaškrtnúť, potom je to o dosť lacnejšie, myslím tie poplatky...
Adresa je tuším Casa di Risparmio, Corso del Sole, Bibione - Venetto, tak nejako, že? 😀

evulik6
16. bře 2010

Corso del Sole 102 Bibione...

NO bude to vybavovat manzel cez TB. Aaaa pozerala som ten IBAN... tak tam su napisane dve moznosti... bude IBAN cislo - SWIFT IBSPIT2V or IBAN cislo SWIFT ICRAITRRQTO
To je jedno ktore ci ako to mam chapat?