Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

limoncino
19. črc 2013

@summerlili myslela som tú budovu, nie konkrétne to svinstvo v žemli 😀 😀
Ako som písala jazdíme na Bibione od roku 2008 a každý raz boli tie diaľnice rozkopané

summerlili
19. črc 2013

@limoncino
My smer Lignano od 2009 a stále AT rozkopané a nejak nevidím veľký rozdiel ☹ .
Už sa pomaly začína strácať opálenie od mora ☹ - potrebovala by som ďalšiu dávku lúčov z Lignana 😉

martinka81
19. črc 2013

Zdravím, dá se v Lignanu platit v obchodech kartou? Pam, In´s atd.

vroni
19. črc 2013

@summerlili, kde si videla v AT rozkopane dialnice? Ja tam vzdy vidim len kilometre znizenu rychlost, zuzeny jazdny pruh a ani stopy po nejakych pracach ci nebodaj robosoch 😠 😠 😠 Seriozne ich podozrievam, ze sa snazia motoristom tranzit zneprijemnit ako sa len da, poslednym dnom prazdnin zahadne vsetky staveniska zmiznu, aby sa na rovnakych miestach o rok objavili znovu 😠
A k tym kontrolam - ja mam papiere v poriadku, kamoska mala tiez, nekontrolovali nas, lebo sme sa niecoho dopustili, odstavovali proste vsetky osobne auta so zahranicnymi SPZkami (teraz sa im nadava uz inak, viem), kukli na papiere od auta, preskumali pasy vsetkych troch deti a mohli sme ist dalej.

limoncino
19. črc 2013

@vroni áno, dobrý postreh, zúžené pruhy, odstavené ťažké stroje a nikde nikoho 😀 😀 😀 ale je fakt, že piatej ráno ta, asi nikto nepracuje, cestou späť som sem tam niekoho zahliadla, ale že by nejako tvrdo pracovali, to tvrdiť nebudem 😀

summerlili
19. črc 2013

Súhlasím a opravujem - stále znížená rýchlosť a nikde nič - možno preto, lebo sme išli v noci alebo cez víkend 😉 😉 😉 .

Áno, v obchodoch sa bežne platí kartou, ale napr. v Lignane v Lidli sa nedá platiť jedným druhom karty (myslím, že MasterCard) a dá sa platiť len iným (VIsa určite). Muž si vždy požičiava moju 😉 😉 😉 .

matkaasebko
20. črc 2013

@limoncino
@vroni baby ja si myslim ze to je len taky tah rakusakov aby mali menej nehod...ked daju tabulu nehodovy usek malokto da poor ale ked daju tabule praca na ceste budu vsecia davat vacsi pozor aby si auto nepokazili 🙂 alebo amalokto ich vidi robit ked chodime tade v noci cez vikendy...sak hadam by nemakali v sobotu abo v nedelu...😀 moj nazor...

lauraa
20. črc 2013

Dievcata ,prosim , niekto typ na hotel s polopenziou?

bezaz
20. črc 2013

@matkaasebko neviem, aky umysel maju rakusaci, ale ked som soferovala v tych usekoch so zuzenou vozovkou, kde bol z jednej strany betonovy mantinel, tak sa mi triasli ruky z mojej klaustrofobie 😲 😲 😲

vroni
20. črc 2013

@matkaasebko, my sme isli v pondelok (doobeda) tam a v piatok na obed nazad. Ani na jednom "stavenisku" nebolo ani zivej duse. A to na kazdej jednej dialnici, nie len do Talianska (zijem tu, takze si to vsimam)

@lauraa, my sme boli v hoteli President v Lignane, ponuka aj polpenziu (mali sme len ranajky, takze neviem, ako varia), hotel ok aj ked v skutocnosti je skor trojhviezdickovy nez stvor, ale kusok od vlastnej plaze (je v cene hotela), obrovsky bazen, detsky kutik s perfektnou animaciou (decka vobec taliancina nerusila, vyrabali vsetko mozne a nechceli ani ist na izbu), izby s balkonom, proste fajn. Rezervovat treba priamo v hoteli, ponukaju lepsiu cenu nez na nete ci v cestovke (vsetci hovoria v pohode nemecky, s anglinou to bolo poslabsie)

lauraa
20. črc 2013

@vroni idem kuknut....dakujem...

matkaasebko
20. črc 2013

@bezaz tak.z toho som mala nervy aj ja a to ani klaustrofobiu nemam...stale som mala.pocit ze sa tam nezmestim...a najhorsie bolo led isiel za mnoi nejaky chuj a atrasne sa ma mna tlacil urcite sa strasne moc ponahlal...
@vroni tak urcite akurat vtedy dovopenkovali...🙂

summerlili
20. črc 2013

Dámy, to ste nezažili talianskych policajtov v akcii pri nehode.
Odchádzali sme z Lignana v piatok poobede, hneď za Lignanom kolóna ako .... keď sme sa konečne po 1/2 hodine preplazili polkilometrovým úsekom rýchlosťou 5 km/ hod., zistili sme, že sa ťukli dve autá a oni - 4 policajti si klábosili s vodičmi a autá za nimi trúbia a trúbia a oni, aby regulovali premávku, ani náhoodu 😠 😠 😠 .

jarmila2013
20. črc 2013

Ahoj holky, moc vás všechny zdravím... Letos pojedeme poprvé jako rodinka k moři (do Lignana), manžel pojede dokonce poprvé vůbec a já byla naposledy před 15-ti lety 😝 Vlastně vůbec nemám představu kolik si s sebou vzít peněz. Jídlo si nějaké přivezeme, něco chceme nakoupit až tam a taky někdy restaurace, nebo cukrárna, zmrzliny atd. atd. Také bych chtěla do nějakého toho zábavního parku s dětmi. Nemohli byste mi prosím napsat kolik jste cca platili třeba v restauraci za večeři, nebo v cukrárně za tiramisu a kafe, nebo nějaké občerstvení na pláži? Kolik stojí výlety a ty parky jsem si našla, ale jinak vůbec netuším...

jarmila2013
20. črc 2013

A ještě vy co jezdíte přes noc, co tam potom od rána děláte? Jste celý den na pláži? Nám předají apartmán nejdřív v 16hod. A tedy nevím co s dětmi přes poledne na pláži... Malému je 16 měsíců, tak to se mi moc nechce.... Jo a pojedeme poslední týden v srpnu, nemáte někdo zkušenosti, jestli tam bývá ještě dost teplo? Omlouvám se za tolik otázek, už asi začínám řešit kraviny a to pojedeme až za měsíc 😉 Máte tady nejlepší diskuzi kterou jsem našla, tak jsem se vám sem trochu nacpala... 😀

limoncino
20. črc 2013

@jarmila2013 ahoj, my prichádzame na Bibione okolo dvanástej, minulý rok sme tam dokonca boli o desiatej, išli sme hneď do agentúry, a nebol problém s ubytovaním, len som podpísala papier, že som prevzala neuprataný apartmán, to je všetko.. My máme v papieroch tiež napísané, že budeme ubytovaní po 16.00 a za tých x rokov, čo tam jazdíme sa ani raz nestalo že by nás neubytovali hneď. Raz sme sa ubytovali, pozerám, nefunguje nám žalúzia v spálni, zrazu počujem zdola nejaký hlas a zrazu mi v spálni stojí cudzí muž a že ide opraviť roletu, takže sa všetko rieši za pochodu.. Ešte som ho zapriahla, lebo som zistila, že nefunguje ani v obývačke, a nesplachoval záchod, všetko bez problémov, s úsmevom 🙂

@summerlili to je to talianske "a domani". Ja som si raz chcela zistiť, koľko stojí lístok z Bibione do Venezie autobusom, pri okienku stála nejaká pani a vykecávala sa predavačkou, tá na mňa pozrela, že potrebuješ niečo? Vravím, áno, mám jednu otázku a ona, dobre, počkaj... tak ja čakám minútku, dve, päť, tie už rozobrali čo varili a ako sa im to podarilo, usmievala sa na mňa, a ja pozerám, že toto je ako čo?? Potom som vedľa seba 😝 😝 zbadala tabuľku s informáciou o výletoch do Venezie, prečítala som si ju, zapísala, oni dokecali a ona, no čo si chcela?? ja jej vravím už nič, ďakujem 😀 😀 a ona no vidíš, aká si šikovná 😝 no a bolo 😀

beasi
20. črc 2013

už aj my sme doma z Bibione.Bolo fajn.Cesty tiež ušli až na tie obmedzenia.

sorciera24
21. črc 2013

ahojte, v noci sme sa vratili z Lignana 🙂 bolo super (ako vzdy...).....krasnych plnych 8 dni sme mali, bez kvapky dazda, more vyhriate, ubytko sme mali tentokrat hned pri plazi cez agenziu Marinablu......uz inak dalej od mora ani nejdem 😀 cesty fajn Lignano-Martin 9h. aj s prestavkami ....ziadne kolony zapchy, nic...spominane rakuske obmedzenia nam osobne nevadia.....je to ok.....ak chcete cosi vediet, kludne sa pytajte...ale aj po 3krat v Lignane spokojnost velka 😵

sorciera24
21. črc 2013

@jarmila2013 chodte do agentury tesne pred obedom, vacsinou uz kluce maju, aj vam daju (od 16tej je to oficialne napisane, ale aj nam dali teraz aj minule o 12tej...).......my sme sli cez noc a prisli sme rano o pol8.....vyhnes sa tak zapcham a kolonom.......preto tak skoro......a kym nas ubytuju, sme na palzi(ved kvoli tomu sme tam 😉 )......
co sa tyka penazi....zalezi, kolko chces minut....daju sa tam minut neskutocne peniaze 😀 hlavne vecer, zmrzlina, herne, hracie automaty, cosi si kupis na seba, pizza.....inak pizza cca 5-6E, zmrzka 1,30E, kebab 5E, restiky su uz drahsie.... inak potraviny nakupis ako u nas , je tam Lidl a je fakt lacny 😀

tanab123
21. črc 2013

@sorciera24 Ahojte. My sa chystáme do Lignana Sabbiadoro od 27.7. do 3.8., ideme tiez cez agenturu Marinablu.it do Rezidencie Marina. Píšeš, že ste sa práve vrátili. Prosím ťa, ako sa Vám tam páčilo? My vyrážame z Blavy v noci cca o 2h, predpokladám príchod cca o 9h. Ako je to s parkovaním, mohli ste zaparkovať v areály rezidencie hned ráno po príchode? A klúče ste dostali o tej 12h? Ideme tento rok druhykrát, ale s touto agentúrou prvýkrát. Minulý rok sme boli cez agentúru Abitare v Rezidencii Marco Polo, ale ubytovanie sme dostali až o 15h.

tanab123
21. črc 2013

@sorciera24 My budeme bývať v izbe typ BETA za 640 Eur, sme 2 dospelí a 2 deti 7r a 5r. Idú s nami aj moji rodičia a tí budú mať asi rovnaký apartman ako ty - typ Alpha A za 418 Eur.

sorciera24
21. črc 2013

@tanab123 presne v tej rezidencii MArina sme teraz boli 😉 bolo super, vyhlad na more, balkoniky, parkovanie mate v arealy, dostanete parkovacie cislo, zoberte si plachtu na zakrytie auta, lebo je to pod piniami, aby vam susky nepadali na auto 🙂 my sme sli z MT o 9 tej....rano sme tam bolo o pol8....do 8ej je to ok......potom sa uz zacinaju tvorit kolony......kluce, ti daju skor, ked pojdes pytat (hned ako otvoria agenturu o 9tej) chodte pytat, oni povedia, ze pridte pred 12tou (my sme pisali den predtym mail, ci by sa dalo....)...takze da sa.......rano sme to parkli na 2 hodky pri plazi (lacne parkovne)....ale ako otvoria agenturu, zatrubite a oni ta tam pusita parknut do arealu...
inak my sme tiez boli minuly rok s abitare (ale v malej vilke) a tiez nam dali kluce o 12tej....len sa ozvite mailom den dopredu a otravujte a oni vam daju naobed.... 😉
ale v MArine sa vam bude pacit, hned pri plazi. aj blizko do mesta...no super🙂

sedrik
21. črc 2013

@tanab123 ahoj, uvazujem ist tiez tam
mozem sa spytat ako ste sito vsetko zarezervoavali, cez net, aj platbu ? a tam uz len pridete ?
cez agenturu som este nesla, tak sa preto pytam, dakujem

sorciera24
21. črc 2013

@tanab123 hej my 3aja sme mali ten alpha A za 418...stacilo nam 🙂

sorciera24
21. črc 2013

@sedrik ano, cez net, priamo cez stranku agentury, zapaltili sme len zalohu cca. 100E cez net...prisde ti postou potvrdenie a zvysok doplatite na mieste......hotovo, super vec🙂

tanab123
21. črc 2013

@sorciera24 Super, dik za odpoveď. Si ma potešila s tým parkovaním a ubytovaním. Ja som im písala mail asi dva týždne dozadu, či by nás mohli ubytovať skôr ako o 16h, odpísali mi v takom zmysle, že skoršie ubytovanie negarantujú, ale spravia všetko pre to, aby sme boli spokojní. Som rada, že to mám teraz od teba potvrdené z prvej ruky 🙂 Aj to parkovanie je super, že je možné už od 9h vo vnútri.

tanab123
21. črc 2013

@sedrik Presne tak ako píše @socrieta24 . Objednávali sme cez net priamo z ich stránky, hoci prvotne sme si ten apartmánový dom našli cez lignano.it. Zaplatili sme zálohu 30% z celkovej ceny, po obdržaní platby nám zaslali poštou Zmluvu- voucher a na mieste zvyšok doplatíme.

tanab123
21. črc 2013

@sorciera24 Mám ešte otázočku, bola aj tento rok rovno pred Rezidenciou voľná pláž?

tanab123
21. črc 2013

mama našla niekde na nete mapu, na ktorej sú vyznačené úseky s voľnými plážami, čiže verejnými, kde si môžeš priniesť svoj slnečník a deku. Podľa tej mapy by mala byť verejná pláž aj priamo pred Rezidenciou Marina 🙂

kuwait
21. črc 2013

My sme boli v Caorle tam je viac aparthotelov a celkom spokojnost aj ceny dobre.