Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

lauraa
30. led 2013

@anastazka popozeram fotky nieco hodim na net vecer, teraz nemam nato cas....priamo na pesej je obchod s potravinami , my sme ale chodili autom na nakup do supermarketu asi 1/2 km smerom na Caorle, ceny podobne ako u nas takze uz vela nevozime , nakupim vzdy tam od mineralky cez dzusy, salami, syry , maso .... co si vzdy nosime su rozky a chleba, ten taliansky mi moc nechuti... kompa je lod cez kanal,mozes sa previest z Porta do caorle asi 1€ na osobu ale od kompy je do centra asi 1km peso, centrum Caorle je starobyle a ma svoje caro...s malymi detmi je to narocne , ale my zvycajne zajdeme do aquaparku (autom ) a potom vecer ideme hned do centra....kedy s achystate a kam priamo??????

skazka
30. led 2013

@anastazka My sme boli tiez v PSM, je tam priamo velky supermarket, nieco ako Lidl, ci Billa, vola sa Maxi, zalezi do ktorej casti PSM ides. My sme boli az na konci, smerom na Lido... Tu je mapa, kde je ten Maxi http://goo.gl/maps/exn4J

lauraa
30. led 2013

@skazka v ktorom dome ste boli...My chodime do Accapulka alebo Centro commerciale, priamo nad pesou zonou....

skazka
30. led 2013

@lauraa Boli sme v apartmanoch (vilkach) Los Nidos, to je este za tym malym lunaparkom cca dve ulice

miggi83
30. led 2013

@lolonka my sme boli 2 roky po sebe v rosolina mare a ze best for kids, aj plaz aj ubytko, klud ticho s bazenom... super varili sme si my, kusok od apartmanov boli obchody a v centre vecer zivy ruch a trhy. ak by bolo auto ok, a trochu viac financii tak tento rok ideme znova. ja milujem taliansko, bola som tam 3x a este tak milion krat pojdem 😀 😀 😀 😵 😵

lauraa
30. led 2013
marulu
30. led 2013

Ahoj, zvažujeme letní dovolenou v Itálii - v Bibione, event. i v Caorle. Dcerce bude tou dobou 17 měsíců. Nemáte někdo nějaký tip na vhodné ubytování (moře do 200 m, balkon nebo zahrada, klidné místo, ale zároveň dobrá dostupnost do centra, apart. nemusí být luxusní, hlavně aby tam bylo čisto). Už jsem projela několik českých i zahraničních agentur a CK, ale osobní zkušenost a doporučení je nenahraditelná. Moc všem děkuji za odpovědi. 🙂

anastazka
31. led 2013

Holky moc děkuji za rady.

@lauraa Pěkné fotky 😵 Chystáme se asi tak 15.6. do Porto S. Margherita, myslela jsem si na apartmán Portesin. Včera jsem projela google earth a všimla jsem si, že přes cestu proti apartmánu je pravděpodobně lunapark, či co to je, tak to by asi nedělalo dobrotu. Zvažujeme ještě něco v Bibione, nebo Lignanu.

anastazka
31. led 2013

@marulu My byli před 3 lety v Lignanu Riviera, apartnám Meridiana od CK Ludor. Apartmány pěkné, čisté, bazén, moře 50m, v klidné části. V dosahu obchod s potravinami, pizzerie, atd., asi 2km Lignano Sabiodoro - spousta obchodů. Zvažujeme, jestli nejet znova, protože se nám tam moc líbilo.

lauraa
31. led 2013

@anastazka ano lunapark je tam ale je otvoreny len vecer myslim od 17.... skus si pozriet www.lampo.it apartmany accapulko, proste vsetky na ulici Viale Lepanto... su najblizsie k plazi...Chimere a Miramare su priamo na plazi ale maju len vacsie apartmany teda min. pre 4....

luckyhoney
31. led 2013

Ahojky, taky chceme cestovat do Bibione nebo jiné města poblíž.. sháním ubytování na 14 dní v srpnu, cestovat budeme s tříletou holčičkou a 18 měsíční holčičkou. Chceme něco s bazénem a nemusí to být hned u moře. Ne v centru. Nemáte někdo nějaký tip?

sorciera24
31. led 2013

jaaj, zienky uz sa to tu rozbieha....my tento rok dovolenka na SR (setrime na auticko...takze Taliansko tento rok nevyjde ☹ )....tak snad nabuduce...inak ja Taliansko milujem...4krat som bola v P.S. Margerita, raz na Palmovej riviere a 2krat v Lignane....... 🙂

skazka
31. led 2013

@lauraa fotky vyvolali nostalgiu.... tu fontanu sme takto cez den nevideli, na promenadu sme chodili az vecer... kusok dalej bola fantasticka zmrzlina..... 4-rocna dcera bez nej ani neisla spat... 😀

lauraa
31. led 2013

@skazka uz aby bolo leto, my sme byvali priamo na pesej takze kazdy minimalne 2krat.... a zmrzka bola veru fantasticka ale aj pizerka na pesej je dobra....

maartinkaa
31. led 2013

ahojte baby, tie co chodite casto do talianska, kolko vas stoji tyzden v nejakom apartmane v bibione, alebo lignane? len tak zhruba, ked pocitam stvorclennu rodinu, lebo dvojcata by boli bez naroku na lozko,,,,

maartinkaa
31. led 2013

pisem ako tatar, ale v taliansku som nikdy nebola,,,chodime do chorvatska , nechce sa mi to tu vsetko citat, a chceme malu zmenu v dovolenkovani 😉

sorciera24
31. led 2013

@maartinkaa uplne najlepsie je ist priamo cet taliansku agenturu.....4lozkovy apartman...podla toho, co potrebujes, ci aj abzen, vzdialenost od plaze....najdes aj za 400-500EUR (podla mna fajn apartmany/vilky)...ale aj za 800-1000 😉 ....nas v Lignane vysiel 400EUR...vo vilke (ale dalej od plaze....300m...a bez bazena...ale v pohode...2izby, kupelky WCko.....)...ako odporucam radsej ist takto, lebo anse CK si za tie iste aprtmany beru v priemere o 100-200EUR viac...co je rozdiel...

skazka
31. led 2013

@maartinkaa ako pise @sorciera24, lepsie ist priamo cez taliansku agenturu, ubytko vybavis aj mailom. nase agentury za to ze zdvihli telefon a zarezervovali to v talianskej agenture, do ktorej si aj tak musis ist pre kluce,zobrali nehorazne peniaze, my sme tak boli teraz a bolo to navyse 180€, co mas zaplateny cca benzin hore dole. A este sme nemali az take pohodlie ako klienti, ktori objednavali priamo cez agenturu (ale to mohla byt nahoda) Nabuduce uz len cez ita agenturu.

maartinkaa
31. led 2013

@sorciera24
@skazka dakujem kocky, aj som si myslela, ze cez it. to bude vyhodnejsie, ale cenovo je to zhruba rovnake, ako v chorvatsku 😉
a este by som sa chcela popytat na dialnicne poplatky, pretoze ani o tom nemam sajnu 😅

limoncino
31. led 2013

@lolonka more je teplé. Priezračné more ako v CRO je samozrejme nemožné, keďže je tam piečité dno. Ale ďalej je čisté..

maznacik007
31. led 2013

@maartinkaa skus tuto
http://www.agenziamc.com/cs

talianska agentura priamo v bibione ... prenajimaju aj domceky apartmany aj bytiky robia tam aj dve cesky takze neni problem a cena uplne prijatelna ...

maartinkaa
31. led 2013

ozaj a este nieco, musim tie dve male deti bez naroku na lozko pri bookovani hlasit, alebo to mam nechat na prekvapenie, ked prideme a oznamime im, ze mame dve decka navyse, ale tie spia s nami? 😀

limoncino
31. led 2013

@maartinkaa rozhodne cez taliansku agentúru
na Bibione odporúčam tieto:
www.etgroup.info
www.lampo.it (tam rpacuje aj Češka, takže komunikácia v pohode)
www.azgroup.it ( stýmito jazdíme roky a spokojnosť, tam zase pracuje Poľka a vie po česky)

a poplatky, my jazdievame len na týždeň, takže si kupujeme 10 dňovú rakúsku a pri vstupe na tal. diaľnicu sa platí mýto, resp. na začiatku dostaneš lístok a keď opúšťaš diaľnicu, tak ten lístok odovzdáš a na zákalde toho, kde si na diaľnicu vliezla zaplatíš, nám to vychádza okolo 10 eur

skazka
31. led 2013

@maartinkaa ja nie som kočka - som kocúr... cez rakúsko potrebuješ dialničnú známku, majú 10-dňovú, v ita majú mýto ako v chorvatsku, ked sme isli do Caorle sme platili okolo 12 eur a naspat sme isli po starej a na dialnicu sme vysli ako keby z lignana a myto po rakusko nas stalo 9,90

maartinkaa
31. led 2013

@limoncino takze, taky isty system, ako v chorvatsku, a dufam, ze aj take iste kolony 😝
inak dakujem baby, idem to preluskat 😉

maartinkaa
31. led 2013

@skazka prepac kocur 😀 , dobre som sa zasmiala a dakujem 😉

limoncino
31. led 2013

@maartinkaa ich nezaujíma, ako budete spať.. objednáš si napr. trilocale, to je obývačka s kuch. kútom a rozkladacím gaučom plus dve izby. A toto trilocale je odporúčané tak pre 6-ich ľudí, to splňujete a viac ich nezaujíma

limoncino
31. led 2013

@maartinkaa my už vieme, kde môžeme očakávať kolóny, napr. v Udinese, resp. za Udinese, tam sa pripája k diaľnici cesta vedúca z Trieste, takže tam to je zhustené, tak sa čaká niekedy aj pol hodiny, väčšinou to tam riadia carabinieri, tak vtedy sa dá a potom pri vjazde na Bibione, už tam spravili aj veľký kruháč, ale veľmi to nepomohlo... 😝

sorciera24
31. led 2013

@maartinkaa ano, mytny system, kolony som nikdy nezazila...aspon nie take ako som vzdy zazila v Chorvatsku.....inak potraviny su tam alcnejsie ako v HR, aj oblecko, ekd natrafis.....a ja ked to z mojho pohladu porovnam, pre deti jednoznacne TAliansko....taku piesocnu plaz , naozaj piesok v HR nenajdes....a v piesku sa deti lepsie pohraju....cesta cer Rakusko, priama, len dialnica....cca. 800km...9hod. (teda od nas z MT)... skus pokukat aj tu: lignano.it vacsi vyber od roznych it. agentur...

lauraa
31. led 2013

@maartinkaa ked objednavas priamo cez agenturu , pojdes si po kluce od apartmanu priamo k nim, v podtsate nikto nekonkrolujekolky ste , len samozrejme na ubytovaci poukaz (vypisuje s apriamo v agenture) napises len tolko mien kolko ste objednali....