Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

renatka100
11. čer 2013

@lasirena teraz ich bude veru vela doteraz tam stale prsalo ☹

mart.s.
12. čer 2013

@stevo12 já mám taky před odjezdem problém usnout 🙂 . Pořád se vždy přemlouvám , že musím spát, že budu řídit - a nic. Asi předstartovní nervozita 😀

mart.s.
12. čer 2013

@lasirena taky si myslím že jich tam letos bude hodně. Už jsem dokonce našla takové ty elektrické odpuzovače komárů do zásuvky. 😀 .Docela si mi osvědčily. Aspoň člověka nic večer a v noci nekouše ani v apartmánu.

anastazka
12. čer 2013

no my měli odjet tento pátek, nicméně synek ulehl s anginou ☹ ☹

nivalis
12. čer 2013

Ahojky baby🙂 uz som sem raz pisala, ale vtedy sa mi nikto neozval... Prosiiim vas boli ste niektora na dovolenke v lignano rezidencia Park??? najlepsie v poslednej dobe... ake to tam je???-okolie, ubytko-zariadenie, more....ak tam bol niekto teraz- tak aj pocasie :/??? A etse mam otazku- my cestujeme teraz 29teho- chceme ist v noci- aby drobci aspon co to z cesty prespali- ako je to potom v lignane- kde sa da parkovat ten cas kym nas ubytuju a budeme moct zaparkovat pri rezidencii??? a posledna... samozrejme si zaplatime plazovy servis... ale krpcov na lehatku pod slnecnikom neudrzim... mozeme si tam rozlozit niekde aj plazovy stan??? Velka vdaka za kazdu radu 😉 😀 juuuuj jak sa uz tesiiiim 😀

nivalis
12. čer 2013

@anastazka- to mi je luto ☹ my anginujeme prave teraz.... odchadzat mame 29. - hadam nas to prejde 😖

mart.s.
12. čer 2013

@anastazka j to je mi taky líto ☹ . My máme teď laryngitidu , ale doufám, že se dáme do pořádku 🙂

summerlili
12. čer 2013

@nivalis
Tvoju rezidenciu nepoznám, ale čo som si vygúglial, tak to máte relatívne ďaleko od mora (350 m), ale s bazénom 🙂 .
Neviem či cez SK agentúru alebo IT agentúru, ale kď cez IT (napr. aj my tak máme), tak tiež prichádzame ráno pred deviatou, zaparkujeme priamo pred agentúrou (spoplatnené), zaplatíme zvyšok a zatiaľ sme mali vždy aj kľúče od apartmánu.
Ak nie, tak sme zaparkovali vždy v blízkosti apartmánu alebo pred ním - v Lignane sú prakticky všetky ulice v blízkosti mora spoplatnené (vždy sme bývali tak max 50-100 m od mora). Myslím, že to bolo okolo +- 50 centov na hodinu. Podľa mňa nemôžete pokiaľ nemáte kľúče od apartmánu parkovať vo vnútri - veď by tam boli tí pred vami 🙂 , ale by ste prišli, že by už tam neboli a počas upratovania apartmánu by ste aspoň parkovali vo vnútri.
Nikdy sme si nekupovali slnečníky - naše decká vždy v mori alebo pár centimetrov od neho 😀 a osušky sme si rozložili na pláži pred plateným servisom - samozrejme bez slnečníka alebo stanu. To tam nie je na platených plážach tolerované. Ak by ste to mali zaplatené, záleží aký priestor máte vedľa seba a či sa tam dá malý stan postaviť.
Počasie sledujem pravidelne na IT stránke a zatiaľ more 22 C a cez deň okolo 25 C sem tam s dažďom. Ale má sa otepliť 🙂 .
A tiež ideme v noci z 28.6. na 29.6., aby sme sa vyhli doobednej a obednej špičke pred a v Lignane.

nivalis
12. čer 2013

@summerlili zlata si, dakujem moc za odpoved!!! my ideme cez sk agenturu 😒 ideme cela skupina a nechceli ist cez talianov- ale to je na dlhe rozpravanie 😉 hej viem, ze sme dalej od mora... ale ide nas 16... ked sme sa spamatali, tak uz boli ponuky obsadene- navyse - kazda rodinka mala ine poziadavky- no chceli sme byt v jednej rezidencii a- rez.park- je spolocny kompromis 😀
... tiez ideme v noci v tom termine- sa tam mozno stretneme 😉
A to si na platenej plazi mozes rozlozit osusku- ked si nezaplatis aj plazovy servis???

mita9
12. čer 2013

ahojte. cez co ste si prosim vas rezervovali apartman?

summerlili
12. čer 2013

@nivalis
Nuž, veľká skupina a rôzne požiadavky = ťažké rozhodovanie.
My sme mali čo robiť a to sme chodili len s 1 ďalšou 4člennou rodinou.
A to si vyhliadnuté ubytko v Lignane dohodujeme na začiatku roku, aby sme mohli potom aj detské letné tábory objednať a pod.
My bývame na Via Marina - asi úplný stred 50 m od mora a na pláž budeme chodiť hneď pri apartmáne.
Áno, vždy to tak bolo (a dúfam, že tento rok nebude iný), že pred platenou plážou (ktorá je od mora delená napr. chodníčkom alebo takou malou reťazou) si kľudne kvantum ľudí (prevažne slovensky, česky a pod. hovoriaciach) s malými v kuse utekajúcimi deťmi podávali osušky, veci a pod. My sme si dávali pod osušky aj niečo také ako veľké hrubšie karimatky (ako plážové podložky). Keď sme chceli slnečník alebo stan, hneď sme tam mali plážového boya, ktorý nám to zatrhol.
A k nášmu ubytku nie je plážový servis. Aj tak nás to vyjde na 2 týždne ubytko cez 1200 € 😒 . A platiť slnečník s lehátkom v nejakom 10 rade a ďalej keď sú v deti v kuse v pohybe sa mi zdá zbytočné.

summerlili
12. čer 2013

@mita9
My už 4.krát cez http://www.agenziateghil.it/en/ . Ale vo všeobecnosti v Lignane je dobré pozrieť ubytko cez http://www.lignano.it/sk/ - tam je aj vľavo dole počasie v Lignane.

mita9
12. čer 2013

@summerlili a kolko vas prosim ta stoji takato dovolenka cca?

nivalis
12. čer 2013

@summerlili Este raz vdaka za rady!!! fakt zlataaa si🙂 o cene mi ani nehovor- my si mozeme tak max na tyzden dovolit- ideme s mojimi rodicmi- ako aupair pre drobcov 😀 a za apartman dame 800evry 😝 tak teda prijemnu dovolenku zelam- nech nam pocasicko vyjde 😀

summerlili
12. čer 2013

Ako som písala vyššie, za dva plné týždne od 29.6. za ubytko 1240 € 😒 . + cesta, strava, poistka, zábava (Guliverlandia, ZOO, mešteky na atrakcie na pešej zóne, ....), zmrzlina, .... . Takže asi tak.
Ale vždy nás 2 týždne (všetky tri sme alergičky ☹ ) vyjdú menej ako v nejakom luxusnom hoteli, nakoľko kvôli môjmu obmedzeniu v stravovaní (výrazné intolerancie potravín) by sme museli voliť naozaj superluxus. A samostravovanie je najviac prijateľná voľba, najmä keď môj muž skvele varí a v Lignane bol (dúfam, že stále je) dobre zásobený obchod s bio vecami (ktoré síce ja nemusím až tak, ale majú aj zdravé potraviny).
My rodičov neberieme ani ako aupair 😀 , oficiálne z dôvodu, že vysoké teploty a slnko starým mamám nerobí dobre na organizmus a tlak ...... .
Vždy chodíme s inými rodinami, ktoré bývajú kol dokola blízko pár desiatok metrov. Vieme o sebe, stretneme sa na pláži, decká sa pohrajú, my pokecáme, večer stretneme na zmrzke a tak, ale každý býva vo svojom a keď nechceme, nevidíme sa 🙂 .

zdezli
12. čer 2013

Tak hlasim se z Bibione! Pocasi zatim super, 25 stupnu jasno. uz jsme byli i v ZOO parku Guliverlandia. Voda chladnejsi, ale to se dalo cekat po tom uzasnem jaru, komaru mraky, takze nakupte repelenty!!!!!

zdezli
12. čer 2013

@moudivlacek my meli cestu dobrou, ale jeli jsme z Norimberka, takze mozna trosku jina trasa: Norimberk - Mnichov - Salzburg - Villach - Udine - Bibione.

jajkax
12. čer 2013

@zdezli a more je koupatelne nebo ne?,my razime pristi vikend.ty jo kazdej rok se vracime jak po nestovicich,a repelenty nam nezabiraj.nemate nake vyzkousene.napiste mi prosim nekdo neco k te guliverlandii,letos jsou dceriu 4 roky tak by jsme to uz treba zkusili.kolik to stoji.A co tam tak je?

zdezli
12. čer 2013

@jajkax no koupatelne je, my se koupeme. Ma tak asi 20 stupnu, ale dle me se jeste otepli, ted tu hlasi porad jasno a 29stupnu 😉 Repelenty mame take ruzne a nezabiraji moc, bohuzel neporadim. mame Autan i proti tropickemu hmyzu, Off, ale je to stejne. Manzel a syn jsou uz pekne postipani, na me s dcerou nejdou. Jinak park - rekla bych ze napad uzasny ale italske provedeni bohuzel nic moc, uz je to trosku sesle, zachody dost hruza (dira do zeme a jeste spinava), ale deti si to uzili moc a ani nechteli domu - je tam velke akvaiurm se zraloky, cirkus, predstaveni lachtanu, ruzna auticka, vlacky, skluzavky, skakaci hrady, vodni skluzavka, vyhlidkove veze, kolotoce. Cena je tusim 18euro za dospeleho a 10 euro za dite - zda se to dost, ale nam se to rozhodne vyplatilo, kdyz bych zpocitala, kolik bychom zaplatili na pouti za ty vsechny jizdy, ktere deti absolvovaly. 😉 No nic ja jdu na zumbu, deti jeste spi, a animoatori uz svolavaji 😀

mart.s.
12. čer 2013

@zdezli jéé ahoj, díky za čerstvé zprávičky 😉

mart.s.
12. čer 2013

@jajkax ahoj , já kupuji takový ten repelent diffusil - červenej. A docela funguje 😉 .Je pravda , že když se ale člověk nastříká, tak je to strašný smrad 😀

raduska12
12. čer 2013

Ahojte baby .. s rodinkou sa chystáme na dovšu do Bibione ale chceme ísť na blink nič rezervovať a tak .. dá sa to ? zatiaľ sme boli len v Chorvátsku a tam sa vždy našlo niečo pekné .. ako to funguje v IT ? ďakujem za každú odpoveď 😉

miggi83
12. čer 2013

@raduska12 no do talianska by som moc neriskovala, to je trosku ine ako chorvatsko, aj ked mozno aj tam zozenies

limoncino
12. čer 2013

@raduska12 už veľakrát tu padla tá istá otázka, a zakaždým tá istá odpoveď... Behom hlavnej sezóny by som to nerobila, najmä nie s tak maličkým dieťaťom... Väčšinu apartmánov a viliek majú v prenájme turistické agentúry, ubytovanie v súkromí tam prakticky neexistuje. Takže by to v praxi vyzeralo tak, že by ste chodili od agentúry k agentúre a hľadali niečo vhodné, prípadne čakali, či niektoré miesta neboli odmietnuté.... a to s maličkým dieťatkom v horúčave nebude nič príjemné..

raduska12
12. čer 2013

@miggi83 napríklad v čom iné ? no ja neviem nechcem rezervovať ešte sami neviem ako manželovi dopadne dovolenka ☹ a tento rok sme chceli ísť do IT aj je to bližšie ... no neviem čo teraz , ak sa to tam tak nedá 🙄

raduska12
12. čer 2013

@limoncino možno otrepaná otázka no je tu 160 strán 😀 ... aha takže takto to je ... no škoda , myslela som si , že to tam funguje na spôsob ako v chorvátsku ...ďakujem

limoncino
12. čer 2013

a k tým repelentom. Neviem akou záhadou tam naše repelenty na tie talianske zanzare nefungujú, takže kupujte až tam 🙂

janinah
12. čer 2013

ako to tu tak čítam,ceny,platená pláž..tak ostaneme pri starom dobrom Grécku 😉

maznacik007
12. čer 2013

@raduska12 urcite nie .... ak aj nieco zozeniete bude to v podstate len to co ma nejaku vadu najcastejsie prilis vysoku cenu ....
my zajednavame ubytko v bibi vzdy uz zaciatkom roka...

chorvatsko je nieco ine v tomto ....

ja rezervujem vzdy tak lebo zaloha je len cca 60 EUR takze to sa da nejako poriesit aj keby sme nemohli pripadne to posunieme v rodine ...

raduska12
12. čer 2013

@maznacik007 idem teda aj ja niečo pokukať 🙂 len neviem kam a čo idem niečo vygoogliť 😀