Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

mispuli
31. bře 2010

marti my tam jeli autem,parkovali jsme na obrovským parkovišti,hned na kraji benátek,ale přesnějc si to bude pamatovat manžel,až příjde na oběd,tak koukneme do mapy,jestli to je tam,co si myslím,jinak u toho parkoviště bylo hned nástupní místo na lodky pro projíždku po kanále

tin007
31. bře 2010

marti, ak si dobre pamatam, tak ako pise mispuli, na okraji benatok je velke parkovisko a tusim hned vedla je zeleznicna stanica a tiez tam stoja motoscafi (to su tie mhd lodky, co plavaju po kanaloch)
je tam aj most, ktorym sa da vojst do samotnych benatok, ale je to dost daleko od centra (nam. sv. marka), sa mi mari, ze sme isli dobrych 45 min

evulik6
31. bře 2010

ahojky...
no ja som im peniazky poslala 22.3. a o tri dni som im pisala ze som im ich poslala a na dalsi den mi odpisali ze na ne cakaju a dakuju velmi pekne... od vtedy sa mi este neozvali... ☹

co sa tyka tych Benatok Martinka, tak my sme boli vlastnym autom...cesta tam bola uplne v pohode a parkovisk je tam dost, urcite zaparkujes niekde, neboj sa, len chodte zavcas rana, lebo je tam plnkaaaa 😉 parkovanie na cely den stoji nejakych tusim 20 eur... Neviem presne ako sa to parkovisko vola, zabudla som uz ale je to hned ako prichadzas do Benatok, take poschodove kryte parkovisko... Ako sme z neho vysli tak sme hned od tial isli lodkou... jaaaj na tu jazdu strasne rada spominam ...isli sme tou rychlou...taky ako cln to bol... super ujo nas viezol, aj nas vyfotil ...bol to pekny zazitok 😀

mart.s.
1. dub 2010

Ahoj holky, moc děkuju za informace. My bychom tam totiž taky chtěli jet autem. Evulik - to je asi ten člun , jak jste na něm vyfocení, né. Vypadá to moc hezky. Tak to bychom mohli taky zkusit. Já si pamatuju, že když jsme tam byli s manželem ještě bez dětí (a autobusem) tak jsme tam myslím jeli tím jejich vaporettem.( takový ten jejich parník) Ale ten člun vypadá krásně. To se asi klukům bude líbit ještě daleko víc. 😉

evulik6
1. dub 2010

Ahoj Matka, jasne... je to ten cln co mam v albume... cestou tam sme isli bielym , super rychlym... bolo to strasne moc super, urcite sa bude pacit...ja by som na nom isla aj hodinu keby mozem :( Naspat sme isli tiez clnom ale pomalicky nas previezol po tych kanaloch. Len si zoberte listok z parkoviska, lebo sme nevedeli nazov, a ten dotycny ujo sofer nevedel kde nas ma vysadit... isli sme este potom kus peso ale dopadlo to fajn, nestratili sme sa 😀

Mne teraz robia starosti tie peniaze...zacinam byt z toho nejaka nervozna ☹

mart.s.
2. dub 2010

Evulik a nedá se jim do té cestovky třeba zavolat? A nebo mě napadlo, jestli už neslaví třeba Velikonoce a nepracují. 🙂 Já jsem loni ještě něco potřebovala dohodnout ohledně ubytování, jak jsme byli v Itálii v tom srpnu. Stále jsem tam volala a posílala mail - a oni nic. Nakonec se mi ozvali asi za týden a omlouvali se , že měli ten svůj svátek ferragosto. Ten je sice 15.8., ale oni nepracovali celý týden. 😉 Ale jinak tě chápu, já bych už taky byla nervózní. Neboj ono jim to nakonec určitě přijde. A nebo už to tam mají a jen jsou líní a nedali ti to vědět. 🙂

mart.s.
2. dub 2010

Jé a holky, všimly jste si? Na pláž už dávají slunečníky. 😵 http://cz.webcams.travel/webcam/1248372124-Weat...

evulik6
2. dub 2010

Martinka dakujem za podporu...tiez sa snazim mysliet na to ze mozno len nemali cas to skontrolovat... peniaze som kontrolovala cez IB a odisli zrejme v poriadku lebo inak by som tam mala poznamku ...tak este pockam tyzden a ak sa neozvu tak to idem riesit ...drz palce 😉

Jeeeej super ze uz davaju slnecniky...tak moc sa tesiiiiiiiiiim 🙂

monkula
2. dub 2010

evulik, Taliani si dosť potrpia na sviatky, takže možno tam len nikto nie je...
Neboj sa, mám s nimi skúsenosť...
Mart, dík za link na skvelé web camery...

spiruanka
2. dub 2010

ahojte baby,tak mi chodime pravidelne kazdy rok do LIdo Adriano,tam je to stvorene pre deticky s rodinkami 🙂 odporucam lebo v blizkosti sa nachadza aj zabavny park Mirabilandia co je pre deturence raj.a cena listka je 25 eur na dva dni bo za jeden den to nestihate ani prejst vsetky tie atrakcie.

jaku
3. dub 2010

Ahoj holky, najde se tu někdo, kdo byl v Gradu?Jakou část Grada byste eventuelně doporučily?

mart.s.
3. dub 2010

monkula, to jsem ráda, že se ti ty web camery líbí. 🙂 Mě zase zaujalo, jak si doporučovala to Portogruaro. Představ si, že mi přes něj už asi 8 let jezdíme do hor a ani jednou mě nenapadlo si ho prohlídnout. Až , když si ho tu doporučovala, tak jsem si ho našla na webu http://www2.comune.portogruaro.ve.it/virtualtour/ a to video vypadá moc krásně. Určitě se tam v létě zastavíme. 😉 Díky za radu.

monkula
3. dub 2010

marti, je tam krásne....
Ale čo am prekvapilo, ľudia sú tam dosť ako to nazvať nevraživí? Taký pochmmúrny, zamračení a mesto je plné černochov 😀
A ešte sme chceli ísť aj do San Donna di piave, ale sme nestihli... 😅

evulik6
3. dub 2010

monkula, dakujem za povzbudenie... toho ze by ma oklamali sa az tak nebojim, skor toho ci som to dobre cez ten net spravila,ale podla vsetkeho to vyzera tak ze ano...no ved uvidime, snad sa mi coskoro ozvu. 😉

monkula
3. dub 2010

evulik, vidím, že aj ty si taký nervák ako ja... 😀

mart.s.
4. dub 2010

monkula, ti nevraživí lidé- to je dost zvláštní , co. Italové bývají většinou strašně milí. 😒 I když ta moje učitelka na italštinu říká, že zdání někdy klame. Třeba mi vyprávěla , že italové jsou často strašně lakomí. Že prý třeba v restauraci skoro nikdy nedávají žádné spropitné. V Bibione je to jiné, protože je tam spousta turistů, ale je pravda, že když jsme byli loni u Lago di Garda a chodili jsme tam do takové malé restaurace, kam chodí jen Italové, tak když jsme tam dali spropitné, tak se majitel s náma přišel rozloučit i osobně. A od té doby si nás pamatovali a každý den nás vítali. 😉 A k těm černochům- jestli to nebude tím, že je to průmyslové město. Víš, myslela jsem, jestli tam nejezdí za prací.
evulík, uvidíš že to dobře dopadne. Já jsem taky nervák, ale když jsi říkala, že sis to kontrolovala v bance, a že to dobře odešlo, tak to bude určitě těma velikonocema. 🙂

monkula
4. dub 2010

marti, hej, to je dosť zvláštne... Bolis me v takej kaviarni, kupovali sme kávu, zmrzlinu a džúsik pre deti, predával tam taký starý dedo, inak než po taliansky necekol, ale tak nejako sme sa dohodli 😀
A jarino mi potom povedal: Monika, nezabudni tie zmrzliny vypýtať a ušli mi von 😝 A starý am potom stále oslovoval menom.... aj keď sme zdravili pri odchode, tam mi povedal arivederci Monika 😀
A máš pravdu, my sme tiež raz zapadli do tak menej turisticky nyvštevovanej reštiky, obsluhovala tam taká staršia pani, točila len po taliansky, no sranda... A majiteľ po nás prišiel pozbierať taniere... 😅

monkula
4. dub 2010

V tej kaviarni sme boli práve v Portogruare 😉

mart.s.
4. dub 2010

Ano , je to přesně jak říkáš, pokud nejsi přímo v nějakém turistickém centru, tak se jinak než italsky nedomluvíš. 🙂 V Bibione neni žádný problém, tam člověk může klidně mluvit česky, slovensky nebo třeba anglicky a každý ti rozumí. Ale jak přijedeš do nějakého malého městečka, tak máš smůlu. 😀 A když už nějaký cizí jazyk někdo umí, tak je to jedině němčina. ( a v té já je můžu tak akorát pozdravit 😀 )
Ale zase to pro mě byla loni výhoda, že jsem se tam italsky docela rozmluvila. Nejprve jsem se bála, že budu dělat strašně chyb a že mi nebudou rozumět, ale nakonec to bylo fajn. Za týden ve vnitrozemí jsem se namluvila víc, než bych toho řekla za 10 let v Bibione. 😉

monkula
4. dub 2010

ja zase komunikujem len v nemčine...
to je fajn, keď už môžeš komunikovať... 🙂

mart.s.
4. dub 2010

Abych ti řekla pravdu, loni před odjezdem jsem se té komunikace docela bála. Ale nakonec to bylo moc fajn a už se těším letos na srpen, že to snad bude ještě lepší 😉 . . Jeli jsme totiž do apartmánů, kde nebyla žádná delegátka jako máme v Bibione, a já jsem věděla, že od příjezdu to budu muset všechno zvládnout v italštině. Snad týden před odjezden jsem si požád opakovala, co na recepci řeknu a bála jsem se toho celou cestu. Nakonec tam byla strašně milá paní, takže jsem si s ní hezky popovídala. 😉 A jinak- trvalo mi tak 3-4 dny, než jsem se rozmluvila. Nejdřív jsem se docela styděla. Ale můj manžel je takový dobráček, že vždy ,když bylo potřeba něco zařídit a já tvrdila, že nevím, jak bych to měla říct, tak mi řekl , ať se nebojím, že to nějak domluví.A co si myslíš, že udělal. Vždy mi přivedl nějakou italku nebo itala, se slovy, že potřebujeme poradit , a že manželka trochu mluví italsky. 😀

mart.s.
4. dub 2010

A monkula, zdá se mi , že ty máš asi taky moc ráda Itálii, viď. Já bych se tam mohla snad i hned přestěhovat. 😉

monkula
4. dub 2010

marti, áno, mám veľmi rada taliansko.... A tiež by som sa hneĎ presťahovala.... Ale život na dovolenke je úplne iný, ako bežný život, to si uvedomujem....
Ale všetky strasti by ma vynahradila napríklad aj jarná prechádzka po pláži, keď začína byť teplo, vetrík fúka... ja by som tam chodila aj na jeseň... Ľahnúť si na ležadlo, čítať knihu, popritom pozorovať il mare 😵 😵

monkula
4. dub 2010

no a my delegátku nemáme... takže vybavujem všetko sama, manžel aj sestra sa hrajú na mŕtveho chrobáka 😀
ešte že viem tak dobre po nemecky 😎

mart.s.
4. dub 2010

Já německy neumím vůbec. Domluvím se anglicky, ale bohužel oni moc ne. 😖 Tak musím italsky. 😉 Já vím, že skutečný život je tam úplně jiný, ale přesně jak říkáš, stačilo by mi , kdybych se mohla procházet po pláži. A myslím , že i to jaro by tam bylo krásnější, protože tam nejsou lidi. 🙂 Ta moje učitelky italštiny měla prvního manžela itala a žila tam 6-7 let. Tak mi o Itálii vždy vypráví. Sice říkala, že někdy je tam ten život daleko těžší , a že ti Italové ( když tam žiješ) zas nejsou vždy až tak přátelští. Nebo to jejich zdravotnictví, že když ti něco je, tak se nedoplatíš atd... Ale stejně říká, že se jí po Itálii stýská. Víš, že je tam ten život takový klidnější. Že jsou daleko víc v pohodě. 🙂

monkula
4. dub 2010

Marti a ktorá časť IT Ťa láka? Ja snívam o Toskánsku 😵

mart.s.
4. dub 2010

Hm , Toskánsko je moc krásné. Nás letos čeká v červenci opět Bibione a v srpnu ( místo válení u moře bude poznávačka 😉 ) jedeme so Lombardie. Budeme bydlet zase u Lago di Garda a podnikat výlety do okolí. Máme např naplánované různé vodopády atd... http://www.dolomitibrenta.it/dobre-it/Cascate d... A potom se přesouváme do Ligurie. To je vedle Toskánska, tak třeba tam taky nakouknem. Já jsem na této straně Itálie ještě nebyla, tak se moc těšim, jaké to tam bude.

mart.s.
4. dub 2010

Koukám, že se ten obrázek vodopádu nechce otevřít, tak ještě jednou 😉 http://www.dolomitibrenta.it/dobre-it/Cascate d...

evulik6
4. dub 2010

Jaj baby vy ste take podarene, ako sa ma tu snazite povzbudit... kazdym dnom som nervoznejsia...teraz ani tak nie ked viem ze su sviatky, tak to berem tak ze nepracuju, ale buduci tyzden budem ako na ihlach 😀

Pozerala som to portogruaro..sa mi to paci... Len neviem ci by sme tam trafili 😅

Martinka, nejde mi pozriet ani ten druhy link ☹

Toskansko? To znie zaujimavo...idem mrknut na nete xixixi...Mne sa uz o Taliansku aj sniva xixi. Ozaj Martinka, tie krasne potociky co su po ceste do IT...da sa k nim nejako dostat? Chcela by som si tam spravit nejaku fotecku 😵