Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

jajkax
26. kvě 2011

Holky jak už jsem tu psala na konci června jedeme do vilagio Tivoli-bibione.A zajímalo by mně místí vyžití pro malé děti.Mám problém že italsky neumím jako že vůbec 🙂Slyšela jsem něco o nějakých lunaparcích atd??Dočtu se tam z nějakých cedulí kde a jak to je?Případně kde co ve městě najdu?Asi se tam mám mrknout do nějakého infocentra?Dcera miluje různé houpačky, trampolíny, skákadla.....najdu někde něco takového?? Díky moc zkušenějším za radu 🙂 😉

lennyna
26. kvě 2011

@bramburka kde na to koukáš?

lennyna
26. kvě 2011

holky máte někdo zkušenosti kdybychom jeli od 10.9. na 14 dní do Bibione jstli bude ještě hezky a nebude se třeba brzy stmívat apod.? Nebyl jste někdo v Rosapineta Mare?

fangi
26. kvě 2011

@mart.s. Mohla bych poprosit o pomoc s výběrem dovolené v Bibione? Nemáte nějaký tip na ubytování - klidné, pěkné místo, poblíž moře, nejdůležitější je pro nás čisté moře a pláž, možnost procházek. Jsme jen 2 a ideální by to bylo s kuchyňkou, jestli takové ubytování pro 2 v Bibione je... Moc děkuji! 🙂

oliwetka
26. kvě 2011

ahojte
v bibione je velmi pekne a co sa tyka ubytovania mozete si rezervovat priamo v rezidencii cely byt blyzko plaze vhodne pre viac ludi.kamaratka tam ma tiez takyto byt a viem ze sa daju rezervovat dopredu .su to uzatvorene strazene priestory s bazenom bezproblemove parkovanie a prijatelne ceny......velke hotely aj ked maju velmi bohate vybavenie pre deti by som neodporucala pre rodiny s malymi detmi nakolko si nebudete ivediet ustrazit vase ratolesti v tom dave ludi..verte mi!. prajem vsetko dobre!

mart.s.
27. kvě 2011

@jajkax když budete bydlet v tivoli, tak lunapark máte hned vedle. stačí , když vyjdete na via Orsa Magiore a ten váš komplex vlastně s lunaparkem sousedí. Nemůžeš ho přehlédnout. Jinak pokud chceš nějaký park s houpačkama, klouzačkama hřištěm atd... , kde se neplatí, tak nejblížší najdeš ve via Vega. Jmenuje se parco del Donatore

mart.s.
27. kvě 2011

@fangi bohužel s ubytováním pro dva ti moc neporadím. My jezdíme 4 a bereme si ubytování pro 6.

mart.s.
27. kvě 2011

@lennyna To počasí ti nikdo nezaručí. Výhodou je, že bude teplé moře. Byla jsem v Bibione jednou dokonce po 18.9. a bylo skvěle. Ale musíš počítat s tím, že pro italy většinou kolem 20.9. končí sezona a začínají řadu věcí balit. takže třeba zavírají některé restaurace, obchody. Postupně odjíždí lunapark. A dokonce sklízeli i slunečníky a rozebírali cestičky na pláži. Ale i tak to tam má své kouzlo. Lidí je tam podstatně méně.

fangi
27. kvě 2011

@mart.s. Ještě jsem pátrala a i na té cestovce, se kterou jsi psala, že jezdíte, a našla jsem tam i apartmán pro 2, tak asi by to možné bylo... O Itálii nemám páru, jezdili jsme vždycky jinam, proto se tu ptám 🙂

Mohli byste sem ještě napsat, jak vychází to Bibione cenově? Kolik cca je cena pěkný apartmán a kolik je doprava autobusem? A ceny jídla v Bibione v supermarketu jsou oproti Čechám jaké?

V Bibione je jaké moře, je čisté? Byli jsme v Chorvatsku všudemožne, na Mallorce, v Řecku - a všude bylo úžasně čisté moře, dá se to srovnávat? Byla jsem jednou v dětství v Itálii (už nevím kde) a moře tam nebylo nic moc, ale mohla to být výjimka, to je jasné.

fangi
27. kvě 2011

@mart.s. Mohla bych ještě napsat, co je v Bibioně k vidění - myslím na dosah - jestli se tam dá jít večer někam na procházky apod... Nemyslím lunaparky apod, co jste tu psaly, my ještě děti nemáme, jeli bychom s přítelem sami 🙂

fangi
27. kvě 2011

Omlouvám se, ale mám tisíc otázek 😀 Do Benátek se dá dojet jak bez auta, nějaký autobus?? 😅

mart.s.
27. kvě 2011

@fangi my platíme za apartmán na těch 10 dní kolem 15 ticíc. takže protože tam jezdíme na dva týdny, je to za třicet. Ale jak už jsem psala, bereme si ho pro 6, máme rádi dost prostoru. A jezdíme do takového malého domečku se zahrádkou. Kolik stojí autobus , to ti neporadím, protože jezdíme autem. A k tomu moři. Určitě se ti bude zdát v porovnání třeba s Chorvatskom špinavé. Ale je to tím, že tady je písčité pobřeží, takže ta voda je zakalené. Ale i letos dostali ocenění Bandiera blue, takže by to tam mělo být čisté. A k těm cenám. My tam nakupujeme vše . Kromě pár věcí, bez kterých by se moje dětičky neobešly( jako je třeba jejich oblíbená značka sušenek atd...). Podstatně držší než u nás je tam maso, jinak to jde.

mart.s.
27. kvě 2011

@fangi a jak jsi se ptala , jestli se dá dostat do Benátek bez auta - tak určitě. Většina cestovek to přímo nabízí jako možnost připlatit si výlet. A loni tady holky popisovaly, že se tam dá jet i lodí.

fangi
27. kvě 2011

@mart.s. Moc děkuju, jsi hodná, že tu všem trpělive odpovídáš 🙂 (Určitě stále na to samé 😅 ).

Ještě mě napadlo - je v Bibione nebo v Lignanu nějaký pěkný kemp? Hloupá otázka - nikdy jsem totiž nebyla v kempu - tam jsou rozmístěné ty jejich větší stany nebo to si bere každý svůj stan?

Kupujeme tento měsíc byt, tak hledám nějakou hezkou dovolenou za nižší cenu než naše obvyklé řecké ostrovy apod. 🙂 Chtěli jsme stejně na poznávačku do Benátek, tak bychom to nějak rádi spojili, ubytování mi nevadí ani ve stanu, stejně tam nebudem 😉

mart.s.
27. kvě 2011

@fangi kempů je tam několik . Jeden je hned za Bibione spiaggia, v BibionePineda je taky kemp. Ale moc tě nepotěším, víc o nich nevím. Protože jsem tam nikdy nebyla.

lennyna
27. kvě 2011

@mart.s. ano máš pravdu už jsem to pročetla, nakonec jedeme 3-17.9., tak snad bude počasí v pohodě 🙂

mart.s.
27. kvě 2011

@lennyna uvidíš, že budete mít krásně 🙂 . Já jsem vždy radši jezdila na podzim, než na jaře. Teď už to ale musím přizpůsobovat tomu, že starší kluk chodí do školy.

lennyna
27. kvě 2011

@mart.s. to je mi jasný, já právě chci využít toho, že jsou dětičky mrňavé a nemsíme řešit školu..nakonec jsme vybrali http://www.ckneckermann.cz/villaggio-marco-polo..., vypadá to moc hezky tak snad to tak i bude🙂
díky za odpovědi a typy 🙂

mart.s.
27. kvě 2011

@lennyna nemáš vůbec zač. A fakt to vypadá pěkně 😉

zuzinr
27. kvě 2011

@glorita prosim ta chcela by som sa ta spytat vy ste si rezervovali dovolenku cez net cez stranku lignano.it? Aky bol ich postup, ako som pozerala tusim sa plati 30% zaloha a zvysok az pri prichode? A ked ste prisli tak ste isli rovno do hotela kt. ste si rezervovali alebo do tej cestovky? Rozmyslam totiz tiez ze by sme si tak zarezervovali apartman, len neviem ako to bezi, este som v taliansku na dovolenke nebola a uz vobec nie cez IT cestovku, takze budem rada za tvoje postrehy a skusenosti.

lenockaaa
27. kvě 2011

ahojte maminky, neviete mi dat prosim dake tipy na vylety v okoli bibione aj pre deti ale mozu byt aj dake pekne miesta, ktore sa oplati vidiet 🙂 dakujeeeeeeem 🙂

fangi
27. kvě 2011

Holky,někdo byl v Bibione, Lignanu atd....v kempu??

@mart.s. Díky!

monkap
27. kvě 2011

prosim vas, su aj v lignano riviera nejake hojdacky, preliezky a spol.?

jajulaa
27. kvě 2011

ahojte dievčatá, aj my sa tento rok chystáme do bibione, chcem sa opýtať, či je tam nejaký supermarket typu lidl alebo niečo podobné, minulý rok sme boli v lignane a tam lidl bol 🙂 ceny boli super, ešte lacnejšie ako u nás.

bramburka
28. kvě 2011

@lennyna to vypadá pěkně cos našla, mě se na tom nejvíce líbí, že je to na 10 dní, já všude viděla týden a mě týden nestačí a 14 dní se mi zdá moc. Hmmmmmmmmm ale já chtěla radši to Lignano, nevím.

bramburka
28. kvě 2011

@lennyna ta cena je nejaka laciná to je divné všude jinde je to za 13 tis...

bramburka
28. kvě 2011

holky apak mě zajímá, předpokládám, že jezdíte na noc, a přijedu tam ráno, check in je skoro někdy až odpoledne, jak to řešíte?

eimiky
28. kvě 2011

@bramburka da sa s nimi dohodnut,hned pri rezervacii,ze mas male dieta,ze ci sada ubytovat skor,my sme uz o 10 boli v apartmane ale bolo to koncom juna.ale urcite sa da dohodnut.

bramburka
29. kvě 2011

@eimiky zkusíme, tak my pojedeme v září, takže to taky asi zase tak obrovský zájem není...já jen nevím, jestli počkat na nějakej last minute a nebo to objednat už ted...

monkap
29. kvě 2011

@bramburka tiez sme rozmyslali ci last minute ci uz teraz ... ale asi zalezi, co chcete ... ak hotel, tak budu snad aj last minute ... ak samostatne domceky pre seba so zahradou (ako chceme my) tak tie je uz teraz problem zohnat .... kedze nemame skolopovinne deti, chceme ist v septembri ...