Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

janula17
28. črc 2012

@lucisa ahoj, prosim ta nezaregistrovala som nazov tych apartmanov ako si davala fotky, vyzera to tam paradne 🙂 V Rosolina Mare som bola este ako 18rocna cica, vtedy to bolo take kludne, malicke, ale spomienky mam krasne, kedze som si tam aj frajera nasla 😀 😀

anw
28. črc 2012

@lucisa Ahoj prosim ta ako sa vola ten arel? Dakujem

lucisa
28. črc 2012

@janula17 , @anw fotky jsou z rezidence Ai Ginepri v novém Caorle. jezdili jsme přes Nev Dama:
http://www.nev-dama.cz/leto/italie/caorle/villa... - v nabídce je několik různých typů apartmánu i v jiných rezidencích, prakticky je to všechno podobné, liší se třeba vybaveností, velikostí apartmánů, vzdálenosti od moře, apod. Ale ta vzdálenost je celkem v klidu, my byli v Ai Ginepri prakticky nejdál od pláže, cca 600 m, ale nebylo to nic hrozného, procházka na cca 8-10 minut, ale neustále jezdil kyvadlově vláček po celém letovisku s několika zastávkami, který právě turisty svážel od rezidnecí k pláži. Zadarmiko, funguje od rána až do večera s výjimkou polední siesty. Ale i ta procházka je opravdu v pohodě, upravená asfaltová cestička, potkat na ni můžete jen onen vláček, příp. cyklisty, od moře už fouká příjemný větřík 🙂
ale má toho víc cestovek, např:
http://www.newtravel.cz/villaggio-ai-ginepri/

takyja
28. črc 2012

@lucisa Z jakého ubytování jsou prosím fotky?? Děkuji.. 🙂

lucisa
28. črc 2012

@takyja viz můj předchozí příspěvek, už jsem odpovídala i dalším maminkám😉 kukni🙂

takyja
28. črc 2012

@lucisa Promiň, začetla jsem se a pak hned psala a tys to sem mezitím napsala 🙂 Děkuji 😉

lucisa
28. črc 2012

@takyja v pohodě, nic se neděje, spíš jsem nevěděla, jestli si rozumíme nebo myslíš ještě něco jiného😉

limoncino
28. črc 2012

@elllla tak chodíme k majáku aj my 😀 😀 zaparkovať na konci a potom peši, teraz sme išli po pláži celý čas, ale predtým,. keď sme mali kočík tak cez les 😉 😉 😉

@hedka17 my chodíme len na Lido del Sole už 5 rokov, kde ste bývali???

greta24
28. črc 2012

@hedka17 dakujem za odpoved. A nevies nahodou, ako je to tam s cenami potravin ?

hedka17
28. črc 2012

@greta24 rataj s tym ze to tam je drahsie my sme si vacsinu jedla brali z domu, boli sme par krat na veceri a malemu som tam kupovala jogurty, zeleninu ale teda ceny tam boli dost vysoke(ale zase oni aj platy maju vyssie)
@limoncino tak to nutusim skusam sa opytat segry to vybavovala teta my sme tam boli 16

limoncino
29. črc 2012

@hedka17 na Sole je jeden diskont, ILDI sa volá a tam je lacno, jogurty som tam kupovala po 25 centov, mlieko 75 centov, majú tam lacné minerálky, aj po 15 centov. Ovocie a zeleninu sa oplatí kupovať v utorok na trhoch, ku konci majú vždy super akcie, napr, ja som tam kúpila 3 kg nektariniek za 4 eurá, hrozno, kilo za dve eurá, ale nabral mi viac, než jedno kilo, melóny, žlté aj červené. A odporúčam paradajky, vyzerajp čudne, také akoby pokrútené, ale chuťovo som nikdy lepšie nejedla.

jaku
30. črc 2012

Ahoj zdravíme z Caorle, je tu opravdu nádherně 🙂 , vedro, jsme rádi, že máme klimatizaci na apartmánu. Jinak moře mírně zakalené od písku, včera byly i velké vlny, což tady není tak běžné, tak se děti vyblbly🙂. Večerní promenády u moře nemají chybu, stejně jako zmrzlina, takže za nás jednoznačně Caorle doporučuju🙂!!!!

berunka
30. črc 2012

@jajkax prosim te jeste me napadlo,je ve vybaveni kuchynky vse nebo jste si neco brali sveho?a co komari a co vam na ne zabiralo?

pelenka
31. črc 2012

Ahoj, tak my také konečně plánujeme dovolenou a vypadá to, že to bude v září Lignano, Villagio Pino Mare, máte někdo zkušenost nebo se dokonce chystáte?

pavlikova
31. črc 2012

Ahojte, plánujeme s rodinou a priateľmi ísť do Lignana. Ale ja mám pochybnosti...keďže sme nikdy takto neboli. Manžel chce ísť v polovici augusta na 6 dní asi od pondelka do soboty. Máme ísť s partiou priateľou(2 páry a jeden manželský pár s ročným synom a my s 2 deťmi) a ubytko chcú hľadať až tam. Myslíte že to nebude problém? Nájsť pre toľkých ľudí na tak krátko ubytko? Zaujímalo by ma koľko asi taká dovolenka cca vyjde pre 4-člennú rodinku. A ak niekto bol v Guliverlandii a Aqua splash či sa tam oplatí ísť aj s 2 a 4-ročnými deťmi. Moc ďakujem za odpoveď lebo ja mám z toho hrôzu. ☹

sorciera24
31. črc 2012

@pavlikova popravde, v tom termine by som na blind nesla....vtedy maju Taliani dovolenku a vsetko (dokonca aj agentury) uz v juli mali vsetko vy predane (ked tak....az uplny koniec augusta alebo spetember)....druha vec je, ze vacsinou maju oni terminy od soboty-do soboty.....este pred sezonou by sa dalo zohnat ajt akto, ale v auguste nehrozi.....ja mam 3roc. syna, boli sme v Liganane, ale do aquaparku by som s takym mrnusom nesla.....inak je lIgnano super, odporucam....len asi iny termin by to chcelo;)

pavlikova
31. črc 2012

@sorciera24 Moc ďakujem za odpoveď. Ja som si to presne aj myslela, lebo zháňam kade tade po nete informácie... Ale on sa nedá presvedčiť, že by to mohla byť katastrofa s 2 deťmi sa trepať takú cestu a potom mať problémy s ubytovaním! On rozmýšlal ísť v nedeľu v noci, aby sme tam ráno v pondelok boli. Išli by sme do Benátok a potom poobede zháňali ubytko. A v Piatok alebo sobotu zase domov... My sme doteraz vždy boli len letecky cez cestovku....Teraz pri 2 deťoch je menej peniažkov 😒 Ja stále tvrdím, že chcem od soboty do soboty, to sa ešte dá cez net aj zohnať ubytko cez agentúry(pre nás 4) a budeme to mať isté! Ale tí chlapi si niekedy nedajú povedať ako malé deti. 🙂 Mne sa páči Parco Junior a tam by to bavilo aj malého ako ho poznám. 🙂 Pochybujem aj o Guliverlandii, lebo malý je bojazlivý typ...

sorciera24
31. črc 2012

@pavlikova hej v parcu junior sme boli kazdy vecer 😀 alebo skuste napisat do nejakej agentury predtym radsej........skus cet lignano. it

pavlikova
31. črc 2012

@sorciera24 Určite budem skúšať cez agentúru. 🙂 Ďakujem za stránku. Ak by ste mali ešte nejaké rady kam ísť alebo radšej neísť na výlet, budem rada. 🙂

evulik6
1. srp 2012

@mart.s. ahoj zlaticko..ano ideme este do Chorvatska so svokrovcami...tak tam si aj oddychnem hadam trosku.. pri tychto dvoch prckoch 🙂 ...

jajkax
1. srp 2012

@berunka Vybavení kuchyňky je celkem uspokojivé, ale byly jsme dvakrát a pokaždé to obsahovala jiný sortiment.Jsou tam talíře, příbory, nože, prkýnko, pánev, asi 3 hrnce, nějaké misky, skleničky a hrníčky(ale ty jsou takový ty na preso) tak pokud máte rádi pořádnou kávu tak ten si vemte.No prostě to základní tam je. A co se týče komárů tak tě zklamu, loni jsme byly vyzbrojeni jedním repelentem, a přijeli jsme domů jako po neštovicích. Letoas jsme měli repelenty dvou druhů, takový ty repelentní náramky na rukou, na stole jsme pálili "protikomáří svíčky" a výsledek je že jsme přijeli domů zase jako po neštovicíh.Kája měla kousance(asi 5) i v obličeji, tak ta měla fakt ránu.Já měla jen na nohách asi 20 štípanců🙂 Tak až zjistíš co na ty mrchy platí tak dej vědět 😉

limoncino
2. srp 2012

@jajkax naše repelenty na talianske zanzare neúčinkujú, treba si kúpiť repelenty tam..

@pavlikova ja by som to tiež neriskovala... V auguste im vrcholí sezóna, a takto, ako vy chcete sa vám to aj tak neoplatí, pretože aj keď si cez agentúru objednáš, že chceš ísť na 5 dní, tak si platíte od soboty do soboty, aspoň na Bibione to tak je.
Ale aj tak neviem, či už niečo zoženiete pre tak veľa ľudí... ja som zháňala ubytovanie pre dve rodiny na začiatok júla a v marci už skoro nič nemali tak, aby sme boli pokope.
Vy si to notmálne objednajte a ke´d chcú bezdetné rodiny dobrodružstvo, tak nech si hľadajú, ja by som to neriskla, aby som sa tam niekde motala s dvomi deťmi a hľadala ubytovanie... Takto si môžeš v kľude vybrať, tak budeš musieť zobrať, čo bude... Veľa šťastia

dakota14
2. srp 2012

My máme repelent od firmy just sú to čisto prírodné produkty máme od nich veľa kozmetiky keďže moja mama sa s tým zaoberá a je to vynikajúce tak verím že ten repelent bude dobrý boli sme v taliansku viac krát ale nikdy sme neboli doštipaní za to keď ideme na našu chalupu na dedinu v takej doline tak tam štípu aj muchy ale nehorázne odtiaľ chodíme doštipaní strašne ale keď sme sa boli prejsť do prístavu v Lignane tak kvôli komárom sme odtiaľ odišli lebo nás začali žrať zaživa ale inde sme to nejak nepocítili tak uvidíme teraz čo bude keďže budeme bývať blízko pri tom prístave zajtra máme odjazd neskutočne sa tešíme počko vyzerá viac menej dobré celý týždeň 32-34 čo viac si môžeme priať 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pavlikova
2. srp 2012

@limoncino No tak máme na výber z nejakých 3 apartmánov.Inak je fakt obsadené všetko. Dal sa konečne prehovoriť, ten môj muž. 🙂 My to v podstate ideme teraz skúsiť, či deti vydržia cestu, či sa im bude páčiť...a zistiť čo a ako.....A hlavne chceme pozrieť Benátky. 🙂 A budúci rok by sme chceli ísť rovno na 2 týždne.

limoncino
2. srp 2012

@pavlikova a do Venezie pôjdete ako??
ja mám vyskúšané aj loďou aj vlastným autom a prikláňam sa k druhej možnosti. Z Bibione po starých cestách ste tam do dvoch hodín, po diaľnici ešte skôr. Tam si odparkujete auto v Tronchete (parkovacie domy) a potom sa vaporettou dostanete na piazza di San marco.
A teraz pozerám, že máš malé dieťa, ak máš tú možnosť, zober si pre ňu nosič, benátky sú samé schody, my sme boli s kočíkom, tak viem, o čom hovorím 😝

pavlikova
3. srp 2012

@limoncino Chceme ísť do Benátok autom. Nad kočíkom som ani neuvažovala, lebo naša malá je ako motorová myš a schody a behanie zbožňuje. 🙂 Tak tam si príde na svoje. 🙂 Chceme tam ísť ráno ked budú deti plné síl a dobre vyspinkané a tam ich unavíme. 😉 Jediné z čoho mám teraz už len trocha obavy, že bude všade plno, keďže sezóna vrcholí...ale bohužial inokedy manžel nemôže, stále pracuje. ☹ Aj preto to máme len na tých pár dní. Myslíš že zvládnu deti gondolu? Lebo tú veľmi chceme vyskúšať.

dakota14
3. srp 2012

Jáj ja sa tak teším za dve hodiny vyrážame do Lignana kto idete tak prajem šťastnú cestu a keď sa vrátime napíšem nové poznatky a zážitky nech vám všetkým výjdu dovolenky na 1 🙂

eva423
3. srp 2012

@pavlikova Ahoj v Guliverlandii sme boli .malý mal vtedy 2,5 roka:sú tam atrakcie aj pre menšie deti .Malému sa tam veľmi páčilo v cirkuse,oceanáriu,delfináriu na kolotočoch... Ked chceš niečo ešte pre malé deti ,tak je super Juniorpark(tam je veľa atrakcií a každú si platíš zvlášť) a Gomossipark (nafukovacie hrady) a my sme ešte chodili do hemingway parku v meste, ten je prístupný verejnosti zdarma ,veľký, zeleň,rôzne hojdačky ,preliezky....

isiska
5. srp 2012

Baby, ktoré chodíte do Liganana, neviete poradiť nejaké dobré reštaurácie? Ideme tam teraz prvý krát. Alebo aj naopak, kam neísť 😀. Ďakujem.