Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

eimiky
17. črc 2009

Tak to neviem kde je ten park, ale my sme mali len 150 m k moru a bolo to tak akurát, lebo s malým a s kočíkom sa trepať ale ty už máš väčšie deti tak hádam to bud ok 😉

magistra
18. črc 2009

Ahojte, tak kurát som sa včera vrátila z Lignana. Bola som tam síce len na jeden deň, boli sme tam pre rekreantov, ale musím povedať, že to nie je nič pre mňa a myslím, že ani pre moje deti. Preplnené pláže, plné ulice rekreantov, žiadne animácie, večerné programy. za všetko sa musí platiť (myslím tým vstupy do akvaparku, rôznych hracích zón a pod.) Už keď na dovolenku, tak takú, kde je o mňa a moje deti maximálne postarané, počas dňa sa môžeš venovať sebe a zároveň je postarané aj o Tvoje deti. Preto mi volíme destinácie, ktoré toto všetko ponúkajú a ešte jedna nepríjemná skúsenosť počas 24 hod., ktorých som tam strávila. Boli sme na talianskej pizzy - stála 8 eur, v BARE DIANA (musím menovať), sadli sme si a objednali, bar bol prázny sedela som tam len ja, manžel a jeden nemecký pár, čašník si zapísal objednávku a prišiel s veľkým úsmevo, že dobrú chuť a v mysli sa rehotal, že "no to som zvedavý ako idú tí dvaja zjesť tú pizzu, ktorá mala asi rozmer meter krát meter",ale my sme boli taký hladný, že sme skoro zjedli aj ten obrus obrus pod tou pizzou. Tá pizza nám síce vôbec nechutila, ale čo človek neurobí pre svoj, žalúdok...Keď šiel manžel platiť, tak skoro odpadol, že vraj 19 eur, nehal to tak, a prišiel za mnou aj s lístkom. Nechcel to vôbec reklamovať, no keď som tam raz nabehla a urobila "bordel". A s mojou lámanou angličtinou, sa mi vrátilo 11 eur. Bola som znechutená, pretože ako dobre tí Taliani vyzerajú, takto v hlave majú vymetené. Myslia si, že keď tam človek príde a nevyzerá tip-top (vyšli sme totiž rovno z mora boli sme ešte mokrý, neupravení, unavení, hladní), tak ho môže s prepáčením o...ť. Tak toľko moja skúsenosť, a to mi stačilo na to, aby som tam určite nešla.

magistra
19. črc 2009

Opravujem sa, pizza mala priemer meter,a nie rozmery meter, krát meter!!!! 😖 😖 😖 Ale more bolo čistučké, teplučké, úžasné! 😎 😎 😎

dadulaa
19. črc 2009

ahojte, tak my sme sa včera v noci vrátili z Lignana, boli sme tam 2 týždne a bolo to tak akurát, bolo tam supeeeer 😎 Počko bolo fajn, celé dni teplo, posledné dni až moc, more teplučké, malý sa tam vyhral v piesku a v mori, aj v tom "predjazierku", ani sme o ňom nevedeli. Navštívili sme loďou Mušličkový ostrov, Guliverlandiu, Aquasplash, no do Benátok sme už nešli, nechcela som malého trepať po tých horúčavách. Jediné, čo sa mi nepáčilo, boli tie 5 km-é kolóny po ceste tam na tal. hraniciach a pred Lignanom a tak isto aj dlhé kolóny po ceste späť, takže namiesto plánovaných 8 hodín sme šli 12 😒 Nabudúce by som išla znovu do Lignana. 🙂 😉

evulik6
19. črc 2009

ahojte ....

my sme sa tiez vratili vcera ale nie v noci ale o osmej vecer sme boli doma z Bibione a bolo supeeeeeeeeeeeeer... ja som bola maximalne spokojna... uzili sme si tych 7 dni naplno... boli sme aj v Benatkach a v aquasplalshi v LIgnane... kraaaaasa...sice som to uz raz absolvovala ale teraz som si to uzivala so svojou rodinkou co bolo uzasne...

my sme tiez boli na pizzi... a na tej maxi pizzi... co spominala magistra...ale my sme boli spokojny... stala 14 eur...a bola straaaaasne dobra... tam kde sme boli bol strasne mily personal a casnicka dokonca hovorila po slovensky..pizzu nam doniesli brutalne rychlo a poviem vam ze v zivote som lepsie cesto pizze nejedla ako tam 😉 A ten co robil tu pizzu bol strasne sikovny ...tam pred vsetkymi vyhadzoval to cesto a kadejo tocil... no radost pozera 🙂

magistra mrzi ma ze sa ti tam nepacilo, mne sa naopak taliansko velmi paci... Taliansko je cele take rusne, tak nabuduce musis zvolit inu destinaciu... a ty si nevedela ze tam byva tak rusno?
Inak ja som tam u nas najlacnejsiu maxi pizzu nasla za 11 eur..

Inak cesta tam prebehla uplne super, ziaden kontroly ako sa hovorilo, sice tam polisi stali ale ani nas nevnimali, rozpravali sa medzi sebou a auta pekne prechadzali... zapchy tam trosku boli, kvoli tym listkom co sa plati myto ale to je nic ...islo to celkom rychlo... potom pred bibione boli este trosku, ale tiez to islo celkom ok... Naspat to bolo horsie... zapchy klasika pri mytnom, ale tie boli v pohode ako vzdy, rychlo sme sa posuvali... horsie to bolo v rakusku... tam robia cestu a tam sme isli slimacim tempom... 9 km sme isli hodinu a pol... to bol des, ale aspon ze bolo pod mrakom a nepotili sme sa v aute... potom este trosku zapchy v BA, tiez kvoli ceste an potom sme uz padlovali po dialnici ako rychlo a zbesilo 😀 vseho vsudy cesta aj zo zapchami 10 hodin tam z toho asi hodina boli prestavky a naspat 11 s prestavkami (cca 45 minut + hodina a pol zdrzanie v rakusku)... takze daleko to nejako nie je...

dadula som rada ze sa ti pacilo, mne sa tiez..... a co sa tyka ubytka, my sme byvali dalej... asi 700 m od mora ale uplna pohoda... presli sme to raz dva ulickami popri hoteloch, cesta k moru nam trvala asi 10-15 minut... a bola som rada ze sme dalej od centra, lebo tam bolo tichuuucko, narozdiel od rusneho centra... paradicka 😉

No a nasa martinka tam este tento tyzden je... och...trosku jej zavidim ale v dobrom... aj ked na druhej strane som rada ze som doma... doma je doma... 😉

len.petra
19. črc 2009

babymy ideme v sobotu a uz sa neviem dockaaaaat 🙂

len.petra
20. črc 2009

inac ma napadlo kvoli tym zapcham, nebude lepsie, ked by sme si uz v piatok rano a cestou niekde prespali?

magistra
20. črc 2009

Ahoj Len, ak môžem poradiť, určite choďte v piatok ráno. V sobotu hlásili totálne zápchy na rakúskych diaľniciach, najväčšie aké doteraz zaznamenali.

dadulaa
20. črc 2009

evulik, no super, že sa ti páčilo 🙂 máš pravdu, doma je doma, už som bola rada, že som doma. Ale na druhej strane by som si to rada ešte zopákla 😉 Ešte som zabudla dodať, že nás tam otravovali komáre, síce nie veľa, ale boli ☹

Len, aj ja si myslím, že je lepšie ísť v piatok ako v sobotu a niekde radšej prenocovať, tie zápchy sú riadny zaberák 😉

evulik6
20. črc 2009

Dadula aj nas otravovali komare, v apartmane ani nie, ale ako nahle sme prisli vecer do mesta tak nas cucali... Najma mna a sestru... aspon ze na maleho nejako nesli... nabuduce si vezmem aj repelent...

Len Petra, to ti verim ze sa tesis... joooj, ja by som tam tiez hned isla... Podla mna chodi vela ludi uz aj v piatok... Teda v piatok vecer aby tam v sobotu rano boli... lebo v tej agenture kde sme boli odovzdat kluce od apartmanu bolo doooost plno co sa prisli ubytovat... Jedine ze by ste isli v piatok rano... My sme isli v sobotu rano o tretej a cesty boli ok... boli trosku zapchy v rakusku, ale islo to celkom dobre narozdiel od cesty domov...to bol des.... meter-dva sme presli a stali... takto sme isli 9 km usek hodinu a pol a potom uz bolo ok... v taliansku zapchy kvoli mytu, ale to islo rychlo...to je nic..toho sa bat nemusite ked zbadate kopu aut pred vami, ide to celkom rychlo... najhorsie bolo to rakusko 😉

danulik
20. črc 2009

my sme isli v piatok okolo 17:00 z BB a pred polnocou sme zastavili v dialnicnom moteli pred klagenfurtom, tam sme prespali a rano sme pokracovali do lignana.. bolo to super, ziadne zapchy 🙂

evulik6
20. črc 2009

my sme islil rano v sobotu cez rakusko (cca od pol siestej) a zapchy boli ale islo to rychlo, takze to bola pohoda...iba ked sme isli domov boli neskutocne zapchy...

dadulaa
20. črc 2009

my sme šli v sobotu o druhej v noci a zápchy boli riadne na tal. hraniciach, aj na mýte, no naspäť to bolo ešte horšie. Z Lignana sme vyrazili v sobotu doobeda a 20 km za Lignanom sme prešli za hodinu a pol 😝 ☹ , v Rakúsku boli ďalšie zápchy, uf...

eimiky
20. črc 2009

evulik už ste doma, tak super, že Vám počasie vyšlo, tak sa Vám aj páčilo, aj nám, ešte by som išla 😀

ivka2007
20. črc 2009

ahojte-no ked som si vás tu prečítala,že ake zápchy bývajú....mám normálne strach....my ideme do Lido di Jesolo 1.8.tak neviem či máme ist uz v piatok?máme 2oj ročné a 8mesačné deti...joj ako to zvádneme?

len.petra
20. črc 2009

danulik.. ako sa volal ten motel prosim ta? mali ste aj ranajky?

ako vidim, tak najlepsie bude vyrazit v piatok doobeda.. 😉

danulik
21. črc 2009

len.petra - volal sa "rosenberger" a dali sa kupit aj ranajky za 9 alebo 10 eur, uz si presne nepamatam.. cestou su este motely "old timer", ale vsetky boli plne, treba rezervovat dopredu 😉

anda123
21. črc 2009

Ahojte, tak aj my sme stastne naspat. Bolo uuuuuuuuuuuuuuuuuzasne 🙂 Urcite Lignano odporucam. Boli sme v ZOO, na Muslickovom ostrove, V Guliverke, Junior Parku,....a dokonca sme v pondelok stihli aj trhy 🙂 Veeeeeeelmi dobre sa tam da nakupit. Cesta tam bola uplne v pohode a to sme isli z domu v sobotu o 7:00, odchod sme mali planovany skor, ale....vobec to nevadilo. Cesta tam aj s prestavkami trvala 7 hodin a samozrejme na colnici ziadne kontroly neboli.....presli sme pomalsie, ale v pohode. Cesta naspat bola horsia, samozrejme mytnica to cele zdrzala, ale myslim, ze staci zvolit len iny cas odchodu a da sa prejst v pohode. Vsimli sme si, ze vela nemcov sa odubytovavalo uz v piatok vecer....samozrejme si chceli usetrit tie cakacky na mytnici. My sme chceli ist este v sobotu doobeda trochu do mesta.....myslim, ze najviac sa oplati najst si este ubytko na jednu noc a odchadzat v nedelu...alebo ked v sobotu, tak navecer a vyuzit este moznost ist k moru. Pri mori su sprchy dokonca so sprchacom, takze sa to da uplne v pohode vyriesit. Byvali sme 150 m od mora a toto nam vyhovovalo. Dokonca sme byvali kusocek od centra....takze vedla rusnej ulice, ale nemali sme tam taky strasny ruch a mohli sme spat...mala niekedy padla do postele uz o 20:00....Dni sme vyuivali na maximum. Samozrejme, nemali sme so sebou kocik....cele si to odcupitala sama, prip. tato ju zobral na konika, ved tam nejde o rychlostny pretek, ale o prechadzku. A to ma mala 20 mesiacov. V skratke, mozem Lignano jedine odporucat. Je tam milion atrakcii pre deti a co sa tyka dialnice...je to cele len o stasti. Tym co sa chystaju na dovolenku....zavidim, hned by sme si to zopakovali 🙂

evulik6
21. črc 2009

eimiky, ano uz sme domka... bolo naozaj super... Och, hned by som tam isla a tie zapchy sa daju vydrzat na mytnom je to uplne v pohode...

anda ahooooj... vidim ze vam bolo fajn ako aj nam... ale my sme mali kocik, taky sportovy skladaci, bez neho by som radsej ani nesla...nas maly je strasne hyperaktivny a kedze som uz v bibione bola, tak som vedela ze by to bol bez neho problem a vlacit ho na rukach by nas zabilo...

No a co sa tyka atrakcii aj v bibione ich je hroooozne vela, je to tam ako stvorene pre detusky...nas si to tam poriadne teda uzival.
Inak aj ja si myslim ze tie zapchy su o stasti ako ich prejdete... my sme z bibione vyrazili presne o deviatej rano a na mytnom to bolo super...takmer vobec sme necakali... iba chvilocku ale za to v rakusku boli zapchy vacsie... opacny smer (do talianska) vyzeral byt v pohode...aj ked sme isli my tam tak to bolo ok.

Hodim sem aj nejake foto ale neviem ci sa podari a ako dlho to bude trvat, lebo to tu maju nejake divne, zmensovat fotky a podobne... zatial si davam na facebook...tam uz mam aj z benatok aj z aquasplashu...

Ivka vy idete do Lida? Isli sme tadial ked sme isli do Benatok...je to kusok pred nimi a cesta tam je v pohode, ibaze budete dlhsie cestovat ako my... my sme to mali so zapchami aj prestavkami za desat hodin do bibione, tak vy pojdete este nejaku hodinu asi viac ... som zvedava na foto, lebo som tiez uvazovala o lide...je tam super aquapark 😉

Inak baby kto sa chysta do aquasplashu...vytlacte si tie zlavy na vstupne.. 😉 A pri odchode z tadial nam dali dalsie kupony, keby sme este prisli 😝 😀

evulik6
21. črc 2009
evulik6
21. črc 2009

no tak vam to nepojde...chce to moje heslo.... 😒

evulik6
21. črc 2009

tak si budem musiet najst cas a pozmensovat aspon zopar...mozno vecer... uvidime... 😖 😉

aponchie
21. črc 2009

ahoj..potrebuju jestli mate nejakej link na spolehlive agentury pres ktere lze objednat ubytovani v lignanu..klidne i italske ,ale pouze s osobni zkusenosti..ja mam nejak strach napoprve jet jen tak navic v sezonu ..dikes

anda123
21. črc 2009

aponcie, vsetky agentury, ktore su na stranke www.lignano.it su spolahlive....my sme boli cez agenziaarena, a sme max spokojny. Buduci rok pojdeme napriamo urcite cez nich.

anda123
21. črc 2009

Inak zabudla som napisat, ale neviem ako inde v Lignane sa da nakupit velmi dobre...myslim potraviny. Nabuduce urcite nebudeme trepat zo sebou tolko jedla. Je tam na hlavnej ceste Via Europa Lidl a okrem toho blizko pesej zony je Spar. Ovocie a zelenina tam boli teda na moj vkus dost drahe napr. broskyne 4 eura....paradajky tiez tolko. Ale ostatok je uplne v pohode.

danulik
21. črc 2009

aponchie - ja som apartman rezervovala cez agencia eureka, je to tal. agentura, ale robi tam aj jeden slovak - ako sme potom zistili 😉
v cene sme mali aj plazovy servis a zaverecne upratovanie..
www.eureka.fm

pepies
21. črc 2009

caute talianky,
Evulik, tak uz ste domka? tak ste sa mali fajn, az na tie zapchy. Darmo - je sezona, Danulik - my sme to este vymakli v predsezone 😉
Dobre ceny ma aj rakuska cestovka Terra Reisen, my sme isli cez nich, mali sme akciu 7=5 - boli sme tyzden a zaplatili sme len za 5 prenocovani.

na buduci rok pojdeme urcite do Lignana, pacilo sa mi tam /my sme boli v Grade/.

lera77
21. črc 2009

evulik 6 - chcem sa opýtať o akých zľavnených kuponóch do aquasplashu si písala? odkiaľ sa dajú vytlačiť? My ideme cez agentúru Teghil do rezidencia Europa, tak ak by mal niekto s nimi skúsenosti, rada si ich vypočujem. Ďakujem

danulik
21. črc 2009

pepies - to je pravda 🙂 nabuduce pojdeme tiez pred sezonou, koncom juna 😉

ivka2007
21. črc 2009

evulik-dik aspon za jednu reakciu....dufam ze cesta bude v pohode a aj vsetko ostatne,nejake foto potom pridam