Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

matkaasebko
3. kvě 2011

@mart.s. a to nejake iba z lekarne abo normalne od doktroky atb?

mart.s.
3. kvě 2011

@matkaasebko no nám tedy náš doktor atb nikdy nepředepsal. Ale jinak si beru i takové ty léky na recept, co mám od něj. Jako třeba spiropent a protazin na kašel¨, a potom takové ty čípky -rectodelt a framykoin a ophthalmo- framykoin.

matkaasebko
3. kvě 2011

@mart.s. no budeme musiet aj my daco take pokukat...lebo urcite jak na just tam nieco dostane aj ked doteraz nebol chory ani raz...ale tak nova klima more sicko...ale ved dufajme ze bude ok...

dora01
3. kvě 2011

Ahojte,

my sa chystame tento rok prvy krat do Talianska, chorvatsko nas uz omrzelo 😀 . Ideme 25.6. do hotela mediteraneo, Lignano. Dajte mi prosim nejake prakticke rady.... napr. ako je to v juni s cestovanim, robia sa velke zapchy. Nechceme ist na noc, ale nejak skoro rano okolo 5tej... V Taliansku sa plat myto? Kolko Eur to cca vide od tal. hranic po Lignano, aspon orientacne, aby sme mali predstavu. Ake mate skusenosti s mocasim a teplotou mora v tomto termine?

Diki moc za odpovede 😉

mart.s.
3. kvě 2011

@matkaasebko To je přesně ono. Když si vezmeš ty léky sebou , tak je většinou nepotřebuješ. A jen co člověk jednou na něco zapomene, tak už jsou děti nemocné.

mart.s.
3. kvě 2011

@dora01 Ano, v Itálii platíš za dálnici. Stojí to kolem 9euro. Sjíždět budete v Latisaně http://www.autostrade.it/autostrade/ricercaPerc...
Jinak zácpy se tam tvoří dost hlavně těsně před Bibione. Což se tě vlastně ale netýká 😉 .
Moře už v tuto dobu bývá teplé . A počasí? to uvidíme 😀 . Jedeme taky 25.6. 😀

certica
3. kvě 2011

@dora01 myto sme teraz aktualne platili cca 9€ (spytam sa presne mm vecer).
no a my zasadne jazdime v noci, je to rychle, bez cakania, za 6- 6,5h sme na mieste cinu a decka prakticky celu cestu prespia, cize absolutne bez nervov. nastastie nas vzdy boli schopni hned po prichode aj ubytovat okolo tej 10h rano.
minuly rok sme boli tiez nejak od 20.6. v lignane, pocko super, cca 30 st., more akurat - ani studene ani teple 😉 , ludi pomenej.

dora01
3. kvě 2011

@mart.s. tak si drzme palce, aby to pocasie vyslo

dora01
3. kvě 2011

@certica mozno prehovorim muza aby sme sli v noci, jemu sa uz moc nechce, minuly rok po ceste do chorvatska sme dostali defekt, museli sme to vymienat na krajnici, kusok za cestarinou, takze sme sa vopchali niekde medzi 2 odstavene kamiony, vonku lejak a tma, zapecena guma nak kolese, no nebolo mi vsetko jedno, zabili sme tym hodinu a uz sa nam zrazu ani spat nechcelo, take nervy sme mali 😀 .

dora01
3. kvě 2011

@certica a ci nas ubytuju hned rano, to neviem, ibaze by mali tu nasu izbu upratanu, inak az po14tej.

mart.s.
3. kvě 2011

@dora01 Nás taky ubytujou, když přijedeme. Obvykle přijíždíme do Bibione tak mezi devátou a desátou ráno.

dora01
3. kvě 2011

@mart.s. a idete do apartmanu alebo hotelu?

Este jedna otazka ohladom bezpecnosti na plazi, z chorvatska sme boli zvyknuti , ze sa nekkradlo, takze sme si nechavali fotak alebo kameru v taske na plazi... ako je to v taliansku?

lubo296
3. kvě 2011

ja s rodinou, 4 ročnou sarou chodim do bibione cez CASAMARE. talianska cestovka.zastupuje ju TURANCAR.

mart.s.
3. kvě 2011

@dora01 No, my jedeme do takového malého domečku se zahrádkou.
A na pláži se nám tam nikdy nic neztratilo. takže bych se nebála. 😉

matkaasebko
3. kvě 2011

@mart.s. tak a dnes sme si uplne zajednali dovolenku...len aby bolo od 4.6. pekne...budeme musiet zacat nieco kupovat... 🙂 a zavolam asik aj doktroke nech nakaze co treba....

mart.s.
3. kvě 2011

Tak to ti budu držet palečky aby bylo teplo 😉 .

matkaasebko
3. kvě 2011

inak baby tie co chodite zo slovenska do talianska po dialnici cez bratislavu - rakusko, viete mi povedat ako sa vola prva pumpa ktora je na dialnici v rakusku?dakujem

zsuzsuka
3. kvě 2011

Pekny vecer,
chcela by som sa opytat, ideme 1x autom z vychodu do bibione, kde vsade treba kupit dialnicne znamky? a kolko stoja, a dietatko treba dat zapisat do pasu? alebo treba nejake doklady extra? a este otazocka kde je najlepsie sa dat poistit?
straaasne pekne dakujem za odpoved..

mart.s.
4. kvě 2011

@zsuzsuka ahoj, rakouská dálniční známka na 10 dní stojí 7,9 EUR. a my se pojišťujeme u allinanz. Jinak děti mám zapsaná v pase a starší syn ten už má vlastně svůj pas.

harper
4. kvě 2011

@zsuzsuka ahoj, dieta do 5 rokov mozes mat zapisane vo svojom pase. Nad pat rokov treba pas, ktory uz je na pat rokov. Tak mi povedali u nas na pasovom.

romanecka
4. kvě 2011

@zsuzsuka Ahoj, len doplním harper, že do 5 rokov veku dieťaťa zapisujú do pasu na počkanie za kolok 3 EURá, a platí to kým nedovŕši dieťa 5 rokov, potom potrebuje vlastný pas.
A dialničnú známku rakúsku kúpiš už na pumpách v Blave na výjazdoch... 😉

mart.s.
5. kvě 2011

@romanecka Tak to u nás můžeš mít dítě zapsané ve svém pase až do 10 let.

tereza1980
6. kvě 2011

ještě k těm pasům, zrovna jsem to zjišťovala, protože ani jedno dítko ještě nikde nebylo, stačí je prý mít zapsané do pasu rodičů, ale v ČR je ta možnost zapsání pouze do 1.7.2011 s tím, že je prodloužená platnost tohoto zápisu do června 2012, pak už budou mít muset děti vždy svůj pas a to i kojenci 😉 u nás zápis do 5 let věku stojí 50 Kč a provedou ho na počkání pokud to je přímo na příslušném úřadu, my to zařizujeme přes obecní úřad takže budeme 14 dní čekat.

zsuzsuka
6. kvě 2011

Maminky, velmi pekne vam dakujem za odpovede...tak buduci tyzden, hor sa na pasove.. 😉
pekny vecer...konecne piatkajsi... 😎

cvikla969
6. kvě 2011

no tak ja dnes cela stastna idem zajednat dovcu a ona ma v cestovke tyzden dovolenku ☹

petrina82
7. kvě 2011

ahojte, ideme tento rok prvy krat do Bibione a chcela by som vediet, ci na Sole si mozte dat pred slnecniky svoje veci, stolicku, osusky atd- bez slnecnika. Dakujem.

dora01
7. kvě 2011

ahojte, mna to tiez stou plazou napadlo. Ako je to v lignane? Mame mat pridelene lehatku nejaku plazovu stlicku a slnecnik, ak vsak budu iekde vzadu, tak nam budu na nic, pretoze nas vodny zivel je permanentne vo vode bez ohladu a teplotu mora alebo vzduchu. Takze mozme sa rozlozit kdekolvek na plazi???

mart.s.
8. kvě 2011

@petrina82
@dora01 ahoj holky, můžete si lehnout na pláž před slunečníky, ale můžete tam mín jen deku nebo ručníky.Je pravda, že t jejich slunečníky mají cenu podle mě tak do osmé řady. Dál pomalu ani na moře nevidíte. 😒

petrina82
8. kvě 2011

@mart.s.
hm, mysis, ze by ma odtial vyhodili s rozkladacimi stolickami? to si ma moc nepotesila...a da sa tam aspon niekde z boku alebo kde rozlozit, alebo su tam uplne vsade ich slnecniky?
Ja by som si tie ich slnecniky aj zaplatila ale teda to sa mi nechce, byt niekde v 30. rade...a nevies nahodou kolko sa priplaca za tie predne rady?

janca13
8. kvě 2011

@petrina82 stoličky určite nie vyhodia ťa videla som to na vlastné oči 😉 ale vyhodia ťa slušne neboj 😎 😎