Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

janka_pn
27. čer 2011

@luciakubista booking charge ano, ale ake znamky?? doplacat na mieste budeme este ten plazovy servis a kauciu. tiez som citala recenzie, ze rano cakacka.... takze listok s cislom? super, hned tam vystartujem a budem hladat, kde to najdem, kym sa ini budu orientovat 😉

luciakubista
27. čer 2011

@janka_pn no je to nejaky poplatok za kolky, my sme tusim platili 3,62 eur,ale ked is robila rezervaciu cez lampo tak to v tom ich potvrdeni urcite mas, my sme mali i plazovy servis,akurat sme doplatili ten zbytok, kaucia a dostanes voucher na ten beach servis a potom s tym ides na plaz,tam je stanok, dalsia fronta a dostanes cislo slnecniku.
na ten poradovy listok je taka masinka pred agenturou,davaju ju skor pred otvorenim.

domulienka
27. čer 2011

My sme mali plazovy v cene bungalovu a pod tym cislom sme mali aj slnecnik a dva lehatka na plazi,tak sme nemuseli nikde cakat .Ubytko nas vyslo na 595e+ platili sme 5e kolok a vratnu kauciu 50e.

dakota14
30. čer 2011

ahojte už si to celkom nepamätám chcem sa opýtať že či by sme si v predu mohli rozložiť tú mušlu ten polovičný stan pred lehátkami viem že sme tam ležali len s uterákmi prvý deň keď sme ešte nemali zaplatený plážový servis ale kúpili sme to kôli tomu aby sme nemuseli platiť toľko za ten dáždnik a lehátka nepotrpíme si na to a keď nie tak budeme vzadu no čo už

martinabre
30. čer 2011

@dakota14 Ahoj, já si myslím že spíš ne a mám takový dojem, jak to tady louskám postupně pozpátku, že i holky psaly loni že ne, že vyhazují. Už mě to po těch letech taky napadlo, ale myslím že jsem i minule viděla že to tam být nesmí 😖 Kdy jedete?

dakota14
30. čer 2011

@martinabre aha tak dik to neva tak my pôjdeme až do zadu veď sme aj tak mávali slnečník koľkokrát až v poslednej rade nám to až tak neprekáža len som sa chcela informovať že keby náhodou by sa to dalo a keď nie tak pod lastúru pri piliere by sme sa hádam mohli pichnúť aj s tým tam bývali ľudia aj so svojimi vecami a chceli by sme ísť od 10. septembra ale ešte nevieme isto stále zvažujeme skôr nie ako áno nechávame to otvorené každopádne tá mušla je skvelá napríklad v Bulharsku v Primorsku to môžeš rozložiť kdekoľvek aj rovno pri mori a močiť si odtial nohy 😀 ale využijeme aj na kupku a na chalupe dik za odpveď nechcelo sa mi dozadu moc čítať ak naisto idete tak vám prajem krásnu dovču a hlavne dobré počko je tam super my sa tam vždy radi vraciame
🙂

jajkax
2. črc 2011

Tak jsme se dneska v noci vrátili z Bibione.počasí nám přálo kromě posledního dne bylo krásně.Bydleli jsme v Tivoli kdyby měl někdo nějaký dotaz.Až podsud samá pozitiva.......ale jinak dovča holky hrůza.Hned druhý den Karolínka 40,3-41 teploty jedna nemocnice, pak druhá nemocnice.Vyzkošely jsme maximálně italský zdravotnictví.Prostě dovča se nám vůbec nevyvedla a to jsme na ní celý rok šetřily a těšily se jak malý děti. ☹ ☹ ☹

jajulaa
2. črc 2011

@jajkax jemine a čo bolo maličkej. to mi je teda ľúto. ja sa tohto bojím najviac, môj malý tiež zvykne mávať vysoké teploty, ale zo zubov a už nám ide von druhá päťka, tak ešte dve a bude dúfam koniec. a v nemocnici ste aj ležali a ako ste sa dorozumievali?

jajkax
2. črc 2011

@jajulaa byly jsme v malé nemocnici(poliklinice přímo v bibione)tam ji přeměřili zjistili 40,1 podívali do krku, uší, posechli, a nic neschledaly, tak se bály nějaké meningitidy nebo tak.Dcera byla ulně mimo vůbec nereagovala jen spala.Tak nás poslaly do nemocnice nějaké hlavní v městě Portogurdo(nebo tak nějak) a tam ji vzaly podrobnější vyšetření, obrazy, moč, výtěry.A kromě zvětšených uzlin na nic nepřišli.Tak říkali asi něco jako u nás pátá nemoc.Právě že jsme se moc nedorozuměly, na té poliklinice v BIBI ještě angličtinu ovládaly ale v té velké všichni mluvily jen italsky.Ale hned nám sehnaly tlumočníka po telefonu, tak jsme si asi půl hodiny při povídánís doktorkou předávaly telefon.Musím uznat že byly opravdu ochotný, milí, všude čisto.Na výsledky nás ani nenechyly čekat na chodbě(jak jsme tady zvyklý) ale daly nám normálně pokojíček i stelevizí a hračkama kde si mohla malá pospat.No ale jinak dovča hrůza.Teď už je naštěstí v pořádku, prostě to přišlo v blbý čas.

skybaby
3. črc 2011

ahojte, aj my sme sa vcera vratili a boli sme spokojni...
boli sme tu
http://www.globtour.sk/dovolenka/taliansko/caor...

inak hned pri nas bola aj verejna plaz, kam chodili taliani, cize mali svoje slnecniky a dokonca aj prednasim plazovym servisom sa mohli ludia rozlozit so sovojimi vecami .... ale myslim ze o nieco dalej kde uz boli hotely sa to nedalo

sorciera24
3. črc 2011

ahojte, v noci sme dosli z Lignana....bolo vyborne....prvych 5 dni 30tky horucavy, potom sa trosku zamracilo,ale vzdy poobede uz bolo slnko a pecky.....kazdy den sme sa kupali, maly to zvladol super, cesta nejakych 9 hodin....Martin-Lignano.....popisem viac,ked sa dame dokopy 😝

anitrams
3. črc 2011

Ahojte, začátkem září se chystáme do Parco Hemingway, Lignano Pineta. Nemáte někdo zkušenost?

tilly
3. črc 2011

boli ste niekto v benatkach? da sa tam dostat? je tam moc draho?

petulig
3. črc 2011

ahojte.aj my sme sa vcera vraili.bolo paradne.boli sme v lignane pinete,aj v hemingway parku,ono to je klasicky park plny stromov a su tam suchacky,hojdacky,nic vynimocne,len vela zelene na kope.ale mestecko fajn,more tiez,dieta sa vytesilo.az na talianov,ktori nam v noci hukai pod oknami,deti im zaspavali tak najskor o deviatej a v noci takiato vrestali.ale to zalezi od ubytka.isto na buduci rok sme tam znovu,ale asi skusime sabbiadoro,tam je rusnejsie.

helka1
3. črc 2011

@petulig ahoj, no ja som v piatok rezervovala apartman v Lignano Sabbiadoro, chcem sa spytat prosim ta ako si riesila stravu, lebo apt su bez stravy, chodili ste sa niekam najest, pripadne ake su ceny v restikach a v obchodoch - myslim zakl. potraviny ? Budem ti vdacna za odpoved 😉

anitrams
3. črc 2011

@petulig díky za info. Máme 2letého chlapečka, tak jsme dovo řešili především s ohledem na něj. Bydlet budeme http://zajezd.invia.cz/italie/dovolena-italie-l..., tak snad jsme zvolili dobře. 😉

mhas
3. črc 2011

@helka1 ani my sme nemali stravu, varili sme si sami, úplne všetko potrebné zoženieš napríklad v Lidli a za rovnaké ceny ako u nás. čo sa tohto týka, žiadny strach.

mhas
3. črc 2011

@tilly My sme boli v Benátkach vo štvrtok. Zvolili sme takú lacnejšiu alternatívu. Namiesto parkovania priamo v Benátkach, kde ceny za parking začínajú pri 20e na deň, sme zaparkovali v časti Mestre /4e na deň/, odtiaľ sme sa desať minút zviezli vlakom /tým mali aj deti zážitok/, kde stojí jedna cesta 1,05e /deti do 4 rokov neplatia/. A v Benátkach sme si dali akurát tak zmrzlinu a jej ceny sa pohybujú od 1,20-1,50e. Ale stálo to za to všetko. Odporúčam.

mhas
3. črc 2011

@anitrams Ten park Hemingway je podľa mňa super, my sme tam boli často a radi, hlavne kvôli tomu ,že je tam veľa stromov, zelene. A pre nenáročné deti tiež ideálne. Po celom parku sú rozmiestnené také zastávky, pri každej sa má zacvičiť iný cvik, ku koncu aj na náradí, je to také zábavné, moje baby to celkom bavilo. Dá sa tam stráviť pekný čas.

petulig
3. črc 2011

@helka1 ceny v pohode.v obchodoch sa dlao kupit skoro ako u nas cenovo. My sme mali blizko pam,ten bol v centre tak bol drahsi,lacejsi je eurospar a lidl ako u nas,len ten sme mali dalej.brali sme nejake zavarane masa,ale varili sme si cestoviny a tie ich omacky.boli sme na pizzu par krat za 15 eur maxipizza najedli sme sa piati z nej.akurat v krcmach je drahe pitie.vzdy sme si radsej kupili v obchode a dali si na izbe.ranajky si kupis ciabatty a zoberte si z domu lekvar napr.chlieb a maso je tam drahe,alebagety a ciabbaty v pohode.

tilly
3. črc 2011

@mhas jeeej, dakujem 😉

spetra
4. črc 2011

Ahoj, mám deti 1 rok a 2 a 3/4 roku. Pokud jsem dobře pochopila musí mít vlastní pas, my můžem s manželem na občanku? Nemáte typ na nějaký apartmán? Co si vzít sebou, nějaké vychytávky? Nemáme zkušenosti, oba jsme byli jen jednou v chorvatsku a to ještě před 15 let... ☹ Moře doporučil doktor mladšímu kvůli astmatu...

skybaby
4. črc 2011

@tilly z toho caorle, kde sme boli my sa dalo ist do benatiek lodou, isla rano tam a podvecer spat, plavba trvala 2 hodiny tam a 2 spat, neviem ale kolko to stalo, my sme totiz neboli, lebo ja benatky nemusim
ale zato sme boli vo verone a tam sa mi veeeeelmi pacilo, to bolo 2 hodiny autom od toho caorle, ale bolisme bez malej, tu sme nechali s mojimi rodicmi na plazi 😀

tilly
4. črc 2011

@skybaby faaakt? to by sa mojim chalanom dost pacilo... my chceme ist potom este na gardu (lagio di garda) a tam by sme mali ist okolo verony... oplati sa aj tam stavit? len my budeme mat chalanov furt na krku

skybaby
4. črc 2011

@tilly len musite rano vstat, lebo lod odchadza tusim o pol deviatej 😀
ta verona s chalanmi asi nie, tam je v centre amfiteater, nieco ako koloseum, a potom romanticke ulicky a juliin balkon, kde sme si s mm dali pusu 😀
na lago sme chceli ist aj my, ale nakoniec sme neboli, ale raz sa tam urcite vyberieme tak to omrknite 😉

martinabre
4. črc 2011

@spetra Ahoj, já teda mám malého zapsaného v pase, letos to ještě být může. Ale jinak nám dospělým by stačila občanka. Na ty apartmány je to těžké, je jich spousta, každý má zkušenost s jiným většinou. Asi spíš záleží jestli chcete jet letos co ještě seženete. A tipy taky podle toho třeba jak pojedete,a si autem? A jestlis is budete vařit a tak...

zuzinr
5. črc 2011

no aj my sme sa v sobotu vratili z Lignana, boli sme ubytovany v super apartmane, este lepsie ako na fotke (co vacsinou byva opak) v casti Riviera, 50m od mora. Dokonca sme v apartmane objevili aj pracku 🙂 klima a zaveracne upratovanie bolo v cene, bol tam klud najma vecer co nam vyhovovalo aspon deti nic nebudilo 🙂 Len toho mora sme si az tak moc neuzili lebo my sme taky cestovatelia, boli sme na 1 den v benatkach, potom v Lunaparku a Gulliverlandii - ta sa detom pacila, najma tulenia sou a cirkus 🙂 este 1 tyzden by bodol ale pocasie bolo krasne, nebolo ani nejako strasne teplo ze by sa to nedalo vydrzat, takze Lignanno urcite odporucam. Co sa tyka stravy my sme si varili, v obchodoch priblizne rovnake ceny ako u nas, restiky su o dost drahsie (aspon my sme mali stastie akurat na take, neviem) ale nabuduce si urcite zoberiem viec nasho chleba, ten ich je strasny na druhy den bol ako kamen ale zato maju super rozne kolaciky z takeho cesta ako croissanty - od vymyslu sveta oplati sa ochutnat, u nas take nie su ☹

jajulaa
6. črc 2011

baby, my ideme do bibione 16.7. a pozerám počasie a hlásia stále dážď, no ide ma poraziť, čo tam budeme s tými deťmi robiť, myslíte, že sa to ešte zmení ☹, viem topiaci sa aj slamky chytá 😀
zuzinr, my sme tiež boli min. rok v lignane riviera a bolo tiež fajn.

petrina82
6. črc 2011

@jajulaa Aj my ideme 16.7. tak to si ma nepotesila. 😖 Ja som este predpoved nepozerala, lebo to je este daleko. Kde to pozeras?

jajulaa
6. črc 2011

@petrina82 http://www.accuweather.com/sk/it/veneto/bibione...
a teraz aj ľutujem, že som to začala pozerať, ale dúfam, že to nebude také zlé a bude nakoniec fajn.