Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

mart.s.
16. dub 2012

@limoncino ahojky 🙂 🙂 🙂 Tak co, jak se máš?

seba1
16. dub 2012

@mart.s. díky 🙂 , dobré značenie by bolo príjemná zmena oproti našim cestám 😉

mart.s.
16. dub 2012

@seba1 nemáš zač. My vlastně letos pojedeme taky poprvé s navigací 😀 . Dostala jsem ji pod stromeček 😉

seba1
16. dub 2012

@mart.s. Sranda my keď sme šli prvýkrát s navigáciou (šoféroval mm) a neodbočili sme tam, kam nás to posielalo, tak sme čakali, ako nám teta (navigácia má ženský hlas) vynadá 😀 😝 a ona nič, len nám to vyhladalo novú trasu 😉

mart.s.
16. dub 2012

@seba1 😀

seba1
16. dub 2012

@mart.s. inak navigácia nie je bezchybná, raz ma to skoro naviedlo do potoka, ak ste ju doteraz nevyskúšali, určite ju skúste, aby ste vedeli, čo od nej očakávať, ono predsa len ju stvoril človek a z toho pramení nie 100 perc.spoľahlivosť a tam kde mal byť podla plánu asi most, tak tam doteraz asi nie je a potom sú takéto problémy.

mart.s.
16. dub 2012

@seba1 to jsem si taky říkala že ji budu muset vyzkoušet. 😀 zatím jsem ji nepotřebovala.My už tedy do Bibione po těch letech trefíme zpaměti, ale chtěla jsem ji hlavně potom na ten srpen, až pojedeme do hor a do Ligurie tak abychom nebloudili 🙂 . Takže doufám, že ji cestou do Bibi trošku prozkouším 😀

seba1
16. dub 2012

@mart.s. však vlastne áno, ak ste boli už veľakrát tak, to poznáte, tak potestujte 🙂, ja som už chodila niečo aj v Rakúsku a na Morave s ňou a dodáva mi to taký pocit istoty, ale trasu treba aj tak naštudovať 😉

mart.s.
16. dub 2012

@seba1 ano. Já jsem si ji začala vlastně přát loni, když jsme jezdili po Itálii a víš , co mi tam nejvíc vadilo? Jak se tam platí ty dálnice, tak je tam strašně málo sjezdů. A když jsme se třeba ztratili v nějaké vesničce a chtěli jsme najet na dálnici, tak tam sice byly cedule dálnice, ale nepsali tam už kolik je to km 😉 . Takže jsme si buď hodně zajeli, a nebo jsem se musela domlouvat s domorodci 😀 - kudy. 😀

seba1
16. dub 2012

@mart.s. tak presne na to sa hodí navigácia, my sme raz boli autom v Madride a prišli sme k priateľom až pred dom a to sme tam nikdy neboli, keby sme tam mali ísť podľa mapy, asi by sme 5x zle odbočili, bolo to tam strašná spleť križovatiek a ciest, keby nie navigácia, tak tam možno blúdime doteraz 😉

mart.s.
16. dub 2012

@seba1 To je přesně ono. Pro takové věci jsem si ji pořizovala. Já si vždy najdu třeba na internetu, co bych chtěla vidět ,ale někdy jsou to tak zapadlá místa, že to v mapách pomalu nenajdeš. A potom bloudíme 😀 .Nebo letos chci třeba navštívit Pyramidy di Segonzano aa k nim mám přímo souřadnice. Tak je zadám a bude to pohoda 😉

limoncino
16. dub 2012

@seba1 vlastne áno, San Stino di Livenza, ale takto, keď z mostu nad diaľnicou smerom, ktorým máte ísť vidím tie kolóny, tak neviem, či je to výhra... 😅 😅

petusko
16. dub 2012

@seba1 my sme vlani isli do chorvatska tak, ze som chalanov dala spat v teplackoch a o tretej sme ich opatrne prebrali a prelozili do auta. Mladsi zaspal takmer hned, starsi bol hore, ale potom zaspal aj on.
Bolo to fajn, lebo aj mm bol vyspaty a do ciela sme prisli v rozumnom case 🙂
preto to chcem aj teraz tak riesit.
vlani sme ale isli dve rodiny, pricom ten kamarat jazdi na kamione, cize trasu mal zmapovanu aj bez navigacie.
teraz ideme sami, tak sa obavam, ci to zvladneme a nepobludime 😅
ideme do Caorle Altanea , v IT sme nikdy neboli, tak hadam to bude fajn.

limoncino
16. dub 2012

@mart.s. ahoj, mám sa fajn, konečne chodím do autoškoly 😀 😀 😀
Aj my jazdíme na Bibione už zopár rokov a predsa sme tam minulý rok zablúdili na tom novom kruhovom objazde a vyliezli sme v Lignane 😅 😅 😅 😅

mart.s.
16. dub 2012

@seba1 ale u nás je to jiné, protože se za volantem střídáme. Když pojedeš celou cestu, tak to bych taky jela raději vyspalá 😉
@petusko uvidíš, že se ti tam bude moc líbit 🙂

mart.s.
16. dub 2012

@limoncino No NEBLÁZNI!!!Fakt? A jak to to jde?Už jsem nevěřila, že se do toho dáš 😀

limoncino
16. dub 2012

@petusko bude to fajn, Caorle poznám, sem - tam tak skočíme z Bibione, pláž sa mi síce nepáči, na Bibione je krajší piesok, ale mestečko má krásnu atmosféru, dýcha tam história, ak máte radi ryby, tak je tam veľa reštaurácií, kde pripravujú ryby... Ako dovolenkovú destináciu by som Caorle asi nevolila, je pre nás príliš tiché, ale ak máte radi pokoj, tak sa vám bude páčiť...

aurra
16. dub 2012

ahojte tiez tento rok chcem skusit s drobcami ist do lignana? mate nejaky dobry tip? malo by to byt co najblizsie pri plazi, strava vlastna, za rozumnu cenu? dakujem

limoncino
16. dub 2012

@mart.s. zatiaľ mám len teóriu, zajtra mám ďalšiu hodinu, píšeme skúšobný test a vo štvrtok mám kurz prvej pomoci, štvorhodinový... 😝

mart.s.
16. dub 2012

@limoncino aha, tak to nás vzali hned na parkoviště a jezdila jsem dokola 😀 😀 😀 A jak se těšíš za volant?

limoncino
16. dub 2012

@mart.s. tu nie, tu musíme mať za sebou aspoň 6 hodín teórií, učíme sa značky, križovatky... Za volant, čo ja viem, mám strach, veď ma poznáš 😀

petusko
16. dub 2012

@mart.s. poznas to tam? z mojich znamych tam nikto nebol, vybrali sme si to sami podla foto a par recenzii na nete. ja mam taky strach, po taliansky neviem ani ceknut, bojim sa, ze budeme bludit a natocime kilometrov navyse 😅

mart.s.
16. dub 2012

@limoncino neboj, to zvládneš. Jsi šikulka 😉 . A jakto, že ses tak najednou rozhodla?
No já myslím, že je lepší, že vám nejdřív vysvětlej teorii.

mart.s.
16. dub 2012

@petusko já to v Caorle moc neznám. To psala Limoncino 🙂
Ale uvidíš, že to tam bude pěkné. Já jsem tedy také příznivce Bibione, ale to je už spíš taková nostalgie 😀 . Řada lidí si Caorle chválí. Já tedy italsky mluvím, ale podle mě se tam domluvíš třeba i německy a nebo rukama nohama 😉

petusko
16. dub 2012

@limoncino tak s detmi moc rusne miesto nemusime, ale hadam tam neskapal uplne pes 😅

mart.s.
16. dub 2012

@petusko neboj, Caorle je pěkné městečko. Bude to tam určitě moc fajn.

limoncino
16. dub 2012

@petusko tak to nie, pes tam naozaj neskapal, ja to delenei Caorle nepoznám, takže neviem, kam presne ideš, my poznáme vlastne ten historický stred a tam bolo večer dosť rušno, nemali sme kde sadnúť na večeru 😀

limoncino
16. dub 2012

@mart.s. prečo, to nebudem verejne, napíšem Ti do našej Itálie, dobre??? 😉 😉 😉

petusko
16. dub 2012

@mart.s. to dufam, ideme do komplexu aj s bazenom, malym parcikom a detskym ihriskom, tak hadam sa tam deti vyhraju, inak nam vela netreba, staci nejaka kaviarnicka, restauracia, pizzeria.... 🙂
nie sme narocni, nemeriame dovolenku poctom * na hoteli 🙂 hlavne nech je pohoda 🙂

limoncino
16. dub 2012

@petusko áno, to je krásny prísup k dovolenke... My chodievame do takých akoby chatiek? máme už svoje ,kam chodíme naozaj stále, alebo aspoň do jednej časti, je to menšia časť Bibione @mart.s. vždy hovorí, že tam nič nie je 😀 ale nám sa tam páči, minulý rok sme tam našli aj karaoke bar a tam sme trávili večery, nie, že by sme spievali, to nie, toľko koktejlov som v sebe nemala 😀 ale bolo to príjemné..
Niekde mám fotky z Caorle, len neviem, či v tomto NTB alebo niekde v externej pamäti.... 😕