Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

jajkax
23. dub 2011

@mart.s. Moc ti děkuji za vyčerpávající info, tak třeba tam na sebe někde narazíme- budu se rozhlížet 🙂vypadáš jako proslulá italková dovolenkářka tak nám aspon poradíš co a jak 🙂

mart.s.
23. dub 2011

@jajkax 😀 😀 😀 je pravda, že už jsem tam byla asi 15x. třeba se tam potkáme. Pokud ti budu ještě moci v něčem poradit, tak se klidně ptej 😉

jajkax
23. dub 2011

@mart.s. tak to neměj strach....já teď budu jako že v klidu, a kolem půlky června upadnu do hlubokého cestovního stresu a začnu se ptát kompletně na všechno 😉 Já v itálii byla asi 6 jenže coby 5-až 12leté dítě a už to nemám moc v paměti.Teď pojedeme poprvé s Karolínkou , tak jsem už teď zvědavá co cesta, jestli se jí bude moře líbit atd.No uvidíme.Nějaké potraviny si povezeme určitě sebou, ale asi se tam dá uplně běžně sehnat tak nějak všěechno viď?Myslím nějaké mléčné výrobky, pečivo...něco na gril. A co ceny v restauracích?Nemyslím jako něco nobl, spíš třeba pizzy, těstoviny, hranolky atd?

gabrielaa
23. dub 2011

@jajkax my byli loni v Lignanu a ceny v normálních restauracích nebo pizzerkách srovnatelný s cenama u nás, ale byli jsme i v lepších restauracích, kde se moooc dobře najíš a za dobrý peníze - výborný saláty za cca 150-200 kč

mart.s.
23. dub 2011

@jajkax jo to já znám 😀 . Mě už ta Itálie začíná brát teď. dokonce už jsem se začala i poctivěji učit italštinu. Já myslím, že tam seženeš téměř vše. Mléčné výrobky určitě. Ovoce, zelenina taky velký výběr. U masa musíš počítat, že je tam dost drahé, ale taky ho tam někdy kupujem. Mají tam výbornou šunku.
My tam vlastně kupujeme téměř vše. Akorát sebou vozím věci , bez kterých se moji kluci neobejdou. Jako nějaké jejich oblíbené sušenky¨. Jo a málem bych zapoměla - nevim, co jste zvyklí pít. Vysvětlím. Italové totiž pijí buď vodu bez příchuti (s bublinkama nebo bez) a nebo sladké limonády jako fanta coca cola atd... Nemají tam ani ochucené minerálky typu pomerančová dobrá voda atd... ani neprodávají sirupy do vody.
Jinak restaurace - pizza tam většinou stojí od 5.5 do 10 euro - záleží na tom , co si na ní objednáš a na restauraci. Jinaksi tam můžeš koupit všude na ulici takové ty kousky. ty se pohybují kolem 2 Euro. Dražší jsou v restauracích většinou jídla s masem. Ta se obvykle pohybují nad 10 euro.

snupik
26. dub 2011

@jajkax Ahoj, my také byli vloni v Tivoli a je tam super discount hned vedle, mají tam vše, dokonce i maso za super ceny)vyšlo jako u nás), grilovací klobásky a vše prostě 😉 dokonce i šťávu-sirup do vody 😉 akorát ten gril, co je k dispozici je bez mřížky, tak se tam dá ale koupit ten na jedno použití 😉 my to tak dělali, jinak se grilovat nedalo 😉

jajkax
26. dub 2011

@snupik Děkuji ti za informace.Takže se venku na tom grilu nedá normálně grilovat?To je teda na nic.Tak snad tam taky nějakej rošt seženeme.A jinak jste byli teda z ubytováním spokojeni?My Tivoli vybraly hlavně kuli té předzahrádce pojedeme s dvouletou dcerou tak jsem chtěla aby jsme mohli být co nejvíc venku.A né třeba jen na balkoně.Je na té předzahrádce nějaké posezení?A mohla by jsi mě ještě říct jak jste měli umístěné postele.?Máme mít 5 lůžek.Ale někde píšou že jsou 4 v ložnici a jedno v obýváku(což se mi moc nelíbí)a někde že v ložnicic 3 a 2 v obýváku(což by bylo supr)nebo kdyby se s těma postelema dalo aspoň manipulovat 🙂

snupik
26. dub 2011

@jajkax podle toho od jaké jste asi cestovky, tak i dle toho je tam vybavení..myslím rošty v grilu, mikrovlnka atd.
my jsme pak nakonec koupili ten gril na jedno použití, byl za pár euro, a dali ho do toho krbu venku a grilovali tak...třeba ho tam budete mít 😉 my byli od Lampo agenzie, italské.
my jsme měli ten nejmenší pokoj, byli jsme jen tři, tak takovou garsonku...byly tam 2 rozkládací gauče, oni ho berou jako 2lůžko...jedna velká místnost s kuch.koutkem, lednicí a gauči+skříně a pak koupelna se záchodem, jestli chceš, napiš mi do IP mail a zašlu fotky...ale moc se nám tam líbilo...klídeček a všude blízko, jen na pláž teda to bylo dál než 500m, ale zvykli jsme si...okolo je plno obchůdků a hospůdek a naproti super pizzerka, je to vedle Lunapaku a trhů🙂

lucka261177
27. dub 2011

kocky mam otazocku.vsade sa pise ze sa bazeny otvaraju az 1 juna.je to tak vzdy?neprisposobia to pocasiu?keby bolo dlho teplo neotvoria ich?nejako som to nedomyslela a v tom pripade ze ich otvaraju tak neskoro voda bude ladova cely nas pobyt kedze sme tam len do 4.juna ☹ snupik tesim sa z tvojho pozitivneho dojmu uz sa tam velmi tesim.

snupik
28. dub 2011

luci, já se obávám, že nepřizpůsobí, a je zavřeno, my to tak jednou i měli, oni jsou nekompromisní, jako zavírají bazény, když je siesta ☹ zkus se ještě optat v cestovce a uvidíš 😉

lera77
28. dub 2011

Ahojte, tento rok ideme už tretí krát po sebe do LIgnana. NAkoľko sa nás nazbierala trochu väčšia parta (26 ľudí), máme zaplatené 4 apartmány v záhradnej ville ALEX v Pinete (http://engine.netanday.it/DPI/affitti/affitti/v...). Je to trochu ďalej od mora čo mi však neprekáža, najviac sa teším na záhradu s grilom.

Boli ste už niekto tu ubytovaní? Budem vďačná za každý jeden postreh a názor 🙂.

mart.s.
28. dub 2011

@lucka261177 Lucko ja si taky myslím, že se nepřizpůsobí. My jsme se s tím setkali naopad zase jednou v září. Bylo krásně všude plno lidí a neprodloužili to ani o den 😒

lucka261177
28. dub 2011

no a mam po nalade.to som sa mohla na ten bazen vyprdnut ☹ a najst nieco este lacnejsie.tiez ma mohli v tom Lampe upozornit sakra.no musim sa nejako preladit na to ze bazen je na 4 dni a asi bude nepouzitelny a tesit sa na pizzu a syrceky.

mart.s.
28. dub 2011

@lucka261177 Lucko neboj, uvidíš, že se vám tam bude líbit.Tak se budete koupat v moři.

matkaasebko
29. dub 2011

ahojte aj my ideme na dovolenku do talianska bibione - apt. San Vito, termin mame 4.6., no ale to som nechcela chcela som sa opytat ci mi viete poradit co mam vsetko krpatemu zbalit....dakujem

renabr
29. dub 2011

Ahojte, aj my sa chytáme do tal. len ešte neviem kde presne, je nejaká lokalita kde nie su v mori príšerky? kraby, meduzy atd...???

cvikla969
29. dub 2011

@tinyleaf po roku sa do tejto temy vraciam aj ty ?( mali sme rovnaky termin a chceli ste ist aj tohto roku...)
Ahojte.tento rok zas nase zname bibione.no na pondelok mam v plane zajednat dovcu,trochu sa bojjim ale aj tesim 😝

mart.s.
30. dub 2011

@renabr ahoj, ktěm příšerkám 😉 . To máš těžký. Strašně to záleží na počasí. Řekla bych , že v Bibione jich moc nebývá.
Ale zrovna loni byla na moři bouřka a na břehu byly medůzy. Ale za tu dobu , co tam jezdím , jsem je tam zažila poprvé.

@matkaasebko to je těžká rady. Asi vše , co pro něj potřebuješ doma.Plínky, nočník, hračky a hlavně jeho oblíbená jídla a dobrou náladu 😉 . Jo a vzala bych něco na opalování, repelenty na komáry a kočárek 😉 .

masula
30. dub 2011

@susik77 Ahojky, my jezdíme do Bibione do apartmánu Girasoli, je to tam pro dětičky super, je tam klídek i bazény (jeden velký a jeden malý ) Moc se nám tam líbí a letos tam razíme zas 🙂 Jo a je tam i děské hřišťátko ( klouzačka i houpačky) a každý byteček má svou před zahrádku 😉

renabr
1. kvě 2011

@masula čítala som o tom na nete, uvádzaju tam ale vzdialenosť od pláže až 800 metrov, to je riadne daleko, nevadí vám tolko peškovať? ja hladám niečo uplne blizko pláže...

tinyleaf
1. kvě 2011

ahoj @cvikla969, jasne, pamatam si Ta 🙂 My uz mame ubytko rezervovane od decembra, o par ulic inde ako naposledy, ale hned v prvej ulicke od mora, takze o nieco blizsie. Uz mas aj vytypovany nejaky apartman, kam pojdete tento rok?

masula
1. kvě 2011

@renabr ahojky, není to tak daleko jak tam píšou,navíc se tam dá jít parkem a vše je tam přizpůsobeno i pro kočárky 🙂 , oni hlavně ty apartmány blízko u moře jsou v docela hlučné lokalitě, párkrát už jsme tam také bydleli, než jsme objevili tento komplex 🙂 , jezdíme tam už 10 let ( do Bibione) 🙂

mart.s.
1. kvě 2011

Ahoj holky, ono každému asi vyhovuje něco jiného. My například poslední dobou jezdíme bez bazénu, ale snažíme se bydlet hodně blízko ku moře. A dají se tam taky vybrat i úplně tiché oblasti.

cvikla969
1. kvě 2011

@tinyleaf no chceli by sme to iste co vlani,ak bude volne,ked nie tak zmenime datum.Liru.a je to ulica oproti poslednemu pristupu k moru,vola sa Lira 😀 ja este cakam lebo mame kompletne rozbonbardovany byt a o mesiac sa don musime stahovat a este pomedzi to zhaname nove auto,ked ho nestihneme odskusat a neha nas v taliansku tak pruser 😠

tinyleaf
1. kvě 2011

@cvikla969 no veru s tym autom by to nebola stranda, keby sa cestou pokazilo. Toho sa aj ja bojim. Minuly rok sme boli s mojimi rodicmi, ale tento rok ideme sami, tak hadam sa cestou nic neprihodi a aj trafime 🙂

cvikla969
1. kvě 2011

to by ste uz mali aj poslepiacky nie? 🙂 dufam ze do dvoch tyzdnov auto bude,na tomto nasom sportaciku sa uz aj bojime a neviem ako by sme sa zbalili,vlani to bolo ltt.a ake ma te to ubytko a termin?

tinyleaf
1. kvě 2011

termin mame ten isty ako minuly rok, od 25.6 a ubytko na Via Polluce, je to tusim druha ulicka od tej hlavnej cesty, co konci pri mori. Blizko na pesiu zonu, ale ticha ulica. Cesta cez AT bude v pohode, trochu sa bojim tej talianskej strany. Minuly rok sme nesli celu cestu dialnicou, nasi poznali inu cestu, ktora sa az neskor napajala na dialnicu do Udine, ale pochybujem, ze si ju budeme pamatat. takze asi pojdeme co najviac dialnicou.

cvikla969
1. kvě 2011

tak ak nam to klapne tak sa stretneme 🙂 ja sa bojim len vjazdu do bibione,stali sme tam pol dna,v teple a bez vody,aspon ze mali mal didi a neususil sa na korku..

matkaasebko
2. kvě 2011

@mart.s. dakujem a take nieco ako lieky abo tak netreba?

mart.s.
2. kvě 2011

@matkaasebko Jo to určitě. Léky sebou vozím vždy a na všechno 🙂 .