Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

mart.s.
13. čer 2012

@evulik6 já se spíš bojím toho zemětřesení, až pojedeme v srpnu

petusko
14. čer 2012

☹ no ja uz som nestastna, tolko sme sa tesili, ze to bude nasa prva dovca v IT a same nestastie ☹ v auguste ideme do Caorle a mna stale castejsie napada, ci to vobec doplatit a nevykaslat sa na to ☹ 😖

mart.s.
14. čer 2012

@petusko a proč? bojíš se toho zemětřesení?

petusko
14. čer 2012

@mart.s. ano aj zemetrasenia, neviem ako velmi je to zasiahnute aj teraz po tom tornade ☹ celkovo mam strach, na Taliansko sa teraz sypu pohromy, je mi to luto ☹

mart.s.
14. čer 2012

@petusko neboj, já jsem fakt přesvědčená, že to tornádo se tam opakovat nebude. A tak si zavolej do cestovky, jestli je to v Caorle v pořádku. s tím zemětřesením nám to bohužel nikdo nezaručí. Ale když si tak čtu italské novinys, tak to pořád vypadá, že ta centra jsou jinde. Samozřejmě, že se nám může stát, že tam něco ucítíme( a asi se to stane), ale coufám, že to bude slaboučké.

petusko
14. čer 2012

@mart.s. presne som o tom rozmyslala, ze tam skusim zavolat, snad budu natolko seriozni, ze povedia pravdu.
To zemetrasneie mas pravdu, to si uz nenavybera nikto nikde, ved pred par dnami/tyzdnami sa aj u nas pod Tatrami triasla zem a to sme teda v pokojnej oblasti... 😒

mart.s.
14. čer 2012

@petusko a teď jsem na stránkách Jesola četla článek, kde nějaký pán přes cestovní ruch ujištˇuje turisty, že tam žádné přímá riziko zemětřesení nehrozí. Uvádí tam nějakou stupnici- a že se jedná vlastně o klidové pásmo. Tak neboj 🙂

petusko
14. čer 2012

@mart.s. no snad to teda vsetko dobre dopadne a dovolenku si uzijeme 🙂

mart.s.
14. čer 2012

@petusko neboj 🙂 , určitě si ji užijeme. My jedeme už příští týden do Bibi. Do Caorle se tedy asi nechystáme, ale určitě zajedeme do Jesola do tropicaria. Tak potom napíšu, jak to tam vypadá.

skazka
14. čer 2012

Pozdravujem kočky, do Caorle sa chystame aj my, na prelome jula/augusta, co sa tyka zemetrasenia si nevyberies, moze to byt hocikde, ved nie tak davno bolo pod Tatrami a zase tornado zaznamenali na Morave, cize co sa ma stat sa stane - aj tu, ale kazdopadne si netreba kazit dovolenku nejakymi zlymi predstavami....
Podla webkamier z Caorle je tam vsetko OK.

petusko
14. čer 2012

@skazka daj link na tu webku 😉

skazka
14. čer 2012

@petusko http://www.webcamcaorle.com/
je tam 9 linkov na jednotlive kamery...

petusko
14. čer 2012

@skazka dakujeeeem 🙂 a prajem peknu dovcu, my tam ideme v polke augusta 🙂

skazka
14. čer 2012

@petusko kam presne? My Vilky Los Nidos, to je v Porto S. Margherita sa nevieme dockat.... 😲 Stale rozmyslame ci ist na noc a premotat sa tam, alebo az nadranom, aby si prisli rovno k nachystanemu apartmanu.

xmalij
14. čer 2012

@mart.s. ahoj jeste jednou, mas tohle misto evidentne zmakly 😉. Doporucis mi prosim kam stoji za to zajet nebo zajit, budeme od pr.soboty v Lignanu, na 14 dni, tak casu bude dost, az more omrzi. My mame pobyt ciste ucelovy, vyhnat z tela dcerce ekzem 😉, ale samozrejme, ze chceme videt i okoli. Jedu tam s rodicema skoromanzela, takze je nechci vlacet nikam moc daleko, jen po okoli....diky moc predem!

petusko
14. čer 2012

@skazka my ideme kusok dalej, Villagio Giardini di Altea je to kusok od Porto S.M. - Altanea 🙂
Vidim ze byvame blizko seba, my chceme ist nadranom.

laila22
15. čer 2012

Ja odporúcam hotel San Marco v borovicovom lesíku 5 min peso od hotela, Hotel ma vlastnu plaž.. Mate to hodinku cesty do Benatok, alebo do Terstu.. my ked sme vyrazali bolo to vzdy nad ranom a rano o 8 hod sma tam boli 🙂

masinka
15. čer 2012

caute baby, my sme boli teraz na prelome maja a juna v Bibi, tak sme zazili aj to zemetrasenie.... len nas to trochu pohojdalo v posteli, babka bola akurat na trhoch a vraj nic nezaregistrovala... potom nam pisali svokrovci sms ze ci sme ok, tak sme sa cudovali ze co panikaria - potom sme pozerali spravy a az tam sme sa dozvedeli, ze v Modene to malo 5,8 stupna ....

evulik6
18. čer 2012

ahojte... aj tu sa da pozriet pocasie, zatial co sledujem tak im vychadza... no prognozy na termin kedy mame ist ma velmi nepotesili, ale tak snad sa to zmeni a bude krasne horuco 😀

http://www.accuweather.com/en/it/bibione-pineda...

evulik6
18. čer 2012

@mart.s. no co moja, uz balis? jooj, isla by som s vami... este sa ta chcem spytat... pozeras tam v Bibi aj pocasie ked ste uz tam? joooj, dufam ze bude teplucko... lebo dva roky dozadu sme mali pekne len tyzden, druhy lialo ako z krhly, aj sa pekne ochladilo tak sme aj domov skor odisli...ach...dufam ze tento rok to tak uz nebude... 😉 Potom mi podas hlasenie, ked budete odchadzat 🙂) 😉 urcite ti pocas vasej dovolenky napisem sms 😉

mart.s.
18. čer 2012

@evulik6 ahoj Evi, už se nám to blíží.Péťa se mi teď o víkendu vrátil z Anglie. Tak jsem celou dobu trnula, jestli tam něco nechytí. Měli tam totiž pořádnou zimu a angličani doma netopili. ( bydleli totiž v rodinách). Přijel s pořádným chrapotem, ale dnes už vypadá daleko líp. Tak doufám, že odjedeme.
Tam kde v Bibione bydlíme není internet, takže poslouchám počasí v televizi a nebo čtu předpověď na teletextu. Neboj, určitě bude pěkně. Taky už se moc těším. Určitě ti taky napíšu 🙂

evulik6
18. čer 2012

No internet asi ani my nie, neviem. V tv som myslela. Nepamatas si asi ako sa vola kanal co? Neva, ved nieco najdeme a ked nie, tak nie. Sestre dam link, nech mi obcas napise ...bo ked bude menej stupnov ze by sa ochladilo tak by sme sli do zoo mrknut. Neboj, Petko bude ok, urcite odidete. 😉

mart.s.
18. čer 2012

@evulik6 dívám se většinou na Rai1. A když si přepneš na teletext, tak je to strana706 -707. Tam jsou Benátky a to je podobné počasí.

evulik6
19. čer 2012

@mart.s. dakujem... martinka, ty si raz hovorila ze si sterilizujes uvareny obed a beries tak so sebou... ako to sterilizujes? uz som zabudla ako som to robila pred dvomi rokmi :D

mart.s.
19. čer 2012

@evulik6 normálně uvařím třeba guláš, dám ho do flašek a zavařuji v zavařovacím hrnci asi tak 50 minut až hodinu na 90-100 stupnů. 🙂 Budeš zavařovat? 😉 Já už jsem to včera dodělala 🙂

sorciera24
19. čer 2012

@evulik6
@mart.s. ahojte...aj ja zavaram hotovy obed...masko na prirodno napr. alebbo kapustnicu....tam len zohrejem dovarim narychlo prilohu a jeme;)....marts...inak ja nezvaram az tak dlho...cca. 30minut.....(zatial si nikdy nepokazilo, tak hadam bude dobre 😉 )

evulik6
19. čer 2012

@sorciera24
@mart.s. Dakujem dievcata...urcite nieco spravim...nejake sote a tam prilohu dorobim. Je to super. Moji sice miluju cestoviny s muz by ich jedol pokojne aj celu dovcu ale ja som moc na to neni...ja mam rada masko. A nemam rada dlho po sebe to iste. 😀 rozmaznana som co? 😀 :-P

summerlili
20. čer 2012

V Lignane odporúčam, ak ste tam na dlhšie, zájsť do ZOO (je úžasné, čisté a veľmi zaujímavé, napr. naše deti si každý rok odkladali 20 centovky, aby si nakúpili cez automat krmivo pre kozy a bavili sa na to, ako im zakaždým ukradli klobúky z hlavy pri kŕmení 😵 ). Dá sa tam veľmi dobre a slušne najesť aj s deťmi.
Takisto je skvelá Guliverlandia - zábavný park, kde zaplatíš vstupné a za atrakcie vnútri už nič neplatíš - je to aj na celý deň, ale minimálne na 1/2 (radšej keď je zamračené alebo trošičku chladnejšie).
A samozrejme lunapark (na môj vkus trošičku mimo ceny), aquapark + na hlavnej pešej zóne oproti asi najväčšej pizzerii v Lignane (ktorá je vonku prakticky pod stanom) sú také detské zábavky (odporúčam kúpiť aspoň jeden celý meštek na hádzanie žetónov do atrakcií).

noemarta
20. čer 2012

@summerlili dik za tipy, ideme na buduci tyzden, tak som zvedava...verim ze vyjde pocko, a ak bude pod mrakom, tak vybehneme kuknut nejake tie tvoje tipy 😉

evulik6
21. čer 2012

@summerlili ano v guliveerlandii sme boli , je tam super, a fakt sa tam oplati ist 😉 Takisto aquapark je super... Zoo mam v plane tento rok, iba ak nebude prilis horuco, lebo v horucavach to nie je bohvieco. 😉