Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

jaku
18. črc 2012

Ahoj, chystáme se do Caorle- nebyli jste někdo v apartmánech u pláže Ponente?

dakota14
19. črc 2012

Baby ako je na Grado Laguna chceli by sme ísť kuk alebo Zoo oplatí sa ? 🙂

lucisa
19. črc 2012

@jaku Ahoj, my byli na druhé straně, v nové části P.S Margherita. Co bys chtěla vědět o Ponente?

pumuckl
19. črc 2012

Ahojte, kamarádka měla rezervovanou dovolenou v Bibione přímo u místní agenzia turistica (delegátka na místě mluví slovensky), ale vážně onemocněla a musela ji stornovat. Bohužel už ji nevyužije ☹ a zálohu ve výši 200euro dostali v poukázce. Kdybyste se tam někdo chystali, byla bych moc vděčná, kdyby se našel někdo kdo by byl ochotný tu poukázku koupit za těch 200euro a využil by ji. Vím, že to není nijak zajímavý, ale proč nevyužijí a proč za plnou cenu můžu vysvětlit ve zprávě, stejně jako dát odkaz na konkrétní agenturu.
Předem díky

jaku
19. črc 2012

@lucisa no celkově jaké to tam je, zda je pláž dobrá pro malé děti-jaké jsou možnosti v okolí-myslím toho ubytování. Jedná se mi také o to, zda je někde poblíž supermarket kvůli nákupu potravin-nechce se mi moc toho vozit s sebou.

lucisa
20. črc 2012

@jaku pláž si myslím je v celém Caorle právě vhodná pro děti, je strašně dlouho plytko, přílovy nebo odlivy nebývají až tak znatelné (přece jen Jadran je dost velký a otevřený), obchod s potravinami (něco jako naše Billa) je přímo v centru ve starém Caorle (vaše Ponente vlastně ke starému Caorle přiléhá) a možná budete mít něco malého i u Vás.
Abych ti to vysvětlila, my bydleli jakoby zrcadlově od Váa, když střed beru stré historické Caorle. To samo o sobě je velmi rušné, především večer teda, dokonce se část ulice zavře pro auta a promenáda je po chodnících i po cestě. Tam je spousta obchůdku na cokoliv - od jídel až po spotřební zboží nebo tretky.
Na naší straně byl další obchoďák - Aliper - jako klasické naše, ceny přibližně srovnatelné, nemá cenu vozit vlastní jídlo nebo pití, pokud vyloženě nemáte speciální potraviny.
A po cestě od nás do starého Caorle opět plno drobných obchůdků - třeba spešl na salámy - pravé italské sušené, žádné chlazené, jak jsem zvyklí u nás.
Takže si myslím, že u Vás to bude podobné😉

jaku
20. črc 2012

@lucisa díky moc. No jsem zvědavá, moc se těšíme, jedeme k moři po 6 letech, syn jede poprvé. Předtím jsme byli v Bibione Pineda a Lignanu, vždy busem, jídlo jsme si táhli. Tentokrát jedeme poprvé autem, vím, že ceny jídla v obchodech jsou podobné a jelikož asi hodně budu vařit těstoviny, tak mi připadá divné je vozit právě do Itálie že🙂..
Máme apartmány u moře, ale současně v historické části, tak jak píšeš, asi to bude pěkné místo..

lucisa
20. črc 2012

@jaku a kdy jedete?
Je tam nádherná promenáda podél pláže, takový historický kostelík na cípu pláže a od něj promenáda, různí umělci tam do obrovských šutrů tesali různá dílka.
A máš recht, tolik druhů a tvarů těstovin, co uvidíš v Itálii, u nás stejně nekoupíš. A je blbost to neochutnat. A když jste navíc autem, tak je to úplně v pohodě😉

Ve staré části je navíc akvapark ( http://www.aquafollie.it/ ) s lunaparkem, přes den je otevřený akvapark a večer lunapark - doporučuji nevynechat, min. ten lunapark, některé kolotoče jsem viděl a poprvé v životě, není to extra velké, ale dětem se moc líbilo.

Omlouvám se za zahlcení fotkami, ale teď je tu takový divný náhled na ty fotky. Možná to ale někomu pomůže🙂

Tady web kamera Caorle, je jich několik vč. aktuální teploty, hned ta první je záběr na kostelík a část promenády:
http://www.webcam.caorle-it.cz/

jaku
20. črc 2012

@lucisakrásné fotky a nádheré děti!!!!! My jedeme příští pátek. My jsme v caorle byli asi před 8 lety jen asi na 2h výletě z Bibione (tenkrát to pořádala cestovka), takže jsme si stihli projít jen tu promenádu a přístav. Dceru jsme tam tenkrát taky fotili- u toho nosu-přidržela kapesník 😀 . Díky za odkazy, už aby byl příští týden...Děti hned zaujal ten lunopark 🙂

lucisa
20. črc 2012

@jaku 🙂 díky, no děti od té doby vyrostly, tohle je foceno v r. 2007, pak jsme byli ještě v r. 2009, ale to už tolik fotek na těch šutrech nebylo, nechtěli jsme to opakovat.
A v r. 2009 jsme nebyli ani v aquaparku, byla jsem krátce těhotná a odjela na revers (bylo v tom moc lidí, tak proto), byla jsem všemi hlídaná, tak jsme nechtěli riskovat žádné srandičky.

Užijte si to, my letos změnili letovisko, chceme vyzkoušet Rosolina Mare - tenhle kemp a mobilhome, jedeme až v září, ale taky to vypadá fajn: http://www.rosapinetasud.it/

jaku
20. črc 2012

@lucisa Ta vaše dovča vypadá taky moc hezky 😉 . My jsme chtěli do Grada, je to městečko na způsob Caorle ještě nad Bibione nahoře, jenže jsme chtěli i zázemí delegáta atd. , takže letos sem. V roce 2007 jsme byla zase těhotná já 🙂, ale bohužel měla jsem ho odleženo. My jedeme sem http://www.caorletour.cz/apartmany-residence-co... - máme to teda od jiné cestovky a jako last takže i hezčí cenu 🙂

evulik6
21. črc 2012

Ahojte...tak sme sa vratili po dvoch tyzdnoch z Bibione a bolo tam uuuuuzasne... ako vzdy... pocasie uplne idealne, prvy tyzden teplejsi, ale potom sa "ochladilo" na 30 stupnov... no nam to vyhovovalo, teda ja by som zniesla aj viac teda, ale muz a deti to moc nemusia ked je hic, takze pohodicka pohodaaaaaaaaaa. Uzili sme si , sicce na vylete sme neboli nikde, kedze mame rocneho prcka, ale nevadi. Uzili sme si more, bazen, slniecko, kolotoce, herne, zmrku a pizzu 😀

a more bolo tepluckeeeeeeeeeeee a cisteeeeeeeeeee, neviem kto to ru frflal na more...

rainbow1
21. črc 2012

ahojte mamičky, dnes ráno, presne o 5:30 sme sa vrátili z Caorle, 12 dní prekrásnej dovolenky,so suprovým počasím, slnečno 28-30 C každý deň. Išli sme na blink od pondelka 9.7. na 9-10 dní a zostali sme 12 . Cesta trvala cca 10 hodín, vrátane prestávok a asi 200km silného dažďa počas cesty, čo nás brzdil (bývam cca 100km ďalej od BA - autom). Je pravda, že v agentúre čo sme si vybrali ubytovanie mali termíny od so do so, ale dali nám vlastne čiastočný dvojtermín (po 9.7. - so 21.7.), cestovali sme domov ale v piatok na noc kvôli malej. Ubytko sme mali cca 200m od kostolíka priamo na pláži s úžasným výhľadom na more. Varili sme si sami, mali sme so sebou aj nejaké vlastné potraviny : pečivo (na začiatok), suché salámy, maslo, syry, pašteky, nejaké konzervy (máme prenosnú chladničku), inak sme chodili na nákupy do obchodu, na hlavnej promenáde v centre je COOP (otvorený od 8 do 20) + ďalší obchod u hotela ANNA otvorený do 21:30, príp. možno ďalšie. Potraviny sú trochu drahšie u ako nás, ale dá sa v pohode. Reštiky boli večer úplne napráskané, problém nájsť miesto, je tam kopu nemcov a našich českých susedov. Čo som bola prekvapená, len málo ľudí ovláda anglický jazyk, skôr sa dorozumiete nemecky. A boli sme aj v aquaparklu, priamo v Caorle, bolo super, môžem len doporučiť . S tenkými zásuvkami sme nameli problém, hrubé sme nemali žiadne. Promenáda pozdĺž mora po kostolík je proste úžasná a už teraz mi je za ňou smutno . Ak by ste mali nejké otázky, kt. by som vedela zodpovedať stačí napísať . Pre našu rodinu bola dovolenka úžasná a Caorle je naozaj prekrásne.

rainbow1
21. črc 2012

a čo sa týka lunaparku, je pekný, len je tam obrovské množstvo komárov, my sme museli rýchlo utiecť, lebo na nás sedeli aj 10 naraz, nevedeli sme a neboli sme pripravení, takže repelent a môžte ísť 😉

jaku
21. črc 2012

@rainbow1 teda těšíme se čím dál víc 🙂 . V jaké rezidenci jste bydleli?

rainbow1
21. črc 2012

@jaku rezidencia President, cez agentúru agenziacocal

jaku
21. črc 2012

@rainbow1 My budemem v residenci Corallo - viděli jste jí? mělo by to být snad poblíž

zuzana581
21. črc 2012

@rainbow1 aj my sme sa dnes vrátili, ale v Caorle sme boli len na jednodňový výlet.. Je to naozaj úžasné mesto, ak by sme sa vybrali ešte raz na severné talianske more, tak idem tam..

My sme išli 7.7. do Bibione do rezidencie Itaca s tým, že zostaneme 2 týždne.. Túto rezidenciu v podstate neodporúčam. Dostali sme tak nechutne zatuchnutú izbu, že sa nevyvetrala ani po 7 hodinách intenzívneho vetrania.. Okamžite z pláže sme išli izbu reklamovať, tak nám ponúkli ďalšie dve volné, ktoré nemali klímu (čo by mi až tak nevadilo), boli drahšie (samozrejme) a mali otrasný výhlad na starý schátraný hotel, celý zhrdzavený a tým, že to bola východná strana bola aj bez slnka, čo síce niekomu nevadí, ale mne velmi.. Za týchto podmienok som druhý týžden u nich zrušila.. Namiesto toho, aby mi ako ospravedlnenie nejak nepríjemnosti vykompenzovali, tak mi strhli 50 euro za zrušenie druhého týžňa... Každopádne jedna z tých dvoch ponúknutých izieb na výmenu bola tiež smradlavá.. Tá druhá bola v poriadku a mala dokonca novú kuchynskú linku.. Hotel je síce priamo na pláži, ale si myslím, že cena je nadhodnotená.. Elektrika v rezidencii je na otrasnej úrovni, ak varíte, nesmie byť zapnuté nič iné, lebo okamžite vyhadzuje poistky.. No.. boli sme sklamaní..
Čo sa týka Bibione, tak niekomu možno vyhovuje, ale my sme takí, že potrebujeme aj niečo vidieť, nie len kolotoče a obchody s čačkami, mačkami.. takže Bibione je len na kúpanie sa a večerné míňanie peňazí v meste plnom automatov... More bolo v podstate čisté..
Druhý týždeň sme išli do Lignana do kempu Sabbiadoro, kde sme boli pred tromi rokmi a tam bolo super, bývali sme v mobildome.. a kempe býva od rána do večera program.. Lignano má ovela viac možností vyžitia ako Bibione.. Voda ale bola špinavá.. velmi ☹ Na predošlých stranách to tu už niekto spomínal, že sa vrátili zrovna 7.7. a mali špinavú vodu, tak to sme mali aj my čo sme tam boli od 14.-20.7.
Obehali sme za tie dva týždne Benátky, Caorle (odporúčam na 100%, krásne mesto), Bibione, Lignano, Grado a aj Codroipo a Portogruaro.
Lignano odporúčam (až na tú vodu, to neviem prečo bola taká špinavá) na vyjašenie sa detí a maximálneho vyprázdnenia peňaženky 😀 a Caorle ako aj zážitok na pohlad.. Krásna promenáda s vytesanými kameňmi, kostol, bazilika.. nádherné domčeky, malebné uličky.. to mesto dýcha krásou benátok (ktorú už benátky stratili, lebo sú špinavé a nevrlé.. ) Je tam úžasný vlhký a voňavý vzduch.. Naozaj sme sa divili po príchode do Bibione, že necítime ten svieži morský vzduch ako vždy pri príchode k moru a to sme mali rezidenciu priamo pri mori..
No skonštatovali sme, že pre nás asi taliansko dostane na nejaký čas stopku a pôjdeme skúsiť chorvátsko..

zuzana581
21. črc 2012

@evulik6 ahoj. Bola som asi trikrát klopať na č.100 ale nezastihla som vás.. Vy ste nemali žiadne problémy, na Itace? Prečítaj si môj predchádzajúci príspevok.. My sme boli velmi sklamaní a to nie sme nijak nároční..

zuzana581
21. črc 2012

A ešte dodám, že v Caorle sme nazbierali tie najkrajšie mušle, ulitky.. moc, moc, moc 🙂
@evulik6 to špinavé more bolo spomínané v Lignane a naozaj bolo špinavé, hnusné, nevidela si si ruku 10 cm pod hladinou.. ☹ V bibione bolo čisté.

rainbow1
21. črc 2012

@zuzana581 čo sa týka ubytka, my sme prišli do Caorle dosť neskoro, cca o 10:00, kvôli rôznym zdržaniam počas cesty (búrka, čakanie pol hodiny na benzinke kvôli inventúre - potrebovali sme rakúsku dial známku...) a unavení s malým bábom (1r) sa nám nechcelo behať po agentúrach, ani sme nevedeli kde asi (teraz už vieme 🙂 ), táto agentúra bola prvá a ubytko čo nám ponúkli ako prvé bolo ako "drogové doupě po fláme" hrozné zatuchnuté, zapadnuté za cenu 800€ za 10dní, no veru nie a až potom vyrukovali, že majú ešte iné (už spomínanú rezidenciu President), podotýkam za rovnakú cenu na 12 dní, lebo som im povedala, že viac ako 800€ nemám 🙂 , sice sme boli v jednom apartmáne od po do so a od so do ďalšej so sme sa presťahovali len o dvere vedľa (v tej istej rezidencii), lebo apartmám s priamym výhľadom na more mali zarezervovaný nemeckí turisti, ale bolo to len o dvere vedľa tak sme sa behom 10minút presťahovali (tak sme sa dohodli na začiatku), druhý apartmán nemal síce priamy výhľad na more, len bočný, avšak zdal sa nám rozlohovo väčší (i keď bol mono, ten predtým bilo) a mal krásnu veľkú strešnú terasu. Zariadenie zánovné, čisté, bola tam práčka, umývačka riadu, televízor, prosto super (nečakala som to, lebo sme zvyknutí skôr na skromnejšie - ale čisté 😉 ). Ale to prvé, čo na nás skúšali, to bol horor. Čo sa týka čistoty more, neviem či je to podľa búrok na ňom, lebo sme malli striedavo krásne čisté, striedavo zakalené a raz tam plavali "morské hovienka", najprv som si myslela, že to vypustili kanalizáciu hotelov, ale v skutočnosti to boli akési morské rastliny, či živočíchy, no konc ako hovienka. Na pláž sme chodlili až tak po 15:00 hod, stačilo, lebo malá je malá a ja trpím slnečnou koprivkou, dopoludnia nám to vyšlo málokedy, lebo sme si vedeli pospať, kupodivu aj malá, čo doma vstáva o 7 hodine 🙂 . Tie spomínané reštaurácie - voľno bolo len tam kde mali nekresťanské ceny alebo nerobili tam picu, lebo malé deti moc dary mora veru nemusia.
My možno na rok skúsime Bulharsko... ale to je ešte ďaleko, takže sa uvidí. Ale Caorle ako malebné mestečko voňajúce morom s prekrásnymi uličkami so starými domčekami s krásnymi okenicami a prekrásnou promenádou s vytesanými kameňami smerom ku kostolíku prosto nemá chybu 😵

bezaz
21. črc 2012

ahojte, tak aj my sme uz naspat, tiez sme boli v lignane a my sme spinavu vodu nemali 😲 😲 😲 je pravda, ze dva dni boli nafukane travy, ale tie boli len doobeda, poobede uz bolo more krasne ciste a hlavne teple, decka sa vyjasili jedna radost.. boli sme spokojni aj s apartmanmi, bola som prijemne prekvapena zariadenim, akoze pavuciny sem tam, to asi nevidia, ale mali sme aj pracku, kuchynske vybavenie, velka terasa, susiak, atd 🙂 ta elektrika je asi vsade rovnaka, my sme nastastie mali plynovy sporak, ale ked sla klima a chcela som aj prat, tak sa nedalo.. prekvapenim pre mna boli ceny slnecnikov, akoze 20eur za slnecnik a 2lezadla na den a v poslednom rade 😲 😲 😲 my sme si pizzu dokonca aj objednali na donasku (s 5 detmi sme boli v restike len raz a stacilo 😀 ), ceny skoro ako u nas, len pizza lepsia 😀 nakupovali sme v lidli a pam-e

sorciera24
21. črc 2012

presne inak, my sme boli v liganane ten tyzden od 7.7. a spinava hnusna voda tam rozhodne nebola....jasne, ze piesok bol v mori zvireny a boli velke super vlny (take som tam este nezazila🙂)...takze tie asi aj vaic rozvirili piesok, ale zeby bolo spinave to nie, po burke par trav a inak nic....asi kazdy si inak predstavujeme spinu.... 😀

zuzana581
22. črc 2012

@bezaz
@sorciera24 a v ktorých miestach ste boli? Lebo sabbiadoro (chodili sme na pláž od kempu sabbiadoro) malo velmi zakalenú vodu počas celého týždňa (14.-20.7) a jeden s tých dní sme boli aj v Grade asi 60 km od Lignana a tam bola taká istá kakaova voda..

evulik6
22. črc 2012

@zuzana581 ahoj, my sme mali apartman uplne super... naozaj... davam akurat fotky na FB. A ja ze kde ste... aj som vas vkuse pozerala a nikoho podozrivo znameho som nevidela. Mrzi ma ze vam to tak dopadlo. 😖
My sme boli takmer stale pri vode, vacsinou pri mori, tak sme sa asi minuli ked si klopala... skoda 😔

evulik6
22. črc 2012

@zuzana581 v lignane je kopu tych zabavnych parkov, to ano, ale zase ako mesto je podla mna ovela krajsie bibione, aj plaz. A z Bibi je to len kusok do lignana, takze zaskocit si na ten nejaky vyletik je uplna pohodicka. 😉

zuzana581
22. črc 2012

@evulik6 jasnačka, to už je potom podla človeka a chuti, každému sa páči niečo iné, ale ako som písala, pre mňa najkrajšie mesto v tej oblasti je Caorle. To sa naozaj oplatí navštíviť.

elllla
22. črc 2012

ahojte, tak aj my sme uz uspesne doma. bolo uzasne 🙂 vsetko vyslo podla predstav - pocasie, ubytko, program, nalada 🙂 paradicka 🙂))
cestou domov nam pomaly od latisany az po wiener-neustadt stale lialo, ale aspon nebolo horuco a nemuseli sme pustat klimu v aute..
mne sa pacilo, ze sme isli cez SK agenturu, ale rakusku cestovku.. apartman bol pekne novo zariadeny, dokonca s klimou bez priplatku 🙂 ale nabuduce budeme vediet, ze plazovy servis je nam zbytocny, v tom teple sme sa dostali k moru az okolo siestej-siedmej vecer, co uz boli vyprazdnene, ale detom to stacilo 🙂) bohuzial sme uz mali zaplateny ten servis a cely tyzden sme nemali cas ani chut v tom teple ist na plaz rezervovat lehatka 🙂
viac-menej sme mali takyto program - rano kym sme sa najedli a vychystali k vode, tak otvorili bazen a deti sa tam vysantili.. potom obedna siesta - viki spala, miska sa hrala na zahradke v polotieni, ja som grilovala masko, mm oddychoval.. potom zase bazen, potom prechadzka k moru, kde sme sa vysantili aj bez lehatok, odtial prechadzka po meste, kde sme sa aj najedli a sup do apt spat 🙂 v jeden den doobeda sme sa boli prejst k majaku a v jeden den sme sa vybrali autom do benatok..
v benatkach sa detom (aj nam s mm) pacilo a zvladli sme to aj s viki v kociku, aj ked cez tie mostiky to musel zakazdym mm vynasat hore/dole 🙂
takze zhrnutie - dovca podla predstav.. nabuduce by som mozno volila aj to caorle, ako tak citam..

bezaz
22. črc 2012

@zuzana581 my sme boli tiez v sabbiadoro, na 2. plazi, inak ak ste chodili na verejnu plaz, tak ta bola o dost spinavsia, mozno to bolo v tom, lebo tie nase platene kazde rano cistili.. plus pri verejnej plazi usti ta rieka, tak mozno aj z nej sa vselico naplavi..
inak boli sme v piatok v zoo v lignane, pekna mala, detom sa pacilo 🙂
ja som v bibione bola pred cca 13 rokmi este so segrou a vtedy sa mi zdala brutal spinava voda, lae to je uz strasne davno 🙂 buduci rok chceme skusit lido di jesolo

evulik6
22. črc 2012

a este som zabudla napisat ze sme stihli v bibi aj prekrasny ohnostroj, som rada, lebo vzdy je krasny... oplati sa to vidiet. 🙂