Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

zuzka78
4. bře 2013

@renatka100
@skybaby dakujem za odpovede. Ano, kupovala som to priamo cez stranku hotela, predtym so si to pozrela v tripadwisor a booking. Takze viem, ze je dalej od mora. mame ale decka, ktore nevydrzia dlho na jedno mieste, takze ratame s tym, ze sa trochu k moru prejdeme - mysleli sme, ze sa da cez kemp. Treba ist cez nadchod? A do mesta pojdeme autom, tiez sa nam pozdava to bezplatne pozicanie bicyklov, snad to vyuzijeme 😀
Inak ten mobilhome v kemoe vyzera skvele, omrkneme to a mozno buduci rok...

renatka100
4. bře 2013

@mircova ja by som sa lignana nebala predsa len je to ine. V bibione sme my este neboli. Ta rezidencia pozerala som ju na nete, podla mna je taka starsia nazivo som ju nevidela. Brala by som ju iba za velmi dobru cenu 🙂 .

renatka100
4. bře 2013

@zuzka78 ten mobilhome bol super ale teraz chce v sezone za neho aj tisic eur a to je na mobilhome teda riadna palka 😒

mircova
4. bře 2013

@renatka100 a vieš mi teda poradiť, cez akú cestovku by som mala ísť ? Obávam sa toho, že sa tam nedohovoríme.

renatka100
4. bře 2013

@mircova poslem do ip

maca215
5. bře 2013

Prosim vas neviete co ma vydu dialnicne poplatky v taliansku do benatok?

renatka100
5. bře 2013

@maca215 minuly rok do lignana to stalo okolo 10 eur tam a 10 eur spat. Do benatok pocitaj trochu viac

mart.s.
5. bře 2013

@maca215 Ahoj, já jsem to pochopila tak, že chceš jet z Bibione do Benátek. Záleží na tom, kde budete na tu dálnici najíždět. Pokud v Latisaně, tak dálniční poplatky Latisana - Venezia jsou 7 euro. Podle mě je lepší najíždět v Portogruaro. Potom jsou poplatky o maličko nižší. Portogruaro - Venezia - 6,5 euro. 😉

maca215
5. bře 2013

@mart.s. este ani sama neviem kam presne 🙂 hladam daco na severe talianska

mart.s.
6. bře 2013

@maca215 Tak to ti přeju pěkné vybírání 😉 . Dnes by se mi do Bibi ani nechtělo. Tady krásně celý den svítí sluníčko a tam od rána prší a prší 😒

mart.s.
10. bře 2013

Tak - ještě 110 dní a vyrážíme 😉

pame
10. bře 2013

Ahoj, chcela by som sa spitat na nieake dobre a spolahlive CK do Talianska.Alebo meno apartmanu pre rodinu s detmi dakujem.

njurajn
15. bře 2013

Ahojte. My sme boli v Lignane cez martinsku ck top holiday. Boli sme spokojny. Mali sme delegatku ktora sa pekne starala o pohodlie a hlavne vie velmi dobre po taliansky co je vyhoda v pripade ze potrebujete napr lekara. Uprednosnili sme slovensku cestovku z dovodu lahsej komunikacie ako pri vybavovani dovolenky tak aj na mieste prichodu. Daju sa tam vybrat pekne apartmany. No je to ck zamerana len na sabbiadoro. Ale mate po ruke vsetky hlavne atrakcie v Lignane, aquapark, lunapark, guliverlandiu a pod. Aj tento rok tam ideme cez tuto cestovku. Tak sa uz silno tesime 🙂

renatka100
15. bře 2013

@njurajn podla mna je najlepsie vyuzit agenturu priamo v lignane alebo oslovit priamo majitela nehnutelnosti. V tejto dobe uz takmer kazdy co chodi mimo sr vie nejaky jazyk takze s tym problem nie je. Netreba platit nikomu za sprostredkovanie a delegata v takomto meste je mat plne zbyocne. Minuly rok sme veru museli vyuzit aj sluzbu lekara v lignane. A to upozornujem vsetkych co tam chcu ist nech si radsej vezmu vsetky dostupne potrebne lieky so sebou. Rano v nedelu mala nasa mala 40,5 teplotu druhy den po prijazde do lignana. Asistencna sluzba poistovne nam nasla pohotovost v lignane je iba jedna v sabbiadore pri plazi a je velmi skromne zariadena co sa tyka takychto chorob deti. Crp neiesia absolutne malej predpisali atb. Ani do hrdla sa jej poriadne nepozreli. Najblizsia odborna detska pohotovost je cca 30 km v meste Latisana a to s tak chorym dietatom sa veru absolvovat neda. Nakoniec nam chorobu diagnostikovala vlastna pediatricka cez telefon bola to infekcia ruky nohy usta dost neprijemne na dovolenke ale mala sa pekne zotavila a more jej pomohlo 🙂

sorciera24
15. bře 2013

@njurajn my sme boli prvy rok tiez cez tuto cestovku, boli sme spokojni, ale...tie ceny!......tie iste apartmany cei talainsku agenturu v priemere o 150-200 EUR lacnejsie (za to mam zaplatenu cestu!)....spokojnost ano, ale cenovo preplatene....cize prvy rok sme okukli a druhy rok sme sli na to iste , len o dost lacnejsie cez it. agenturu......a dohovoris sa vsade nemecky a anglicky.....ziaden problem....inak by som uz ani nesla;)

mart.s.
15. bře 2013

Ahoj, čtu tady vaší diskuzi a osobně se v Bibione( nebo Lignanu) přikláním spíš k njurajn. Já si taky myslím, že dobrá cestovka s delegátkou není k zahození 😉 . Když jedu jinam do Itálie , domlouvám si ubytování sama přímo s italy a bez cestovek , ale do Bibione jezdíme taky přes českou cestovku- a má to řadu výhod. Už jsem to tu psala, ale pro mě je hlavní výhodou to, že mohu přijet a ubytovat se kdykoliv (a ne až po 16. hodině)...a to samé odjezd. Stačí, když hodím klíče do schránky a můžeme vyrazit třeba v 7 ráno a nemusím nic předávat. Cestovka tam má i pronajmutou uklízecí službu. Ano je pravda, že u Italských cestovek seženete ubytko někdy levněji, ale- vždy je to něco za něco. A s tím ubytování v soukromí - už jsem tak v Itálii hodněkrát bydlela. Troufám si ale říct, že v Bibione a Sirmione je to dost velký problém. Tam i většina soukromníků pronajímá své domky přes cestovky. Takže- rozhodně to tam nefunguje jako třeba v Chorvatsku 😉.

sorciera24
15. bře 2013

@mart.s. to je aj u tal. agentur, my sme prisli a o 12tej nam dali kluce, ceska CK ti ich tiez da, az ked sa odubytuju predchadzajuci, ono sa staci len dohodnut, a vacsinou ti ich daju skor....... odjezd, kedy chcem zanesiem kluce do agentury, ziadne predavanie apartmanu , zaidne kontroly, dokonca upratovacky prisli upratovat, nebolo treba robit nic....cize ja som zasadny rozdiel nevidela, jedine v delegatovi (kt. sme nepotrebovali a ani nepotrebujeme, teda ak vies aspon trosku jazyk)....a ako vravim navysenie az 200Eur, co je pre mna teda dost ( v podstate za to iste;)).......ako vravim, s mojou skusenostou, uz jednoznacne len cez it. agenturu.....a este jednu vyhodu vidim, nase cestovky chcu zapaltiti vsetko este predtym ako idete na pobyt, talianskym staci 30% zaloha a zvysok sa plati na mieste v agenture.....co je podla mna super.....

mart.s.
15. bře 2013

@sorciera24 tak určitě, pokud vám to vyhovuje - taky bych s nima jezdila. Hlavně pokud vybíráš mezi italskou a slovenskou cestovkou, které mají takový rozdíl. To je strašné. To snad ani není možné. U nás byl rozdíl pouze asi 1000 korun na 14 dní.Já totiž jezdím s dětma raději na noc, takže přijíždíme do Bibi už kolem osmé ráno. Pamatuji si, když jem tam jezdila přes MC agencia . Vždy mi vadilo, že jsme museli čekat , až otevřou, potom vystát frontu atd...Takto dojedu, zavolám delegátce a do půl hoďky přijede k našemu domečku a předá nám klíče.
Ale říkám, takto to dělám pouze v Bibione, protože se mi to osvědčilo.Italsky mluvím dobře, takže s domluvou rozhodně problém nemám. Na letošek mám ještě zamluvené ubytování v Sirmione , u Madonna di Campiglio a ještě pojedeme do Cinque Terre - a mam si to vůbec nerezervuji přes žádné(ani italské )cestovky, ale přímo po telefonu u místních.

njurajn
17. bře 2013

Tak rozmyslam nad tou nasou cenou dovolenky. Ono nas to az tak moc nestoji, nas ide viac ludi a mame 7 miestny apartman. Objednalí sme to uz v januari, aj zlava bola. Budeme mat dost miesta, lebo nas bude ubytovanych 5 ludi a celkovo nas ubytko vyslo na osobu cca 110 euro. Mali sme fakt dobru zlavu na slovenske cestovky 🙂 Rad citam tuto diskusiu a myslim ze ste boli v Lignane viac krat. Vedeli by ste mi povedat ako sa branit vecer proti komarom v apartmane? Budeme byvat hned pri vode, len cez cestu. Zmyslam sa vyzbrojit raidom do zasuvky alebo davkou vitaminu b 🙂 . Mate niekto s tymto skusenost? Ked sme boli prvy krat, tak som komare pocitil na vlastnej kozi, no ubytko sme mali asi 200 metrov od mora, tak tam nas neotravavovali, no napriklad v lunaparku vecer to bola ina kava 🙂

mart.s.
17. bře 2013

@njurajn Ahoj, přiznám se, že mi to taky nedalo a vyhledala jsem si, za kolik nabízí ten náš domeček italská cestovka a kolik jsme za něj dali my. Je pravda, že jsem platila zálohu už v prosinci, takže máme slevu. Ale ten rozdíl tam není skoro žádný. (tedy ještě menší, než jsem si myslela.) Je to tím, že ta cestovka dostává zase množstevní slevy.
Ale teď k těm komárům. Jezdím do Bibione už asi 15 let. Nevím, čím to je, ale někdy je rok, kdy tam téměř nejsou a jindy jsou jich tam mraky. Bydlíme taky kousek od moře. Vozím s sebou jednak repelenty na večer, když jdeme do města nebo k moři a potom také odpuzovače do zásuvky. Když večer sedíme na zahradě, tak zapalujeme takové ty spirálky proti komárům, které si kupuji přímo v Itálii. Mají je tam v supermarketech 🙂

njurajn
17. bře 2013

@mart.s. Ahoj. Pises ze uz tam chodís 15 rokov, tak tomu sa uz povie druhy domov 🙂. To uz musis poznat pas peknych miest, kam sa vybrat na vylet. Mohla by si mi nieco poradit, odporucit kam na pekny vylet? Nieco v blizkosti. Ked sme tam boli, tak sme boli v Benatkach, v Marane, na muslickovom ostrove. Chcel by som ist pozriet na den aj plaz v Bibione. Inak jepravda ze v tomt stredisku je preprava busom zdarma?

stevo12
19. bře 2013

Ahojte, @njurajn píšeš, že sa chystáte do Lignana s CK Top Holiday a boli ste minulý rok s touto cestovkou. Tiez som si objednal v Januári v tejto CK dovolenku - prvý krát, preto by som sa Ťa chcel spýtať, akú máš skúsenosť? My budeme ubytovaný vo Vile Renze, kde ste boli minule ubytovaný a ako to tam je teraz? Naposledy som tam bol pred 15 rokmi... Díky, Pekný deň!

njurajn
19. bře 2013

@stevo12 Ahoj. My sme boli cez tuto ck v roku 2008. Ubytovany v Bussole a v hlavnej sezone. Teraz ideme cez top holiday 22 juna do rezidencie Lucinda. Vzdy do viacmiestnych apartmanov, lebo cim viac ludi, tym lacnejsie bude stat ubytko. Co sa tyka ubytovania, spokojnost je od vkusu, narocnosti. Ubytko v Bussole bolo pekne, no postele katastrofalne, to tie ich talianske postele by som povedal 🙂 Ale nie vo vsetkych ubytkach to tak je. Sabbiadoro je rusna cast Lignana. Je tam ulica, ktora je vecer najrusnejsia, restauracie, obchody, bary atrakcie a pod. Cim blizsie k tejto ulici si, tym budes menej v noci spat. Vyhoda je, ze mas po ruke vsetky hlavne atrakcie Lignana. Aquapark, guliverlandiu, lunapark a pod. Mne sa tam naramne pacilo. V obdobi hlavnej sezony voda prijemne vyhriata. Co sa tyka ck, bol som spokojny. Delegatka bola prijemna, ochotna. Pri prichode sa vsetci dovolenkujuci tejto ck v turnuse stretnu na tzv welcome drink, kde p delegatka da info o vyletoch a par info o mieste.Ponukaju par vyletov, kde su aj pri niektorych skupinove zlavy. Ak si budete sami varit, my sme chodili na nakup do blizkeho lidlu. Ceny porovnatelne ako u nas. Opis s mojho pohladu. Ak chces vediet nieco konkretne, pytaj sa. Ak budem vediet, odpoviem 😉

sorciera24
19. bře 2013

@stevo12 my sme boli presne v tejto vilke v 2011....ubytko fajn, klud, dalej od ruchu, ale presne, tie postele su hrozneee🙂 inak spokojnost, nemozem nic zle vytknut.....jedine cenu (na to som prisla az neskor, ze sa da zohnat to iste o 150E lac.)....takze min. rok sme uz sli priamo cez Talianov. kukni tu: http://www.lignano.com/qualizza/offerte.asp a porovnaj si ceny tejto vilky Renza;) ....ale bude sa vam pacit🙂

renatka100
19. bře 2013

@sorciera24 mam taky pocit ze tieto upozornovania na tuto ck je iba obycajna reklama ☹
Dobre si to napisala ze cez talianov je to ovela lacnejsie a nasi nenazrati obchodnici ci na to prihadzuju vysoku proviziu 😠
Hold vazene cestovky s vysokymi proviziami a ziadnymi sluzbami, vas biznis je pomaly u konca 🙂

sorciera24
19. bře 2013

@renatka100 ja ako nic proti, my sme boli s tou ck spokojni (kym som nevedela o co ide), jasne, su ck (ako pisala marts, kde rozdiely nie su....v Cechach mozno fakt nie), ale tu......ked fakt vidim take rozdiely....viem, ze je to podnikanie a potrebuju azrobit...ale toto su prehnane ceny (ale zas niekto chce delegata.....aj ked dohovoris sa ang., nemecky keby cosi).....proste mne to viac za tie penaize nestoji (za to som mala tentor ok zapalteny benzin 😅 )

stevo12
19. bře 2013

@sorciera24 , @njurajn ďakujem Vám 🙂 , pozrel som si tie ponuky, áno, aj keď je to drahšie takto cez SK ck, ale mám určitú istotu ako njurajn písal, že máme pri sebe niekoho "domáceho" - idem tam totiž s rodinkou, 4. ročnou a ročnou dcérkou...., takže, čo sa týka tlmočníctva atď.... . Určite sa to zmenilo odvtedy ako som tam bol naposledy, preto sa tak trochu informujem. Ideme tam v strede júla. Akou dopravou chodievate? My ideme autom, preto by som sa ešte spýtal na kolóny...., nakoľko som vtedy nejaké zažil (ešte nebola dostavaná diaľnica pri Klagenfurte..,. a aj IT sem tam dosť dlhé kolóny) ako to je teraz? Vopred vďaka 🙂

sorciera24
19. bře 2013

@stevo12 vsak jasne, ekd vam to tak vyhovuje a nehovorite zaidnym jazykom, tak to chapem, mzono sa tento rok okukate a buduci uz budete vediet, co ako a pojdete cez talainov 😉 😅 my autom a nenazila som zaidne kolony...mozno sme mali len stastie, alebo zalezi od casu, my sme sli nanoc....vyrazli sme vecer okolo 21.......a rano cca. o 7ej-pol8ej sme boli tam, na dialnici nic, dokonca ani kolony pri myte, jedine tesne pre Lignanom (asi 3km)......taka mala kolona, lebo sa pruhy spajali, nic velke, minimalne zdrazanie....inak super cesta......dialnica zo Sk, skoro az tam🙂

njurajn
19. bře 2013

@renatka100 o tejto cestovke som zacal pisat ja. Nie preto aby som robil reklamu, to nie. Len sa niekto pytal na nejaku cestovku, tak som napisal, cez ktoru sme boli a ideme, a nejaku recenziu o ck. Ked sa niekto opyta, ze chce vediet viac lebo tiez ide cez tuto ck, tak mu odpoviem Urcite nemam v plane robit reklamu. To kazdy co napise nejaky nazov ck, nejaky link na ck robi reklamu? Diskusia je o tom aby si dostala konkretne info o vsetkom. Nic v zlom Renatka 😉

njurajn
19. bře 2013

@stevo12 Ked sme boli my, vyrazali sme o 7 rano, a jedina kolonb ktoru sme mali bola pri mytnici pri zjazde do Lignana. Teraz ideme aj s 2 rocnym dietatom, tak vyrazime okolo polnoci az 2 rano. Pojdeme autom. Inak preco delegatku? Este jeden dovod, koli vyletom a povie ti aj o historii a zaujmavosti daneho miesta. Nemusim sa trapit zhananim brozur a cestovnych listkov a studovanim map ako sa do danej lokality dostat. 🙂