Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

petulig
2. čer 2011

@sorciera24 ahaa tak nic🙂 drzim palce, aby nam vyslo pocasie

sorciera24
2. čer 2011

@petulig ved enva, aj tak, nechcem si brat iluzie, ale moje dieta sa nevie hrat 😀 uz teraz mam obavy z toho, ako to tam zvladne a ci budem cely den ho nahanat po plazi 😝 ....tak tak nech vyjde pocko 🙂

stracka
2. čer 2011

Necitala som sice vsetky prispevky, len taz zbezne, a vidim, ze chodievate cez slovenske resp. ceske cestovky do Bibione. Ja som uz bola v Bibione 4 x, tento rok to bude piaty raz, a chodime vzdy cez tamojsiu miestnu taliansku agenturu, ktora ma pod palcom tamojsie ubytovania v Bibione, tak nemusim este platit gazu slovenskej agentury. Chodime cez agenziu Casa-mare (www.casa-mare.it) - velmi jednoducho sa tam hlada, staci zakladna znalost anglictiny, vsetko sa da vybavit e-mailovou komunikaciou, a nasledne vyplatit zalohu - asi 20 percent z ceny. Zvysok platime az po prijazde do Bibione. Je tam ale aj kopec dalsich agentur, ktore najdete na www.bibione.com. Tusim sme boli aj cez agenziu Serena. Dovolenku vrelo odporucam pre rodiny s detmi - netlacite sa v jednej malej hotelovej izbe, ale v apartmane. Je tam lunapark, herne pre decka na kazdom kroku, na kazdom kroku pozicovne bicyklov, skutrov, atd. V Lingnane (20 kilakov) je aquapark, a Guliverland - ktory vyjde o dost lacnejsie ako Lunapark v Bibione - pretoze sa plati len prve vstupne, a potom uz vsetky atrakcie, auticka su v cene - kolko len srdce raci. Siroka piesocnata plaz, na kazdom kroku detske preliezky... proste parada.

stracka
2. čer 2011

Konkretne apartmany: priamo na plazi: Ambra, Sayonara, Columbus - vyskusane, velmi dobre. Sayonara aj pre vacsi pocet ludi (7 -8) ludi.

hanybany
2. čer 2011

Dobrý den všem,my už našli apartmány.U nás vyhrálo Lignano 😵 Zkušenosti mohu sdílet na konci července 🙂
Chtěla jsem se vás zeptat, co se týče cestovních dokladů při cestě do Itálie?V rámci EU by nám měli stačit občanky.Syna mám napsaného v OP já.I kamarád právník mi řekl, že by to mělo stačit na takové cestování.Ale ať se raději kouknu na stránky ministerstva.Tak je takových termínů, že jsem si řekla, že se zeptám zde na vaše zkušenosti.Budu ráda za Vaše odpovědi.Děkuji.

luciakubista
5. čer 2011

@stracka ahoj , prosim Ta keby si si mala vybrat Sayonara alebo Columbus,tak co je lepsie? Nejak som na tych strankach nenasla foto interieru,jak to tam vyzera ?
Dik

dora01
5. čer 2011

Ahojte,

mam na Vas otazku, da sa v Lignanu snorchlovat, teda, ked si zaplavame dalej od brehu, ci nieco pod vodou aj uvidime 😀 😀 😀 Vopred dakujem za odpovede 😉

tilly
5. čer 2011

boli ste niekto aj tak, ze ste si nasli ubytko priamo tam? cez agenturu?

luciakubista
5. čer 2011

@tilly ja som este nebola,ale idem o 2 tyzdne. Akurat pozeram tal. agentury cez net a idem si uz booknut. My chceme ubytko na plazi a tych uz nie je vela,tak nakoniec to objednavam uz teraz. povodne sme chceli na blint,ale ideme s 2 malymi detmi,tak sa bojim aka bude cesta a potom este riesit ubytko.

jajkax
5. čer 2011

@petulig 25.6.ale do bibi 🙂

petulig
5. čer 2011

@jajkax 🙂 tak zas nic, ale my sa k dakomu pridame, ked budeme pocut rodnu rec 😀

lucka261177
5. čer 2011

tak ahojte my sme spat s bibione.auto vydrzalo pocasie bolo nakoniec vcelku dobre cely tyzden.boli sme v TIVOLI pre tych co by si nepamatali 🙂 taaaakze ja asi chvalospevy pisat na vilagio tivoli nebudem.stalo sa nam totiz ze som slecnu v cestovke poprosila o zahradku ktora sa da zamknut nakolko moj syncek je autista a pokial sa nebude dat zamknut zahrada mozem na pohodu zabudnut a budem musiet syna nahanat kadetade.kto autistu nema asi nevie co to obnasa a ako velmi bola tato poziadavka dolezita.slecna odpisala ze to overila aze branka sa da zamknut.pytala som si realne foto bolo mi odpisane ze sa nas apartman zhoduje s obrazkom ktory maju na nete v ponuke.na obrazku bola oplotena zahradka travicka a branka.skutocnost bola taka ze branicka sa dala zamknut ale plot mal asi 20cm co ked som zbadala skoro som odpadla nakolko to aj male dieta vie prekrocit tak neviem aky zmysel ma zamok na branke.o travicke som mohla snivat bol tam vsade prach ktory sa nosil do apartmanu a nase deti boli v kuse spinave.syn mal okamzite cervene oci nakolko ho stale presypal a hrabal sa v nom.moja dovolenka bol ao tom aby som okrikovala dieta ktore nakolo je autista aj tak neposluchne.pokusali sme sa samozrejme apartman pre nastupom vymenit bol nam ponuknuti taky isty a viac ich vraj nemaju.predstavte si ze tivoli ma 36 bungalovov a v kazdom je niekolko bytov ale oni pre nas nic nemali.som sklamana nestastna a vycerpana z celej dovolenky.slecna ktora somnou mailovo komunikovala povedala ze ona mi len odpisovala lebo moj mail bol slovensky leb je ceska ze ona je v inej pobocke takze sa zbavovala zodpovednosti.ine dojmy s bibione spiagga su ze je to naozaj pre deticky stvorene more je zavyrene ale nie spinave ako vyzera v sezone netusim ale nam vyhovovalo ze sezona nieje pretoze od 1.6 sa plaz pomaly zacala zaplnat a mne by ta masovka asi vadila.slnecnik sme mali povinny museli sme ho zaplatit mali sme 9 radu ale muz bol s malym celu dobu pri vode ja som sa trosku schovavala.tyzden je velmi malo nakolko nas o 16 v sobotu pustili do apartmanu a uz o 10 rano sme ho museli odovzdat.k moru sme nesli lebo sa nam zdalo ze ta voda slno trosku unavuju a aby vladal muz soferovat isli sme hned rano domov.tym padom nam ostalo poriadnych len 5 dni.do talianska sa zrejme vratim ale letecky a all inclusive a do hotela pretoze nam varenie zaberalo vela casu ktory sme mohli travit prijemnejsie.ich siesty mi vadili pretoze sa nam vela krat stalo ze sme nieco potrebovali dokupit a museli sme cakat tri hodiny kym otvoria.takze tolko odo mna,

mart.s.
6. čer 2011

@lucka261177 ahoj Lucko, tak to mě mrzí, že se vám tam nelíbilo ☹ .je pravda, že týden je dost krátký. Ale jak píšeš o tom hotelu, tak počítej, že to bude i plně jiných cenách a podle toho , jak jste se snažili ušetřit , tak nevím.. Škoda, že ses mě na ty nákupy nezeptala dřív, poradila bych ti supermarket, který byl od vás kousek a má otevřeno nepřetržitě a mají skvělou nabídku. To my to máme s naší cestovkou naštěstí jinak. Už teď znám přímo číslo apartmánu , ve kterém budu bydlet a ubytují nás hned ráno, jakmile přijedem.
Ale doufám, že jste si aspoň odpočali , a že se tam dětem líbilo. Uvidíš, že za chvíli ti zbudou jen hezké vzpomínky 🙂

certica
6. čer 2011

@lucka261177 a to ste s akou cestovkou boli? nuz, je naozaj neprijemne, ked je clovek sklamany z dovolenky...blbe, ale aj horsie veci sa deju. a co sa hotelov tyka, ako pise mart.s, su to fakt ze ine palky 😝

ivka225
6. čer 2011

V Bibione sme boli pred 2 rokmi a nemôžem sa sťažovať, ale pekný camping je aj kúsok južnejšie smerom na Benátky, zastavili sme sa tam na chvíľu a čo sa mi hlavne páčilo, že všetky chatky boli v borovicovom lese, takže je tam tieň. Je to ešte asi 5 km za Caorle.

lennyna
6. čer 2011

@mart.s. poradila bys ten supermarket mě? jedeme též do oblasti spiagga, nějaké obecné rady? Nevíš kde by se dalo najít jaké např, festivaly nebo další akce jsou v určitou dobu v Bibione? Co věhlasné zeleninovo-ovocné trhy fungují tam? Moc děkuji🙂)

lucka261177
6. čer 2011

@mart.s. ja samozrejme viem o tom supermarkete ale koli jednej malickosti sa mi nechcelo sadat do auta.a to nebol hotel ale apartmany TIVOLI ktore maju len samu chvalu na internete a ja si myslim ze 28.5 je 350 eur dost.okrem toho ten apartman zrejme v sezone stoji ovela viac a to keby sa mi stalo ze dam 600 eur na tyzden a pridem do takeho aky sme mali tak sa asi nenecham prehovorit aby som tam zostala.a marti tebe to naozaj nemusi byt luto urcite by bolo uzasne keby sme boli v hoteliku 🙂 v kazdom pripade odporucam nechat si poslat realne foto.pytat sa na travicku pokial mate zahradku isli sme cez lampo.it proti ktoremu inak nemam ziadnu vytku boli velmi mily aj peniaze aj vsetko prebehlo bez problemov.mozno by pre inych ten plot a branka nebol az taky problem ale bohuzial moj syncek je aky je a bolo to naozaj dolezite.

certica
6. čer 2011

lucka, ale za hotel. izbu s ranajkami zaplatis v priemere tak 1,5x nasobok ceny oproti apartman. ubytovaniu, pricom samozrejme na izbe nemas k dispo kuchynu a pod. ved skus si pre zaujimavost pozriet... 😉

mart.s.
6. čer 2011

@lucka261177 Lucko já samozřejmě znám Tivoli a moc dobře vím, že to není hotel.To jsi mě nepochopila. Reagovala jsem jen na to, co jsi tu psala. A chtěla jsem tě upozornit, ať počítáš s tím, že i obyčejnej tříhvězdičkáč v Bibione tě vyjde minimálně na 50 euro za osobu a den. A to si tam ještě jídlo připlatíš zvlášť. Přesně jak píše certica. Zkus se podívat na ceny

mart.s.
6. čer 2011

@lennyna to víš, že ti poradím.. ten supermarket najdeš na Via Orsa Maggiore. Kousek od lunaparku směrem do centra. Poznáš ho podle toho, že je před ním parkoviště pro auta. Mají tam i fajn výběr. Moc ráda tam nakupuju.
Trhy jsou v Bibione každé terý na parkovišti před lunaparkem.
A k těm atrakcím. Nevím, kdy tam jedete , ale tady je seznam. http://www.bibione.com/it/news/Calendario-Event... . Nevím , jak jseš na tom s italštinou. Pokud budeš chtít něco přeložit, tak napiš, kdy tam jedete. (anebo je tam myslím i angl. a něm. verze 🙂 )

bramburka
6. čer 2011

holky asi tam chcíp pes, ale vypadá tokrásně: http://www.villaggioalbatros.com/html/albatros/...
ohle je hned vedle, ale je to nejake lacine podezrele http://www.azzurro.cz/ubytovani.htm?acc_id=2319...
neznate to nekterá?

jajulaa
7. čer 2011

@mart.s. prosím ťa a ako sa volá ten supermarket? tiež budeme ubytovaní na bibione spiaggia.

mart.s.
7. čer 2011

@jajulaa jmenuje se A & O

adul67
7. čer 2011

ahojte kočky ešte som si vas moc neprečítala ale chcem sa spýtat či sa da objednat apartmam v bibi aj telefonicky chcely bi sme cez cestovku MC agenturu boly sme aj minulí rok a pačilo sa nam len sme objednavali cez našu v trenčíne .ale keby sme šli priamo cez nich tak to je o moc lacnejšie len neviem ako na to .

mart.s.
7. čer 2011

@adul67 http://www.agenziamc.com/cs/content/canale/Ured... Já myslím , že dá. Tady máš i řední hodiny , kdy je tam někdo , kdo mluví česky

maryanna
7. čer 2011

@tilly ahoj, my sme tak boli pred dvoma rokmi, na blind, ale boli sme bez dietata, a nasli sme si ubytovanie mimo agentury, tak ze sme obchadzali domy na sukromi, a vpodstate hned v druhom sme nasli super bytko za 10 eur na den osoba aj s kuchynkkou..........
cez agenturu sme sa priamo tam tiez pokusali, da sa to, len ty dostanes viacero ponuk a teraz po unavnej ceste este ist nieco hladat a rozmyslat a este s dvoma detmi to by som si netrufla
o cca dva tyzden ideme do lignana, ale kedze ide aj maly objednavame si ubytko vopred, nechcem riskovat, viem co to je ked sme po presoferovanej noci, dorazili na obed v horucave, a teraz hladaj si ubytko..........aleurcite sa da , agentura ti hned da ponuky, len cenovo to uz mozno nebude take ako keby si si to vopred objednala z domova.....jedine ak by ste sli niekam na sukromie, strasne vela ludi tam ponuka ubytovanie

maryanna
7. čer 2011

@tilly ahoj, my sme tak boli pred dvoma rokmi, na blind, ale boli sme bez dietata, a nasli sme si ubytovanie mimo agentury, tak ze sme obchadzali domy na sukromi, a vpodstate hned v druhom sme nasli super bytko za 10 eur na den osoba aj s kuchynkkou..........
cez agenturu sme sa priamo tam tiez pokusali, da sa to, len ty dostanes viacero ponuk a teraz po unavnej ceste este ist nieco hladat a rozmyslat a este s dvoma detmi to by som si netrufla
o cca dva tyzden ideme do lignana, ale kedze ide aj maly objednavame si ubytko vopred, nechcem riskovat, viem co to je ked sme po presoferovanej noci, dorazili na obed v horucave, a teraz hladaj si ubytko..........aleurcite sa da , agentura ti hned da ponuky, len cenovo to uz mozno nebude take ako keby si si to vopred objednala z domova.....jedine ak by ste sli niekam na sukromie, strasne vela ludi tam ponuka ubytovanie

tilly
7. čer 2011

@maryanna diiik za postreh.. my si takto hladame v chorvatsku vzdy ubytko a mas pravdu, po presoferovanej nevyspatej noci je to o drzku... ale mm to nerobi problem... skor ma mate to, ze hlavne teda taliani su nastaveni na turnusy sobota-sobota, ze ak tam prideme v stredu alebo vo stvrtok, ci nieco najdeme... inak v sobotu by som sa nebala, ale do tych zapch sa mi teda nechce, my by sme isli urcite v noci, cez den s nasimi deckami nehrozi, oni v aute moc neposedia

tilly
7. čer 2011

@certica ahoj, idete tento rok do it? my sa tam uz tolko chystame, uz tusim treti rok... 😀 tak som zvedava, ci tam fakt aj pojdeme.. chceli by sme este v ramci juna asi... uvidime... vy idete kedy?
a co mali certici? maly je uz skolkar? a vacsi ide uz do skoly? normalne do prvaku? my sme prijati do nultaku, taaak sa tesiiim...

adul67
7. čer 2011

@mart.s. super dakujem a už davno tu nebola monkula de sa stratila ? 🙂 🙂

mart.s.
7. čer 2011

@adul67 nemáš zač. Monkula sem nemůže, protože jí sem admini zakázali přístup. Nesouhlasila s jednou adminkou. Ale už je to dlouho. Myslím, že už tu není tak dobré tři měsíce.